Prinašanje predmetov

maya · 13087

maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
: 04 Avgust 2007, 17:27:43
No jaz pa zdej Naro učim, da se sama pelje na vrvici.  Ampak moti me, ko ji rečem naj se "pripelje" (  ::) )  kar vmes spusti vrvico.. ne da bi jo prinesla h meni.. kako naj jo odučim tega? Mogoče ima kdo idejo?

lp



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 04 Avgust 2007, 17:29:55
Oj!
Najprej ukaz drži (opisan 4 strani nazaj) potem pa združi trikca drži in pridi sem. Ko jo pokličeš, pokaži an povodec in reči drži. To je to  :) Upam, da sem te prav razumela...
Lp,Tjaša



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #2 : 04 Avgust 2007, 17:39:35
ne, ne, nisi me prav razumela... povelje mam.. samo moti me, ko zmeraj ko jo pokličem naj mi prinese vmes spusti.. ne da bi ji jaz rekla..



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 04 Avgust 2007, 17:40:24
Psica od moje none (btw,ime ji je Nera :P) je dobesedno obsedena z nošenjem lastnega povodca okoli  :D
No,štrika ne mara,obožuje pa flexy  :D
In vedno ko srečamo koga ki ga ona pozna (pol Ravn  ::)) ti dobesedno izrtže flexy iz rok in se gre hvalit  :D

Se je pa kar "sama" naučila  ;D

Pomoje je najbolje,da jo res najprej naučiš,da stvar drži,dokler ji ti ne prekličeš ukaza (čene ne bo vedla kdaj lahko spusti), pa ko jo pokličeš ne tečt stran al kar koli..Moja bi pomoje se bol ukvarjala s tem,da more čim prej prit do mene,da ji ne zbežim in bi na povodec pozabila...



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #4 : 04 Avgust 2007, 17:44:21
Imava drugače druga povelja... Je pa pomojem problem,ko sva prej delali s klikerjem, danes sva se pa to učili brez ( nekam je zginil >:D ) tko da je mogoče to. ?



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 04 Avgust 2007, 17:51:37
Čene,ko jo pokličeš (delaj najprej na manjši razdalji) ji pač ponovi povelje. 
In klikaš najprej samo kot ti prinese,če je samo 1 m stran in potem počasi večaš razdaljo..
Samo jaz moje tega nisem učila,ker sem jo komaj odvadla,da mi je nehala grist povodec,kar je to zelo rada počela,ko je bila dobre volje...Malo bi se pač igrala... ::)
 >:D



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #6 : 04 Avgust 2007, 17:58:10
Moja pa stvari vedno na hitro izpljune, ko mi jih prinese. Včasih mi rata igračo ujet, da pristane v mojih rokah, ampak ponavadi konča na tleh. A bi bilo bolje, da se enkrat začnem poigram njo, ko mi prinese, enkrat pa rečem spusti? Da ne bo vedela kaj sledi in jo bo potem držala. Kakšen nasvet?

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 04 Avgust 2007, 18:11:18
Oj!
Ja, ampak pri Nari moraš utrditi oz. jo naučiti povelje drži/prinesi potem pa to pač povelje drži/prinesi povežeš v eno povelje ;)
Lp,Tjaša



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #8 : 04 Avgust 2007, 18:29:48
Moja pa stvari vedno na hitro izpljune, ko mi jih prinese. Včasih mi rata igračo ujet, da pristane v mojih rokah, ampak ponavadi konča na tleh. A bi bilo bolje, da se enkrat začnem poigram njo, ko mi prinese, enkrat pa rečem spusti? Da ne bo vedela kaj sledi in jo bo potem držala. Kakšen nasvet?

Jaz bi raje tako naredila, da bi jo prvo naučila, da ti prinese igračo direkt v roko. In to ful utrjuješ. Potem pa samo podaljšuješ čas, preden ti pokažeš roko, da ona vanjo da igračo.

Tukaj je link do enega super članka o treniranju prinašanja s klikerjem: http://www.shirleychong.com/keepers/retrieve.html

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #9 : 04 Avgust 2007, 18:33:02
Hvala, bova poskusli.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #10 : 04 Avgust 2007, 18:50:12
nina jaz sem imela isti problem s piko preden sem jst roko nastavila je ona ze spustila. potem sem pa vedno jo nagradila ko je ona men prinesla v roko(oz kliknila-kliker) in je kmalu pokopčala da hočem da mi v roko prinese, potem sem pa dala samo se ukaz in to je to.

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #11 : 04 Avgust 2007, 21:29:27
rinchy, mogoče pa bi jo naučila drži, da ti igračo drži in potem ko ti jo pinese nastaviš roko in rečeš spusti? Če bo drži dobro obvaldala ti je ne bo ispustila in mislim da boš imela lažje delo.


LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #12 : 26 Januar 2015, 18:38:07
Jaz bi pa prosila za nasvete, kako Lili naučiti, da prinese predmete. Zelo rada laufa za žogo ali pa cufo, ko ji jo mečem, ampak mi je ne zna prinesti nazaj. Vedno bi jo zase obdržala in se ulegla ter jo žvečila. Poskušala sem jo privabiti s priboljškom, pa steče proti meni ali pa za mano, samo igračo spusti prej iz ust. Poskušala sem tudi z dvema žogicama, pa potem ene noče spustiti in hoče zbežati z njo stran od mene, če pa ima na voljo obe, pa tlači obe v gobec.
Glede na to, da je prinašalka, bi jo rada naučila take vrste igro, pa ne vem, kje in kako začeti, da bo kak napredek.  :o

Do zdaj zna, išči ali šibaj, pa steče za igračo, da jo najde in pobere.
Če jo pokličem in zvabim k sebi, pride.
Na ukaz spusti tudi spusti igračo iz ust.
Kako pa zdaj to povezati?

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 26 Januar 2015, 20:22:15
Velikokrat opisano, vendar se obnese - učiš od zadaj naprej. Najprej začneš v zaprtem prostoru/stanovanju, da žogico samo prime v gobček (klik,nagrada), nato čas držanja podaljšuješ, podstaviš roko, da ti jo izpusti v roko. Če z žogico beži, potem jo imej privezano pri sebi. Ko obvlada pobiranje in predajanje v roko, jo malenkost zakotališ proč - klik, nagrada, ko jo pobere in da v roko. Nato pa zvadiš v sobi, mečeš vedno dlje, greš na kak hodnik (najprej zaprta vrata sob, da ne more drugam, kot samo do tebe). Nato odpreš kakšna vrata itd. Skratka otežiš vajo. Šele, ko dobro obvlada v stanovanju, greš v zunanje okolje. Tako sem jaz naučila svojega neprinašalskega posvojenčka, ampak sem z njim tako delala že od začetka, nisem mu prej metala in preizkušala, če mi jo bo sploh prinesel. Tako napako sem namreč naredila pri terierki, ki je žogico sicer šla iskat, prinesla pa redkokdaj. No, sedaj, ko sta dva in je fovšija, tudi ona redno prinaša:)



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #14 : 26 Januar 2015, 21:29:21
Hvala, bomo jutri začele trenirat na ta način.  8)

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 26 Januar 2015, 21:45:14
Jaz sem svoji vrgla, ker pa mi je ni hotela prinesti (je prišla samo do polovice poti nazaj z žogo, jo tam tudi pustila in me gledala češ "pridi zdaj ti do mene"), sem se obrnila, naredila par (no, kolikor je bilo potrebno) počasnih korakov in jo ignorirala, v smislu "prav, če se nočeš igrat..". Ko sem slišala, da je bližje meni kot je bila prej, sem se obrnila, žogo pobrala in ji jo vrgla.

Samo se mi zdi, da to pri tebi ne bi uspelo. Pri moji je zato, ker res uživa v lovljenju in je sama pokapirala, v čem je štos. Njej je bila največja nagrada in pohvala hkrati to, da sem ji spet vrgla žogo, zato je sama ugotovila, kaj mora storiti, da se bo to zgodilo. Brez pohvale in priboljškov.

Poznam nekaj psov, tudi zlatega prinašalca in ptičarja, ki radi tečejo za žogo in jih kradejo drugim na travniku, če imajo to možnost, prinesejo jih pa ne nazaj.
Saj niso neumni. :) Če mu je igra z žogo v takem interesu, da se mu jo ljubi tudi nazaj prinest, potem se bo že naučil, sicer se pa ne. Moja je bila tudi posvojena pri enem letu, bivša ketnarka - igrač ni poznala, ko sem jo vzela, se je skup sesedla, če sem kaj pobrala s tal, ker je mislila, da bom to zalučala vanjo. Mix terierka, zdaj obsedenka z žogo.



felidae

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 27 Januar 2015, 09:51:16
Pri nas se je obnesla igra dveh igrač, zato ker tako ne pride do problematičnega položaja da jaz imam žogo pes pa ne. Hkrati pri prinašanju ful pomaga, če si vesel da je pes prišel k tebi in mu igrače ne vzameš takoj oz. je še boljše, če mu v tem momentu ponudiš drugo ali pa vsaj igračo zamenjaš za priboljšek. Drugače pač pes ne pride k tebi, ker namesto da bi bil nagrajen da je prišel, mu ti vzameš nagrado.

V začetni fazi učenja igre dveh igrač je nujno, da sta obe igrači enaki. Tule je en video na temo igre dveh igrač: https://www.youtube.com/watch?v=jXlB4eE9n2M



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #17 : 27 Januar 2015, 12:38:49
Na začetku pred parimi meseci je že imela obdobje, ko mi je lepo prinesla igračko, potem je pa dobila nogometno žogo, s katero smo se igrale na travniku, pa jo je kar naenkrat pičilo in je začela odnašati stran od mene žogo. Zdaj se notri igramo z dvema enakima teniškima žogicama, pa hoče obe stlačiti v gobec. Je pa vedno dobila zamenjavo oz. nagrado ali v obliki priboljška ali druge igrače.

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


felidae

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 27 Januar 2015, 22:14:14
Haha, lopov mali. Eni se kar znajdejo in poizkusanjo prikrojiti pravila ;D. Drugace pri tej igri malo traja da jo psi res vzljubijo, tako da ne obupaj prehitro. Ce vama ne bo slo z zogicama pa probaj z dvema cufama (jaz sem si ju naredila kar iz starega flisa - spletes dve kitki pa je). Eno cufo ji vrzes z drugo pa jo potem poizkusas premamiti.. ko bo tisto ki jo ima v gobcu spustila potrdis (pri meni je "jaaa, pridna") in vrzes drugo cufo oz. jo vleces po tleh tako da jo bo lahko ulovila.