Nemški kratkodlaki ptičar [Deutsch kurzhaar]

CowTarina · 156961

fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 16 Junij 2009, 21:07:26
Sporočam novičko: odločili smo se za Ivy!  :o K nam pa pride 17. julija.

lp



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #151 : 16 Junij 2009, 23:26:19
No super, to pa bo nestrpno čakanje  ;)! Pridno nas zalagaj s slikcami.


helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 17 Junij 2009, 09:42:07
Nika, zdaj ne vem točno, ali ima tvoj pes strah pred vodo in sploh ne gre not, ali pa ima rad vodo in enostavno ne zna plavat-nabija po vodi s sprednjimi tacami, tako kot Heli.

V prvem primeru moraš ravnat zelo previdno, ponavadi pomaga družba kakšnega drugega psa ki obožuje vodo in se s tvojim dobro razume, sicer pa enostavno zakorakaš čez nizko vodo in če je pes navezan nate, ti bo slej ko prej sledil-pa ne pozabi ful pohvalit. Potem stopnjuješ globino in širino vode glede na njegov napredek  :)

Če pa imaš tak primer kot jaz, je pa zgodba malo drugačna. Medve sva probavali z aportom iz vode, potem s tem da sem šla v globoko vodo z njo in ji enostavno privzdignila zadnji konec-priporočljiva potapljaška obleka, ker je velika možnost da iz vode prideš opraskana ::)
pa potem eden preverjenih načinov,pri katerem je bila tudi CowTarina zraven je, da psa navežeš na dve vrvici.Pomočnik gre na eno stran potoka, ti si na drugi in psa enostavno "glisiraš" čez vodo. Moraš biti pa izredno hiter, da psa praktično zravnaš v vodi in s tem dosežeš da ima prve noge pod vodo. No tudi to se ni obneslo pri nas, čeprav je po tej metodi že veliko psov splavalo :-[
Probavali smo tudi z izpuščeno raco, ker naj bi Heli zaradi nagona pozabila na nabijanje po vodi in ji sledila. Stvar je prvič funkcionirala in takrat sem bila že prepričana da smo zmagali. No pa sem se zmotila, ker je bila tam voda očitno dovolj plitva, da se je Heli z zadnjimi nogami odrivala od tal in že čez par dni v globokem bajerju nismo prišli nikamor  :-\
Če imaš še ti kakšno idejo, kar na plan z njo :)

Fay, čestitam za izbiro moje favoritke ;D Iz katerega konca pa si? Lahko bi se čez poletje dobili na kakšnem ptičarskem divjanju :o



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #153 : 17 Junij 2009, 11:38:18
Kaj pa če ti noriš z njo in še kakim plavajočim psom po vodi. dokler ima poden, z njeno najljubšo igračo...potem pa toliko da malo zaplava. A bi ji rešilni jopič mogoče bil fajn?.

Jaz imam tudi mrcino, ki v jezeru pije vodo, malo taca, nič pretresljivega. Pa se bom poleti vrgla v njene plavalne sposobnosti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #154 : 17 Junij 2009, 12:36:49
Kaj pa če ti noriš z njo in še kakim plavajočim psom po vodi. dokler ima poden, z njeno najljubšo igračo...potem pa toliko da malo zaplava. A bi ji rešilni jopič mogoče bil fajn?.

Jaz imam tudi mrcino, ki v jezeru pije vodo, malo taca, nič pretresljivega. Pa se bom poleti vrgla v njene plavalne sposobnosti.

Od rožice bernc je splaval s pomočjo rešilnega jopiča. Mogoče se splača probat. Danes ga za plavanje ne potrebuje več ;)



fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 17 Junij 2009, 12:47:21
Hej!

Bom prilimala kako slikico, itak :)

Za ptičarko divjanje smo pa seveda za. Kjerkoli v bližini LJubljane bi bilo fajn, pa tudi kam drugam se lahko pripeljemo (vse, da spoznam še kako ptičarsko zgago  ;D)

Samo en problem je, namreč naša Asta ne obvlada odpoklica (delamo na tem...upam da bo kdaj boljše)  ...tako da je ne spuščam, če ni ograjeno  :-\

lp, Nina



helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 17 Junij 2009, 14:53:00
Rešilni jopič ne vem če bi se obnesel...ker se v globoki vodi avtomatsko postavi čisto na zadnje noge...kaj pa vem,mogoče bi bilo za probat pa bomo videli učinek.
 Kar se pa igranja tiče, smo lansko poletje preživeli na vaškem kopališču, kjer je del vode nizek,potem pa globok-ne gre niti z igračo, ker skoči za njo in potem ko ugotovi da prednjih nog nima na tleh hop na zadnje in nabijat po vodi  ::)
Čara,želim ti veliko uspeha pri učenju plavanja :)

Fay super, tudi jaz sem iz okolice Ljubljane-Borovnica, tako da ni problema. Edino ograjenega prostora pa tule okoli nimamo, vsaj ne da bi jaz vedela :-\



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #157 : 17 Junij 2009, 14:53:40
10M sledni povodec zna biti v veliko pomoč. Meni je.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 17 Junij 2009, 15:36:45
helca, super! Potem se moramo pa res čimprej srečat  :D

čara... je bil tole nasvet za našo Asto? Ker sledni povodec je itak super, samo za igranje z drugimi psi pa žal ne  :-\

lp, Nina



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #159 : 17 Junij 2009, 17:56:13
Jaz jo imam takrat tudi na štriku. Malo spotikanja sicer je, ni pa hujšega.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #160 : 18 Junij 2009, 00:01:18
Tudi moja je bila na slednem jermenu med igro, dokler nismo natreniral odpoklica pa ni bilo nekih hujših problemov. Sicer pa lahko mimogrede potreniramo še odpoklid ;)



fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #161 : 18 Junij 2009, 12:02:29
Saj tudi mi uporabljamo sledni povodec, itak  :), samo vseeno je dosti bolj fajn, kadar so psi lahko spuščeni  ;)

helca, hehe, lahko tudi treniramo, itak  ;D



efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #162 : 18 Junij 2009, 15:03:29
Tudi moja Kika je bila na slednem jermenu - kaj smo vsi v isto šolo hodili? ;D

Komaj čakam, da vidim malo Ivy :)


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0

CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #164 : 21 Junij 2009, 18:25:44
fay, kaki knedli luštni. Super je, da jih že lastnica navaja razstavne poze, kar je ponavadi pri živahnih mladičkih kar težavno delo.

Drugače sem ti pa še dolžna odgovor na tvoja prva vprašanja glede psarne in psov oz. rodovnikov. Sem končno povprašala strokovnjaka, ker se jaz v te zadeve ne zastopim. Nihče, od meni poznanih ptičarskih mačkov pri nas, na žalost ne pozna te psarne, kar ne pomeni prav nič. Oba psica in pes sta lepa.

Samec izhaja iz rodov uspešnih italijanskih "trialarjev" in ima tipično italijansko glavo. Ker pri italijanih prednjači delo na polju, se ne ve kako se obnašajo v vodi.

Psica ima po očetovi strano krasne razstavne pse, ki imajo edino napako, da ne delajo dobro v vodi. Kar naj bi v genih nosil že Ivo v. Osterberg. Z Luxom so namreč želeli pariti tudi pri nas, pa ravno zaradi teh razlogov niso. Pri nas se NKP-ji vsestransko uporabljajo in brez uspešnega vodnega dela nimaš delovnega izpita. Psi iz linije Iva v. Osterberga naj bi sicer bili vodoljubni, ampak naj bi samo "namakali" v vodi, delo v vodi pa jim ne diši. Na polju nimajo nobenih težav. Ravno Lux je bil izredno uspešen na IKP-ju, kjer nimajo vodnega dela, na Kleemannovi preizkušnji pa je ravno na vodi iz prej omenjenih razlogov izpadel. Na razstavah pa pobira lovorike. Po mamini strani ni poznanih psov. Linije "z Ceskeho Lesa" so načeloma zelo uspešne delovne linije, ostalih linij ne poznajo.

V glavnem ima tvoja Ivy nadvse uspešen razstavni pedigree, pri delovnem pa se bo pokazalo, koliko bo genetika vplivala na delo v vodi, če se boste za to odločili.

Upam, da ti je tole kaj pomagalo. Drugače smo pa mi tudi iz Ljubljane, pa se res lahko kdaj zmenimo. Iz katerega konca pa si? Mi smo z Viča.


helca, jaz sem že lani razmišljala o rešilnem jopiču za tvojo pesjanko. Mogoče bi se pa res obnesel. Kaj pa če bi res probala, pa ji ga daš kar vedno gor, ko gresta v vodo, mogoče se bo navadila, da ni panike, če nima nog na tleh. Če se slučajno odločiš za nakup rešilnega jopiča od Hurtte (velikost L), ga lahko potem jaz odkupim od tebe, če se ne bi obnesel, ali pa ga ne boš rabila več. Mi bi ga včasih rabili kadar gremo s kajakom na daljše ture, pa ga še nisem uspela kupit.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #165 : 21 Junij 2009, 18:36:08
Eno vprašanje...

Kako ta barva izgleda, ko pes odraste?
IFE


In kako ta?
IVY



Sta pa obe zelo luštni!
In čestitke za novega bodočega člana Fay!  ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #166 : 21 Junij 2009, 19:14:31
Kolikor sem jaz videla legel in potem te pse ko so odrasli, se mi zdi (ne me tepst, če ne bo tako), da bo
Ife najverjetneje nekako takole obarvana:

http://www.cocker.cz/jasenky/stenata/P3110242.jpg ali http://www.cocker.cz/jasenky/fotogalerie/vycvik/3.jpg

Ivy pa takole: http://www.deutsch-kurzhaar.de/b9065.jpg ali http://www.deutsch-kurzhaar.de/b9089.jpg

Je pa res, da še vzreditelji sami težko povejo kakšna bo končna barva pri tej starosti mladičkov.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #167 : 21 Junij 2009, 19:26:48
Hvala!  :D
Sta pa obe barvi zelo zanimivi!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #168 : 21 Junij 2009, 21:06:08
fay, kaki knedli luštni. Super je, da jih že lastnica navaja razstavne poze, kar je ponavadi pri živahnih mladičkih kar težavno delo.

Drugače sem ti pa še dolžna odgovor na tvoja prva vprašanja glede psarne in psov oz. rodovnikov. Sem končno povprašala strokovnjaka, ker se jaz v te zadeve ne zastopim. Nihče, od meni poznanih ptičarskih mačkov pri nas, na žalost ne pozna te psarne, kar ne pomeni prav nič. Oba psica in pes sta lepa.

Samec izhaja iz rodov uspešnih italijanskih "trialarjev" in ima tipično italijansko glavo. Ker pri italijanih prednjači delo na polju, se ne ve kako se obnašajo v vodi.

Psica ima po očetovi strano krasne razstavne pse, ki imajo edino napako, da ne delajo dobro v vodi. Kar naj bi v genih nosil že Ivo v. Osterberg. Z Luxom so namreč želeli pariti tudi pri nas, pa ravno zaradi teh razlogov niso. Pri nas se NKP-ji vsestransko uporabljajo in brez uspešnega vodnega dela nimaš delovnega izpita. Psi iz linije Iva v. Osterberga naj bi sicer bili vodoljubni, ampak naj bi samo "namakali" v vodi, delo v vodi pa jim ne diši. Na polju nimajo nobenih težav. Ravno Lux je bil izredno uspešen na IKP-ju, kjer nimajo vodnega dela, na Kleemannovi preizkušnji pa je ravno na vodi iz prej omenjenih razlogov izpadel. Na razstavah pa pobira lovorike. Po mamini strani ni poznanih psov. Linije "z Ceskeho Lesa" so načeloma zelo uspešne delovne linije, ostalih linij ne poznajo.

V glavnem ima tvoja Ivy nadvse uspešen razstavni pedigree, pri delovnem pa se bo pokazalo, koliko bo genetika vplivala na delo v vodi, če se boste za to odločili.

Upam, da ti je tole kaj pomagalo. Drugače smo pa mi tudi iz Ljubljane, pa se res lahko kdaj zmenimo. Iz katerega konca pa si? Mi smo z Viča.

Živjo!

Najlepša hvala za tvoj trud :).

Glede dela v vodi pri mami piše, da ji gre dobro:
"CZAGA is a certified hunting dog and takes part in real huntings. Collegs from our hunting club  apprieciate esecialy her work in water. She is very good in difficult conditions – she searches the rushes persistently and retrievs willingly."

Sicer pa, bomo videli, kar bo, pač bo. Kot sem že napisala nisem oz. s fantom nisva iskala psa, ki bi bil res zelo dober v delu ali na razstavah. Če bi, bi definitivno prej vprašala koga, ki se nanje bolje spozna. Poskusila bova sicer oboje... če bo šlo, super, če ne pa tudi fajn :)
Je pa bila tole z Ivy bolj ljubezen na prvi pogled, kot premišljena izbira legla  :-\  ;D.

Ja, res bi se lahko dobili na kakem sprehodu, ali pa kavi :). Pa očitno smo precej blizu... z Asto sva precej časa na Viču oz Mestni log :) -> zs


Andreja, hvala za čestitke :)

lp, Nina






CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #169 : 21 Junij 2009, 22:02:10
Joj, ta genetika je cela znanost, jaz pojma nimam o tem. Mi je bilo razloženo, da ni nujno, da se pri vseh potomcih pojavi ta problem z vodo, vendar se lahko prikrito deduje naprej in ko se geni s takim problemom "pofočkajo" še po drugem staršu, lahko spet udari ven, zato se nekateri te linije raje izogibajo. Je pa to ena kombinacija miljon dejavnikov in je za vzreditelje vse skupaj predvsem izogibanje tej možnosti, da bi imeli take pse v leglu in si raje najdejo druge plemenjake.

Glede na vse ostale kvalitete staršev se ti res ni treba bati za sposobnosti male Ivy  ;)

Sem vedla, da mi je nekaj na Czagi ful všeč, šesti čut,hehe  :o, tudi naša pesjanka ima vodo v malem prstu.  ;)


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #170 : 21 Junij 2009, 22:21:23
Joj, ta genetika je cela znanost, jaz pojma nimam o tem. Mi je bilo razloženo, da ni nujno, da se pri vseh potomcih pojavi ta problem z vodo, vendar se lahko prikrito deduje naprej in ko se geni s takim problemom "pofočkajo" še po drugem staršu, lahko spet udari ven, zato se nekateri te linije raje izogibajo. Je pa to ena kombinacija miljon dejavnikov in je za vzreditelje vse skupaj predvsem izogibanje tej možnosti, da bi imeli take pse v leglu in si raje najdejo druge plemenjake.

Glede na vse ostale kvalitete staršev se ti res ni treba bati za sposobnosti male Ivy  ;)

Sem vedla, da mi je nekaj na Czagi ful všeč, šesti čut,hehe  :o, tudi naša pesjanka ima vodo v malem prstu.  ;)

Če bo Ivy vsaj malo meni podobna... bo skos v vodi  :D

Sicer je pa res prezgodaj se obremenjevati s tem  kaj bo, če bo.
Je pa na strani lušn filmček kako Czaga mladičke iz prejšnjega legla vabi v vodo in se igra z njimi  :)

lp





fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #171 : 25 Junij 2009, 20:15:24



efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #172 : 26 Junij 2009, 11:29:14
Joj, kako so luštni!!!


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #173 : 05 Julij 2009, 09:22:59
Mi smo pa toook luštni  :D Pri šestih tednih že poziramo, hehe  :P



Ostale pa tukaj: http://www.mooneyes.pl/index.php?module=newsy


lp, Nina



efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #174 : 05 Julij 2009, 10:43:32
Kakšna pozerka :) Še malo pa bo pri vas!

Lp, E.


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #175 : 05 Julij 2009, 14:48:38
Ja, še manj kot dva tedna! Komaj čakamo  :)

Eno prošnjo bi imela.... ima mogoče kdo kakšno knjigo ali revijo o ptičarjih (sploh nkp) za posodit? Ali pa poznate kakšno res dobro?
Sem si eno sicer naročila, pa bo še malo trajalo da jo dobim. Itak bi pa rada čimveč prebrala :)

lp, Nina



helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #176 : 16 Julij 2009, 16:11:03
Poletna potepanja s pasjimi prijatelji :)




gobarka (čist po šefici) 8)



fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #177 : 19 Julij 2009, 14:20:47
Helca, lušne slikice (in Helcini prijatelji ;))

No, naša mala lepotička je končno z nami  :o





Lp, Nina



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #178 : 19 Julij 2009, 15:59:10
Fuul je lepa  :o
Kateri je pa tisti mali beagle na sliki?

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #179 : 20 Julij 2009, 00:32:24
Ivy je res luštkana :) Čestitke!