Kaj za nagrado?

Lelika · 56020

n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 28 Februar 2009, 07:54:08
Neyka, kako imaš pa potem te razne nagradice razporejene? Navadne v enem žepu, jack pote pa v drugem?  :-[


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #61 : 28 Februar 2009, 10:55:06
Ja. Ali pa v dveh posodicah, če delava doma, včasih pa spomnim vzet celo torbico za okrog pasa z dvema predaloma.  :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


bony

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 18 April 2010, 14:35:22
moj border pa najrajš dela na hrenovke. Samo bom probala hrenovke zamenjat za žogico, ker mislim, da poje preveč teh hrenovk  >:(



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 23 Februar 2011, 09:07:46
Jaz pa mu včasih dam za nagrado sir, a ne pogosto, včasih mu kupim v trgovini za živali kakšne bolj zdrave (najraje imam boxby for dogs (nevem če sem prav napisala), ponavadi pa kar v navadnih trrgovinah, če mi pa zmanjka na pasjo hrano. So mi pa zelo včeč frolic (tista rdeča vrečka z dalmatincem) saj se lepo lomijo. Trenutno imava neke trixi trakove, frolic in navadne brikete.



Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 27 Februar 2011, 11:41:51
Kateri priboljški so po vašem mnenju najbolj zdravi za psa?

Ker moj bumbar kljub mojim naivnim željam na brikete že ne bo delal  ::) Zato delava na poli, sir (na majhne koščke narezano), boxby za mladičke, tiste priboljške v obliki kostke (prelomim na tretjino), včasih pa na koščke surovega mesa (vendar se to na sprehodih ne obnese)...

Te priboljški iz trgovin mi ne zgledajo ravno ful zdravi, zato me malo skrbi ker jih dobi precej dosti. Sem tudi razmišljala, da bi kupila kakšno majhno pakungo briketov druge znamke in mu jih poskusila prodati kot priboljške  ;D ampak bi morali biti fajn dišeči da bi delovalo, pa tudi puppy briketov ponavadi ni v kakšnih bolj eksotičnih okusih.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #65 : 27 Februar 2011, 11:52:37
Če želiš probati z briketi, so za nagradice super Platinum. Dajo se lomit in fajn smrdijo. Meni celo preveč ;D
Imaš tudi za mlade pse: http://platinum.si/

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 27 Februar 2011, 12:19:52
Hvala!! :o Sliši se super, bom probala!



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #67 : 27 Februar 2011, 18:47:50
Jaz uporabljam Platinum samo kot priboljške in moram reči, da se kar konkretno obnesejo  :P  žepov skoraj ne umažejo, res pa je - smrdijo ful - ampak hej, zato pa so tako priljubljeni pri mojem pasjem gospodu  8)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Bernski Planšar Bart

  • *
    • Prispevkov: 254
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 27 Februar 2011, 20:15:48
A najmanjše pakiranje Platinuma je 1,5kg - vsaj tako piše na njihovi spletni strani?



Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 27 Februar 2011, 20:37:46
Ja, najmanj je 1,5 kg. Kolikor sem razumela znaša poštnina za to velikost še dodatne 4 evre ( +še nekaj malega daš na pošti) , je pa tudi opcija zastonj dostave po Ljubljani in Novi Gorici.



Bernski Planšar Bart

  • *
    • Prispevkov: 254
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 27 Februar 2011, 20:51:37
Aha v redu. Koliko je pa približno velik en briket? 



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #71 : 04 Marec 2011, 09:42:46
ploščice so cca 1x0,5cm debeline 3mm in se dajo zlomit. Poglej še v temo o Platinum hrani, je tudi dosti napisano  :P

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Bernski Planšar Bart

  • *
    • Prispevkov: 254
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 04 Marec 2011, 18:49:32
Hvala :). Sem čisto spregledala da je tema od Platinuma :-[.



Zoya83

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 06 Marec 2011, 11:00:33
Naša obožuje hrenovke in sir.. Predvsem hrenovke so bile za zajtrk vedno ko se je šlo za razstavo, ker so se hkrati kuhale še za psa.
Za trikce pa sir + trenutno pa eni lososovi priboljški v obliki kvadratka ki se ob lomljenju zelo drobijo  :-\.. in jih bo treba zamenjati.
Pa potem briketi, ponavadi se zraven odpre tudi kakšen 'vzorček', ki je bolj zanimiv ker ni isti kot njen klasičen obrok.

Se pa seveda potem obrok zmanjša glede na količino nagrade ki jo je dobila.

Mi je pa zelo všeč način ki ga je napisala Neyka - o 'jackpotu'
Moramo poizkusit   ;D



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 07 Marec 2011, 09:08:01
Mi najpogosteje uporabljamo tele hrenovke
http://www.najdi.si/multimedia/imagePreview.jsp?refurl=Tod25wCLmE43e6oSLuiJyXn%252FBZIU4RC0VYEWFhEo02qIeVTkslctuC%252F7GidHSfthdgx5eWD15qoSovdqg4LTdA%253D%253D&previewParam=suww8WXwUjNvOlK9IWLo63alGQpx%252BFx16ISNmFI6k5Y%253D

so poceni, jih ne kuham (so mi všeč, ker niso vse sluzaste,...), samo prerežem na pol po dolžini in potem na koščke.

Vsake toliko za dvig motivacije pa kar spečem kakšen piščančji file ali jetrca ipd. in narežem na koščke.




Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #75 : 07 Marec 2011, 09:14:40
Jaz pa za nagrajevanje uporabljam kar brikete, ampak light verzijo, ker sploh ko se kaj na novo učiva, jih poje cel kup. Sem že razmišljala o hrenovkah, pa se nikoli nisem nekako odločila zanje.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #76 : 07 Marec 2011, 09:57:23
Jaz pa ne smem briketov, ker mi potem bruha. Če jih poje kot obrok, lepo zalite z vodo ni problemov. Če pa med akcijo, gibanjem futram brikete, mi zvečer zbruha. In smo šli na mehke priboljške-sir, hrenovka in pa kupjeni mehki priboljški, ki jih na zelo, zelo male delčke razkosam (velikost TicTac za NO gobec)  ;D Seveda vse to odštejem od obroka.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 07 Marec 2011, 10:04:23
Ja, saj jaz bi tudi učila na brikete, pa niso dovolj velik motivator.

Jaz tudi dam ponavadi potem malo manjši obrok, ampak se nisem nikoli res poglobila - Koliko mislite da bi morala zmanjšat obrok, če psica v kakšnem dnevnem treningu poje do dve hrenovki, od briketov pa dobi na dan 300g Acane (od priporočene doze, ki je 225 - 440g za 21-40kg težkega psa - Jazz ima cca. 32kg in je srednje aktivna)?



Chien

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 23 Marec 2011, 20:43:42
Moja psicka je pa zelo tezko motivirana na kaksno hrano...briketi nikakor niso njena nagrada...mislim,da se ji niti ne bi dalo potruditi za njen obrok po 10 letih,saj ga jih je dobivala vsak dan in to brez da bi karkoli nardila  :D  :D pa tudi ce bi bila se ne vem kako lacna za njih ne bi delala trikcov ;D
Zato kupujem vse priboljske ki niso perutnina(ker ima alergijo na to)... najbol IN so torej; hrenovke,kaksne mehke palcke da se fajn nalomijo,...kaj fajn disecega mora bit  ;D

Sem pa zadnjic v BTC-ju kupla super priboljske v eni trgovinici. So kot palcke,ampak so fuuul mehke in se da naredit majhne koscke..predvsem pa imajo mocan vonj  :)

I rather die than stay away from my big love- dogs !


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 10 Maj 2012, 08:15:39
Kateri priboljški so po vašem mnenju najbolj zdravi za psa?


če mene vprašaš nobeni ne preveč:D jaz kupujem tele, se mi zdijo še najbližje "zdravim priboljškom", mala je pa nora na njih. So take mini palčke, cca cm,ki ji brez problema nalomiš na manjše koščke,ker so zelo mehki...

http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=index&cPath=58_165

Once you go boxer, you never go back :)


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 10 Maj 2012, 09:04:32
Zaenkrat so se hrenovke in poli izkazali za najbolj ucinkovite. Bolj kot je strupeno, bolj deluje  ::)
Kaksno surovo ali kuhano meso tudi gre, samo poli vedno zmaga. Zal.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #81 : 10 Maj 2012, 09:09:50
Pečeno na olivnem oljčku z malček zelišči. Sploh jetrca so "ubijalska"  ;)

Večinoma pa mi hrenovke podpirajo lenobo  >:D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 10 Maj 2012, 09:15:47
Zaenkrat so se hrenovke in poli izkazali za najbolj ucinkovite. Bolj kot je strupeno, bolj deluje  ::)
Kaksno surovo ali kuhano meso tudi gre, samo poli vedno zmaga. Zal.

Moje mnenje pred nabavo psa: MOJ PES NE BO JEDEL POLI SALAME

No čez čas ugotoviš svojo zmoto in poješ zarečen kruh  :-[ Žal



chackk

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 09 April 2013, 16:29:52
Mene pa zanima, če briketi izgubijo svojo vrednost kot nagrada, če v določenih okoliščinah dobiva nekaj boljšega in bolj dišečega (npr. hrenovke). Midva namreč za nagrado uporabljava brikete in gre obrok brez problema, ampak v določenih situacijah oz. pri določenih vajah bi bilo pa bolje da bi delala z nečim, da mu bolj diši. Bi posledično začel štrajkat? No sicer, ko bi ugotovil, da je najbolj pametno vzet tisto kar pride pred nos bi spet šlo verjetno... Bo treba kar sprobat pomoje



moncy13

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Sky <3<3
Odgovori #84 : 09 April 2013, 18:30:21
Malo je odvisno od psa, moja notri vse dela na brikete, zunaj pa odvisno kaj, več kot je motenj boljše pribolške dobi.

Moncy in Sky


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 09 April 2013, 21:56:57
hmmm...druge brikete, šunke, sir, meso (surovo, kuhano, sušeno...), sadje, zelenjava...skratka vse kar ti prebavi in da ni potem to količina neuravnoteženega celodnevnega obroka. Kombiniraš in vkalkuliraš v skupek celodnevnega zdravega obroka.

Drugače pa je nagrada lahko - igrača v 1001 obliki, vohanje, lajanje, izvajanje ljubega trika, božanje, proste dejavnosti, iskanje/kopanje mišk...

Ko imaš psa, ki ne je niti šunke odkriješ, da na svetu obstaja nagrad toliko, da jih že kar težko vse pokoristiš :D :D Odvisno kaj je psu vredno tisto pa uporabiš in je fino, da se ne koncentriraš samo na ''prehranski del nagrad''.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


chackk

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 21 April 2013, 20:19:06
Midva trenutno na sprehodih delava več na pozornosti, tako, da na sprehodu poje 1 hrenovko (en par..), za brikete pa v okolju z večimi motnjami ni pripravljen delat. Ne zdi se mi pa primerno, da dobi na dan malo več kot 1 hrenovko. Sicer dobi za to toliko manj briketov, ampak še vseeno. Naj menjavam malo priboljške med kakšnim salamam, pečenim mesom in pa hrenovkam? Po siru je nazadnje bruhal, tako da se ga izogibava.



moncy13

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Sky <3<3
Odgovori #87 : 21 April 2013, 21:30:00
Pri nas pa grejo večinoma notri Arden Grange puppy briketi, za nove trikce,bolj zahtevne vaje in za zunaj pa imamo kuhane piščančje prsi, hrenovke, sir, kupljeni priboljški. Mi je pa zanimivo, da mi po frolic briketih bruha, tako da je šla cela vreča direkt v koš ::)
Od igrač pa frizbi, cufe, palice.
Bom pa probala naredit domače jetrne priboljške, bomo vidli če bo šlo v promet :)

Moncy in Sky


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 21 April 2013, 23:02:06
Midva trenutno na sprehodih delava več na pozornosti, tako, da na sprehodu poje 1 hrenovko (en par..), za brikete pa v okolju z večimi motnjami ni pripravljen delat. Ne zdi se mi pa primerno, da dobi na dan malo več kot 1 hrenovko. Sicer dobi za to toliko manj briketov, ampak še vseeno. Naj menjavam malo priboljške med kakšnim salamam, pečenim mesom in pa hrenovkam? Po siru je nazadnje bruhal, tako da se ga izogibava.

Lahko kupis kaksno vecje srce(svinjsko, kravje...), ga narezes na kockice, katere potem v pecici na nizki temperaturi posusis, toliko da ne dela krvave svinjarije ampak je se vedno mehko. Lahko ostane tudi surovo. Isto lahko naredis s pljuci. Salame in hrenovke so polne soli in dodatkov  :-X



chackk

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 22 April 2013, 17:57:03
Kakšna bi bila pa potem primerna količina, če bi dobival recimo srce, verjetno se ne rabim sekirat, da bi dobival preveč vitamonov itd. tako kot recimo pri jetrih ne?