Nemški kratkodlaki ptičar [Deutsch kurzhaar]

CowTarina · 156965

Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #90 : 09 April 2009, 13:52:50
Ja, največji štos je pa ta, da so kontaktirali vse lastnike iz tega lega, pa imajo pse doma ali pa so že poginili.....

Kristinca & Florinca


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #91 : 09 April 2009, 15:04:37
In kako je to možno :o Jaz bi se kar k njim zapeljala pa pogledla ali je res njihov pes doma.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #92 : 09 April 2009, 15:08:40
Čara, informacije ki jih imaš boš enake dobila na DLP  ;) Res je, vzreditelj je pomešal rodovnike med sabo in sedaj ne ve, kdo je resični lastnik tega žimavca. Tisti, ki naj bi bil po uradnih podatkih ima svojega psa doma - brata od tega žimavca. Na žalost nima nihče pristojnosti preverjat kar vse lastnike psov iz tega legla, je pa več kot očitno da eden od njih laže.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #93 : 09 April 2009, 16:29:50
Ma če bi vzreditelj mel poštimano kot se zagre, bi imel pogodbo etc.In seveda ne bi pomešal rodovnikov. In če bi se to zgodilo meni (no ja, rodovnike mi najbrž ne bi uspelo pomešat ::)) bi se vsedla v avto in peljala na obisk vsem kupcem tega legla-nenapovedano, ker očitno eden laže. Tam kjer se izkaže, da ne lažejo, super, dobi pesjanko žvako, pa en fajn čvek z lastniki, tisti ki pa lažejo, pa vrnejo rodovnik, knjižico...Če lastnik to slučajno bere, naj vsaj rodovnik, knjižico ipd pošlje po pošti Zonzaniju. Je tako težko?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #94 : 09 April 2009, 17:23:46
Saj ravno v vzreditelju je največji problem, ker nima niti najmanjše želje razčistit zadeve. No comment  >:( Za njega je bila ob oddaji mladičev zadeva zaključena. Baje je bilo precej samčkov v tem leglu in je čisto vse rodovnike pomešal. Lastnikom pa očitno ni padlo na pamet pogledat številke na rodovniku in v uhlju.

Do lastnikov nenapovedano se pa na žalost brez pravne podlage ne smeš kar tako pripeljat. Do prvega, ki naj bi bil uradno lastnik se je lahko šlo s policijo, ampak po ugotovljeni napaki vzreditelja in podatku, da ta človek ima svojega psa doma, so se stvari zakomplicirale. Po telefonu pa ti vsak lahko pove kar hoče in na žalost ne moreš nekoga kar obtožit da laže, čeprav si skoraj 100% da je tako. Žal mi je, ker vem da najbrž nihče ne bo odgovarjal za to. V tem primeru bi jaz še vzreditelju naložila kazen zaradi malomarnosti, pa vem da so to lahko samo želje...

Če boš slučajno utegnila sprehodit tegale brezdomčka, bi ti bila nadvse hvaležna, če malo opišeš njegov karakter in zdravstveno stanje, kolikor boš lahko ugotovila. Več informacij lahko razširi krog morebitnih posvojiteljev. Potem bi s tvojim dovoljenjem opis objavila še na DLP-jevi strani poleg oglasa.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #95 : 09 April 2009, 18:57:24
Se bo pomatrala. Če mi uspe v nedeljo bo to super, upam da dobim avto doma.  Bom sprobala kako se odziva na dotike po telesu, krtačenje, odnos do psov (če bo le šlo) pa koliko ga zanimajo igrače. Zdravje pa, kolikor bom lahko videla in kolikor bodo vedeli povedati v zonzaniju.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #96 : 09 April 2009, 21:24:00
Super, hvala ti za trud!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #97 : 10 April 2009, 07:46:32
CowTarina, že dolgo nismo videli fotk tvoje babnce s tamalo.  :P  Daj prilimaj kakšno.  ;D

Kristinca & Florinca


helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 13 April 2009, 22:44:12
Velikonočni prazniki so zakon :o






čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #99 : 14 April 2009, 12:49:21
Žal nič nisem imela časa ta vikend. Ta vikend je pa pod vprašanjem, bom v sredo vedela več.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #100 : 14 April 2009, 17:33:30
Helca, kakšen slasten aport, čeprav so meni najboljši čokoladni pirhi  :D.

Čara, hvala vseeno za angažiranje. Če bo šlo bom toliko bolj vesela  :).


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 22 April 2009, 21:12:53
Cawtarina, mogoče veš kdaj je "razstava" za telesno oceno...?
Meni je tast rekel da drugi teden v LJ ampak jaz nič ne najdem:... :-\ :-\
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #102 : 22 April 2009, 21:32:34
Larra, telesna ocenjevanja se ne delajo na splošnih razstavah in so razpisana po posameznih LKD-jih. Ravnokar dajem podatke še na pticarsko stran, pa ti bom dala sem link, da pogledaš pod katero LKD spadate in datum, kdaj imajo ocenjevanja. Vzrejni pregled imaš pa 30.05. na istem prostoru kot CAC razstavo ptičarjev v Zg. Hajdini pri Ptuju, samo moraš imeti narejene vse preizkušnje, telesno oceno in slikane kolke.


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 22 April 2009, 22:10:45
Saj to vem, da ni to na splošni razstavi, smao nisem vedela kako naj se izrazim, zato sem dala v narekovaje :) :)
No, prosim prilepi link in hvalaa ;) :) :)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #104 : 22 April 2009, 23:12:00
Evo, tukaj je link  ;)

klik

Pa raje še telefonsko preveri točen datum in kraj ocenjevanja, ker so za letos že nekajkrat spreminjali, zato smo šele sedaj objavili tudi mi, pa še to ni ziher vse prav, ker nonstop popravljajo  ::)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 23 April 2009, 16:34:39
Aha, no to sem pa zdajle najdla, kar sem iskala :P ;)
Hvala ti... :) :)
Tast mi je rekel, naj bi jo pejali 25.4. v LJ, ker je ocenjevanje vseh psasem za telesno oceno ;) Samo mi ni šlo v glavo... ;) ;)
Ali bo kdo tam? :) :)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 23 April 2009, 22:33:27
Jaz bom 100%, vendar brez Helce...pocukaj za rokav da se spoznamo in kakšno rečemo :) ;)



Šnef

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 23 April 2009, 22:36:33
Larra, jaz bom tam, ker se intenzivno pripravljam na to da v moj dom pride NKP.... ::) Upam da bo čimveč pesjanov na sami tel. oceni in pa seveda ponosnih lastnikov, pa četudi samo informativno in na obisku, da mogoče kako rečemo in da me opozorite na "haklce", ki ste jih sami imeli pri šolanju, itn... 



Lep pozdrav!

 Šnef

 

Boljše je dobro ime od obilnega bogastva.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #108 : 24 April 2009, 07:31:22
Kaj se je pa z žimkotom v Zonzaniju zgodilo? No, sm videla da je še kar  tam. Žal ne bom mela časa da ga grem pogledat.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #109 : 24 April 2009, 09:11:10
Nas ne bo na telesno, je treba malo na dopust  :P.

Čara, za žimkota ni očitno nobenega zanimanja  :'(, tako da ne vem kakšna "usoda" ga čaka. Krivec za to pa itak ne bo kaznovan  >:(



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 24 April 2009, 10:07:15
Helca, raje ti mene pocukaj za rokav... ;) Jaz bom tam z Madžarsko vižlo, če veš kakšna igleda, pa jaz sem blond, tako da ne moreš zgrešit ;) ;) :D ;D
Upam, da se s čimvečimi spoznamo in kakšno rečemo :)
Danes je ajka pri meni na "učenju", da jo malo pripravim na jutri...
Ima mogoče kdo kakšno idejo, kako psu lepo premakniti noge, če ima kravjo stojo... :-\ :-\ Ampak nevem, sem že zadnjič v radgoni gledala, sta tudi obedve vižle tako stale, tako da nevem ali imajo to vse vižle, ali je le naklučje ... :-\ ???
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 07 Junij 2009, 16:30:52
Pozdrav vsem ptičarskim navdušencem  ;).

Jaz bi imela eno vprašanje za tiste, ki se malo bolj spoznate na nkp in psarne.... Meni so noro všeč psičke iz zadnjega "I legla" tele psarne: www.mooneyes.pl
Zanima me če je pri nas že kak kuža s te psarne, kako se vam zdijo....? Torej..karkoli o sami psarni in njihovih psih.  :)

Hvala in lp,
Nina



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #112 : 10 Junij 2009, 11:51:59
Najprej ena vesela informacija, žimko iz Zonzanija gre čez nekaj dni končno v nov dom  :o  :D
Sem ful vesela za tole pasjo dušo, ki je žrtev nemarnih lastnikov in vzreditelja. Upam, da mu bo sedaj vse poplačano še za nazaj.

fay,
meni je ful všeč mama legla, mogoče zato, ker je malce podobna naši mrcini  ;). Ne spoznam se pa na kvaliteto njihovih psov in kakšne tekme in razstave so pri njih glede na Nemčijo ali naše. Bom pa malo povprašala, če dobim informacije vsaj o tem, če je kak njihov pes že pri nas, vendar dvomim da je. Psarn NKP-jev je v Evropi na stotine, zato ne verjamem da jih kdo pozna vse.

Za kakšen namen pa kupuješ ptičarja? Zgolj za domačega psa, ali želiš delat in vzrejat z njim?


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 10 Junij 2009, 12:40:18

fay,
meni je ful všeč mama legla, mogoče zato, ker je malce podobna naši mrcini  ;). Ne spoznam se pa na kvaliteto njihovih psov in kakšne tekme in razstave so pri njih glede na Nemčijo ali naše. Bom pa malo povprašala, če dobim informacije vsaj o tem, če je kak njihov pes že pri nas, vendar dvomim da je. Psarn NKP-jev je v Evropi na stotine, zato ne verjamem da jih kdo pozna vse.

Za kakšen namen pa kupuješ ptičarja? Zgolj za domačega psa, ali želiš delat in vzrejat z njim?

Super za žimkota, sem ful vesela :)

Ptičarko kupujem pa zato, ker eno posovjenko že imamo in smo se čisto zaljubili v to pasmo. Poleg vsega sem pa vedno želela več kot enega psa na enkrat  ;).

Točno kakšne namene imamo z njo pravzaprav še ne vem. Razen tega, da skoraj zagotovo ne bo lovila, jo bomo pa šolali seveda v tej smeri.
Glede vzrejanja in razstavljanje je tako, da jo imam željo peljat na kakšno razstavo, malo spoznat kako to gre (ne le kot obiskovalec). Če bo vse tako kot mora bit, mogoče celo kakšno leglo kdaj.
Ni pa to moj cilj, in ne kupujem je zaradi tega. Tudi če nikoli ne bo razstavni pes, bo čisto ok :)
Nekaj se bo pa z njo gotovo počelo, če nič drugega kak agility za zabavo oz karkoli, kar bo tudi njej všeč. Predvsem pa bo družinski kuža.

Hvala za tvoj odgovor :) Upam, da kdaj spoznam tudi tvojo lepotičko :)

lp, Nina

P.S. Zaenkrat se odločamo za Ife  ;)





čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #114 : 10 Junij 2009, 13:12:29
Kam pa gre žima iz Zonzanija?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #115 : 10 Junij 2009, 14:21:01
Čara, nisem jaz osebno govorila z Zonzanijem, je pa moja kolegica, ki je tudi pomagala na začetku pri iskanju podatkov o lastnikih. Ni pa dobila informacij točno kam gre, ampak zagotovila da definitivno gre v nov dom. Baje imajo novi lastniki nekaj malega še za porihtati doma, potem ga pridejo iskat.

fay, vem kako je ko ti enkrat zlezejo pod kožo. Čestitke za bodočo žverco. Pri nas je zelo malo črno-serastih psov, glede na celotno število nkp-jev. Ife bo verjetno zelo temna serka, kolikor se to lahko sedaj vidi.

Tudi mi ne razstavljamo, se ti pa splača, ker sta ponavadi max. 2 nkp-ja prijavljena na razstavi, pa še ta dva v različnih razredih, tako da konkurence ni, hehe. Me veseli, da ste se odločili na ta način šolati kljub temu da bo družinski pes. Tudi pri nas je tako. Sicer gre včasih tudi na lov, ampak je zaenkrat edino pes lovec v naši familiji  :D   Se ti res splača dati lovsko šolanje in preizkušnje skozi, ker se veliko lažje naučiš obvladati ptičarskega divjaka v naravi.  Sploh če imaš namen kadarkoli vzrejat, ti je to osnova za vzrejno dovoljenje.


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 10 Junij 2009, 15:13:42
fay, vem kako je ko ti enkrat zlezejo pod kožo. Čestitke za bodočo žverco. Pri nas je zelo malo črno-serastih psov, glede na celotno število nkp-jev. Ife bo verjetno zelo temna serka, kolikor se to lahko sedaj vidi.

Tudi mi ne razstavljamo, se ti pa splača, ker sta ponavadi max. 2 nkp-ja prijavljena na razstavi, pa še ta dva v različnih razredih, tako da konkurence ni, hehe. Me veseli, da ste se odločili na ta način šolati kljub temu da bo družinski pes. Tudi pri nas je tako. Sicer gre včasih tudi na lov, ampak je zaenkrat edino pes lovec v naši familiji  :D   Se ti res splača dati lovsko šolanje in preizkušnje skozi, ker se veliko lažje naučiš obvladati ptičarskega divjaka v naravi.  Sploh če imaš namen kadarkoli vzrejat, ti je to osnova za vzrejno dovoljenje.

Hvala za čestitke :).

Ja, na razstavah jih res ni veliko, kar je pravzaprav žalostno...

Glede Ife se še nismo čisto odločili, imamo pa na izbiro še Ivy, Iko in Innes. Innes je sicer lušna, ampak jaz bi raje črno-belo (da bosta z rjavo-belo lep parček  :P) Nikakor se ne morem odločit katera mi je bolj všeč  :D

lp, Nina



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #117 : 10 Junij 2009, 17:45:56
Je kar težko izbrat, ja. Jaz bi izbirala bolj po karakterju, luštne so itak vse. Vzreditelj ponavadi kmalu oceni karakterje mladičkov in lahko precej pomaga glede na tvoje želje.


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 10 Junij 2009, 17:54:35
Vzrediteljica pravi, da bo lahko več povedala pri starosti 5 tednov...tako da bom še dva tedna pridno občudovala slike  :o



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #119 : 10 Junij 2009, 18:22:00

Tudi mi ne razstavljamo, se ti pa splača, ker sta ponavadi max. 2 nkp-ja prijavljena na razstavi, pa še ta dva v različnih razredih, tako da konkurence ni, hehe.


....razen na specialni razstavi ptičarjev, kjer je ravno nkp-jev običajno največ.  ;)  Se splača it pogledat - drugo leto, če bo.  ::)  Na običajnih razstavah jih pa res ni dosti. Vedno znova nagovarjam Matevža naj razstavlja Bora, se mi zdi, da bi kaj dosegel z njim, pa se mu ne ljubi.  ::)

Kristinca & Florinca