Trikec prosi

mateycha · 16502

mateycha

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 1
: 07 Julij 2006, 22:15:47
a mi lahko kdo pove kako naj ga učim "prosi"...ker meni vedno le skoči in se sploh noče počasi dvignit.... ???
hvala



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1 : 07 Julij 2006, 22:24:30
Jaz sem mojo takole naučila:
Prvo sem jo postavila v sedeči položaj. Potem sem ji nad glavo držala priboljšek. Ko je malo dvignila eno taco, sem kliknila in nagradila. Čez čas je bil klik za celoten dvig ene tačke in potem še druge. Priboljšek sem dvigovala počasi in prav tako se je Dora. Ko sem klikala za obe taci v zraku, sem začela zahtevati tudi bolj vzravnan položaj in daljši čas zadrževanja v tem položaju.
Delati moraš počasi.

Če ti vedno skoči, si daj priboljček (kaj dišečega) v roko in jo zapri ter jo postavi psu malo nad glavo, tako da ne more skočiti. Ko se malo dvigne (tudi če taco dvigne le toliko, da se s konicami še dotika tal)pohvali in nagradi.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


mateycha

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 07 Julij 2006, 22:57:22
uuu hvala..jutri bova takoj to probala-bomo videli ča se obnese :D sporočim!!!
lp, mateja



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #3 : 05 Avgust 2007, 11:23:51
a da mi v naročje skoči?   moram posnet še hihi   ;D   ga naložim ju3 ali pa v ponedeljelk  ;)



lp, Jana
Jeeeej! ;D

Aja,Jana* kako si Tery-ja naučila,da "prosi".(sedi in drži tačke v zrak),ker jaz zmeraj ko to poskusim naredi trikec "hodi".(hodi po zadnjih tačkah)
In kako si ga naučila da ti skoči v naročje?Hvala! :)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #4 : 05 Avgust 2007, 12:25:00
Aja,Jana* kako si Tery-ja naučila,da "prosi".(sedi in drži tačke v zrak),ker jaz zmeraj ko to poskusim naredi trikec "hodi".(hodi po zadnjih tačkah)
In kako si ga naučila da ti skoči v naročje?Hvala! :)


ja to se je meni tudi dogajalo da je potem kar na zadnje tačke se poskusil postavit. Ja nič, iz sedečega položaja sem mu potem držala briket čisto malo nad nosom. Da mu ni bilo treba vstati na zadnje noge ampak je bilo dovolj če se je le malenkost stegnil in je prišel do briketa. No potem je nehal vstajat na zadnje tačke, in sem mu držala briket že malo višje, tako da se je moral s sprednjimi tačkami odlepit od tal. Pol pa valda ful pohvala pa nagrada. Še kar veliko vaje je bilo treba za tole da je pogruntal da more sedet zraven. Aja, pa sprva sem mu še roko nastavljala, da se je s prednjimi tačkami oprl na roko, ker ni znal lovit ravnotežja. Ko je tole obvladal da se je s prednjimi tačkami oprl na mojo roko sem mu začela nastavljati samo prst da se ga je dotaknil s tačkami in še nekoliko lovil ravnotežje. http://www.youtube.com/watch?v=TUboy5MSSHY (tako je to zgledalo takrat)
No od tu naprej je pa hitro šlo da mu potem nisem rabla nastavit več roke, je znal že sam lovit ravnotežje. Potem sem pa samo še podaljševala čas ko je držal tačke v zrak  :)
http://www.youtube.com/watch?v=ZN9eVkFjV9I&mode=related&search=  (tako zgleda sedaj)


da mi v naročje skoči sem si pa spet morala pomagat ker je pač majhen in ne more kar od tal mi skočit gor do rok. No najprej sem ga naučila 'hop' na stol. Ko je to znal sem se jaz vsedla na stol pa mu rekla 'hop'. In je skoču tut na mene. No ko je to tud gladko šlo sem pa počasi začela vstajat. Tako da sedaj moram malo pokrčit kolena da ko skoči se od mojih nog potem še enkrat odrine meni v naročje. No saj boš videla na videu, ju3 ga posnamem ko se baterije napolnijo  ::)   tako tudi pri skoku na hrbet mu moram pomagat saj si videla, da se od moje noge odrine še na hrbet..  imamo pač majhne pse  ;D




lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #5 : 27 Junij 2008, 09:13:45
Mi smo sam dvignl košček nečesa okkusnega in dodali prosi to je bila stvar ki jo je prvo obvladu  (on se sicer dvigne na zadnje tace in pleše okoli mogoče dam kakšen posnetek )

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #6 : 27 Junij 2008, 11:13:22
Mi smo sam dvignl košček nečesa okkusnega in dodali prosi to je bila stvar ki jo je prvo obvladu  (on se sicer dvigne na zadnje tace in pleše okoli mogoče dam kakšen posnetek )
Moja tudi tako dela  :D
Paxx pa, ki je težji in ni sposoben stat na zadnjih nogah dolgo časa, pa sedi in prime priboljšek s spredjimi tačkami, tako kot kakšen hrček  :D



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 30 Junij 2008, 18:02:15
Kako pa lahko na začetku pomagamo psu pri ravnotežju? Ker jaz ko moj da potem sprednji tački gor ga nagradim pa to samo prec gre dol (nima ravnotežja). Pa če mu pomagam z roko? kako mu?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #8 : 30 Junij 2008, 18:23:55
Ajka tudi na ačetku ni imela ravnotežja, si ga pa je počasi pridobila. ;) Sem jo tudi naučila, da ko je na zanjih tacih tudi skoči malo v zrak.  ;)
Takole pa ko ima pes malo več ravnotežja na zadnjih tacah: http://www.youtube.com/watch?v=FtSuu2FsYsI

lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #9 : 01 Julij 2008, 12:23:22



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #10 : 13 Avgust 2008, 21:07:40
Takole nama trenutno gre-

http://www.youtube.com/watch?v=A7vPVMBjrdM

Takole pa zdaj že obvlada
http://nz.youtube.com/watch?v=M6FePY-2Nlk

Samo nevem kako ste pa nekateri naučili da da pri tem trikcu tačke nad glavo?  ???



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 20 Avgust 2008, 11:38:05
Meni je prvo delal tudi tako samo malo tačke vzrak. Potem pa se priboljšek držala par sekund dal gor in je z tačkami hotel po priboljšku, pa sem še pravi čas dala priboljšek v usta. Vsaj tako je meni učinkovalo.
Smo imeli pa veliko problemov na začetku z ravnotežjem.  ::)


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 25 Februar 2009, 13:57:50
Midve imava tudi ogromne težave z ravnotežjem. Takole na hitro, kot je Silver objavila v drugem posnetku že zna, ampak da bi pa sedela v položaju in imela prednje tace dvignjene, pa ne.

Če ji dam roko nad glavo, da bi jo podprla, se me prime s prednjimi tacami, tako da sedaj počneva tako, da ji nastavim roko pred prsi, da se nasloni gor s prednjimi tacami, ampak obeh primerih dostikrat vstaja - se odrine nazaj.

Ali bi bilo še najbolje, da jo nič ne podpiram in dejansko klikam samo še malenkost daljše držanje prednjih tac v zraku in pač stopnjujem s časom? Ali lahko realno pričakujem, da je tega sposobna, ker imam občutek, da ona fizično ni sposobna tega narest (da pač nima takega ravnotežja za te stvari kot kakšni manjši psički), oziroma ne vem koliko dejansko lahko pričakujem od nje (da je ne bom preforsirala).



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #13 : 25 Februar 2009, 14:12:04
TibiQ- tudi jaz imam precej velikega psa- kraševca (35kg), ki na začetku tudi ni imel popolnoma nič ravnotežja.
Poiskusi delati na splošno več na ravnotežju- mogoče na kakšni vadbeni žogi ipd. Jaz sem z mojim klikala vse daljše držanje tac v zraku, je šlo pa zelo počasi- par mesecev, vsak dan minimum od napredka, ampak ko ga pogledaš od začćetka do sedaj je že ogromno pridobil. Morda ne bi bilo slabo, če bi delala na kontroli telesa na splošno- kakšne vaje kjer se pes vrti okrog predmeta s prednjimi tačkami na predmetu, pa kakšno rolkanje ipd.
 :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #14 : 25 Februar 2009, 14:28:36
Ne najdem teme o teh žogah. A dela kdo to z velikim in težkim psom? Kako ga obdržite na njej? Kje se dobi taka maxi žoga?

Tibiq, jaz se tud s tem ubadam že odkar ga imam, pa se mu ravnotežje nekak noče izboljšat.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #15 : 25 Februar 2009, 14:53:17
Tu je ena tema z vajami na veliki žogi --> http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,6598.0.html kjer je link do opisa



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 25 Februar 2009, 15:14:09
Hehe.. saj verjamem, da je sicer možno, ampak zaenkrat si jaz še ne bi upala s tako mrcino kot je Jazz, še manj s tako kot je Buda, telovadit na takili žogi  ;D

Nika, obstajajo pa nekakšni gumijasti krožniki, ki imajo zgoraj ravno površino, spodaj so pa zaobljeni in so od tal dvignjeni mogoče cca. 40 cm. Pojma nimam kje se jih dobi. Kolegica je bila na obisku pri vzreditelju VŠ v Nemčiji in tam so to imeli (majhne krožnike za mladiče in večje za odrasle). Jaz bi najprej začela s čim takim. Če Bom poskusila zvedet kako se temu reče in mogoče kje se to dobi, če pa kdo drug prej najde, naj pa javi.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10

Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #18 : 25 Februar 2009, 16:07:29
Najboljši in najljubši trikec moje seniorke je prosi, pa je 30 kg psica, malo predebela (nimam jaz hranjenja čez :-\), že v letih, pa ji uspe celo na taveliki žogi prosi narest. ;) S tačkami v zraku. Tako da ne obupat.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 25 Februar 2009, 16:08:09
Če jih pa nebi ravno iz ZDA naročala, imajo pa dokaj dobro ponudbo tukaj: okrogla ravnotežna blazina, žoge in valji


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 26 Februar 2009, 08:00:02
Ta krožnik, o katerem jaz govorim, je malenkost drugačen. Čakam dovoljenje za objavo fotke in kaj več podatkov.

So pa tudi ti drugi krožniki verjetno super.  ;)



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 26 Februar 2009, 08:53:52
Zanimivo bi lahko bilo tudi kaj takega :)


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 27 Februar 2009, 10:08:40
http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=17830
No, o temle sem pa jaz govorila. Bom pa rekla naj se še pozanima kje se to kupi.



Hunda

  • *
    • Prispevkov: 152
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 28 Februar 2009, 14:52:48
Moja tirkec prosi obvlada  :) Sva pa res kar nekaj časa porabili, da je razvila dovolj ravnotežja..

Sedaj, bi jo rada naučila hojo v taki poziciji.. Ima kdo kako idejo??



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #24 : 28 Februar 2009, 16:06:59
Pes rabi tukaj biti tudi močen, zdrava hrbtenica in pa čvrsta. Tako  da najprej delat kake trikce, ki so enostavnejši, potem pa vaje za koordinacijo, obrati, ena tačka v zrak, hoja nazaj, cik cakanje, cik cakanje nazaj (slalom), osmica, potem pa dvigovanje zadnjih tačk-postopno delat na višini.  Najprej naj bo pes naslonjen na tebe (moj je imel tačke na meni), počasi vzameš oporo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #25 : 29 Oktober 2013, 21:42:16
Jaz sem mojo navčila takole. Sicer ne zna še perfektno ampak počasi nama gre. Dala sem jo v sedi, nato sem šla za njo. Še vedno mora pes ostati v sedi. Nato sem priboljšek dvignila nad njeno glavo jo prijela med sprednjimi tacami in jo dvignila tako, da je bila v položaju za prosi. Za dobro opravljeno delo je sledil klik in nagrada. Psička si je pomagala tako, da se je naslonila name. Vsakič ko je stvar bolje razumela sem samo priboljšek dvignila nad glavo in tako se je že sama poštekala, da se mora dvigniti. Pri meni se je dobro obneslo. Greh pa ni poskusit. ;D

Lp pa veliko zabave pri učenju



Natalchy

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • Natalija & Dina <3
Odgovori #26 : 30 Oktober 2013, 13:25:29
Jaz sem pa Dino to tako naučila, da je bila v sedečem položaju, potem sem ji pa ''ukazala'' trikec gimme five z obema tačkama (mojima rokama). Najprej se je valda naslanjala na moje roke in je bila za to tudi nagrajena. Potem sem sem pa roke dajala vedno višje. do pravilnega položaja za prosi. Nekaj časa se je potem še naslanjala na moje roke, ampak sem jih vsakič malo odmaknila. In tako, dokler ni šlo brez pomoči. Zdaj obvlada ta trikec  8). Drugače je pa moje povelje za trikec ''kenguru''  :D :D :o :) 8).