razni trikci s tačkami

*nastja* · 52662

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #30 : 03 Maj 2006, 17:04:47
Mogoce pa ne more vec. Kaj pa ce probas 'gimme 5', isto ne dvigne?

battito animale


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #31 : 03 Maj 2006, 17:09:05
Takrat se usede in na hitro zamahne s tačko, tako da jo moram na koncu jaz ujeti, ker rada malo zgreši z njo. Ne morem pa je pripraviti do tega, da bi jo sam držala dlje v zraku, ali z njo celo pomahala.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #32 : 04 Maj 2006, 12:04:07
Azu... glede na to, da težko da petko, ne bo nikoli mogla pomahat. Ji je težko dvignit tačko. Po moje bi pomahala, če bi znala dvignit obe taci. Pol bi lahko eno dvignila malo višje.

Moja veselo maha vsem. Ji je postalo najljubši način za fehtarjenje...  ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Mushi

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
  • Trmasti paćek
Odgovori #33 : 09 Maj 2006, 20:42:30
Moj pa zdaj vedn tačko dvigne ko mam kaj v roki. Al pa opazim, da se pripravlja, da jo bo in jo ma kake tri centrimetre dvignjeno od tal  :D
Sicer ga pa zdaj učim, da se vedno takoj vsede ko se ustavim *takrat ko sma na sprehodu* in sem pravkar prišla z sprehoda in morem rečt, da še boma mogla mal vadit  :D



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #34 : 22 Maj 2006, 15:08:42
dej five pa dej ten (podobno kot gimme five in ten samo da to pomeni da medtem ko hodi izmenično vzdiguje tačke)

Kako bi se pa to dalo naucit?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #35 : 22 Maj 2006, 15:11:54
Če že zna tačko tako, da ti jo da na dlan, dvigaj roko počasi višje, ko dosežete pravo višino, pa roko še obrni.

Za obe tački na enkrat je lahko podobno, nekateri pa že sami po sebi dvignejo obe visoko...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #36 : 22 Maj 2006, 17:16:19
Mi se pa učimo "plosk leva, plosk desna, plosk obedve" zgleda kot tiste igrice, ki se jih otroci igrajo v vrtcih...dva pa po dva, ko z rokami udarjata skupaj. Sicer nam ne gre najbolje, ampak počasi upam, da bo. Učim jo pa tako kot gimme five, pa potem še z levo, obedve je pa enako kot prosi, prosi.
Sporočim, če bova napredovali :P



Lanyca

  • Gost
Odgovori #37 : 27 Julij 2006, 18:10:58
Mene pa zanima kako se psička nauči give my fife ?
Poskušala sem nekako to izpelati ven iz ukaza daj tačko pa mi ne gre.


hvala

lp :)



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #38 : 27 Julij 2006, 18:14:16
Učiš ga ravno iz dajanja tačke. Najprej delaš prav to, da ti da tačko, le da dlan obrneš navzgor (kot za give me five). Upam, da si predstavljaš. Potem pa postopoma roko dviguješ in pes mora tudi višje dvigniti tačko. Midve to zelo malo vadiva, pa ji gre kar dobro. Samo pazi da delaš, ko je na volji, da bo res dovolj dvignil tačko.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


mateycha

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 1
Odgovori #39 : 27 Julij 2006, 18:40:00
uf jaz pa teh problemov nisem imela :) enkrat sem mu čisto podzavestno rekla dej five in dala roko kot pač človeku za five in je s taco udaril :D



Lanyca

  • Gost
Odgovori #40 : 28 Julij 2006, 11:52:56
Učiš ga ravno iz dajanja tačke. Najprej delaš prav to, da ti da tačko, le da dlan obrneš navzgor (kot za give me five). Upam, da si predstavljaš. Potem pa postopoma roko dviguješ in pes mora tudi višje dvigniti tačko. Midve to zelo malo vadiva, pa ji gre kar dobro. Samo pazi da delaš, ko je na volji, da bo res dovolj dvignil tačko.
Hvala *LuNa* bova danes poskušale s pomočjo klikerja.


lp :)



pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #41 : 28 Julij 2006, 16:35:11
jaz sm jo tudi na osnovi daj tačko učila,samo da sm dlan obrnala.pa ji je kr ratalo. tako da znama ž kao izštevanko,z vsako taco,da kao give me five (sam da je za drugo tačko drug ukaz-sekaj) pol pa še obe hkrati :) probite,ful zažiga tti trikec ;D



lp
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


Lanyca

  • Gost
Odgovori #42 : 28 Julij 2006, 18:52:56
Hvala vam uspelo mi je malo prej sva z Lano probale inje šlo potem sva še 10 minutk isto utrjevala in še vse kar zna vključno z vsem ponovile seveda s klikerjem in sem presenečena kako lepo in gladko je vse steklo.
Zdaj jo bom poskušala naučiti še kaj npr.: priklon ali pa , da bi se kotalila.


lp
 :)



pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #43 : 30 Julij 2006, 15:52:50
me veseli,da vama je uspelo :)



Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


Lanyca

  • Gost
Odgovori #44 : 08 Avgust 2006, 19:08:02
Evo, danes je moja sestra slikala mene in Lano med ponavljanjem in je nastala tudi slika giv mi five.

Evo Lana in jaz giv my five :)



lp



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #45 : 10 Avgust 2006, 20:24:01
Poglej poglej, kdo se smeji.  ;D



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #46 : 10 November 2006, 19:48:52
Moj muc zna zdej še tačko, drugo tačko :)
Me pa zanima kako nej ga naučim gimme 5 samo ne tko da te poči po roki z eno tačko(to že zna), jaz sem mislila tko ,da mu obe roki nastaviš pol pa on z obema tačkama gor da gimme 5 z vsako tačko na eno roko?



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #47 : 19 Maj 2007, 19:05:11
hej

mogoče, bi ti za ta gimme 5 oz.10 pomagalo da bi prej ga naučila prosi, da pridobi ravnotežje in bi bilo potem lažje narediti ta gimme 5 z obema tačkama  ;)   mislim da za tvojega Spajka to nbo problem ;) ;)


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #48 : 04 Julij 2007, 11:52:28
Midve z Wi pridno delava najine trikce za domačo nalogo (se je parkrat že zgodilo, da sva kakšen trikec se že začele učit, pa smo ga potem dobili za domačo nalogo :o).
Edini trikec, ki ga nama še ni uspelo narediti in je bil za domačo nalogo je križanje tačk. :-[ Vse ostalo pa imava narejeno.  8)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #49 : 04 Julij 2007, 11:53:29
Križanje tačk? ???



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #50 : 04 Julij 2007, 12:16:48
Križanje tačk? ???

pes je na prostoru, in da eno tačko čez drugo- izgleda kot križ (to ima eno fino slikico Ginny na svoji strani )
nama tut tole ni šlo  :-[  :-\


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #51 : 04 Julij 2007, 12:20:44
Cacy, že pošiljam, hvala!!!  :o

Križanje tudi nama ni šlo, zdej pa že en čas nisva probala ...  ::)



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #52 : 04 Julij 2007, 12:24:06
Križanje tudi nama ni šlo, zdej pa že en čas nisva probala ...  ::)

jest sem obupala, že takrat, ko je bila dovolj zdrava za ta trikec po operaciji  :-[ 
midve se bova lotle pospravlat posodice in papirčke!  :o ;D


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #53 : 04 Julij 2007, 12:44:08
Križanje tačk je tudi nam nekaj časa delalo težave, samo smo se vseeno dokaj hitro naučili,
tko da znamo prekrižat desno čez levo in tudi obratno ;D

Še največ problemov smo imeli s trikcem ko gre z zadnjimi tačkami na predmet in s pospravljanjem posodic.
 Zdej je tole s posodicami eden izmed Artyevih naj trikcev(poleg hoje nazaj, priklona in skakanja v naročje) :o

Morem pa priznat, da zadnje čase zabušavava z učenjem novih trikov :-[...malo mi domišlije manjka, ker sem ga vse , kar sem se lahko spomnila naučila tam nekje do 6 meseca
(domače naloge v mali šoli in še nekaj improvizacije)

Zdej delava na počepih in počasi bova začela z stanjem na prednjih tačkah....




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #54 : 04 Julij 2007, 12:45:29

Tkole zgleda križ :)

Vaši kužki verjetno znajo dati tačko ane? Križ lahko naučite s pomočjo tega trikca. Kuža naj bo na prostoru. Svojo roko date poleg njegove tačke (poleg tiste, ki bo pri miru) in mu rečete 'tačko'. Ko bo z drugo taco hodel udariti v vašo roko lahko roko umaknete, da bo počil po tleh. Pri nama je dovolj nekaj ponovitev in nato sem ji samo še s prstom pokazala na tla in je prekrižala tački. Do samo besednega ukaza pa nisva prišli :)

Vaja je uporabna tudi za nadaljne trikce. Ko enkrat kuža zna križati tačke na prostoru, ga lahko naučite, da jih križa, ko sedi in nato ko stoji. Nato pa ga lahko naučite še hojo vstran s križanjem tačk  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #55 : 04 Julij 2007, 12:55:31
Ja, v bistvu je ta trik ful uredu, ker lahko ogromno izpelješ ven...s pomočjo tega sem Artya naučila da hodi in križa tačke(ne vstran, ampak naprej- daja eno pred drugo). Sem vidla na Silvijini spletni strani in mi je bil trikec fantastičen :o Pa naučiš tudi hitro, če kuža obvlada križ.
Eden novejših je tudi, da najprej prekriža tačke in se s prekrižanimi tačkami prikloni in zadržuje položaj. V bistvu je priklon, samo da ima tačke prekrižane. ;D

Zoe tale slikica je pa fancy ;)


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #56 : 04 Julij 2007, 15:50:47
Jaz sem poskusila to z dajanjem tačke, samo pri nama to ne gre, tako da tole počasi oblikujeva s shapingom. Samo gre res zelo počasi (zdaj je že pogruntala, da mora dati eno tačko zraven druge in imeti drugo čisto pri miru).

Meni je pa največkrat najboljši del učenja trikov ravno to, ko razmišljaš, kako bi ga lahko naučlil in to, ko pes pogrunta, kaj točno hočeš od njega. ;D Najtežje se je navadno spomnit ukaza za trikce :-[

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #57 : 04 Julij 2007, 16:21:37
Jaz sem poskusila to z dajanjem tačke, samo pri nama to ne gre, tako da tole počasi oblikujeva s shapingom. Samo gre res zelo počasi (zdaj je že pogruntala, da mora dati eno tačko zraven druge in imeti drugo čisto pri miru).

Meni je pa največkrat najboljši del učenja trikov ravno to, ko razmišljaš, kako bi ga lahko naučlil in to, ko pes pogrunta, kaj točno hočeš od njega. ;D Najtežje se je navadno spomnit ukaza za trikce :-[
Se strinjam! ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #58 : 25 Julij 2007, 16:35:43

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #59 : 25 Julij 2007, 18:16:57
Dobro mu gre! :) Opazila sem edino to, da si mu kliknila tud, če je samo dvignil in spustil taco kot pri "daj tačko", sam pač brez tvoje roke. No potem proti koncu filmčka, je zamahnil že večkrat. A ti hočeš, da jo samo dvigne ali večkrat zamahne?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard