Nemški kratkodlaki ptičar [Deutsch kurzhaar]

CowTarina · 156962

CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #60 : 04 Julij 2008, 21:12:20
Glede na to, da je tudi tašča ugotovila, da je meni podobna, bo najbrž res, kaj pa vem.   :-\ Itak vedno vsak po svoje primerja. Definitivno je pa trmasta po meni.  :-[ Že sedaj jasno in glasno protestira.  >:D


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #61 : 04 Julij 2008, 21:27:12
Hvala, Nadja
upam da se je ne sliši do vas, kako se dere  :D

Ja, sploh se ne morem učiti v tem hrupu :P ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 21 Avgust 2008, 21:00:58



helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 21 Avgust 2008, 21:03:12
Pa še ena akcijska s hanoverancom Brinom :)



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #64 : 24 Avgust 2008, 00:22:25
O, helca, vidim, da priprave na JZP pridno tečejo!
Kako je pa kaj s plavanjem? A ti je uspelo dopovedati Heli, da s čofotanjem ne privablja rac  :D Upam, da vama gre po načrtih.  :)


helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 25 Avgust 2008, 22:33:54
S plavanjem smo približno tam kot prej, pa še vreme zadnji teden ni naklonjeno :-\   Mi pa pravijo doma, da je to nova metoda jage na race, ker bodo umirale od smeha in ne od šiber  ::)

Je pa presenetila na vlečkah- sem mislila, da bo treba velik časa da jo bom umirila pa ji dopovedala da ne sme noret; očitno je prebrala moje misli in je prvo vlečko (cca 40m) nardila u nulo točno in lepo umirjeno- meni je kar čeljust dol padla :o Tudi vse naslednje so bile vredu, tako da sedaj že ne grem več z njo do konca- naredim cca 20m od stotih, potem pa sama dokonča in neverjetno lepo prinese zajca :D Torej je treba samo še dolžino dodelat 8)
Bom poslikala pa prilepila fotke, da malo popestrimo tole debato ;)
Ravno po načrtih torej ne gre, me pa tolaži to da imava stvari ki se ne tičejo vode skoraj dodelane... Če ne bo letos bo pa drugo leto pač opravljala ŠPP, plavala pa bo pa če mi vsi živci odpovejo do takrat! >:D

Kako pa kaj pri vas? Upam da se vam vsaj ponoči uspe naspat ;)



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #66 : 26 Avgust 2008, 16:20:56
Super sta! Kar tako naprej. :o Pazi samo, da ne boš pretiravala v ponovitvah vlečk. Najbolj se obnese max. 2-3x na dan po ena vlečka. Pa kakšen dan vmes spustiš, da si malo zlufta glavo in se ne naveliča. Sicer je pa vsak pes klasa zase. Naša bi itak skoz delala, tako da ni nikoli bilo problemov z naveličanjem. Pri več ponovitvah je edino zmeraj bolj šlampasto delala, zato smo delali raje na več dni po max. tri vlečke oz. če je že prvo naredila odlično smo kar zaključili in vadili kaj drugega.
Pa še to, ko vadiš več disciplin v krajšem času, najprej naredi vlečke in potem iskanje izgubljenega, da ti ne bo uhajala pri vlečki iz sledi in začela prosto iskat.

Vodo bosta pa že poštimali, saj imata še kar nekaj časa. Škoda je, da bi čakali na drugo leto, če ti ostalo super dela. Pri mladincih so tudi tolerirane manjše napake, ki si jih na ŠPP ne smeš privoščit, no razen če sodnik ravno stran gleda   :D

Pri nas pa lahko celo noč celo prespimo al pa sploh ne spimo. Vsega po malem. Smo se že navadili da je tako, pa ni več tako težko. Smo ta malo itak že na "kletko" navadili, Cuba je pa stražar  :D






CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #67 : 26 Avgust 2008, 16:25:59
Pa še par slikc naše Cube z Velebita:

- stoja na prepelico






- gorska koza



helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 26 Avgust 2008, 17:27:02
Ja vem da ne smem pretiravat v ponovitvah, do zdaj sem ji max.2 dnevno naredila vlečko, sva pa imeli tudi po par dni pavze že vmes. Se mi zdi da je včasih tko kot jaz v določenih stvareh-če vse skupaj malo prespi je naslednjič še boljše.

Prosto iskanje sva pa že prej ful natrenirale z raznimi predmeti, tko da zdaj prilično ko dobim kakšno vrano ali kaj podobnega malo ponoviva stvar ampak strogo nikoli na isti dan ne delava večk in iskanja, ker vem od prejšnje psice da so bili potem problemi.

Na vodo bomo šli pa tudi takoj prvega septembra skupaj z Bijou malo za racami pogledat če bo vse po sreči in upam da bo Heli foušija dala malo pospeška... bom poročala kako je šlo

Drgač pa ful lepe fotke :o Morte pa pazit, da ne bo Cuba začela zaračunavat telih svojih nadur stražarske službe, ki jo ima zadnje čase poleg obvezne ptičarske ;D



Jurcek

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 17 November 2008, 16:48:44
Lep pozdrav ;D

Dolgo se že nismo slišali... :) no zdaj pa se javlam z veselo novico ;D

Moj kuža Dino von Hirschgraben je dobil vzrejno dovoljenje ;D nekaj slikc pa je že prilepjenih na tem forumu:)...tako da boste vedli kateri kuža je to:)

Zdaj je najlepši čas za ptičarja ko lahko gre "na jago":) kaj pravite?

Z Dinom na sprehodih in lovih zelo uživama...hkrati pa me s stojo vedno znova razveseljuje:)...najbrž se strinjate z mano da ni lepšega na lovu kot trdna stoja ptičarja...ali ne?

Lp in se slišimo kaj:)  :P

Jurcek ;D



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #70 : 27 December 2008, 00:55:43
Uf Katarina, šele zdele sem dojela, da je tole Cuba oz. kam paše :) Je pa ratala kar malce siva okoli gobčka tale gospodična. Sicer pa tudi Rik je že med seniorji :)
A še kaj trenirate agility ali kaj podobnega?



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #71 : 28 December 2008, 23:07:35
Hojla, Maja. Ja, tale naša Cuba je od sekiranja kar osivela.  :D No, saj divjak je še vedno, samo malo bolj pametna je videt, hehe. Ne trenitramo več agilitija že ful časa, ker se je naša pesjanka odločila, da rajši dela tisto za kar je bila vzrejena in res uživa v tem. Tako da smo zdaj na lovskih tekmah. Za žogico pa še zmeraj leta kot ubrisana.

Kako pa kaj tvoj Riki? Kaj počneta?


Jurcek, čestitke za opravljeno vzrejno, uživaj v delu s svojim Dinom!

helca, ti bi pa lahko še kako slikco lepotičke Heli prilepila  ;)


helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 02 Januar 2009, 15:17:39
ena pozerska ( da ne govorim o tem, da sem porabila celih 15 minut da je slika taka kot je  ::) )


seveda pa Heli vzamem tudi na zalaz velike divjadi, ker njen nos pač vedno dela in me tako pravi čas opozori na prisotnost divjadi. 8) Tale slika je nastala decembra v lovišču, kjer je ogromno gamsov.


Vsem pesjanarjem pa želim čim več dolgih sprehodov in užitkov pri delu s štirinožci v letu 2009



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #73 : 02 Januar 2009, 18:20:32
Vsem pesjanarjem, še posebej pa ptičarskim navdušencem  :P, želiva s Cubo eno super noro dobro novo leto!

Medve sva itak že za v psihiatrijo, pa rabiva družbo ;)



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #74 : 02 Januar 2009, 18:27:32
helca, sem mal popravila linke, da se vidi večja slika:

ena pozerska ( da ne govorim o tem, da sem porabila celih 15 minut da je slika taka kot je  ::) )

seveda pa Heli vzamem tudi na zalaz velike divjadi, ker njen nos pač vedno dela in me tako pravi čas opozori na prisotnost divjadi. 8) Tale slika je nastala decembra v lovišču, kjer je ogromno gamsov.


Vsem pesjanarjem pa želim čim več dolgih sprehodov in užitkov pri delu s štirinožci v letu 2009

Tale snežna je ful dobra.  :o Mam ful skomine, ker ždim notri v stanovanju  :'(
Faca je heli  :-*, itak maš zato psa, da namesto tebe voha :). Kako pa na medveda odreagira? A je bolj previdna, al bi šla pogledat?


helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 03 Januar 2009, 14:26:11
Medveda nama do sedaj k sreči še ni uspelo srečat v gozdu, je pa imela priložnost spoznat uplenjenega in sploh ni bilo problema-je šla do njega in prav zagreto prevohala celega od smrčka do repa :o  Mislim pa da bi v gozdu vse skupaj precej drugače izpadlo glede na to, da očetov brak-jazbečar ki je zelo oster rajši potegne črto :'(
Bi pa po vsej verjetnosti izza mene začela lajat z irokezo po celem hrbtu ???

Sicer se bomo pa začeli malo bolj posvečat lisičkam, glede na to da jih je kar precej. Meni so grozno zanimive kar se lova tiče, Heli pa zaenkrat samo nos viha nad njimi, ali pa celo čisti ignor naredi ::)





helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 07 Januar 2009, 14:47:42
No in medtem, ko šefica zmrzuje nekje na preži pri okoli -10°°C , se gospodična pustijo razvajati ::) Pa naj še kdo reče da to ni višek nesramnosti! >:D




CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #77 : 08 Januar 2009, 11:47:43
Hehe,  :D, to ti je pravo pasje življenje!

Pametna Heli, ona že ni nora, da bi v tem mrazu ritko izpostavljala.

Naša pesjanka se tudi zadnje čase bolj ob radiatorju stiska in ne kaže kake pretirane želje po uživanju na snegu.
Za medveda pa tudi jaz ne vem, kako bi odreagirala. Glede na to, da je že mrtvo lisico bolj postrani gledala, bi pri medvedu najbrž stegnila, preden, bi mi sploh opazili za kaj gre.

Tale je sicer že starejša slika, ampak je trenutno spet zavzela takole pozo za v solarij:

Sicer si je pod glavo dala kostko, da se ja vidi, kako trpi, ker jo žuli v glavo  ::)

Tele naše punce že vejo kako uživat!


helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 14 Februar 2009, 22:16:24
Končno smo dočakali sonce in se zbudili iz zimskega spanja 8)


grozno uživali, ker tla niso več mokra in mrzla....


med sprehodom pa smo mimogrede ugotovili, da imamo tudi zasnovo za plezanje po deblih ::) :o






CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #79 : 16 Februar 2009, 15:23:38
O, Heli si je zgleda našla službo gozdarke.  ;D

Naša razvajena ritka, pa namesto da bi delala, fehtari:

A mi daš palačinkoooooo? Pliiiiz!



A zdej je pa še pojest ne smem  >:(


BonBlanche

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 22 Februar 2009, 07:50:37
Cuba je itak karakter! Če ji ne paše, pač ne bo pojedla palačinke, ampak bo z njo pozirala.  ;D
Ful dobre fotka!!!

Lp, Vesna



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #81 : 22 Februar 2009, 19:12:06
Cuba pravi: "Uf, paše, paše palačinka, samo ena grozna babnca ne pusti da jo pojem. "  >:(

Njen karakter pa nima kaj dosti izbire pri mojem karakterju  >:D  No pa saj je na koncu dobila šest palačink kot nagrado za poziranje.


efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #82 : 22 Februar 2009, 21:10:17
CowTarina, mislim da je tole zrelo za prijavo na društvo proti mučenju živali ;D Pa kako ti je ratal, da ni pojedla palačinke?! Pa je ostala palačinka intaktna ali je bila kaj načeta? Matr, to mora imet pa res nežen ugriz, če je tale nežna palačinka ostala cela :)


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #83 : 22 Februar 2009, 23:40:51
Psssst, ne okrog govort, kako mučmo psa s hrano  :-X
Drugače je pa Cubica kar pridna glede prinašanja hrane (hrenovke, piškotki ...) zato je tudi palačinka ostala intaktna. Edino, če je premajhen košček, se ponavadi sliši samo glllp, pa ga ni. Ampak Cuba pravi, da je striktno gravitacija kriva za to, če mora pa pesjanka lepo mene gor gledat, pol pa manjše dobrote spolzijo po goltancu kar same od sebe. ::)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #84 : 19 Marec 2009, 18:02:57
V Videmu pri Ptuju najden resasti prričar, star cca 7 let

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #85 : 23 Marec 2009, 12:01:34
Aj aj, spet en žimko v zavetišču. Upam, da se je "samo" izgubil... ker po sliki zgleda negovan in v dobri kondiciji.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #86 : 08 April 2009, 12:41:31
Še vedno v Zonzaniju.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #87 : 08 April 2009, 20:42:46
"Penzionist" torej...  :-\
Upam, da bo našel dober dom.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #88 : 08 April 2009, 22:06:15
Na srečo živijo tudi do 15 let in so precej vitalni tudi v pozni starosti. Je pa res da je vse odvisno od življenjsklih pogojev, "utrujenosti" od dela in morebitnih bolezni. Tale žimavček ima na žalost neodgovornega lastnika in predvsem vzreditelja zaradi katerega ni možno najti pravega lastnika, zato išče nov dom. Problem je, ker je zaradi zmešnjave z rodovniki nemogoče trenutno izdat dvojnik rodovnika, pa tudi ne ve se, če ima sploh opravljene kakšne preizkušnje in je s tem pes neuporaben tudi za lovce. Upam, da bo komu všeč tak kot je in bo našel nov dom. Dokler ne bo nihče odgovarjal za zapuščanje lastniških živali bomo imeli najbrž še preveč takih primerov...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #89 : 09 April 2009, 13:48:17
Pes je rodovniški (kot sem razumela iz e-maila), lastnika je nemogoče najti, ker vzreditelj ne ve več kdo je vzel psa oz. naj bi imel pomešane podatke-jah res super organiziren vzreditelj ::).

Bom še DLP pisala, če morda pa oni poznajo tiste konce in pse tam-Videm pri Ptuju (je bil pes najden).
Pa me je Cow tarina prehitela. :) Če mi bo zratalo s časom ga bom probala it pogledat in peljat na sprehod naslednji vikend.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!