Nemški kratkodlaki ptičar [Deutsch kurzhaar]

CowTarina · 156979

helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #180 : 20 Julij 2009, 16:44:08
Čestitke za novo nadvse srčkano pridobitev :) res je cukrčk :-* Kako se pa kaj razumeta s starejšo psičko?

Larra, mali beagle na sliki je pa sosedova Aura Črnovrška, ki jo kličemo kar Ajda. Večino časa s sosedi preživimo skupaj in tudi pesjani so best kolegi  8)



fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 20 Julij 2009, 17:04:43
Hvala vsem za čestitke  :)

Helca, super se razumeta. Ne bi moglo bit boljše. Že prvo noč sta spali skupaj. Asta sicer še ni čisto prepričana kako se igra s tako mladim bitjem ampak se privaja :). Je pa tamala res pogumna in iznajdljiva. Pa izsiljevat zna tudi že, hehe.

lp, Nina



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #182 : 22 Julij 2009, 21:45:30
helca, super gobarki sta. Vidim, da vama družbe nikoli ne zmanjka. A se je treba pri naslednjem golažu kaj bat, če se ti zamerimo, da ne bo kake mušnice not, hehe  :P

fay, čestitke za komaj dočakano žverco. Na drugi slikci ima take očke, da bi jo kar ukradla. Ne nasedi takim pogledom, mala je očitno rojena za izsiljevanje  :D
Uživaj z obema lepoticama! Glede knjig ti pa težko kaj pomagam. Tudi jaz sem si jih izposojala. Večina je seveda v nemščini, nekaj ameriških pa dobiš celo v naših knjižnicah. Vem da imajo v knjižnici Šiška dve različni. Za ostale knjižnice pa malo po cobissu pobrskaj.

Mi smo se pa komaj malo navadili na vsakdanji vrvež po morskih počitnicah:







fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #183 : 23 Julij 2009, 21:25:06
ooooo...kako lušne fotke  :o ... sploh druga, sem jih res fouš  ;) :-[

No, saj glede knjig.. eno sem si kupila, na netu se da veliko prebrat... zaenkrat mislim, da bo dovolj  :)

Izsiljevanje pa... uf... Ivy je Astino čisto nasprotje. Res pogumna mala punca, zelo zelo radovedna in igriva. Se še privajamo na to spremembo karakterja in res upam, da ji ne popuščamo preveč.

Glede skupnega sprehoda se pa obema (Helca in Cowtarina) opravičujem, ampak trenutno nismo najbolj zdravi. Upam, da bo do  konca prihodnjega tedna boljše in da se uspemo uskladit.  :)



lp, Nina, Asta in Ivy



fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #184 : 24 Julij 2009, 15:07:22
Današnje kosilo...


Asta: "A bo zame tudi kaj ostalo?  :-\"


lp



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #185 : 26 Julij 2009, 22:06:01
Hello!

En kup prebiranja me sicer šele čaka, me pa zaenkrat zanima podatek koliko ca. tehtajo vaše NKP psičke pri kateri višini?

Fay, čestitke za novo članico, krasna je  :-* Pri kateri starosti si pa posvojila Asto in kako dolgo je že imaš?

Hvala in lep pozdrav!


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #186 : 27 Julij 2009, 09:08:56
fay, krasni sta, očitno ima mala res že vse pod kontrolo. Asta ne se pustit!  :D Drugače smo pa tudi pri nas malo bolani, tako da se bomo že uskladili enkrat  ;)

skogkatt, ti si vzela Neli, če se ne motim? Sem res ful vesela, da je še ena ptičarska dušica končno našla čisto svoj dom. Upam da uživate vsi skupaj. Teža pri ptičarjih je pa tako različna in ni ravno merilo, da je pes podhranjen oziroma rejen. Odvisno je predvsem od mišične mase in konstitucije. Naša grozilda ima cca 66 cm plečne višine in nekje od 29 do 32kg. Včasih je malo bolj "zalita", ko ne treniramo toliko, pa ima takrat ponavadi manj kil, kot takrat, ko se ji že malo preveč kolčne kosti vidijo ampak ima mišice natrenirane.


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 27 Julij 2009, 09:44:01
Skogkatt, čestitke za posvojitev Neli! Res je lepotička  :-*.
Asto smo posvojili lani septembra, stara pa je bila nekaj več kot eno leto...

Pri nas je pa kar živahno. Tamala ima res vse pod kontrolo.  :-\  Pa vsak dan je večja  :o

Ampak Cuba je pa res visoka... Asta je skoraj 10cm (sedem pa res) manjša, hehehe

lp, Nina



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #188 : 27 Julij 2009, 11:30:29
Ja Neli je naša :)

Se še obe učiva ena od druge, ampak mi je Maj (dalmatinec) v veliko pomoč, še posebej v njenih boječih trenutkih ali obvladanju zanjo novih situacij. Malo se še moram poglobiti v ptičarske vode, da bom razumela njene ptičarske fore, drugače se imamo prav fajn. Malo več rutine še, pa bo ;) Glede na starost, še ne vem kaj me čaka in kaj je dala skozi, ampak je fajn, da je tak mladičkasta in na trenutke živ norc  :D

V Horjulu so se zelo namatrali, da so jo zredili na 19kg pri ca 57cm zato me malo zanima, kje se giblje. Zaenkrat je ješča, kar me veseli, začele sva tudi klikati, glede na to, da rada papca. Osnove že obvlada iz Horjula, ampak dela in idej na srečo ne zmanjka. Drugače je res krasna, ni težav z njo in smo veseli, da je z nami ;)


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #189 : 27 Julij 2009, 11:40:47
Super, da se imate tako fajn :)

Glede teže pa mislim, da ti ni treba preveč skrbet. Asta je visoka cca 59cm in ima 22-23kg. Ko smo jo dobili jih je imela 20 in smo rabili pol leta, da se je toliko poredila, da ji ne "štrlijo ven kolki"  ;D

lp, Nina

P.S. Še kako slikico bi  ;D
Pa... Maj ima tako oprsnico kot bi jo Asta imela. (OK, priznam, jaz bi rada, da jo ima  :P)




skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #190 : 27 Julij 2009, 12:00:43
Oprsnica je super! Moram Neli zmerit, pa bo tudi ona dobila svojo :)

Neline slike so v albumu ali pa v njeni temi ;)

Tale je pa od včeraj  :-*



in še skupna :)




fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #191 : 27 Julij 2009, 12:10:14
Albuma mi ne odpre...  :-\, temo pa spremljam občasno :)

Res super pašeta skupaj z Majem... in pa Nelino toleriranje mačk je super  :)

Če boš naročala oprsnico... a lahko skupaj naročive?

lp, Nina



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #192 : 27 Julij 2009, 12:13:29
Eh, sem pozabila link vstavit ::) evo ga: http://skogkatt.moj-album.com/album/16340815/

Seveda lahko, samo sporoči ;)


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 27 Julij 2009, 12:18:14
ooo...lepotička  :o ful lušne fotke :)

Ok.. se bomo zmenile prek ZS :) Hvala  ;)



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #194 : 27 Julij 2009, 15:40:57
fay, Ja, naša Cuba je kar ogromna, zato jo kličem grozilda  :D. Zgleda da se je preveč z dogami družila, ko je odraščala  :D. Prevelika je za 3 cm.

skogkatt, Neli ni po kilaži nič presuha glede na višino, pa tudi po slikah izgleda čisto taprave ptičarske postave. To, da je igriva, je še ena meni osebno najprisrčnejših ptičarskih lastnosti. Ponavadi starejši ko so, bolj jim gre na otročje. Sploh če imajo kakega mlajšega psa zraven sebe. Če boš imela kakšna vprašanja glede nagonov in obnašanja ptičarjev kar vprašaj, ti bom poskušala pomagat, če bom le vedela. Drugače je pa ful fajn, da imate še enega psa, ravno zaradi fobij, ki jih ponavadi posvojenčki prinesejo s seboj. Itak so slike super in zgleda, kot da sta že od vedno skupaj.  :o


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #195 : 28 Julij 2009, 12:55:35
fay, Ja, naša Cuba je kar ogromna, zato jo kličem grozilda  :D. Zgleda da se je preveč z dogami družila, ko je odraščala  :D. Prevelika je za 3 cm.

 :D Potem moramo pa mi malo pazit s kom se naš hudiček igra, hehehe  ;) :D



Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Odgovori #196 : 28 Julij 2009, 14:18:19
Živjo,

Super za Neli. Ja ptičarji so itak čisto igrivi in energije jim redko zmanjka. Taja in Bree bi se samo igrale in igrale, tudi po 17km tekanja po PST.
Čas kar leti in naša Bree je že stara eno leto.

Pa še eno fotka:


lp Vid



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #197 : 28 Julij 2009, 16:05:36
A imata šeeno vižlico :o
Sploh nisem vedela :) :)
Bi se lahko kdaj kje dobili? ;)
Drugače so pa tele ptičarske žvalce prou preekrasne! :o ;D Sploh Ivy mi je ful všeč =) Zelo lepo je obarvana ;)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #198 : 28 Julij 2009, 23:05:35
:D Potem moramo pa mi malo pazit s kom se naš hudiček igra, hehehe  ;) :D
Ja, ja, vi kar glejte, da ne bo kakšen vaš pes zmanjkal  :D

vid, vidim da se imate super pri vas. Lepa oranžna ptičarska zloženka  ;)


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #199 : 29 Julij 2009, 19:14:37
Dve današnji... malo lenarjnja si je treba privoščit  ;)





lp, N



fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #200 : 05 Avgust 2009, 09:15:46
Nekaj naših filmčkov  :)

lp, Nina



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #201 : 06 Avgust 2009, 22:44:23
kolk sta fajni  :-* :o

mi smo pa danes tole posneli: Neli preoblikovalka  :D http://www.youtube.com/watch?v=6iw0uVS9NT0


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #202 : 07 Avgust 2009, 08:57:09
Joj je luštna  :D. Pa filmček ko se z Majem igrata tudi  :o

Se je Neli že čisto privadila na nov dom? Njen odpoklic kaj napreduje?

lp, Nina

P.S.  :-* za Cubo .... ma je taka fajn dama  ;)



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #203 : 07 Avgust 2009, 10:46:28
Cuba že maha z repom za slastne priboljške in nove prijatelje ;)

Drugače pa vsi ki imate posvojene ptičarje in mislite, da imajo vaši psi kakšne nerazložljive fobije. Khem, zgleda da imamo mi tudi posvojenko, hehe.

CUBA IMA PROBLEME

Naša pesjanka je prav smešna babnca. Ni ji problema skočit s pomola v vodo, pa preskočit grmovja, pa po balah sena delat vragolije, skratka z višino načeloma nima nikakršnih težav. Tudi na takole skalco ji ni problema splezat in pozirat pol ure. Še na trepalnicah bi stala, če bi bilo treba. Vse za dobro fotko:



Se pa zgodijo trenutki, ko se njej zdijo najenostavnejše stvari velik problem. Sploh s stola kjer ima noge 5cm od tal je res težko stopit. Vi ne razumete kakšne hude travme so to.  ::) Za lažjo predstavo je na voljo en filmček  :D :

http://www.youtube.com/watch?v=TqZ_BsAKn0I



fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #204 : 07 Avgust 2009, 11:11:28

Drugače pa vsi ki imate posvojene ptičarje in mislite, da imajo vaši psi kakšne nerazložljive fobije. Khem, zgleda da imamo mi tudi posvojenko, hehe.


 :-[ V naš zagovor... Asta je bila včeraj noro pridna punca in nikakor ni kazala svojih fobij. Je pa res... da se to pogosto dogaja že kakšna dva meseca  :D Wiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiii  :o


Cuba.... ne pustit da te zafrkavajo  ;)

A se ji je uspelo v miru naspat po Ivynem teženju?  :-[


lp, Nina




CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #205 : 07 Avgust 2009, 12:21:48
Pridna je ko bubica in drnjoha, še za jest nič ne teži. Super Ivy-terapija  ;D


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #206 : 07 Avgust 2009, 12:32:42
Ajoj, boga Cuba :( Smo jo čisto iz tira vrgli z našo tamalo zgago. Res zna utrudit vse okoli sebe. Mogoče je zato Asta tako pridna zadnje čase, hehe.






fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #207 : 11 Avgust 2009, 15:16:24
Mi bi pa rabili en nasvet....

Naša tamala (Ivy, itak) se je odločila da ji je voda zelo všeč. In na žalost tudi naš ribnik. Sploh prinašanje rož, listkov itd. Samo še čakamo kdaj bodo ribe na vrsti  :D.

Kako jo odvadit tega? Razen da je pač vsako sekundo pod nadzorom...pa še tako mimogrede čofne notri  :-\


lp, Nina



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #208 : 13 Avgust 2009, 11:24:35
Mreža čez ribnik, preusmirjanje pozornosti. Čimbolj pogosto jo vodite v kako drugo mlakužo, jezero, naj tam čofota. Jaz bi pri tem zelo nerada naganjala psa ven ali se drla FUJ, NEE. Sploh pri mladiču te pasme,zradi kasnejšega preizkusa v vodi. Z igro preusmirite ali pa kupit en otroški bazen napolnite z vodo in dajte not igrače, mogoče kako istje in vejice, da bo bolj zares. In vsakič ko zarida proti ribniku jo v njen bazen usmirite.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #209 : 13 Avgust 2009, 18:20:51
Hvala Čara!

Svoj otroški bazenček že ima, pa tudi na Kolpo in v jezero hodimo. Največji problem je ta, da lahko ona mirno par ur hodi mimo in je ribnik sploh ne zanima. Samo ko je pa notri kak list ali kaj drugega za kar ona misli da je nujno prinest ven je pa ne ustaviš z ničemer.

No ja... imamo pa nekajkrat na dan mokrega psa, ki po vrtu leta z najlepšim cvetom lokvanja v gobcu  :D

lp, Nina