Trik "stoja na prednjih tackah"

Gost · 23369

lup

  • Gost
: 07 Avgust 2007, 14:59:14
Bom nahitro opisala kaj mislim (za tiste,ki se ne veste kako uciti):

Trik se uci s shapingom in sicer tako,da psu damo na tla skatlo (za velike pse narobe obrnejno skatlo,za manjse pse debelo knjigo) in potem klikamo za vsako dejanje s skatlo.Najprej za poglede,vohanje,grizenje,pomikanje skatle,potem do ene tacke na skatli,pa spet do dveh tack....pa vse do te pozicije,ko je kuza z zadnjimi tackami na predmetu,s sprednjimi pa na tleh.
Naslednji korak je,da psa spravimo v tak polozaj,da gre ritenjsko z zadnjimi tackami na ta isti predmet in tukaj lahko poimenujemo-nato pa predmet postopoma visamo in visamo,na koncu pa preidemo na zid,drevo,....do popolne oblike stoje na tackah.Seveda vsi psi niso tako spretni pri hoji na sprednjih tackah-zato jih s hojo na sprednjih tackah ne obrmenjujejmo,ce jim to ne ustreza.


No mi2 sva vse ze skoz dale-le tole nama se ni uspelo-da jo spravim v tak polozaj,da bo psicka sla ritenjsko z zadnjimi tackami na predmet???
Zna ze tudi drugace hoditi nazaj-vendar trika "hoje nazaj" se nisva poimenovali-ker vcasih tudi med koridorjem (stena,pasji box) malo zavije.
Najlazje bi jo naucila prav s trikcom "nazaj",vendar pa me vseeno zanima,ce je komu uspelo na kaksen drugacen nacin spraviti svojega stirinozca na predmet z zadnjimi tackami.

Ko sva danes to spet poskusali,sem klikala za vsak majcen korak nazaj-vendar se vedno odskoci od predmeta-ceprav je zelo nizek.


Hvala za pomoc vseem!  :)

+1



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 07 Avgust 2007, 15:03:59
Kaj pa če je "predmet" na začetku samo list papirja, potem karton, potem ... čisto počasi višaj. Tako da je na začetrku recimo samo druga podlaga, višina pa ni spremenjena. Sicer ti bo pa bolje vedel to povedat kdo, ki je psa to učil.

Lp nina



lup

  • Gost
Odgovori #2 : 07 Avgust 2007, 15:06:16
Hvala za pomoc....kljub temu se kar pomagajte z nasveti!


Tole pa si bom kar nekam zapisala  :)



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #3 : 07 Avgust 2007, 15:23:56
Ko sva danes to spet poskusali,sem klikala za vsak majcen korak nazaj-vendar se vedno odskoci od predmeta-ceprav je zelo nizek.

Kako odskoči od predmeta? Ali takoj, ko ugotovi, da je nekaj za njo zavije stran?
Lahko si tudi tukaj pomagaš s koridorjem in sicer tako, da daš kakšno zelo tanko knjigo/karton/list na konec koridorja in pošlješ psa nazaj. Tako ne more zavit stran.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


lup

  • Gost
Odgovori #4 : 07 Avgust 2007, 19:04:27
Ko se je preblizala telefonskemu imeniku (to uporabljava za predmet) je odskočila.
Zgledalo je tako;

Brez koridorja sem poskusala z njo narediti par korakov nazaj (zadaj pa je bil ta predmet)-in je malo pred tem,da bi stopila gor na predmet-zavila  :-\
Tako,da mislim da je tu problemcek le,ker se ne zna brez koridorja hoditi nazaj.

Je dobro da se naprej ojacujeva tole hojo nazaj-vmes pa jo med katero seanso probam spraviti na tanek kos necesa-recimo kartona ali pa za zacetek lista papirja????
Bi bilo mogoce dobro,da spravim to hojo nazaj (ko jo bo dovolj dobro znala) kar pod komando (recimo "back") in potem to poveljujem,ko bo na tleh list papirja ali pa karton?
Ker ko je koridor-dela 100% vredu,ko pa ga odmaknem,pa se kar zavije vcasih... in zato nocem se poimenovati  :-\

Ali naj kar koridor uporabljam se naprej?Tako kot si mi Azu ti napisala....kako sta z Wi to naredili?Sicer si mi ze enkrat opisala-ampak me zanima predvsem s to hojo nazaj in kombinacijo tega trika.


Hvala Azu in ostalim za pomoc!  :)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #5 : 07 Avgust 2007, 20:15:54
jaz tudi učim mojega ta trikec.  nama gre kar dobro ČE ga pošljem naravnost nazaj..  če se za milimeter odmakne opazim da sploh mu je vseeno a je na knjigi ali ne..  nekako se noče potrudit da bi bil gor z zadnjimi tačkami. Oziroma če je stvar točno na njegovi poti nazaj gre gor, sicer pa ne, niti ne kaže kakega zanimanja da bi pogledal kje stvar je  ???     

aja kaj uporabljate za koridor?


lp, jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #6 : 07 Avgust 2007, 20:52:33
Jaz sem "nazaj" učila s koridorjem samo v 1 seansi. potem mi je čez par ur že sama ponujala vedenje.
Za začetek sem zelo dobro utrdila pozicijo 2on 2off.
Potem v novi seansi počakala, da je ponudila hojo nazaj in cca. 1 minuto samo to klikala. Ko je dobila večji in trši priboljšek sem jaz hito položila malo za njo tanko revijo (par listov papirja), tako da ona tega ni videla. Ko je pojedla, je spet ponudila hojo nazaj in tako stopila tudi na revijo. Nekaj časa ji še ni bilo jasno zakaj točno ji klikam in je včasih tako hitro šla nazaj, da je bila že čez revijo, ko je ugotovila, da sem že kliknila in da čakam, da pride po nagrado. ::)

Jaz ti svetujem, da kar ojačuj hojo nazaj in ko ti jo bo že sama ponujala daj zadaj tanek kos papirja. Do takrat pa dobro utrdi pozicijo. Večinoma ko me ljudje sprašujejo, zakaj jim psi nočejo nazaj na kakšno stvar, ugotovimo, da te pozcije niso utrdili in so takoj, ko je pes bil v 2on 2off poziciji za par klikov kar šli lepo na to, da je moral že rikverc na knjigo ali celo škatlo. Preveč so hiteli in pričakovali od psa. :-\
Mogoče misli, da je imenik tudi del koridorja... ???

Drugače imam za hojo nazaj ("zaj") in in 2on 2off ("back up") 2 različna povelja.

Jana*, jaz sem uporabila steno in kletko od psičke, lahko pa uporabiš tudi steno in prevrnjen stol z naslonjalom, prostor med kavčem in steno itd. :)

Pa ko gre pes že na zid je treba pazit, da mu ne drsi preveč gor. Najbolje je seveda, če gre na zid že tako, da dvigne rit v zrak in položi noge na zid. Nekateri pa grejo gor tako da hodijo po zidu čimviše in jim lahko res drsi, zato je treba pazit.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #7 : 08 Avgust 2007, 09:47:43
Jana*, jaz sem uporabila steno in kletko od psičke, lahko pa uporabiš tudi steno in prevrnjen stol z naslonjalom, prostor med kavčem in steno itd. :)


aha , boma poskusila..  ker drugače s tem nimama problemov da ne bi hotel iti na višji predmet zadaj..  problem mama v tem da če ga trofi potem gre gor, če pa malo krivo gre nazaj mu je pa čist vseeno oziroma ne pogrunta zakaj takrat ni bilo klika. Pa ok, boma šla lepo počasi, s koridorjem bi moglo fajn lavfat  :)



lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


lup

  • Gost
Odgovori #8 : 08 Avgust 2007, 11:24:15
Jaz sem "nazaj" učila s koridorjem samo v 1 seansi. potem mi je čez par ur že sama ponujala vedenje.
Za začetek sem zelo dobro utrdila pozicijo 2on 2off.
Potem v novi seansi počakala, da je ponudila hojo nazaj in cca. 1 minuto samo to klikala. Ko je dobila večji in trši priboljšek sem jaz hito položila malo za njo tanko revijo (par listov papirja), tako da ona tega ni videla. Ko je pojedla, je spet ponudila hojo nazaj in tako stopila tudi na revijo. Nekaj časa ji še ni bilo jasno zakaj točno ji klikam in je včasih tako hitro šla nazaj, da je bila že čez revijo, ko je ugotovila, da sem že kliknila in da čakam, da pride po nagrado. ::)

Jaz ti svetujem, da kar ojačuj hojo nazaj in ko ti jo bo že sama ponujala daj zadaj tanek kos papirja. Do takrat pa dobro utrdi pozicijo. Večinoma ko me ljudje sprašujejo, zakaj jim psi nočejo nazaj na kakšno stvar, ugotovimo, da te pozcije niso utrdili in so takoj, ko je pes bil v 2on 2off poziciji za par klikov kar šli lepo na to, da je moral že rikverc na knjigo ali celo škatlo. Preveč so hiteli in pričakovali od psa. :-\
Mogoče misli, da je imenik tudi del koridorja... ???

Drugače imam za hojo nazaj ("zaj") in in 2on 2off ("back up") 2 različna povelja.



Hvala za opis in pomoc,

bova midve dobro utrdile tole hojo nazaj (danes mi jo je spet super delala) in ne bova nikamor hitele,se bomo ze tega naucili-sej smo stari sele 4 mesece  :) in tudi jaz nocem,da bi kam hitela s tem trikcom,ker je res bolj zahteven (=samo ta del,ko mora prestopit na predmet z zadnjimi tackami)

Samo tole mi se Azu povej-koliko korakov nazaj si pa zahtevala,preden si poimenovala??Mislim,a si poimenovala sele ko je delala brez koridorja hojo nazaj?Jaz s koridorjem,trenutno,zahtevam okoli 4 korake nazaj.Res cisto malo....toliko,da ve da se mora pomikati nazaj.No danes je ze sama sla nazaj  :) teh par korakov  :)  :) in sem bila zares navdusena  :)



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #9 : 08 Avgust 2007, 11:46:42
Za "zaj" sem zahtevala vsaj 6 korakov, preden sem vedenje poimenovala (samo nisva ga še dosti delali zunaj hiše z več motnjami :-[). Vedno mi jih je hotela ponudit za celo sobo... ::)
S koridorjem sva delali samo v 1. seansi in takrat je bilo prvič in zadnjič. 8)

Jaz bi tudi bila na predmetu v neki normalni višini (da ni previsoko za psa in da gre gor prez kakršnegakoli napora) do te stopnje, ko bo z zadnjimi tacami "skakal" na predmet (ne stopal). Bo veliko lažje potem na zid it. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


lup

  • Gost
Odgovori #10 : 08 Avgust 2007, 11:51:40
Hvala Azu !!  :-*

Bomo lepo utrjevali in delali trikec nazaj,potem pa se tole s tem prehodom !


Hvala se enkrat vseem in porocam kako bo  ;)



Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 09 Avgust 2007, 22:57:19
Jaz sem imela isti problem . Pa sem to rešila tako, da sem dala na tla  ob steni 120 cm dolgo dilo, 30 cm široko in visoko 1,5 cm in psi so šli rikverc, stopili na dilo in smo klikali. Je pa bilo ro zrazlično dolgo pri različnih psih. Samček je pogruntal v dveh poskusih, smo šli popoldne že na pločnik in drugi dan zjutraj že  na steno. Medtem, ko sem z eno psičko še vedno a škatli ob steni. Tako, da samo vztrajat je treba  :)
4 mesece je res še zelo mlad kuža.


Lp, Ivana


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #12 : 09 Avgust 2007, 23:06:02
no jaz se tudi moram malo pohvalit danes sma škatlo podložla še z enim debelim leksikonom  8)  pa je šel brez problemov gor, malo se je pomatral pa je blo  ;D   edino koridor še pa vedno rabima...  :-\  če ne pa kr krivo gre nazaj pa fali škatlo  :(


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


lup

  • Gost
Odgovori #13 : 10 Avgust 2007, 14:15:44
Jaz sem imela isti problem . Pa sem to rešila tako, da sem dala na tla  ob steni 120 cm dolgo dilo, 30 cm široko in visoko 1,5 cm in psi so šli rikverc, stopili na dilo in smo klikali. Je pa bilo ro zrazlično dolgo pri različnih psih. Samček je pogruntal v dveh poskusih, smo šli popoldne že na pločnik in drugi dan zjutraj že  na steno. Medtem, ko sem z eno psičko še vedno a škatli ob steni. Tako, da samo vztrajat je treba  :)
4 mesece je res še zelo mlad kuža.


Lp, Ivana


Hvala Ivana tudi tebi za pomoc,

S Pho bom delala kar lepo se "nazaj" dokler ji ne bo popolnoma jasno,da je treba hoditi nazaj.Za zdaj se poimenovala nisem te hoje nazaj,ker delava se z koridorjem,pa se premalo korakov naredi nazaj(cca 4 korake nazaj).
Nikamor se ne mudi s tole stojo na nogah....je res se mala :) (po videzu in po letih)  :o ;D

Kdaj si pa ti Ivana poimenovala tole hojo nazaj???Verjetno takrat,ko si koridor ze umaknila,ne?  :)


Lp,l&u&p



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #14 : 10 Avgust 2007, 17:35:44
aja imam še eno vprašanje...    danes nama je odlično šlo nazaj na škatlo, podloženo z leksikonom.. v primerjavi z njim je nekako v višini njegovega hrbta..    no u glavnem, še vedno morama delat s koridorjem.  Ali bi bilo bolje da pustim stvar nižje in izpilim toliko da bo šlo brez koridorja?  Ali nadaljujem z višanjem in obdržim koridor..   ???  no pač brez koridorja zgreši škatlo, gre malo bolj postrani če je škatla nekaj korakov za njim, če mu je pa tik za hrbtom - jo v veliki večini zadane  :)


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #15 : 10 Avgust 2007, 18:50:37
Jaz bi poskusila z nižjim predmetom in brez koridorja. Lahko narediš tudi tako kot je Ivana.
Ali pa poskusuš tako, da greš kam kjer je preproga in ko gre rikverc z 2 tacama na preprogo in to klikaš. In potem na tisti del preproge počasi kaj spodaj postavljaš, da je vedno malo višje.
Če je previsoko je čisto možno, da zamenja škatlo z delom koridorja in zato zavije.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #16 : 10 Avgust 2007, 19:00:41
aha ok, torej boma pustla samo škatlo in zvadla tole do potankosti da bo tut brez koridorja šel  :)



lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #17 : 11 Avgust 2007, 19:02:36
Jaz sem v prvi fazi klikala vse mogoče, le da so psi stopili nazaj par korakov in nato na dvognjeno podlago. Potem sem postopoma začela klikat samo še bolj ravne poskuse, in nato samo ravne poskuse.Šele potem sem dvignila višino podlage (pri tistih psih, ki so hodili v klin). Sedaj nimamo nobenih problemov več, noben več ne gre v klin, pa sem imela z dvema kar problemov glede tega.
Ne vem pa kako se sedaj odmaknit od stene. Ali naj klikam, ko se psi spuščajo od stene, ali tik preden se dotaknejo stene??? Azu, Jana* kakšna ideja?

Lp, Ivana


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #18 : 11 Avgust 2007, 22:56:43
bo azu bolj vedela  ;)    jaz sem še vedno pri škatli podloženi z leksikonom  ;D  oziroma ne. Sem samo pri škatli.  8)  poskušam ga navadit ravne hoje rikverc tudi brez koridorja  ::)  pa sj bo.. počasi...  čist preveč je zmešan v briket, pa prehitro šibne nazaj.. pa sploh ne opazi da je šel kar mimo škatle   ::)

aja vprašanje:  če škatla stoji tik za njim (cca 1-2 njegova koraka za njim) jo v 99% zadane in gre nanjo. Če je škatla bolj oddaljena gre malo postrani.. in je ne zadane vedno..      ali poskušama še naprej 1-2 koraka odmaknjeno in zvišama podlago, ali podaljšama razdaljo in jo zvadima brez višje podlage?


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #19 : 12 Avgust 2007, 08:59:49
A je učenje hoje na prednjih tačkah lahko škodljivo za mladega labradorca?

Midve z Enyo sva zdaj v fazi, ko je s prednjima tačkama na tleh, z zadnjima pa na škatli. Tako ostane kakšno sekundo, več zaenkrat ne. Ritensko zna hoditi in tudi z zadnjima tačkama gre tako na 10-15 cm visoko zadevo-zložena odeja.

Psička je stara tri mesece. Naj rajši počakam dokler ne bodo sklepi "razviti", ali lahko počasi utrjujem tak položaj?


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #20 : 12 Avgust 2007, 10:29:07
Ivana jaz bi klikala preden se dotakne stene, ko je v najlepšem položaju.
Mi2 z Wi imava še precej dela do te točke ampak počasi nama kar gre. 8) Zdaj že večkrat porine rit v zrak, da pride na predmet (zdaj uporabljam stol, da ne more "rikverc plezat").

Jana* jaz bi šla kar na višanje polage, ko bo imel škatlo 100% narejeno. Saj tukaj ni smisel, da pes hodi do predmeta in potem rikverc gor ampak da se povzpne nanj z zadnjimi tačkami. ;)

regga, jaz ne vidim, kako bi to lahko škodovalo, če delaš počasi in prilagojeno starosti mladiča, negovi velikosti in zmožnostim. Ti kar počasi utrjuj ta položaj. ;)
Jaz sem z Wi to začela, ko je bila tudi stara tam 3 mesece (mogoče celo malo manj, zdaj je stara 6 mesecev),pa je zdaj zmožna it že na zid, samo se zdaj raje drživa stola, ki je tako velik da gre nanj brez problema. Imava še veliko dela pred nama, preden bova laho redno uporabljale steno, predvsem pa rabiva mišice v sprednjih nogah. Počasi se daleč pride. :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #21 : 12 Avgust 2007, 11:35:23
aha ok, hvala azu  :)   torej bova počasi začela višat  :)


lp, jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


lup

  • Gost
Odgovori #22 : 12 Avgust 2007, 19:05:28
Mene pa zanima,ce je ok,da Pho-icko ucim hojo nazaj tako,da hodim proti njej-ona pa rikverc se pomakne nazaj??Vcasih malo pocakam in potem ponudi tudi sama rikverc hojo nazaj (vendar cisto malo korakcov).Ima mogoce kdo kaksen nasvet v zvezi s tem?
Mojo westyko sem ucila na enak nacin in zdaj samo recem "back" in takoj gre nazaj...

Hvala vam za nasvet!



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #23 : 12 Avgust 2007, 19:10:49
ja js sm tut teryja učila tk da sm šla proti njemu..  Potem pa vedno manj in na koncu sploh ne..  Pa je super šlo  :)



lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #24 : 23 Avgust 2007, 18:19:50
Midva sma šla pa na steno, midva sma šla pa na steno, midva sma šla pa na steenooooo  :o :o :o :o :o   no, Tery je šel  ;D     zuni sma danes prvič probala kjer je malo bolj groba fasada pa je kr v prvo gor na steno zlezel z zadnjimi tačkami  ;D  aaaa to morm posneet  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #25 : 23 Avgust 2007, 20:13:31
Lup, jaz sem učila 2/2 zaradi con, ne za stzanje na prvih nogah in začela nisem s hojo nazaj ampak sem psa z luringom pripeljala na nizek kovček i(najprej s prvimi nogami in potem je seveda  sestopal pogosto tako da je bil v pravi poziociji) in klikala zastoj zadnjih nog gor in prvih na tleh. Ko je osvojil pozicijo (važno, da klikaš pozicijo , ne gibanje, v tej fazi dela)in jo utrdil  in povezal z imenom vaje, je potem sam prišel tudi na idejo,da se da stopit gor tudi nazaj (najprej, ko je pozicijo predčasno zapustil in se je  popravil). 
V končni fazi je stopaj nazaj na predmete popolnoma v stilu,da bi se dalo stojo na zid in iz tega v stojo izpeljat.
Hojo nazaj pa jaz poskušam lovit  + sočasno ali zmalim zamikom izzvat s hojo v psa.
Pomembno je da ne začneš s prevelikim kriterijem. Sumim,da je to tvoj problem. Pogosto moraš na začetku klikat že  nakazan gib.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #26 : 23 Avgust 2007, 20:54:07
woohoo     ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #27 : 23 Avgust 2007, 20:56:49
Jana*,  :o fino vama gre.  ;)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #28 : 23 Avgust 2007, 21:02:55
hvala majchy   :D


ja danc sm ga sm na hitrco posnela, ju3 se bom pa lotla sestavit celotno 'zgodbo' kk sm ga to učila od male knjigce naprej  :)  hihi..   fuuuul sm vesela kk me je danc presenetu  :o    sploh sem za ta trik bla prepričana da ga to ne bo šlo nikol naučit  ::)  pa mi je spet dokazal nasprotno  8)    zdaj morma samo še vadit vadit vadit... da dobi mišice v sprednje tace, pa da izpilima da ne bo plezal po steni ampak da bo bolj skočil nanjo  ::)  oziroma danc enkrat (se na posnetku tut vidi) mu je celo uspelo da je rit dvignil brez da bi se stene oprijel (no sam to je blo za 0,5sekunde  ;D   ampak vseeno  :P  )


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


lup

  • Gost
Odgovori #29 : 23 Avgust 2007, 21:38:22
Jana* super!!!!

Cestitam!
Po kolkem casu sta presla na visji predmet?Se pravi od knjige na vec knjig itd...??
Midve s Pho sva zdaj na visokem tepihu....ni sicer tako visok-vendar pridno stopa nazaj gor in RAVNO  :D
Sem danes "nazaj" se zunaj brez koridorja ponovila in je sla lepo naravnost  ;D ;D