skrij se - tačka čez oči

newfka · 65243

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #120 : 24 April 2012, 18:55:47
Ja, odkar smo z jodom gobec spirali je to bav-bav.
http://i714.photobucket.com/albums/ww148/anjasanja/Bina/gobec001.jpg

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 24 April 2012, 19:05:40
Aaah bogica.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 30 April 2013, 13:29:36
Spet obujam tole temo po enem letu... ;D Kako ste pa učili shy v prosi? Če mu rečem in pokažem s kretnjo me samo gleda kaj zdaj hočem ali pa gre na tla (ni več v prosi) :-\ Sem mislila samo klikati za vsak premik tačk pa čez nekaj časa bi verjetno razumel, ampak kaj ko tac sploh ni premaknil (če sem poskusila s kako tarčo ali z roko mu nakazati pa je šel dol ::)). Če bi mu dala elastiko gor v prosi pa že vem da bi šel dol in si bi jo dol poskušal sneti... Sem si prebrala celo temo pa niste nič o tem pisali še. :-[
Pa da povem še kako sem jaz tega trika naučila: najprej ko ''je bil mrtev'' :P (ležal na boku) in sem mu dala elastiko čez gobček. Takoj si jo je lepo znel s taco, klik, nagrada. To sem delala prvi dan. Drugi dan je par poskusov z elastiko, potem brez. Tretji pa sem ga dala v mrtev in je sam začel ponujati.  8) V sedi, stoj in prostor pa isto od začetka.



metasva

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 24 Avgust 2013, 21:57:18
Lahko komu če želi naredim kopije trikcov iz knjige 101 pasji trik in mu jih pošljem. V zameno bi z veseljem sprejela kakšno pasjo igračko, če am je odveč, lahko tudi zootic nalepkice... lahko tudi nič



Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #124 : 24 Avgust 2013, 22:08:40
Tole knjigo (101 pasji trik) se da tudi v knjižnici dobit in si od tam lahko na izi sfotokopiraš (veliko lažje, kot pa, da ti nekdo pošilja kopije), sicer pa kolikor sem slišala mnenja so nekatere metode malo zgrešene.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 25 Avgust 2013, 05:47:12
Se strinjam  :) Pa tudi v vsako temo ni treba tega napisat  :-[



metasva

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 25 Avgust 2013, 14:17:40
Zakaj ste vsi na pesjanarju tako zlobni.  >:( Jaz sem samo hotela komu pomagat, ker ponavadi je v knjižnicah ta knjiga rezervirana že dolgo v naprej...



Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #127 : 25 Avgust 2013, 16:33:09
Zakaj bi pa bili mi zdaj zlobni?
Jaz sem samo povedala, da je lažje kar neposredno iti v knjižnico po knjigo in prekopirat, kot pa, da ti nekdo pošilja kopije (preko pošte?) in plača še poštnino, totalno brez veze. Sicer pa dvomim, da je ta knjiga tako rezervirana, da bi jo bilo ne mogoče dobit.


metasva

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 25 Avgust 2013, 19:11:35
V Postojni je...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #129 : 25 Avgust 2013, 20:15:53
Metode niso zgrešene, so pa manj elegantne kot bi lahko bile. Ne vem zakaj se ne bi komu poslalo kopije, če si jo želi. Je pa moč to knjigo spiratiti tudi na netu in sicer v angleščini in hrvaščini.


Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #130 : 31 Oktober 2013, 11:34:50
Jaz imam eno vprašanje. Z mojo psičko se učiva trikec shy. Ko ji lepilni trak zalepim na smrček se s taco podregne in je vse ok. Ko ji pa rečem shy ne razume (lepilnega traka seveda ni na smrčku). Če ji pa lepilni trak zalepim na smrček pa vse razume.  ::) Ko jo naj navčim na besedo ???


Zelo bom vesela vseh odgovorov!!! ;D




airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 31 Oktober 2013, 13:26:25
Jaz imam eno vprašanje. Z mojo psičko se učiva trikec shy. Ko ji lepilni trak zalepim na smrček se s taco podregne in je vse ok. Ko ji pa rečem shy ne razume (lepilnega traka seveda ni na smrčku). Če ji pa lepilni trak zalepim na smrček pa vse razume.  ::) Ko jo naj navčim na besedo ???


Zelo bom vesela vseh odgovorov!!! ;D


Počasi. :) Kolikokrat si ponovila z lepilnim trakom? Logično da pes ne bo razumel po prvem poskusu, še posebej če prej nista kaj dosti trikcali. Klikni (oz. če ne uporabljaš klikerja označi z besedo) vsakič ko ima taco na gobčku (ko si poskuša sneti lepilni trak) in nagradi. To velikokrat ponovi, potem počasi manjšaj lepilni trak, na koncu naj ga bo le čisto malo in potem nič. Pa seveda, na začetku lahko klikaš tudi slabše poskuse, ni treba takoj čakati da bo pes nekaj sekund držal taco na gobčku. :) Srečno!



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #132 : 31 Oktober 2013, 14:05:34
Ponovila sva velikokrat in tudi kliker vporabljam. Drugače pa hvala za odgovor.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 31 Oktober 2013, 14:28:03
Pa si manjšala lepilni trak postopoma?  :-[



Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #134 : 31 Oktober 2013, 14:52:34
Mogoče si pa vseeno ponovila premalokrat. Odvisno je od samega psa, kako hitro bo dojel, kaj hočeš od njega. Enim je jasno že po parih poskusih, drugi rabijo več dni. Se pa spomnim, da sva midve imeli pri tem triku tudi probleme, pa načeloma moja psica zelo hitro skapira trikce, tako, da je verjetno tudi malo bolj zahteven.


Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #135 : 31 Oktober 2013, 20:12:29
Moja zelo hitro skapira trikce. Par minut. Zgleda pa da bova imeli pri tem trikcu več težav. A midve se ne dava!!!