Trikec hrana na gobčku

maya · 3053

maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
: 07 Avgust 2007, 21:53:03
No nevem kako naj ta trikec poimenujem..
Na enem pasjem (flat) filmčku sem videla en trikec, ki je pa zgledal takole: psu so na vrh gobčka dali hrano mu rekli naj počaka in nato naj vzame.

Sem jo že poskusila učiti ampak gobček ves čas premika, da niti gor ne morem dati.

Mogoče kdo ve? Kakšen nasvet?

Upam da sem napisala razumljivo  ::) .

Hvala in
Lp



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 07 Avgust 2007, 22:02:09
Midve pa to znava :o Samo, ko ji rečem, da lahko vzame priboljšek ga vrže na tla in potem poje, želim pa jo naučiti, da ga vrže v zrak in v zraku tudi ujame.

Lahko probaš tako, da jo zamotiš z drugim priboljškom, medtem ko daješ drugega na gobček.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #2 : 07 Avgust 2007, 22:07:39
Sem ravno probala in ne gre in ne gre  :( . Nič jo ne silim..

Umika gobček... zamotila sem jo s priboljškom.

A Ginny je kaj umikala gobček?



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #3 : 07 Avgust 2007, 22:10:01
Ampak jutri je nov dan. . Tako, da bova še jutri puskusili..



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4 : 08 Avgust 2007, 00:11:17
Lahko jo probaš najprej naučiti, da na gobčku obdrži kakšno drugo stvar. Recimo listek papirja, sponko, kocko... potem pa počasi preideš na hrano.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #5 : 08 Avgust 2007, 08:52:43
zoe hvala!

Si jo ti učila s klikerjem?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 08 Avgust 2007, 12:17:36
Ne, v bistvu je sploh nisem kaj preveč učila. Na gobček sem ji dala briket in začuda je bila pri miru, čez čas sem ji rekla, da lahko briket vzame (imava besedo 'gremo') in ga je vrgla na tla.
Je pa res, da že od prej ve, da če ji rečem 'ne', mora počakati in ne sme pojesti, dokler ji ne rečem.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #7 : 08 Avgust 2007, 13:22:27
midva tudi znama tole  :)  ampak moj naredi enako kot ginny, hehe skloni glavo da dol pade briket in potem poje..   ali pa mu brikete položim na sprednji taci ko leži hehe in potem ne sme vzet..

prvo poskusi naučit kužana da ne sme vzet hrane (midva imama 'pusti' in 'vzemi').. mislim da bo potem šlo lažje  :)


lp, jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #8 : 08 Avgust 2007, 14:26:14
Evo, nama gre bolje  :o .
Ne dajem ji hrane na gobček.. zaenkrat ji dam malo papirja in tudi sponko. Uporabljam pa povelje pozabi in vzemi . (To je imela že v mali šoli..)

Ja jaz tudi dam kdaj brikete na sprednji taci ali pa tudi na tla.. kamorkoli.. in potem isto ne sme vzeti.

No bova lepo vadili.  :)

Lp Maja



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #9 : 08 Avgust 2007, 14:58:30
veliko sreče     :D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #10 : 08 Avgust 2007, 15:02:12
Hvala!  ;D



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 23 Februar 2011, 09:25:38
Vem da je tema stara ampak vseeno. Jaz sem ga najprej naučila, da hrane ni smel pobrati iz tal ali roke, nato pa sem mu jo dala na smrček, a sem mu jo še držala. Vedno, ko jo je hotel pojesti sem mu jo hitro dala dol. Počasi je šlo brez držanja. Zdaj smo v fazi, ko ne sme pojesti hrane, ki mu jo držim pod nosom.



BORUT60

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 01 Marec 2011, 13:57:24
Moja Zala(PSIČKA) pa s tačko vrže do z gobčka inga poje