skrij se - tačka čez oči

newfka · 65244

newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
: 18 Februar 2006, 14:28:53
Mene pa zanima, ali je kdo svojega psa naučil, da položi taco na nos ali oči (kakorkoli že, samo da jo počoži nekam na glavo  :D ). Jaz bi Šada to rada naučila, pa nikakor ne najdem pravega načina.  :-[

Na začetku sem poskušala tako, da sem mu okrog gobca zavezala košček blaga, vendar pa ga je zmeraj poskušal odstraniti tako, da je potisnil glavo k tlom in se drgnil ob taco, nikoli pa ni tace vsaj malo dvignil proti obrazu (Seveda sem zadevo lljub temu ponucala za zgoraj opisani trik s praskanjem  :P ).

Torej, a pozna kdo učinkovit način za učenje tega trikca?

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #1 : 18 Februar 2006, 15:23:39
newfka, z Witty se tega sicer še nisva lotile, ampak sem pogruntala kdaj da ona taco na glavo (oz. čez oči oz. na gobec):
- Kadar jo žgečkam po gobcu z travo (to ne deluje vedno, včaih hoče trevo pojest).
- Kadar ji dam kakšnega žuška na gobec, kakšno mravljo ali pajkca (samo ne vem kakšen je tvoj odnos do žuškov ;D)
Nekaj mora psa žgečkati, ampak tako da on ne vidi kaj. Če vidi kaj ga žgečka, bo glavo raje umaknil. Tako da, nekaj mu moraš dati na gobec da ga bo žgečkalo. Naj bi delovalo tako.
Najprej boš pa vrjetno že znala, kajne? ;) Klikci in nagradice... :)

lp, rina


Los je car!


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #2 : 18 Februar 2006, 16:00:36
Hehe, tale ideja z žuški je dobra!   :D  Bom poskusila, kako se obnese pri Šadu, tako da najlepša hvala za nasvet.  :)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #3 : 18 Februar 2006, 17:41:47
Ali pa ga žgečkaj po uhlju. Neon začne dvigovat taco. ali pa ga božaj okrog in okrog očesa (samo pazi da ti pri tem ne premakne do te mere da ga ne zbodeš v okol.

Drugače mi gre pa tudi ena mačja fora po glavi...Nekako psa naučiš da na tleh premakne neko kocko s taco. Pol mu pa kocko postaviš na gobec.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #4 : 18 Februar 2006, 19:31:00
Hmmm, tole s kokco bi bilo bolj težko, ker si zagotovo kocke na nosu ne, ne bi s taco dol klatil.  ;D
Pa še to je problem, ker baje psi ne premorejo takšnega posploševanja in čeprav bi od prej znal premakniti kocko na tleh, je na gobcu zagotovo ne bi.
Jaz sem imela s Šadom težave pri učenju praskanja. Ko sem okoli gobca zavezala blaga, se je takoj začel drgnit z gobcem ob taco. Seveda se mi je kljuib vsemu zdela simpatična fora in sem veselo klikala. In Šado je tudi takoj pokapiral kaj hočem. Podrgnil se je, jaz sem kliknila, on je takoj dvignil glavo, dobil briket, se takoj nato spet podrgnil itd,... Potem, ko je to perfektno obvladal (vsaj meni se je tako zdelo  ::) ), sem mu odstranila blago. In nič več mu ni bilo jasno ??? Kot, da že prej ne bi stokrat perfektno ponovil te vaje. Brez blaga pa nič. Takoj, ko sem mu blago nazaj nataknila, je začel na ukaz drgnit. Ko sem mu spet odstranila, pa spet nič. No potem je približno pogruntal kaj hočem, ampak se ni podrgnil, pač pa samo sklonil glavo in stegnil eno taco naprej. In potem sem se vdala in sem začela klikat na to foro in je ratalo ven praskanje.  :o  ;D

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 18 Februar 2006, 20:23:21
pri babičinem psu je pa to tako da ga pihneš v oči in ga zasrbi pa se počoha  :D



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #6 : 18 Februar 2006, 22:32:14
newfka: mogoče bi morala trakec zmanjševati ... najprej je bil verjetno debel... potem daš tanšega, še tanšega in na koncu 'cvirn' ... verjetno bi to moralo delovati.

Lp, Črt



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 28 Januar 2007, 10:27:56
Andreja, v avstralcih si omenila, da lahko naučiš psa odpreti gobec pa me zanima kako se tega lotiti.

Z Ginny drugače trenutno delava na hoji rikverc s tem, da že zna z zadnjimi tacami na nek višji predmet, kot so stopnice. Pa z nosom se dotika stožca, učiva pa se tudi "skrivat irokezo" - da da tačko čez gobec  ;D

lp

Da se skrije sem jaz mojemu nalepila kos blaga na eno stran in ker ga je motilo, je hotel dol spravit...pa sem veselo klikal ain nagrajevala...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8 : 28 Januar 2007, 10:58:02
Kliker že, samo metoda me je zanimala  ;) Midve se skrivati zaenkrat učiva tako, da ji piham v gobec in ker jo moti da tačko čez  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #9 : 26 Marec 2007, 09:03:07
Hvala 5rca in missy, bomo poskusili!

Kaj pa to, da se s tačko "obriše" po gobčku? Nekaj sva že poskušala, pa nama ni ravno šlo.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10 : 26 Marec 2007, 15:22:05
Kaj pa to, da se s tačko "obriše" po gobčku? Nekaj sva že poskušala, pa nama ni ravno šlo.

Še ena od najnovejših najinih trikov. Pri nama ni šlo drugače kot s salotejpom čez gobček (čisto majhen košček).  :-\ :-\


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #11 : 26 Marec 2007, 20:58:00
Ja, tudi midve sva se trik naučile z lepilnim trakom- le da sem ga porabila kar veliko  :P (mislim, da je to najpogostejša in najpreprostejša metoda)
Lp


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #12 : 27 Marec 2007, 09:24:44
Okej, hvala. Bom poskusila.



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #13 : 21 Maj 2007, 12:56:57
Sambo si je pa očitno od mladih tac želel postati gusar - selotejp čez oko ga sploh ni motil, mirno je ležal dalje in si mislil svoje  ::). Šele, ko sem selotejp zamenjala za obliž (z malo močnejšim lepilom), ga je dovolj sprovociralo, da si je šel s tačko čez oči.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #14 : 21 Maj 2007, 13:06:44
Sambo si je pa očitno od mladih tac želel postati gusar - selotejp čez oko ga sploh ni motil, mirno je ležal dalje in si mislil svoje  ::). Šele, ko sem selotejp zamenjala za obliž (z malo močnejšim lepilom), ga je dovolj sprovociralo, da si je šel s tačko čez oči.

Super!  :o Piratek mali!
To nama pa še sploh ne gre.Sem mu dala gumico okol gobčka in šele potem je malo razumel, da je dobro to, kar počne s tačko. Prej je samo na vsak način hotel spravit obliž dol in ga kliki in salamica sploh niso zanimali  ::).



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15 : 21 Maj 2007, 13:57:45
Pri nama tudi selotejp ni pomagal, je sploh ni motilo. Potem sem ugotovila, da gre s tačko čez gobček, če ji piham, tako da zdaj delava tako.

Kajcyka, saj če dela na žogico pa z žogico probaj :) Jaz sem Ginny naučila prosi tako, da sem šla z roko v kateri je bila hranca, nad njo (takrat ko je sedela) pa je počasi pokapirala, da se mora dvignit ;) Jo pa še vedno daje ravnotežje in se vsaketoliko prekucne :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #16 : 04 Julij 2007, 19:53:23
jaz pa delam skrij se vajo tako da ji čez učka  nalimam selotejp in ko si ga skuša dat dol z tačko, ji poveljujem "ojoj"  ::)


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #17 : 04 Julij 2007, 20:10:38
S pihanjem sem ga jaz poskušala naučiti, da strese glavo. Nekajkrat je uspelo, potem se je pa navadil in več ni reagiral. ::) Selotejp čez oči pa jaz ravno ne bi ... :-\

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #18 : 04 Julij 2007, 20:14:12
S pihanjem sem ga jaz poskušala naučiti, da strese glavo. Nekajkrat je uspelo, potem se je pa navadil in več ni reagiral. ::) Selotejp čez oči pa jaz ravno ne bi ... :-\
Jaz tudi ne bi salotejpa. :-\



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #19 : 04 Julij 2007, 20:15:49
hm.. pri mojem je delovalo pihanje  :-\   za kej drugega se pa trenutno ne morem spomnit  ???  mogoče tako da mu rečeš če da tačko, brez da mu ponudiš roko. Hm.  Sam pol bo vrjetno sam dvignu tačko ne bo pa dejansko dal tace na glavo    ??? hm ne vem  :(

alya pri tebi pa je delovalo pihanje?


lp, jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #20 : 04 Julij 2007, 20:16:24
Saj ni nujno, da je salotejp čez oči, lahko je nad očmi ...

Lp, Ivana


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #21 : 04 Julij 2007, 20:21:01
Saj ni nujno, da je salotejp čez oči, lahko je nad očmi ...

Ok, bomo probali. Čeprav ne vem, če bo pol tole šlo brez selotejpa tudi. :-\

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #22 : 04 Julij 2007, 20:23:56
Ravno s tem problemom se trenutno ubadam jaz :-\ ce je selotejp gor - krasno, ce ga ni - tema...

battito animale


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #23 : 04 Julij 2007, 21:16:55
Ravno s tem problemom se trenutno ubadam jaz :-\ ce je selotejp gor - krasno, ce ga ni - tema...

tudi jaz  :-\


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #24 : 04 Julij 2007, 21:20:57
zgleda sm mela kr srečo da si je dav taco na glavo ko sm mu pihnla v glavo hehe  :D   ker je po minutki šlo brez problema samo če sm rekla 'skrij se'   ::)

lp

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #25 : 04 Julij 2007, 21:28:00
Jaz samo pri enem svojem psu dosežem, da da tačke na glavo, če mu pihnem (pa jih imam 7). In sicer je to Toy. Ostali bi mi razbili nos, pa odgriznili nos, pa odgriznili pol obraza ...
Včasih tole "šaltanje" z na brez salotejpa kar nekaj časa traja.

Lp, Ivana


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #26 : 04 Julij 2007, 22:20:54
Jaz sem sprva delal s selotejpom malo pod očmi...nič. Tamala sploh ni reagirala. Potem sem ji dala majhen košček na sredo gobčka...to pa je šlo. :) Na srečo so ji všeč stvari, kjer kaj dela s tacami, tako da je po 3 spraskanih selotejpih že sama ponujala vedenje. Sem potem, ko mi je parkrat ponudila brez selotejpa kar nehala z njim ni klikala samo še, ko je sama ponudila, tako da imam zdaj samo že malo za izpilit (predvsem to, da drži taco gor malo dlje), pa bo. ;D
Dora je pa porabila malo več časa, samo sem tudi pri njej uporabila selotejp.

Če Dori pihnem, me samo naprej gleda. Če pihnem tamali pa začne delat vsega boga in ponuja vse kar ji pade na pamet (največkrat so to obrati in hoja nazaj). Včasih pa celo strese z glavo. ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


monti

  • Gost
Odgovori #27 : 05 Julij 2007, 07:35:14
namesto selotejpa (jaz ga nikoli nisem dal in ga nikoli tudi ne bi) se lahko da tanka zanka - npr. tista stran povodca za katero držimo. še bolje je če je zanka prilagodljiva (da nastaviš velikost zanke), sicer lahko če je prevelika pade dol ko pes strese z glavo. zanko lahko tudi poljubno premikaš po pasji glavi/gobcu da dosežeš pokrivanje s tačko na točno določenem mestu (više, niže). jaz sem naredil zanko iz tanke vrvice, lahko je vezalka ipd.



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #28 : 05 Julij 2007, 08:20:20
Pri moji, ko ji pihnem ali začne z glevo trzati nazaj in v stran pa gledat kdo ji je to naredu, ko pa ugotovi, da sem to jest, me pa začne lupčkat ko nora  ;D  No est z gumico še nisem probala, bom mogoče probala, če to nebo delovalo  ::) Je pa res, pri nekateremu psu užge ta fora, pri nekaterem druga, pri enem pa sploh ne   ::) (lahko pa je psu tudi nezanimiva vaja pa je nebo lahko naučit, ker ni pes pri stvari)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #29 : 05 Julij 2007, 12:48:19
Midve delava tako, da ji piham v obraz - Jana* očitno imava podobne kužke in podobne ideje  ;D. Nama gre že kar fino, zdaj delava na tem, da ima tačko čez gobček čimdlje.

Najprej sva probali s selotejpom, ampak je padel dol ali ga pa sploh ni opazila.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"