zlaganje posodic

Azu · 34242

Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #90 : 10 December 2009, 07:25:44
Danes zjutraj sem za ta drugo posodo izbrala eno precej večjo in je bilo precej lažje.  ;)  Bomo počas.

Kristinca & Florinca


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 10 December 2009, 08:34:01
Haha.. smešni sta, imaš pa vseeno super psičko Florinca!  ;D

Mogoče bi ti pa bolj pomagalo da bi poskusili na shaping, ker tole sedaj, ko jo s priboljškom vabiš proti posodi je bolj luring. Sicer ne poznam tvoje psičke, zato se boš sama odločila, ampak kaj če bi preprosto počakala, saj v nedogled ne bo držala posode v gobcu, ali pač? Torej kot je napisala agility loving girl prejle, se vsedi zraven posode, potem pa čakaj kaj bo naredila in najprej C&T vse približke metanja oz. spuščanja posode iz gobca.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #92 : 10 December 2009, 09:23:03
Bom probala tako, ja, da se vsedem pred ta veliko skledo in počakam, da prinese tamalo skledo. Vem, da sem precej nerodna pri učenju trikcov na sploh.  :-[  Ej, na napakah se učimo. Glavno, da se zabavamo.   :P 

Hvala za nasvete. Kaj si mislila z C&T?  :-[   :-[  Meni teli izrazi niso domači.  :-[ 

Kristinca & Florinca


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 10 December 2009, 09:29:09
Ja, pa potrpežljivost (saj vem.. čakanje tudi mene spravlja v obup, kar se vidi, ko ji potem kazat začnem  ;D .. dejansko je pa najbolje da sama pride do rešitve, brez neke direktne pomoči) in samo čakaj. Pomojem bo prej ali slej spustila in takrat C&T. Click and Treat = klikni in nagradi  ;)



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #94 : 10 December 2009, 09:36:08
Sem brala tudi tvoje druge poste in sta si psici mal podobni. Moje tud ne morem čakat v nedogled, da bo kaj, ampak ji nakažem z roko, drugače ni nič, samo lajat začne in bit živčna  :-\

O ja saj bo, danes zjutraj že nisem več rabila 100 reči spusti  ::)  Ji je mal čudno, da sme spustit, čeprav nimam roke nastavljene, ampak spusti. Sva pa imeli problem, ker je istočasno, ko je tamala posoda padla v taveliko, psica še taco v posodo dala. Jaz sem itak kliknila, psica je mislila, da zato, ker je taco not dala hehehe. In mi je posodo spustila mimo, ampak taco dala v taveliko skledo.   ::)   ::)   

Kristinca & Florinca


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #95 : 10 December 2009, 19:33:12
Takole, tu imate še dva filmčka.  :D

Na prvem je pospravljanje smeti v en res velik koš za smeti. Imava pa problem. Tik preden naj bi odvrgla papir, zasuka glavo in papir definitivno pade mimo, četudi psica stoji direkt nad košem. Any idea kako to odpravit? Morda manjši oz. nižji koš?  ???

http://www.youtube.com/watch?v=ORBWDveFlX4


Na drugem pa je zlaganje posodic. Upoštevala sem nasvet in ta velika posoda je zdaj fiksna, pa še večja, da je ja lažje.  :D  Mislim, da je napredek viden.  8)  Nadaljujevali bova s še več posodicami in vedno manjšimi.

http://www.youtube.com/watch?v=lPCb-tcRTA4

Kristinca & Florinca


AnGeŁ

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Rada jih mam :)
Odgovori #96 : 10 December 2009, 19:52:36
Mislim da zdaj lahko malo poostriš...ne klikneš dokler ne dosežeš to kar želiš...torej, da je papir v košu. Recimo...jaz bi prijela mojo za ovratnico jo postavila tik nad koš in nato (še vedno jo držiš) ukazala spusti. In ko bo res papir v košu, klikneš in jo zelooo pohvališ...  parkrat ponoviš nato pa
Mal težko ker je psička tako hiperaktivna in vse dela zeloo hitro ^^
Če boš dala nižji koš glej da ne bo prenizek ker ravno tako lahko pade mimo oz. ven. mogoče bi blo pametno če daš manjši papir....
poskusi in powej kako je šlo ^^

To moram tut jaz svojo seterko naučit  :o..... sam da še malo zraste in natrenirava ukaz primi-spusti....super vaja  :D

Ne jesti mesa pomeni: pustiti živali živeti  <3


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #97 : 10 December 2009, 20:10:09
Pri pospravljanju ni problema, če ti s košem uloviš to veliko smet. Ji bo pomoje prej kliknilo, da je prav edino takrat, ko papir prileti v koš



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 11 December 2009, 08:25:07
Sva pa imeli problem, ker je istočasno, ko je tamala posoda padla v taveliko, psica še taco v posodo dala. Jaz sem itak kliknila, psica je mislila, da zato, ker je taco not dala hehehe. In mi je posodo spustila mimo, ampak taco dala v taveliko skledo.   ::)   ::)   
Joj  :D .. ja, res sta si podobni. Moja mora te tace vsepovsod zraven tlačit in mahat z njimi in sploh več stvari počne s tacami kot z gobcem. To morajo biti neki mačji geni zraven  ??? ;D :D

Pri košu (meni se zdi sama višina,.. čisto ok in še preprečuje da bi tace not tlačila, tako da to upoštevaj tudi drugje, ko ne boš želela da še tace daje not) me malo moti tista tvoja roka, sploh ker imaš priboljšek v njej. Se mi zdi tudi da psico bolj dekoncentrira kot kaj drugega.. v smislu da preusmeri pozornost na tvojo roko in neha razmišljat o nalogi. Zato tudi glavo zasuka tik predno bi vrgla v koš. Poskusi biti malo bolj potrpežljiva in umaknit svojo roko zaenkrat za hrbet, če pa ji že moraš pokazat, ne imet priboljška v roki. Tudi če dvakrat zalaja še ni take panike.. kar počakaj da poskusi sama. Razen če res začne lajat in ne neha, potem ji pomagaj.

No, v bistvu sem si sedaj pogledala še filmček s posodo in vama gre odlično in vaja je pravzaprav čisto ista kot pri pospravljanju v koš, tako da res vidim, da je problem v tem, da ti delaš drugače. Poglej si oba filmčka. Pri košu veliko mahaš z roko, veliko govoriš zraven,.. če bi to delala meni, bi me spravila ob živce in verjetno je tudi psica kar zmedena, pri posodi si pa umirjena,.. Daj to, kar počneš pri posodi, prenesi na koš!



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #99 : 11 December 2009, 08:47:49
Hvala TibiQ, bom upoštevala.  8)  Imava domačo nalogo za nocoj  :D    8)

Kristinca & Florinca


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 22 Marec 2011, 08:24:53
Jaz ga tudi to zdaj učim, že zna, samo malo bolj elegantno bi moral zložiti. Učila pa sva tako:
Najprej sva vadila, da je posodico, ki sem jo jaz držala lepo zgrabil. Nato sem ga naučila da zgrabi, ko je posodica na tleh (tukaj sva imela nekaj težav saj sva se prejšnji dan igrala igrico pod katero posodico je priboljšek in mi je ves čas praskal s tacami, a je hitro ugotovil, kaj hočem). Nato sem mu ko jo je prijel podstavila drugo (večjo) posodico in mu rekla spusti (zamenjala za priboljšek ker ne spušča ravno zaneslivo). Potem sem posodico malo oddaljevala in pazila, da je vedno padla v drugo posodo. Potem sem mu govorila pospravi, zgrabi, nesi, pusti, priden pospravi. Nato samo še zgrabi, pospravi. Potem pospravi in kazala na posodo in zdaj mu rečem pospravi tudi če so skodelice oddaljene in zloži. Sva pa to učila 3 dni da sva prišla do te faze.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #101 : 22 Marec 2011, 09:51:27
Florinca, tvoj problem je,da ne delaš s shapingom , ampak z luringom  :-\. Za trikce je shaping primernejši. Bolj ko so zahtevni, manj si lahko z luringom pomagaš.
Po moje bi bilo najbolje, da se vrneš v začetke formiranja shapinga, če želiš kaj več delat na trik področju. To pomeni- nobenega vmešavanja v psa, relativno pasivnost vodnika, okolje bolje pripravit , da omogoča uspeh. Povelje dodaš šele, ko je vaja izgrajena. Ne čakat predolgo za posamezen  klik. Za začetek rabiš frekvenco klikanja na 1 ali največ 2 sekundi. Klikat moraš res vsak poskus v pravo smer. Če se ti ne zdi noben poskus pravi , potem klikaš najmanj napačnega  :P. Ne imet prevelikih apetiotov glede doseganja končne vaje. Ni bistveno, če gre počasi. U prvih pravi shaping seansah gre navadno počasi , predvsem s psi ,ki so že "okuženi" z luringon in modeliranjem. Bistveno je,da pes ve (dojame) , da mora nekaj sam pogruntat in da začne razmišljat , ne da čaka na pomoč in da ga tvoji namigi zmedejo pri koncentraciji.
Kupi si npr video od Silvije (ali kateri drugi na to temo, ampak meni je njen prav všeč pa še: "domače je, domače"  :D)- tam se dobro sliši frekvenca klikanja, pasivnost vodnika  in proces učenja s shapingom , čeprav so opisani drugi trikci

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #102 : 22 Marec 2011, 10:01:42
Sem pogledala še drugi filmček. Tam je malo boljše , čeprav še vedno kažeš preveč v posodo na začeku. Pes ne razmišlja ampak dela kar mu kažeš. Jaz bi najprej to vajo otežila, da začne res razumet kaj hočeš. To pomeni, da prvega predmeta ne vržeš ampak ga postaviš. Skledo nimaš pr sebi ampak jo daj od sebe. Tako bo šel v idela,da se gre za to nese v skledo in ne k tebi. Večjo skledo zmanjšaj, da bo morala pogledat kam da , ne da v vsakem primeru pade not. Vse to seveda postopoma in en po en kriterij.
Ko bo znala sama it po predmet 1(ne da ga mešeč prej) , pogledat ,kje je predmet 2, ki bo čist nekje drugje v sobi, ne pri tebi( tu pri iskanju lahko pomagaš, dapokažeš smer), veži to na povelje. V tej fazi  bo pospravljanje koša ista vaja, ne boš rabil asploh učit  ;). Za prehod najprej zamenjaj predmet 1 za papir (različne predmete). Če bi bila kakšna težava pri zamenjavi predmeta 2 za koš se to reši tako, da daš predmet 2 v nov predmet (koš).
Ni pomembno koliko časa traja proces. Tudi če j eto več mesecev. Bistveno je,da čim manj do nič pomagaš psu, le tako napreduje v razmišljanju.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #103 : 22 Marec 2011, 20:19:41
Nisem brala, ampak za vsak slučaj, če ni bilo že kje napisano:

Res ZELO pomaga, če nagrajuješ psa v drugi posodi. Pač ko klikaš prijeme in premike prve posode, vedno daš nagrado v drugo posodo, tako da ti kasneje že kar sam nosi k drugi posodici (in nato vanjo), ker ve, da bo tam hrano dobil. Enako s pospravljanjem igraš itd.