Kaj za nagrado?

Lelika · 56026

Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #30 : 22 Avgust 2007, 18:31:04
aja, prelomi pa ja  :)  edino sem še ugotovila da se jih z nožem da lepo prelomit na deski  :)  na pol ali četrtine. odvisno od velikosti briketa. In se niti ne drobijo  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #31 : 23 Avgust 2007, 08:40:35
a kdo za nagrado uporablja Frolice, ki jih kupiš v trgovini v taki rdeči vrečki so, načeloma piše da je to pasja hrana (briketi) a se jih da prelomit? Al so trdi tako kot briketi in če bi jih lomil bi se samo razdrobile?

floice imajo psi radi , so pa po kvliteti za hranjenje  en "drek". Podobni so nekakšni "frolici" od boscha ,ki jih imajo v Alerju(BTC),  a so kor hrana precej boljše kvalitete.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


lup

  • Gost
Odgovori #32 : 23 Avgust 2007, 09:40:45
Mislim,da frolici v pravi meji kolicine so cist fajn,seveda ce jih pes rad je  :)
Moja je nora nanje  :)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #33 : 25 Avgust 2007, 17:07:00
-briketi
-razni kupljeni priboljški
-sir
-klobase
-meso
-(posušen)kruh
-... :P



Kurja vas

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 1
Odgovori #34 : 25 Avgust 2007, 21:06:03
Mi smo v šoli uporabljali brikete - ampak mačje. Ker si jih lahko imel v žepu in so bili tako majhni, da ni bilo bojazni, da bi se jih pes pranažrl... Pa zato, ker je bil čisto nor nanje, mačka pa je imela raje njegove kot svoje  ::)

Zdaj pri agilityju uporabljam hrenovko (narezano na pol kolutka). Plastenko od tekočega mila, ki ravno paše v zadnji žep, sem zgoraj odrezal, noter dam narezano hrenovko, tako da se mi ne pešta po žepu in je enostavno za jemat ven.

Včasih uporabljam tudi nalomljene schhmakose ali narezane salamice, tiste tanke, ne vem kako se jim reče, ampak najboljše so hrenovke  8) 



lup

  • Gost
Odgovori #35 : 25 Avgust 2007, 23:22:25
-briketi
-razni kupljeni priboljški
-sir
-klobase
-meso
-(posušen)kruh
-... :P

Haha...kruh  ;D
No moja bi ga tud sicer jedla,ampak ji ga jaz za priboljsek ne bi dala...  ::)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #36 : 26 Avgust 2007, 11:32:40
Haha...kruh  ;D
No moja bi ga tud sicer jedla,ampak ji ga jaz za priboljsek ne bi dala...  ::)


zakaj?    moj bi prodal dušo za košček suhega kruha  ::)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


lup

  • Gost
Odgovori #37 : 26 Avgust 2007, 14:45:40
No mislila sem tako,da mu kruha ne bi dala vedno za priboljsek (recimo da bi samo to dobival za delo z mano),ker je toliko drugih stvari...ne vem nekako prisegam na kaksne ze izdelane pasje priboljske ali pa brikete kot nagrado  ;D  :-[



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #38 : 26 Avgust 2007, 14:59:46
aja hehe..   no ja jaz uporabljam brikete v 95%, zraven pa še ali suh kruh, salamco, sir, korenček, jabolko, kakšno kuhano govedino,...     ful obožuje tut corn flakes  ;D  aja pa solato ma rad  ::) (sam to mu dam samo en majhen košček tisto sredico ko hrusta, čist je nor na to  ;D )     ali pa od kupljenih nagrad kakšne piškote pasje, alpa tiste mesne ploščice ko se dajo tk fajn na male koščke razlomit   :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


lup

  • Gost
Odgovori #39 : 26 Avgust 2007, 15:30:07
Ja mesne ploscice...tist tud moja obozuje...  ;D ;D
No sej tudi moja dobiva vecino briketov,pa ne zaradi tega da bi hotla da na brikete dela-ampak ker cez dan veliko delava in ji ne bi hotla samo teh "umetnih" mesnih priboljskov dat-hrenovke uporabljam za kak "tezek trik" (najbolj nama je pomagala pri hoji na predmet z zadnjimi tackami nazaj),na agilityu,kadar bova sle v pasjo solo in kadar delava zunaj dodam malo hrenovke med briketke.
Ce bi bili priboljski "zdravi" bi ji res dala samo to...ker jih ima res rada  :) pa ceprav ni izbercna  :)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #40 : 26 Avgust 2007, 15:32:52
ja sej iz istih razlogov js tut uporabljam največ brikete  ;)  pa še tisti so light  ;D  da jih lahk res ogromno poje pa se ne zredi (pa še kastriran je tk da...  pazim na njegovo linijo  ;D )

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


lup

  • Gost
Odgovori #41 : 26 Avgust 2007, 15:36:31
Aha  :D
Zelo lep westie je...mi smo ravno vceraj na sprehodu srecal enga-off topic :-[ ampak sem mogla napisat :)

Zelo dobri so tudi piskoti,ki se kupijo od Nutro-jaz imam puppy,Luna jih noce jest,tamala pa ful z uzitkom  :)
So kar fajn,ceprav ni mi vsec ker se drobijo  :-\



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #42 : 26 Avgust 2007, 15:40:24
mhm js tut ne prakticiram takih piškotov ko se drobijo - jih enkrat prelomiš pa jih nikjer več ni samo drobtinice še ostanejo  ::)  js uporabljam ene hm.. ne vem več firme  ;D  so kr fajni, pač jih ne lomim, dobi enega po kaki daljši vaji  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #43 : 30 Avgust 2007, 11:26:22
Če pes vsak dan dobiva enako količino hrane-briketov(npr.90g na dan),potem količino priboljškov odštejemo od količine briketkov.(npr.dobi 10g priboljškov in 80g briketov :))
Tako bo pes vsak dan dobival enako količino pa še zredil se ne bo. ;)

LP Alja



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #44 : 30 Avgust 2007, 20:33:43
če pa je količina briketkov kot nagrada večja od samega dnevnega obroka - pač kupiš light hrano  ;)   (tak ko jaz  ;D )

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #45 : 31 Avgust 2007, 08:25:26
če pa je količina briketkov kot nagrada večja od samega dnevnega obroka - pač kupiš light hrano  ;)   (tak ko jaz  ;D )
Tudi to ja.;D



neronka

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 31 Avgust 2007, 13:05:40
jaz mu v večini dajem pribolške kot briketke ki jih narežem na manjše, da to hitreje pospravi...haha. :P včasih pa še zraven dam poliko na koščke narezano ker to ful hitro požre. :)
p.s.:idejo dala Maruša


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #47 : 31 Avgust 2007, 13:44:38
če daš poli med briketke tudi birketki lepše dišijo, pa jih raje poje!  ;D  :P  ::)


Jurcek

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 16 September 2007, 15:42:31
Moj pesjan prav tako obožuje poli :)...mislimd a majo to vsi psi radi, dam pa mu tut včasih brikete ampak jih nima tako rad da bi za nje naredil vse :D saj ima prav...jaz imam tut rajš kaj svežega kot pa kaj posušenega ;D kupil pa sem mu tut neke priboljške, ko naj bi tut vitamini bli zraven pa jih ma tut zlo rad 8)
Lep pozdrav!



soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 23 September 2007, 13:22:31
Kot ideja mogoče... mojemu včasih naredim šnito (kos kruha namočen v stepeno jajce in popečeno na olju), to vzamem kar v kosu v torbici na trening in potem trgam male koščke kot nagradico. Enostaven in poceni priboljšek... :) pa še čisto nor je nanj

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


loncha

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 03 Oktober 2007, 22:49:15
soncek 1 dobra ideja ;D mogoce prideva v petek na trening prav s tem priboljskom :D ;D



soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 04 Oktober 2007, 19:12:44
loncha... a to je Xana???  :)

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #52 : 08 Oktober 2007, 18:01:35
Pri nas je Nero nor na hrano ter igračke. In to se da fajn izkoristit- kadar vidi, da bo dobil po neki vaji kakšen briketek, košček hrenovke ali pa žogico, potem vajo naredi 100%  8)
Ponavadi sem delala samo s briketki in podobnimi priboljški, danes sem pa še z igračami (najprej vaja, nato dva  meta- enkrat žogico, drugič en takšen gumjast obroč). in se obnese  8)

Lp


loncha

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 08 Oktober 2007, 21:13:39
loncha... a to je Xana???  :)
JAAAAAAA to je xana :)



Kateeq

  • Gost
Odgovori #54 : 26 Oktober 2007, 23:11:14
Midva delava večinoma na igračke ter na poli ali jogurtove priboljške. Preden se spraviva kar koli delat mu more igrača postat zanimiva..včasih, ko vidim da se doma igra s to igražo mu jo vzamem in dobi potem to za nagrado..Je pa res staršele pol leta...



katiii

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 29 Marec 2008, 20:18:36
zivjo usem ;D
ker sem nov clan se nisem povedala kaj ji sploh jst dajem za nagrado
no jst ji dajem:salamo oz sunko, sir,.....vglavnem kaj bol okusnega
za v hrano oz brikete pa dajem:korenje, rdeca pesa(pravjo da je fulllllllll dobra za pse), pa kaksne vitaminske dodatke pa tako :) ;D

●кαтαяιηα●


little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #56 : 05 April 2008, 21:23:56
Lonna ponavadi dobi brikete. v pasji šoli imama poli klobaso saj jo lahko hitro pogoltne medtem, ko brikete grize. Včasih pa delama tudi tako, da ji vzamem igračko in ko izpolni povelje ji jo dam in se igram z njo. :)



tanita

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Love dogs
Odgovori #57 : 13 April 2008, 21:31:09
včasih sva s tani delali na brikete, potem pa niso bili več dovolj dobri  ::) tako da ji zdaj za nagrado na majčkene koščke narežem poli salamo ali pa nekaj koščkov dam v skledico z briketi, da vse skupaj bolj diši in potem dam 1x brikete, 1x salamo ...  ;)

Kako majčken in kako običajen kuža. Brez rodovnika, tudi na pogled ni ne vem kaj. Je pa bitje, polno življenja in ljubezni. (Pamela Dugdale)


katiii

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 09 Junij 2008, 14:44:40
dobro je tudi dat kr hrenovke sveze, tko sm jst provala pa mi kr veselo dela :D

●кαтαяιηα●


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #59 : 27 Februar 2009, 22:40:58
Ena malenkost glede nagrad, ki se je pri nas dobro obnesla in sicer nagrade različnih vrednosti.

Recimo pes ima najraje hrenovke. Torej je to zanj najvišja nagrada, kar jih lahko dobi.
Precej rad ima razne stvari z ribami.
Na splošno pa je vse, pa recimo da gre za obične priboljške z govedino.

Proces učenja novega trikca naj bi potekal v mirnem okolju, brez motenj. Zato je pes motiviran tudi za "manj vredne" priboljške, torej v našem primeru govedina. Razen za t.i. jackpot nagrado (torej takrat, ko pes naredi ali nekaj izjemnega, ali pa končno ugotovi, kaj bi radi od njega) se uporabi ali večja količina priboljškov, pri nama pa je bil uspeh večji z več vrednimi priboljški.

Ko začnemo utrjevati trikce (poslušnost itd.) v okolju z nekaj motnjami,pa zvišamo tudi vrednost priboljškov. Pes se tako lažje skoncentrira, boljše dela in bolj si zapomni. Za jackpot pa velja isto.

Torej, večje kot so motnje, bolj vredne priboljške si pes prisluži. Pri nas zelo lepo deluje. Ogromno sva naredila na odpoklicu in pozornosti. Dejansko se pes resnično trudi, da bi čimprej prišel do boljših priboljškov in intenzivneje razmišlja o tem, kaj počne.

Na isti sistem se lahko nagrajuje z igračami (vsakemu psu je katera všeč, druga pa totalno najljubša)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com