Priklon

T.M.T · 15582

TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 03 Februar 2011, 14:42:12
Bom poskusila, čeprav se mi na splošno zdi, da imajo male pasme na splošno več smisla za ravnotežje od tavelikih telet  :D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #31 : 03 Februar 2011, 14:46:08
Jazzka sicer dvigne obe tački, ampak ne zna pa tako zadržat - nima ravnotežja, ali je pa še nisem naučila da naj to obdrži. Kakšna ideja kako bi podaljševala čas držanja tačk v zraku, ker zaenkrat ju samo hektično, nekontrolirano, z zaletom dvigne v zrak in jasno potem tudi hitro nazaj dol pade.

Jaz sem tudi priboljsek dala, ko so se tacke v zraku - se mi je zdelo, da se potem bolj potrudi obdrzat ravnotezje, ce mora v tem polozaju tudi pojest priboljsek, kot ce samo vrze tacke v zrak in potem nazaj dol.

Traja pa kar nekaj casa, da dobijo dovolj ravnotezja oz. se jim dovolj okrepijo misice, da ostanejo pokonci.

Velikost pa v resnici sploh ne igra vloge ;)

battito animale


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 03 Februar 2011, 15:25:16
Aha. Bom tudi to poskusila.

Ma drugače se mi zdi da velikost igra malo vloge. Velikokrat vidim male pse, ko kar sami hodijo po zadnjih dveh ipd. .. večji to skoraj da ne... Je pa mogoče res hec bolj v tem, da večjim tudi ni treba  :)



Nimrod.

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 15 Februar 2011, 20:56:31
Jaz ga ravno učim priklon. Mi nikakor ni uspevalo tako, da sem mu z roko poravnala noge, da jih ni mogel pokrčit. Pol sem pa na you tubu videla video, da je možnost da si pomagaš s povodcem.
Tako kot je v tem videu:
http://www.youtube.com/watch?v=Izw92I_HttM&feature=channel



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 22 Marec 2011, 08:12:15
Jaz ga tudi učim priklon in ga naredi, če ga malo zvabim, a morem imeti stopalo pod njim. Tudi če je stopala skoraj zraven, čisto malo pod njim naredi, če ga pa dam zraven pa ne (upam da je razumljivo). Zanima me, kako bi ga to naučila, da bi naredil brez noge (ne klikamo).



Kayya

  • Gost
Odgovori #35 : 28 November 2011, 19:25:47
To je eden od trikov, ki sta jih oba moja tako zaštekala in ga zdaj obvladata. Pravzaprav sta bila "v prostoru", ko sem jima dvignila ( z nogo) zadnjico in sta se tako naučila.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 28 November 2011, 19:37:26
Ma Dino zna ma ker ima kratke noge (jazbečar) sploh ne pride do izraza. Dixa sem učila, pa je zelo mešal to in prostor in ni ne eno ne drugo dobro delal. Potem pa sem opustila učenje ker mi je bolj pomembno da je prostor dober!