razni trikci s tačkami

*nastja* · 52654

Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 16 Junij 2011, 07:38:14
Hvala vama za odgovore! :D
Drugače pa moja tudi nikoli ni pri miru,edino včasih ko sva pa zunaj med družbo jo pa kar naenkrat nekej pič in me ful posluša, medtem ko me včasih doma nič :o (veselo skače naokol)
Če pa se že skoncentrira jo pa zmoti čisto vsaka stvar, npr. če delava zunaj na vrtu jo zmoti čist usaka češnja na tleh :D :o Se mi pa zdi, da kar hitro dojame kaj hočem od nje. >:D

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #151 : 20 Junij 2011, 19:19:38
Kaj pa hoja v stran? Tudi sodi med tačkaste trike. To je Binina današnja pogruntavščina. In kot vesdno ji gre v desno smer čudovito, v drugo pa precej slabše.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 21 Junij 2011, 12:20:23
heeey! :D
Mene pa zanima kako je s hojo nazaj? ::)
Načeloma sem jo probala tako naučit da stopim prot njej, sam kaj ko se ona ne premakne nazaj ampak prej use drugo naredi :-\ ;D

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #153 : 21 Junij 2011, 14:13:38

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 22 Junij 2011, 07:34:14
ups :-[ hvala...sam se mi zdi, da je moja še malo premajhna za ta trikec... :D

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 29 Oktober 2011, 15:35:44
Kako psa (jazbečar) naučiti dvigovati diagonalne tačke? Jaz sem mislila da dal zadnjo tačko na posodico in potem dvignil prvo (za začetek bi jo dal meni v roko, potem v zrak). In potem bi menjevala da bi imel prvo na posodici in bi zadnjo dajal in dvigoval. :-[ Potem pa bi pač eno imel v moji roki, drugo bi dvigoval in ko bi to znal bi nekako da obe dviguje sam. :) Bi bil ta način nekako ok? Kako povelje pa bi bilo primerno?
Od "tačkastih" trikov pa zna: daj taco in drugo, daj pet in five, da brcnem proti njemu in on da na mojo nogo nasprotno taco (brc je povelje), da pride od spredaj in da tačke na moje noge in tako hodiva (povelje je na moje), da pride med moje noge, da tačke gor in tako hodiva (povelje noge, ta trik mu je najljubši), da obe tački na mojo nogo (ena in dva), da zadnjo tačko na posodico (right in left), da zadnjo tačko v roko (one in two), dvigne posamezno zadnjo taco (dvigni in up), križanje prvih tačk ko leži (križ in kraž), dotikanje predmeta s taco (tarča), da tace na posodico in se z zadnjimi vrti okrog (tap)... :o Jih je kar precej in jih rad dela.
Kako pa ga naučiti da da obe zadnji taci na posodico? Ker posamezno zna zelo dobro, za obe pa poskušava že dolgo pa ne gre. Sem poskušala le s čakanjem, pa da da najprej eno, mu tisto držim in nekako poskušam da da še drugo... na ogromno načinov. :-\ :-X :-X Povelje pa bo back... Kako drugače pa naj psa naučim hoditi nazaj? ???



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #156 : 16 December 2011, 18:04:23
Za obe taci na posodico.. delaj postopoma. Najprej nagrajuj da stopi na preprogo z zadnjimi tacami, nato na revijo, knjigo, več knjig, škatlo/posodico/itd.. posotopoma višaj predmet, pa bo sigurno stopil gor.

Nazaj sem jaz oba svoja psa učila prav na tarčo - naklikala sem dotikanje preproge z zadnjimi tacami, potem pa se postopoma oddaljevala, da je pes šel nazaj vedno dlje, preden je dosegel preprogo.

Za diagonalne - zadnja na posodo, prednjo tebi v roko; nato počasi zamenjuješ predmet na kateri pes drži zadnjo taco s čem kar ima slabši oprijem, na primer stena, noga stola itd.. da pes vedno bolj sam lovi ravnotežje z dvignjenimi diagonalnimi tacami.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 17 December 2011, 11:38:53
Hvala! :)
Zdaj namesto o  obeh tačk na posodo delava da mi eno da v roko, in potem dvigne še drugo. Bova šla kasneje tudi naprej. To mu pa kar gre! ;D
Diagonalnih se še nisva lotila, bi rada najprej izpilila in naučila te trikce ki jih zna ali se jih še uči. Ko zaneva s tem trikom pa bom delala tako ja!
Zdaj se uči vajo naprej in hojo nazaj.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #158 : 18 December 2011, 21:57:47
Še en cirkusant ;D

http://www.youtube.com/watch?v=rDha8x15CkQ

Pri nas pa smo sedaj začeli s hojo po vodi................koristno?............je pa mesijansko ;D