Nemški kratkodlaki ptičar [Deutsch kurzhaar]

CowTarina · 156953

skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #270 : 11 Maj 2010, 14:52:33
Norčav pozdrav! ;)



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #271 : 11 Maj 2010, 16:01:00
Hahaha, kaka dobra fotka!

Samo ne vem komu Neli tale jeziček kaže ;)


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #272 : 11 Maj 2010, 16:28:15
He he, nič takega, samo aportiranje sva vadile  ;D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #273 : 11 Maj 2010, 21:09:49
Ampak Neli ima pa res hud pogled :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #274 : 18 Maj 2010, 10:26:40
Hehe, Neli Neli  :D Pogrešali smo te na tečaju  8)

Ivy je pa včeraj praznovala prvi rojstni dan  :o VSE NAJ NAJ PIKICA MALA  :-*

Z novim dinozavrčkom:



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #275 : 18 Maj 2010, 10:56:15
Jeeej, vse najboljše lepotica  :o

Neli upa, da nama bo jutri ratalo  :( ista ura ista lokacija?


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #276 : 18 Maj 2010, 11:45:02
Ja, ista ura, ista lokacija (najprej kofetek  ;))



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #277 : 23 Avgust 2010, 17:12:48
Nekaj morskih












efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #278 : 23 Avgust 2010, 22:36:41
Hude fotke! Sploh ta zadnja je genialna :)


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #279 : 24 Avgust 2010, 10:23:59
Uživač :o


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #280 : 24 Avgust 2010, 10:51:24
Še dve leteči








andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #281 : 24 Avgust 2010, 10:57:12
 UUUUAAAAAAAUUUUUU!!!!  :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #282 : 24 Avgust 2010, 11:24:55
Frajer!



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #283 : 24 Avgust 2010, 13:31:19
Noro!

Če bi imeli pri nas tekmovanja, kjer psi v daljino skačejo v bazene (dock dogs), bi bil gotovo med boljšimi :o

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #284 : 24 Avgust 2010, 19:38:42
Adijo pamet, čist nor ptičar. Ta bi jih res še v luftu ujel  :o


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #285 : 13 September 2010, 13:24:00

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #286 : 13 September 2010, 15:15:57
Hm žalostno  :(

Naša Neli tako uživa:



smex

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #287 : 05 Marec 2011, 10:54:45
Pozdravljeni!

Sem nov na forumu, brez psa, brez izkušen in zelo navdušen nad Nemškimi kratkodlakimi ptičarji. Kot začetnik me zanima vse kar se tiče od nakupa psa in naprej do prehranjevanja, vzreje, šolanja, odnosa lastnik-pes,... Skratka psa bi imel za vsakodnevne sprehode (tek) v naravo, ribolov..., lovec nisem :) ravno zato ker psa nebi imel za lov, ampak za družbo na sprehodih sem v dilemi ali izbrat psa z rodovnikom ali brez (nemških kratk. ptičarjev brez rodovnika še nisem zasledil in me zanima ali jih je sploh možno dobit?), ker je s tem tudi povezana cena psa in me zanima kako se kaj gibljejo cene teh psov, nekaj majhnega sem pogledal, ampak cene na spletu zelo varirajo (s tem želim povedat, da sem v dilemi koliko € pravzaprav odštet za psa katerega si neizmerno želim?!). Zanima me ali je bolše izbrati kot začetnik psa ali psico, nemreč dobil sem nekaj napotkov, da so psi pri šolanju dosti bolj trmasti kot psice in tudi sam se bolj navdušujem nad psico katero bi seveda dal sterilizirati/kastrirati saj se ne želim ukvarjati z kakršnokoli vzrejo(mladiči) s tem me tudi zanima kako sterilizacija/kastracija vpliva na temperament psice. Psa bi imel v hiši in na dvorišču, ampak imamo doma 12 let staro muco in me zanima kako bi se razumela stara muca in pa mlad pes? Zanima me tudi koliko hranit psa (porcijsko) in pa kolikokrat na dan, saj pes nebi bil smetnjak za ostanke od kosila. Kdaj začet psa šolat? Zaenkrat so to vprašanja, ki mi rojijo po glavi, upam da nisem preveč zahteven saj kot sem povedal še nimam psa in si želim nabrati dovršno mero inforamacij preden kupim kosmatinca  :)

Lp



smex

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #288 : 13 Marec 2011, 10:17:39
Res ni nikogar ki bi mi bolj podrobno svetoval o ptičarjih, saj pa nisem tako zelo zahteven, ali?  :-\



Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Odgovori #289 : 13 Marec 2011, 12:33:41
smex, www.pticarji.si :)

Veliko koristnih informacij in vsebin. Tudi kontakti se tam najdejo in po mojih izkušnjah so v veliki večini pripravljeni svetovati in pomagati. Pa kakšen lastnik se bo tudi tukaj oglasil, nič skrbet.
Kar se tiče cene - lovski rodovniški psi imajo precej zmerne cene, zato glej le preverjene rodovniške pse. Sto, dvesto € v letnem budgetu pasjega lastnika ne igra pomembne vloge. Težave zaradi bolezni, kolkov, plahosti, pa ti hitro nanesejo večje razlike v €.

Kot rečeno: http://www.pticarji.si je pravi naslov :)

lp, laura



smex

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #290 : 14 Marec 2011, 10:40:01
Hvala, sem pa že ptičarji.si prečekiral po dolgem in po čez  :) v mislih sem imel bolj informacije iz prve roke, a tudi to je nekaj  :)



nutrija

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #291 : 14 Marec 2011, 18:06:08
Živjo!
Zgleda, da nam je mal nerodn :-\. Kakšne izkušne te zanimajo? - neki na splošno si lahko prebral na netu, revijah....Kaj naj rečem - ptičarji so psi, ki te z veseljem spremljajo ( lovca) na lovu in pri vsakodnevnih opravilih - gre za tabo po sobah - opazuje  - seveda tudi ( mladič ) kakšno ušpiči. So zelo aktivni psi, ki so veseli gibanja, sprehodov, žogic....so neutrudni "delavci" iščejo...in so navdušeni za igro. Na sprehodih se povečini ne oddaljuijejo od vodnika in nasploh vseskozi kontrolirajo, kjer je vodnik.
Toliko bi bilo nekaj na splošno. Ptičartje - različnih pasem boš našel pri reševalcih - ki obiskujejo tudi bolnišnice in tudi pri carini, policiji - iskanje različnih snovi. Vem, da ti najbrž nisem kaj novega povedal. vprašaj kaj te zanima, pa mislim, da bo še kakšen forumaš dodal kaj svojih  izkušenj. Nekaj jih boš pa sigurno našel  v zgodovini kakšne pasme....



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #292 : 14 Marec 2011, 23:06:37
smex, dobrodošel na forumu.

Težko ti povem, če je ptičar pes zate, glede na to da bo prvi pes.  Če se vzgoje in šolanja pravilno lotiš ne bi smel to biti problem, glede na to, da si aktiven. Tudi naša ptičarka je prvi čisto moj pes, pa tudi pri nas ni noben lovec. Vendar smo vseeno opravili vse zahtevane tečaje in ptičarske preizkušnje, pa tudi na kakšen lov gremo včasih, če smo povabljeni in moram reči, da mi ni žal, ker je psica takrat enostavno najsrečnejša. Moraš vedeti, da večini ptičarjev samo tek ni dovolj in morajo nekaj zanimivega za njihove možgančke počet, da ti ne pobezlajo po svoje. Ker nisi lovec, boš moral tudi njegove nagone v red spravit in jih preusmerit v drugo delo. Ptičarji izredno radi iščejo, pa naj bo to divjad, pogrešanec ali pa samo žogica, aport ali kak drug predmet.

Glede odnosa lasnik-pes;
 tega zgradiš predvsem sam skozi vzgojo in kasneje šolanje. Ptičarji so vedno pripravljeni delati z vodnikom, zato ti to ne bo težko, razen če boš premalo zanimiv za psa.

Glede rodovnika;
 dosti ptičarjev se najde tudi po zavetiščih in tako lahko najdeš poceni psa. Sicer pa ne glej za nerodovniškimi, ker jih večinoma ni, cene rodovniških pa se gibljejo povprečno okoli 450 - 550 €, kar je manj kot večina ostalih pasem.

Glede spola;
mogoče so psice res bolj "mehke" za šolanje, niso pa nič manj trmaste. Vsaj naša je najboljši primer. Moraš biti pač bolj trmast in vztrajen kot pes, pa je. ;)

Glede mačke;
kako se bi razumela je odvisno predvsem od mačke, saj se mladiči načeloma prilagodijo na vse. Se pa najde tudi kakšen zelo "gajsten" na mačke.

Glede ostalega pa - z vzgojo začneš takoj, ko pripelješ mladička domov. To je osnova za vse nadaljnje šolanje. Prehrana je odvisna od vsakega psa posebej, kaj mu ustreza. Lahko hraniš z briketirano hrano, lahko kuhaš,... kot se boš sam odločil. Mladička itak hraniš večkrat na dan, odvisno od starosti, odraslega psa pa načeloma enkrat, lahko pa tudi večkrat, če ti tako paše. Mi hranimo še vedno dvakrat na dan, ker psici tako najbolj ustreza. Količina hrane tudi niha glede na pasmo, starost, aktivnost in velikost. Edino okvirne tabele na briketirani hrani se ne drži, ker je večinoma takšna doza za ptičarje premajhna, ker veliko porabijo vsaj ko so mlajši. Naša psica je v mladosti pojedla enkrat več kot sedaj pri skoraj osmih letih pri enaki aktivnosti.

Upam, da ti je bilo kaj od tega v pomoč, drugače pa kar vprašaj.

Lp Katarina


smex

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #293 : 15 Marec 2011, 13:21:47
uffffff hvala! to pa je zdaj en kup zelo dobrih informacij! Po domače povedano, čim manj komplicirat pa čimbolj zaposlit koismatinca pa bo  ;D ;D

@CowTarina... preglejujem po zavetiščih, če bi slučajno kje bil kak ptičar, vendar za enkrat nič (bolje tudi da ne!), si pa želim mladička predvsem zaradi muce, ki pa je zelo teritorialna in naj potem muca postavi meje mladiču kaj lahko in kaj ne  ;D Se pa nagibam k nakupu psice, ki bi jo seveda dal sterilizirati, šolanje bi se pa tudi začelo kar takoj, saj smo doma v naselju kjer je hiša zraven hiše in že to mi daje povod, da se kuža izšola poslušnosti. Aktivnosti bi pa v bližnjem gozdičku bile kar dnevne od teka pa vse do lovskega nagona saj imamo kar precej fazanov in zajčkov tako, da bi smrček kar precej delal  :)



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #294 : 15 Marec 2011, 14:03:53
Glede aktivnosti v gozdu pa samo v opomin, da ne boš imel kasneje težav. Če imaš takšno okolje, kot opisuješ, ne boš prišel skozi samo s šolanjem poslušnosti. Vsekakor ti ob tem  priporočam tudi lovsko šolo. Pes sam bo slej ko prej preganjal divjad, če ga ne usmeriš v pravo ptičarsko delo. Ptičar NE SME preganjati divjadi! Stoja na divjad pa je prirojena, vendar jo je potrebno utrditi, sicer dobiš krasnega goniča. Zato ti priporočam obisk lovske šole PREDNO PRVIČ spustiš psa prosto tekati po gozdu. Do takrat pa je v bližini divjadi obvezen povodec. Če ti pes enkrat požene divjad, je to enkrat preveč, pravijo ptičarski strokovnjaki in s tem se popolnoma strinjam. Ptičarja-goniča je izredno težko kasneje odvadit gonje. Če se ne boš potrudil pri mladiču, boš moral potem celo pasje življenje psa v lovišču imeti na povodcu.

Preberi si še temo o madžarskih vižlah, kjer sem že več napisala glede šolanja ptičarjev.

Lp Katarina


smex

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #295 : 15 Marec 2011, 14:51:33
Super, hvala za dragocen podatek!!! Grem takoj prečekirat vižle :o



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #296 : 15 Marec 2011, 15:03:53
Vse lepo in prav, ampak noben pes ne sme kar malo jagat, da se "navoha"...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


smex

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #297 : 15 Marec 2011, 18:20:26
Vse lepo in prav, ampak noben pes ne sme kar malo jagat, da se "navoha"...

Daj malo več povej... :) Če prav razumem, se pravi ali ga uporabljaš strikno kot delovnega lovskega psa ali pa ga imaš kot hišnega ljubljenčka (v tem primeru ga odvračaš od pohajkovanja in raziskovanja v gozdu)???



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #298 : 15 Marec 2011, 18:57:29
Daj malo več povej... :) Če prav razumem, se pravi ali ga uporabljaš strikno kot delovnega lovskega psa ali pa ga imaš kot hišnega ljubljenčka (v tem primeru ga odvračaš od pohajkovanja in raziskovanja v gozdu)???
Ptičar JE lovski pes  ;) In tega ne smeš zanemariti.
pa saj ti je caw tarina lepo povedala  :)

Ni sedaj eno ali drugo...
Je oboje .. ti ga imaš lahko  kot hišnega ljubljenčka lahko se ti vali po naročju( kot se moja) pa lahko  se izležava po vseh posteljah in kavčih... ampak še vedno je lovski pes.pa jaz tudi nisem lovec. Ampak smo opravili vsa potrebna šolanja. Občasno se udeližimo tudi lova ( če smo povabljeni) .
Moja je čist srečna , če se vsak dan igrava z žogico, če ji mečem palico , če greva na dolg sprehod, plavanje ipd.
Jo pa jaz kot lastnica opazim , da ko je ona na lovu, in dela... dobesedno  zaživi...

 preberi si na ptičarji net . vzgoja mladega ptičarja. ;)
Če hočeš imeti doma ptičarja, potem moraš upoštevat tudi njegovo naravo in nagon , in ga tudi pravilno naučit ta nagon uporabljat, če hočeš imet psa ki ti bo hišni ljubljenček, tvoj najboljši prijatelj - družinski pes... bo pa tudi delavec in jagr kakor koli... če ga ne boš pravilno naučil bo "jager" v negativo.

Sigurno ga pa ne smeš kot mladega spustit malo v gozd da se navoha... ker če si si kar koli prebral o ptičarjih, so zelo zelo inteligentni in res delajo z glavo- pa tudi zelo hitro razmišlajajo in pokapirajo...In ne bo se samo navohal ampak  jo bo stisnil po sledi...
   ko se pa take stvari začnejo dogajat.. pa lahko rečeš  adijo ptičar - ker slej kot prej bo... če se ne bo zgolj izgubil ti zna pa slepo  ganjat kakašno stvar ( gluh in slep direkt pod avto)
Če hočeš imet "ptičarja" kar vzemi v zakup.. šolanje , dosledno delo  prvi dve leti, veliko truda veliko časa... tvoji prijatelji  in znanci bodo  sedeli v lokalih  in srebali kavico popoldan ali zjutraj ti boš pa v prostem času z gumjastimi škornji po močvarah  in travnikih psa šolal  ;)
 če hočeš ptičarja...
 ker ptičar je naučen ptičar.
 V tem je tudi vsa gracioznost nemškega ptičarja  :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #299 : 16 Marec 2011, 08:43:06
Neki takega je  :P

V glavenm pa pes ne sme okrog šetkat po svoje in lovit divjad razen če ni na lovu ali pač v procesu šolanja in skupaj s tabo. Točneje bodo vedli bolje ostali.
Ko ni na lovu s tabo in lovcem pa ne sme lovit. Nikakor pa ne sme okrog hodit sam. Vsak pes mora biti vedno pod kontrolo. Tudi živali v gozdu si zaslužijo mir v svoji dnevni sobi ;) poleg tega da je to tudi z zakonom predpisano.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P