skrij se - tačka čez oči

newfka · 65247

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #30 : 05 Julij 2007, 14:13:39
Tudi jaz sem poskusila s pihanjem,pa sem raje nehala...(nos še rabim  :D)
Sem poskusila s salotejpom...tudi ni šlo najbolje... :-\ Pa saj bo,oba sva dovolj "nora" da se česa spomniva. ;D :D
Zdaj delava na trikcu križ,pa tudi na triku "priklon".Poskusila sva tako,da sem mu ukazala "prostor",in mu poskušala dvigniti zadnji del,pri tem pa sem mu spodaj
držala priboljšek.Težava je v tem,da če mu dvignem zadnji del,se cel dvigne.
Mi je Maruša(missy)svetovala,da ko se preteguje...Saj sva se zmenile da se srečava(je tudi v Radencih doma)tako,da ni panike,bo že pomagala. ;D :D ;)



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #31 : 05 Julij 2007, 16:10:45
Midva sva ravno včeraj po dolgem času spet vadila mencanje po očeh/gobcu, pa je tale prehod na brez selotejpa res safr... Najprej si gre parkrat avtomatično še vedno s taco čez oči, ko pa avtomatizem poneha in so priboljški bolj zanimivi, pa začne ponujat žnj vedenje, ponavadi zadnjo naklikano, dvigovanje nog. No, potem je imel epizodo ko je brez selotejpa super delal, naslednjo sekundo pa spet tema...  >:( Mater, preveč se z mano druži, mu je mozeg v blond apšlesal... Ampak verjamem, da bo uspelo. Ga pa za nič na svetu nisem mogla pripravit do križanja tac v leže  :-[. Na koncu sem mu z roko držala eno na tleh, z drugo roko pa namigovala drugi, naj pride bližje  ::) . Bo treba nov sistem pogruntat. Včasih lahko sprememba položaja ali načina dela naredi čudeže  :).

ps: Pa selotejp sploh ni nič groznega... Najprej sem res zalepila čez oko, ampak vidim, da čisto ok deluje tudi spodaj pod očesom - nad raje ne, da ne naredimo depilacije obrvi  ::) . Pa verjetno bi bil efekt tudi selotejp na gobcu, kot pravi Azu. Pihanje bi pri meni rezultiralo v cca enakem scenariju kot pri Ivani. No ja, glede na to, da imam nos postrani zaraščen, bi mi ga morda lahko še poglihal...  :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #32 : 13 Julij 2007, 15:34:58
Ko ste debatirali o "skrij se"... kaj pa če psa ne moti selotejp ne nad očmi, ne pod, ne na gobcu, še če ji uč zalimam ne, če ji pihnem v obraz pa reagira tako kot Ivanini torej... bi mi odgriznila nos (no ona je velika punca pa bi mi odgriznila kar pol obraza ::))... ideje?

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #33 : 13 Julij 2007, 15:39:38
Probaj ji zavezat vrvico okoli gobcka, ali kaksno ohlapno elastiko.

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #34 : 13 Julij 2007, 16:04:59
Ampak tole z učenjem priklona na to foro, da ujameš, ko se preteguje je pa hudičevo težko. Meni se je že dvakrat maček pretegnil pred očmi samo obakrat je bil kliker na povsem drugi strani stanovanja..kaj je treba met kliker okrog vratu zavezan, da ujameš al kako? :o

Ne v roki in prst na klikerju 8)

Lilit bomo probali. Zdaj sem sicer probala z enim res velikim kosom selotejpa tako, da je celo dvakrat si šla čez gobček. Sam kaj ko selotejp takoj dol pade. al vi uporabljatew kakšnega special, ki se bolj prime?

Lp nina



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #35 : 13 Julij 2007, 16:09:26
ninci meni selotejp tudi ni zdržal več kot 2x. ::)
Sem pa ugotovila, da si gre Wi čez gobček tudi, ko ima selotejp naliman na blazinico sprednje tačke. :o

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #36 : 13 Julij 2007, 16:12:11
Lilit bomo probali. Zdaj sem sicer probala z enim res velikim kosom selotejpa tako, da je celo dvakrat si šla čez gobček. Sam kaj ko selotejp takoj dol pade. al vi uporabljatew kakšnega special, ki se bolj prime?

Ja ravno zato sem ga jaz zavila okoli gobcka ::) ena varianta je pa tudi, da ji ga das na celo ali na vrh glave, ce ga tam zazna.

battito animale


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 13 Julij 2007, 16:20:55
Jaz sem ji dala elastiko na zgornjo čeljust in jo moje klikanje sploh ni zanimalo,niti hrana  :-\   >:( Tolko ji je šlo na živce,da si je najprej tisto mogla dol dat,šele potem.." a ti si klikala? A hrano maš? Zakaj že? ???"
Ko ji dam selotejp (tisti bel) pa deluje,čeprav na začetku brez selotejpa ni razumela kaj hočem od nje (čeprav je 2 sek. pred tem lepo delala), ampak zdaj pa samo,da vidi,da prihajam s lepilnim se že skriva  :o  :D
Kao: " Vse nardim,samo ne spet teeeega na smrček !"  :P



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #38 : 13 Julij 2007, 16:32:55
Jaz sem ji dala elastiko na zgornjo čeljust in jo moje klikanje sploh ni zanimalo,niti hrana  :-\   >:( Tolko ji je šlo na živce,da si je najprej tisto mogla dol dat,šele potem.." a ti si klikala? A hrano maš? Zakaj že? ???"
Ko ji dam selotejp (tisti bel) pa deluje,čeprav na začetku brez selotejpa ni razumela kaj hočem od nje (čeprav je 2 sek. pred tem lepo delala), ampak zdaj pa samo,da vidi,da prihajam s lepilnim se že skriva  :o  :D
Kao: " Vse nardim,samo ne spet teeeega na smrček !"  :P

Jaz sem imela iste probleme... pomagalo je to, da sem mu pred obraz porinila pest s hrano in je potem pricakoval klik.

battito animale


Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #39 : 02 Avgust 2007, 15:11:39
Hoj,
mene pa zanima, če ima katera kakšno idejo kako naj mojo naučim "skrij se" (tačko čez gobček), ker ko sem ji dala gor košček selotejpa ga je na vsak način hotla dol odtrgat in se ni zanimala za klikanje, potem pa je z repom med nogami ušla v boks. In sedaj samo da vidi selotejp že leti v boks. :D :D :D
Tako da moram pogruntat kaj drugega.


lup

  • Gost
Odgovori #40 : 02 Avgust 2007, 15:41:34
Hoj,
mene pa zanima, če ima katera kakšno idejo kako naj mojo naučim "skrij se" (tačko čez gobček), ker ko sem ji dala gor košček selotejpa ga je na vsak način hotla dol odtrgat in se ni zanimala za klikanje, potem pa je z repom med nogami ušla v boks. In sedaj samo da vidi selotejp že leti v boks. :D :D :D
Tako da moram pogruntat kaj drugega.


V tem primeru-selotejp ne pride v postev.

Ti bom jaz povedala,kako sem jaz svojo mladicko tole naucila.Jaz sem svojo najprej dvigovanja tacke ucila-potem sem pa to ojacevala in ojacevala-dokler sama ni enkrat svoje tacke dala cez nosek.Cisto malo...pa sem takoj kliknila...in takoj je zacela dejanje ponavljat,pa sem spet dala klik,itd.
In se je naucila.

Poskusis lahko tudi s tem,da ji pihnes proti ockam...vendar pa upostevaj tale nasvet; vadi tole pokrivanje ock takrat,ko je tvoj kuza miren.Ce ima ful energije v sebi-ga uci kaksne bolj "hiperaktivne trike" in pojdi na tole pokrivanje uck malce kasneje.Psa lahko fejst "zafrustrira" in ti potem ne bo hotel delat.Pa bodi potrpezljiva-psi se razlicno hitro ucijo in tudi ce se tebi trikec zdi popolnoma preprost-lahko tvojemu mladicku predstavlja tezavo ;)



Pa veliko srece....



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #41 : 05 Avgust 2007, 19:28:16
no jaz sem svojega s pihanjem učila trikca 'skrij se' tako da tole odpade ker začne s taco prek oči..  sem ga mogla počohat za uho  :) se je pa stresu  8)


lp

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #42 : 16 Avgust 2007, 18:42:37
A ve kdo kako naučit psa ki dela trikec 'skrij se' tako, da se samo počoha čez oči, da bi tačko dejansko držal dlje časa na gobčku?



lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #43 : 17 Avgust 2007, 22:11:30
A ve kdo kako naučit psa ki dela trikec 'skrij se' tako, da se samo počoha čez oči, da bi tačko dejansko držal dlje časa na gobčku?

Klikaj mu samo takrat, ko bo imel tačko čez npr. 2 s (ko se samo dotakne, ne klikni), potem pa čas postopoma podaljšuješ, tako da klikaš za vedno daljše držanje tačke čez gobec. Jaz imam drugače isti problem kot ti. Poleg tega, da to izvede včasih tako, da se vstane, da glavo skoraj do tal in se tako dotakne gobčka. Nisem se še odločila, ali sem s tem zadovoljna ali ne. ::)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #44 : 18 Avgust 2007, 12:07:17
Klikaj mu samo takrat, ko bo imel tačko čez npr. 2 s (ko se samo dotakne, ne klikni), potem pa čas postopoma podaljšuješ, tako da klikaš za vedno daljše držanje tačke čez gobec. Jaz imam drugače isti problem kot ti. Poleg tega, da to izvede včasih tako, da se vstane, da glavo skoraj do tal in se tako dotakne gobčka. Nisem se še odločila, ali sem s tem zadovoljna ali ne. ::)


kaj pa če se samo počoha in spusti tačko?  Sploh potem nebi bilo kakega klika ker enostavno ne drži tace gor. Če ne kliknem, ponovi to čohanje še enkrat. In še enkrat. Ali pa začne izvajat kak drug trik  ::)  Se pravi - ko se počoha ima taco max 0,5sekunde na gobčku  :-\   me še ni kdaj presenetil da bi jo celo malo zadržal na gobčku...  če bi jo, bi seveda takrat zadržala klik, tako pa...    hm boma poskušala še naprej ampak do zdaj se je tole zadrževanje klika končalo tako da se še počohal ni več po gobčku..  ???  ali pa je začel izvajat kak drug trik  :-\

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #45 : 18 Avgust 2007, 21:58:10
Ok pol pa nimam idej ... :-\

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #46 : 18 Avgust 2007, 22:50:33
Hm hm...  dans sma probala.. tko si ti rekla.. pa ni blo uspeha  :(  če nism kliknila je pa potem druge stvari začel izvajat  ::)  navadno je to cvileče lajanje jao  ::)   ko ne ve ka naredit začne zmeri lajat.. in to grozno cvileče  ::)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #47 : 18 Avgust 2007, 23:04:45
Kaj pa če ga probaš nekako zamotiti da drži tačko dlje časa na gobčku?


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #48 : 18 Avgust 2007, 23:23:57
Hm...   to izvajama v položaju 'sedi'.   Kk si misla da bi ga zamotla?

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


lup

  • Gost
Odgovori #49 : 18 Avgust 2007, 23:34:06

kaj pa če se samo počoha in spusti tačko?  Sploh potem nebi bilo kakega klika ker enostavno ne drži tace gor. Če ne kliknem, ponovi to čohanje še enkrat. In še enkrat. Ali pa začne izvajat kak drug trik  ::)  Se pravi - ko se počoha ima taco max 0,5sekunde na gobčku  :-\   me še ni kdaj presenetil da bi jo celo malo zadržal na gobčku...  če bi jo, bi seveda takrat zadržala klik, tako pa...    hm boma poskušala še naprej ampak do zdaj se je tole zadrževanje klika končalo tako da se še počohal ni več po gobčku..  ???  ali pa je začel izvajat kak drug trik  :-\

Kaj pa ce bi to vedenje se ojacevala naprej?Jaz zdaj,ko je poimenovano postopoma klikam samo se "najdaljse&najboljse" drzaje na uckah.Poskusi tako  ;)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #50 : 19 Avgust 2007, 18:49:24
ok boma poskusla, hvala  :)



lp, jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


lup

  • Gost
Odgovori #51 : 19 Avgust 2007, 23:13:38
In res ves...vcasih me kar sama preseneti in drzi tacko na uckah...sicer ne dolgo,vendar pa zadosti za zacetek  8) :)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #52 : 20 Avgust 2007, 18:22:34
heh do zdaj mene še ni tako presenetil  ::)  me pa vedno vrže s stola ko tak glasno pa visoko zalaja potem če ne ve ka more nrdit in zakaj ni pohvaljen če je prav  ::)   pa saj bo.. ni vrag da mu enkrat ne uspe  8)


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #53 : 26 Avgust 2007, 16:50:05
Me zanima kako sploh pripraviti psa do tega, da da tačko čez oči.Sem ful razmišljala kako bi ga to naučila, pa se nisem spomnila nič pametnega :-[ .
Že vnaprej hvala!

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #54 : 26 Avgust 2007, 16:55:04
jaz sem mu v očke pihala  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #55 : 27 Avgust 2007, 08:35:47
Opazila sem temo 'trikec obe tački na oči' pa me zanima kako naučiti psa , da da samo eno tačko čez oči.

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #56 : 27 Avgust 2007, 08:45:17
Am, jaz jo učim tako, da ji rečem naj dvigne tačko, potem ji pa ponudim vabo pod tačko in kliknem. Drugače so še razne fore z motečimi, lepljivimi elementi na obrazu in podobno...



lup

  • Gost
Odgovori #57 : 27 Avgust 2007, 11:57:37
Jaz sem svojo naucila tole tako,da sem klikala za vsak premik tace gor (pa ni vazno kako visoko)-delale sva na cisti shaping,se pravi klikala sem za vsak najmanjsi premik tacke gor od zacetka in pocasi zvisevala kriterij in je potem enkrat sama,ko je pounala vedenje v frustraciji dalo tacko cez gobcek.In sem takoj kliknila in je zacela ponavljat to vedenje.
Lahko poskusis tudi s tem;

-ce ima pes malce daljso dlako okrog uck-mu gor obesis malo spangico ali pa malce lepilnega traka (ker ga bo motilo si bo s tacko skusal to spraviti dol in tukaj je cas za (klik) + nagrado)
-lahko poskusis tudi tako,da ti daje tacko v roko in to kliknes 10 krat,potem pa das to roko na nasprotno stran(tako,da je roka na drugi strani gobcka),spet prosis za tacko in ko ti jo bo hotel dati se bo verjetno dotaknil gobcka in tukaj je cas za nagrado.
-ali pa preprosto ujames to vedenje,ko si bo sel pes s tacko cez uci (ponavadi to naredi,ko gre za "jutranjo umivanje" ali pa kadarkoli pac cez dan) -zato le mej priboljske (in kliker) v roki,ker nikoli ne ves kdaj ga bo pokazal.Je pa res,da mu od zacetka ne bo cisto jasno in bo to vedenje kazal bolj kot ne nepogosto in je pac tak nacin ucenja kar dolgotrajen...vendar se prav tako splaca,ker trikec je res tudi meni osebno zelo zelo pri srcu  :)

Je pa pri tem trikcu tako,da nekaterim psom ni vsec,ko imajo v sebi veliko energije in jih lahko ful zafrustrira-zato je bolje,da psa prej razigras(da bo potem utrujen) ali pa ga ucis,ko je miren.Moja Pho,ko ima ful energije ji gre ful na zivce in potem tacko samo gor in dol na gobcek daje in nic ne obdrzi na gobcku.Drugace pa ima trik Pho zelo rada in ga veckrat kar pokaze,ko cakam da mi ponudi pravo vedenje,ki se ga uciva  :D

Zgleda pa pri naju nekako takole:

http://www.youtube.com/watch?v=VS1u2x0M2aM

Good luck!  :D







lup

  • Gost
Odgovori #58 : 27 Avgust 2007, 12:12:25
Takole pa je delala pri 4 mesecih,zdaj je stara 5 mesecev in ze malce dalj casa drzi tacko gor,sicer to se vedno ni to,ampak jaz sem ful ponsna na njo  :)

http://www.youtube.com/watch?v=UV9YtBIPrZ4



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #59 : 27 Avgust 2007, 15:47:30

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"