zlaganje posodic

Azu · 34171

Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
: 04 Julij 2007, 11:01:49
hmm zanimiva stvarca tale kliker.. ampak  mislim da boma midva ostala kr na običajnemu 'priden' :)   sj tud takrat ve da bo dobil nagrado :)  pa še hmm piše da potem začne pes gledati v kliker..   a ni bolje da te gleda v oči?

Meni nobena od obeh psic ne gleda v kliker. Edino kdaj pa kdaj poškilita proti roki. Tamale pa na čase sploh ne morem prepričat, da bi gledala kam drugam kot mene v oči. ::) Nekateri tukaj vedo, kako to izgleda pri nama... :-[
Če mu pa klikaš, da gleda v kliker, zakaj potem ne bi gledal v kliker? :D Če klikaš pa poglede v oči, potem pa pač gleda v oči. ;)

Azu:jaz sem pri enem filmčku videla da Wi gre z vsemi 4mi tačkami v posodico.Kkao si jo to naučila?

To je bil trikec za domačo nalogo, ki smo ga delali iz popolnega shapinga.
Prvo sem vzela eno tako veliko škatlo, da bi lahko šla Wi z lahkoto notri (dost nizko in dovolj široko in dolgo, ampak ne preveliko). Potem sem ji klikala poglede proti škatli, premik proti škatli, interakcija s škatlo in tačkami, ena tačka v škatli, 2 tački v škatli, 3 tačke v škatli in nazadnje 4 tačke v škatli. Po 2 tačkah v škatli so šle stvari malce počasneje in sem kar dolgo rabila, da je začela dajati notri še 3. tačko. Četrta tačka je pa potem hitro sledila. Potem sem pa samo zmanjševala velikost škatle v katero sem želela da gre (vedno sem malo znižala kriterij, tako da je bila njena uspešnost vedno vsaj 80%). Ko gre pes že v tako majhno škatlo, da ima vse 4 tačke zelo skupaj (in ne stoji naravnost ampak kot da bi imel tačke zvezane skupaj) potem lahko škatlo zamenjaš za večjo skledo, ki jo potem lahko manjšaš do take velikosti, ko je pes še sposoben notri stati. Midve z preskokom s škatle v posodico nisva imele, nekateri psi pa bodo najbrž rbili iti veliko korakov nazaj, ker jim ne bo sprva najbolj prijetno lesti v aluminjasto posodo.
Mogoče pa pri nama ni bilo težav, ker sploh ne je iz posodic in ji je posodica samo malo drugačna škatla... ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1 : 04 Julij 2007, 11:11:47
Meni tudi pes ne gleda v kliker.  :)

Azu, tole je pa super! Bom poskusila. Tako nekako sem ga naučila dat tačko na papirček!  :o



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2 : 04 Julij 2007, 11:18:17
Gulu, ti nisi bla v mali šoli pri Sii? Ker mi smo imeli tam tako domačo nalogo (eni je nismo nardil :-[)



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #3 : 04 Julij 2007, 11:25:08
Nope, sem bla pri Poloni in nismo imeli domačih nalog, pa tudi, če bi jih imeli, takrat to nikakor ne bi šlo skoz pri moji barabi, še pozornosti ni bilo!  :-\

Cacy, a maš kje napisano, kaj ste delali?



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #4 : 04 Julij 2007, 11:56:02
Nope, sem bla pri Poloni in nismo imeli domačih nalog, pa tudi, če bi jih imeli, takrat to nikakor ne bi šlo skoz pri moji barabi, še pozornosti ni bilo!  :-\

Cacy, a maš kje napisano, kaj ste delali?

Mam neki kar nam je Sia poslala po emailu, tko da mi na PM pošlji tvoj email, pa ti pošljem  ;)



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #5 : 04 Julij 2007, 12:25:02
jest sem obupala, že takrat, ko je bila dovolj zdrava za ta trikec po operaciji  :-[ 
midve se bova lotle pospravlat posodice in papirčke!  :o ;D

OOO, bo mami vesela!!!  :D



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #6 : 04 Julij 2007, 12:40:13
ja hehe...če nama bo ratal! sicer pa bo šla zasluga Azu, ker je pri predstavitvi svojih kuž napisala, kako je Wi naučila smetarit  ;D :D zdaj pa na delo!


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #7 : 04 Julij 2007, 13:03:28
mogoče bom probala še 1x delat ta trikec ko se bomo vozili na morje  ;D

No midve z tamalo sva zdejle delae prvi korak smetarke in je pogruntala v 4 poskusih da mora dat glavo v koš!   ::)  prava mala smetarka  :D :D


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 10 Julij 2007, 10:19:49
Jaz pa rabim vašo pomoč. Kako začnete učiti zlaganje posodic eno v drugo? Predvsem pri psih, ki neradi nosijo stvari.
Ali klikate pogled proti posodici, pa potem ko dajo gobček v posodico in kako priti do preskoka, da pes ne samo da gobček v posodico, ampak jo tudi prime?
Meni je malo zmanjkalo idej  ::)


Lp, Ivana


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #9 : 10 Julij 2007, 10:29:55
Jaz sem zacela tako kot si ze napisala. Klikala najprej zgolj poglede v smer posodice... Pri nama se je potem pojavil “problem“, ker sem jo istocasno ucila, da gre z vsemi stirimi v skatlo, zato je samo tace v posodo dajala in se cudila zakaj ji ne klikam ::) Tako da sem posebaj najprej naucila, da mora prijeti posodo - jaz sem drzala posodo v roki (da ni mogla stopiti vanjo) in ji klikala dotike posode z nosom itd da sva prisle do tega, da mi jo je vzela iz roke. Sedaj sva prisle do tega, da ve, da mora salco prijeti (sicer se vedno vcasih tako, da ima eno nogo v posodi, ampak dobro) ;D


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 10 Julij 2007, 10:59:49
Aha Ok hvala.
Se mi je zdelo, da ne bo OK tole moje klikanje v smeri dajanja gobčka v posodo, ker nikakor nisva mogli priti do tega, da posodo resnično prime ali pa vsaj nakaže da jo bo prijela.
Ampak bomo spremenili.
Zdej pa bo  :o  :o  :o

Lp, Ivana


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #11 : 10 Julij 2007, 11:26:35
Jaz sem tudi klikala na začetku samo poglede v smeri posodice in potem samo dotike z nosom ali zobmi roba posodice. Jaz sem se izognila ptoblemu tega, da bi hotela Wi v posodico tako, da sem uporabila tako majhno posodico, da ji na misel ni prišlo, da bi se notri stlačila. ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


lup

  • Gost
Odgovori #12 : 24 Julij 2007, 12:45:09
Hvala Azu... :)

Imam pa se vprasanje;
1.Svojo psicko ucim dvigovanja prednje tacke-ampak ne vem kako naj jo naucim,da bi jo drzala v zraku ??? Zdaj ubistvu klikam le se za najvisje dvignjeno tacko-ampak jo vcasih malce zmede in potem si pokrije ucke s tacko (seveda ne dam klika,ker imava to vedenje ze poimenovano).
Ali naj se kar naprej ojacujem vedenje "dvigovanja tacke" do tega da bo jo drzala v zraku???

2.Pri ucenju zlaganja posodic,raje dela z takimi nizkimi-plasticnimi posodicami (loncnicami),pri tistih kovinskih (za hrano),pa jih noce dvigovati (kljub temu,da so majhne),res da niso tiste najmanjse,ampak so majhne.Ima kdo kaksen predlog,kje bi se dalo kupiti/narediti kaksne posodice,pri katerih bi se slisali trki?Ker pri teh loncnicah,ni slisati trkov :-\

Pa se za en nasvet;
Naj poimenujem tacke,ki jih dviguje,ko je v stoje polozaju/ali pa sede/ali pa v prostoru??
Recimo,ce dviguje tacko,ko stoji...??
Ker jaz za dvigovanje tack uporabljam zaenkrat le "hand signal"...in me zato zanima,ce lahko za dvigovanja tack v razlicnih polozajih psa,uporabljam kar isti znak?

Hvala za pomoc in uziwajte z psi ;)



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #13 : 24 Julij 2007, 15:40:24
Jaz uporabljam isti znak, če hočem, da dvigne tačko ko leži, sedi, stoji. Uporabim pa drug znak, če hočem, da tačko dvigne in drži v tem položaju. Torej za dvig tačke imam dvignjen samo 1 prst, če pa hočem, da jo drži dvignjeno dalj časa pa ji pokažem celo dlan.

Za 1. ti jaz priporočam, da to še kar ojačuješ. Ko se ne bo več zmedla in si hotela s tačko pokrit gobčka (recimo da 2 seansi tega ne naredi) pa lahko malo zadržiš klik in tako podaljšaš trajanje dejanja. :)
Za posodice pa ti priporočam, da poskusiš kupiti najmanjše (jaz imem eno res mini iz Mr.Pet-a v BTCju) in ji klikaš za vsako majhno dejanje. Poskusi vajo razbiti v čim več delov in ji res velio klikaj, ko se dotakne posodic, jih prime v gobček in potem prenaša okoli. Nekaterim psom to na začetku ni prijetno, ker je tak material, potem pa se navadijo. Lahko poskušiš tudi s tem, da jo naučiš, da prenaša okoli različne predmete iz različnih materialov (kakšne kovinske žličke, plastične stekleničke itd.), da se navadi na vsakršne material v svojem gobčku.


Wi se je končno naučila križati tačke ko leži. :o Zdaj se učiva še stajne na mojih stopalih, ko jih držim v zraku (ona je na omari, jaz se uležem na tla in dvignem noge in ona stopi gor, zaenkat samo s sprednjima tačkama), učiva se tudi trikec "samokolnica" (ona gre rikverc proti meni in pred mano dvigne zadnji del (ona zaenkrat še pleza gor po mojih nogah), se z zadnjima nogama dotakne mojih rok in narediva par korakov naprej). ;D
 

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #14 : 14 September 2007, 18:18:12
Naama to s posodicami nikakor ne uspe.Ne pokaže zanimanja zanjo. :(
Kako naj ga prppravim do tega da se je VSAJ dotakne?

Lp



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #15 : 14 September 2007, 18:52:55
Klikaš poglede in majhne korake proti posodici?
Ko bo konstanto hodil proti posodici pa samo malce zvišaj kriterij in to , da zahtevaš, da se posodici malo približa, pa potem še malo in na koncu klikaš samo še za to, da se dotakne posodice s smrčkom, potem z usti (ne da odpre gobec in prime), potem z zobmi in potem, da jo prime.

A ima kakšne probleme pri prinašanju stvari iz podobnih materialov, kot je posodica?

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #16 : 14 September 2007, 19:15:04
Klikam,klika,a tja ne gleda prav veliko.
Kliknila sem enih 5 krat,potem je nehal gledat...
Glede prinašanja in materiala ne bi vedela,še nisem poskusila...



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #17 : 15 September 2007, 17:22:10
jaz imam problem pri materialu - noče mi primit kovinske posodice  :(   s plastičnimi nima problemov - drugih kot to, da ne zgledajo lepo pa še zlomi jih če jih preveč prime  :-\   potem sem kupila kovinske take ful lahke - ampak tudi če mu rečem prinesi al kaj takega - se trudi in trudi - ampak dejansko dvigne jih ne  :-\  potem pa zalne basat vse tace not (samo mu ne rata ker že prvi dve komaj not stlači ker so tako majhne posodice) pa tud praskat začne po posodi. Potem pa mi to začne ponujat ko mu dam posodo, čeprav prejšnjič nisem nič nagrajevala tega vedenja. Sem zakomplicirala  ;D - problem ima samo pri dviganju kovinske posode - noče je prijet. Vse ostalo prinaša brez kakršnega koli problema. Ukaz Prinesi obvlada že od malega in mi prinese tudi govejo kost - ampak tele kovine pa ne  :(   ma kdo kak predlog? Kaj naredit?

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #18 : 15 September 2007, 17:49:26
Kaj pa če bi prvo zelo ojačala to, da posodico samo prime? Ko bo z veseljem stekel k posodici in jo prijel, pa malce prekamnil pri tem, pa klikni. Saj za začetek lahko dvigne en konec posodice smao za kaken mm od tal. To je za nekatere pse težko in je treba razbit na veliko korakov in ne poskusit nekaj na hitro.
A kakšne žlice pa prenaša okoli brez problema?

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #19 : 15 September 2007, 17:51:34
prav to mu ne gre - da bi jo sploh prijel. Najbol ga 'podžgem' da kaj prime če mu rečem Prinesi...  Sem poskusla tako da bi mi jo iz roke vzel - pa je samo odprl gobec in se potem umaknil..   žlice še nisem poskusla.. sem imela danes namen da vidim če bo tisto prijel  ???

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #20 : 15 September 2007, 18:14:06
Potem pa klikaj kakršnokoli interakcijo s posodo za začetek. Naj jo voha, noska, dotika z gobčkom itd.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #21 : 15 September 2007, 18:26:10
Potem pa klikaj kakršnokoli interakcijo s posodo za začetek. Naj jo voha, noska, dotika z gobčkom itd.

to mu pa ne dela problemov - sploh rad s taco not stopi alpa karkol.. vse vse vse - samo da bi jo dvignil - to pa ne  :(

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #22 : 15 September 2007, 20:16:10
evo sma poskusla z žlicami - prvo sem mu čajno žličko vrgla pa je rabil 15min če ne še več da jo je končno privlekel do mene  ::)  ampak potem je šlo pa lažje, pri drugem poskusu je rabil samo še 10min pa jo je prinesel  ;D  pa v tretje gre rado a ne - je samo se 26x zasukal okrog žličke, pa jo 10x nalajal, pa jo še malo s taco praskav - ampak pol jo je pa prnesu  ;D    ker pa sm js bol trmasta kot on  >:D mi je tako uspelo po več ponovitvah da jo prinese takoj  :D   seveda brez godrnjanja ne gre in tako zmeraj preden jo pobere mora zraven godrnjati in ne vem kaj vse še  ;D 

pa ok, ko je malo žličko začel takoj prinašat, sem jo zamenjala z večjo žlico. Tu se je zadeva skoraj od začetka ponovila - ampak na koncu je brez problema začel prinašat tudi to  ;D

potem sem šla pa na skledo - in sedaj sma pri tem da jo celo dvigne  :o  zdaj pa boma to ojačevala dokler še s tem ne bo imel problemov..  preden boma šla na kako zlaganje..   :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #23 : 15 September 2007, 20:33:47
Super. ;D

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


lup

  • Gost
Odgovori #24 : 16 September 2007, 21:19:41
evo sma poskusla z žlicami - prvo sem mu čajno žličko vrgla pa je rabil 15min če ne še več da jo je končno privlekel do mene  ::)  ampak potem je šlo pa lažje, pri drugem poskusu je rabil samo še 10min pa jo je prinesel  ;D  pa v tretje gre rado a ne - je samo se 26x zasukal okrog žličke, pa jo 10x nalajal, pa jo še malo s taco praskav - ampak pol jo je pa prnesu  ;D    ker pa sm js bol trmasta kot on  >:D mi je tako uspelo po več ponovitvah da jo prinese takoj  :D   seveda brez godrnjanja ne gre in tako zmeraj preden jo pobere mora zraven godrnjati in ne vem kaj vse še  ;D 

pa ok, ko je malo žličko začel takoj prinašat, sem jo zamenjala z večjo žlico. Tu se je zadeva skoraj od začetka ponovila - ampak na koncu je brez problema začel prinašat tudi to  ;D

potem sem šla pa na skledo - in sedaj sma pri tem da jo celo dvigne  :o  zdaj pa boma to ojačevala dokler še s tem ne bo imel problemov..  preden boma šla na kako zlaganje..   :)


Jana* ne hitet    :D ...ker si ze enkrat napisala,da rada hitis pri ucenju trikcev-lepo pocasi,tud moji je blo posodico od zacetka gadno prijet-sem pa zato dobro naklikala vohanje,poglede,premike z noskom,dotike s tacko na posodice.Potem pa ji je naenkrat uspelo jo dvigniti in potem smo lepo pocasi sle dalje...zato ti svetujem,da "hiti pocasi"  ;) in ne ze po parih klikih pricakovat koncnega vedenja...sej Tery je itak tak priden,da mislim da ne bo problema-da mu bo tudi to enkrat uspelo.
Drzimo me tri pesti za njega  :P ;)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #25 : 16 September 2007, 21:37:36
hvala lup  ;D  ja saj zdaj boma res dobro utrdila tole prenašanje posodic.. da bo popolnoma nehal godrnjat zraven ko jo bo prijel  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #26 : 17 September 2007, 13:42:12

Jana* ne hitet    :D ...ker si ze enkrat napisala,da rada hitis pri ucenju trikcev-lepo pocasi,tud moji je blo posodico od zacetka gadno prijet-sem pa zato dobro naklikala vohanje,poglede,premike z noskom,dotike s tacko na posodice.Potem pa ji je naenkrat uspelo jo dvigniti in potem smo lepo pocasi sle dalje...zato ti svetujem,da "hiti pocasi"  ;) in ne ze po parih klikih pricakovat koncnega vedenja...sej Tery je itak tak priden,da mislim da ne bo problema-da mu bo tudi to enkrat uspelo.
Drzimo me tri pesti za njega  :P ;)
Bova se pol midva tudi naklikala. ;D
...

Lp



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #27 : 19 September 2007, 12:07:26
eno vprašanje - je lahko pobiranje kovinskih predmetov slabo za pasje zobe?

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #28 : 24 September 2007, 19:39:11
hoj!

tudi midve bova poskusile zlagat posodice..pa tudi moja ni najprej marala kovine prijet ampak tole z žličkam se je obneslo! že v prvih 10 minutah sva se iz male žličke prestavile k večjim...je ne moti :o ..ni važno kakšne velikosti je. vržem in ona se takoj požene za njo & ... prinese  :o hih zdaj pri posodici že klikam ko jo zagrabi (držat jo še noče) ..ampak napredujeva  :D :D
 
tale ideja z žličko da se pes navadi kovine držat je pa res super ;)

lp, 5rca&Iris


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #29 : 24 September 2007, 20:52:48
Jaz sem se pa danes "nasrala" in kupila posdici ki nista enako veliki-ena je večja. >:( ::) :-[
Bom verjetno zamenjala z Linojovimi-njegovi sta enako veliki. ;) :P

Lp Alja