trikci in klikanje

Jana* · 42992

Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
: 01 Avgust 2007, 13:14:35
razumljivo že razumljivo.. ampak kaj če si še v stadiju da pes še vedno ne ve da klikneš takrat ko prav naredi  ::)  pol bom mogla s trikcem verjetno še počakati.. ali pa ga tega naučiti brez klikerja  :-\  hm, kaj predlagate?  Da bi poskusila kar z učenjem novega trikca na kliker?  Namreč šele začela sem ga uporabljati (imam odraslega psa), sedaj po treh dneh mislim da že ve da za klikom sledi briket, nisem pa prepričana če ve da kliknem natančno v trenutku ko nekaj željenega naredi  :-\
(aja, stati zna na škatli s prednjimi tačkami, tako da tu nebi bilo problemov s stanjem tudi na lončku)

lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 01 Avgust 2007, 13:29:52
Če kuža ve, da kliku sledi nagrada potem pomoje lahko začneš z učenjem. Če ve, da dobi nagrado se bo trudil to nagrado dobiti in počasi začel ponujati različna vedenja, da bi prišel do klika in s tem nagrade.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2 : 01 Avgust 2007, 13:40:52
ok bova poskusila. Aja eno vprašanje še: do zdaj je bil navajen pač na tiste besede (bravo, super, priden) da je nekaj prav opravil. Ali jih uporabim tudi ob kliku? Po kliku? Pred klikom (to verjetno ne  ::) ) Nikoli?

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #3 : 01 Avgust 2007, 14:04:59
Jest rečem tudi z besedo pohvalo tudi če kliknem- včasih ne vedno...mislim da ni nič narobe s tem... saj če nimaš klikerja s sabo, kaj pa potem?? uporabiš pač besedo...


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #4 : 01 Avgust 2007, 14:23:38
ali uporabiš pohvalo ob kliku ali po njem?

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 01 Avgust 2007, 14:30:01
ok bova poskusila. Aja eno vprašanje še: do zdaj je bil navajen pač na tiste besede (bravo, super, priden) da je nekaj prav opravil. Ali jih uporabim tudi ob kliku? Po kliku? Pred klikom (to verjetno ne  ::) ) Nikoli?

Jaz samo, ko končama s klikanjem rečem braavooo in se poigrama al pa pocartama.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 01 Avgust 2007, 14:48:52
Jaz jo po kliku. Besedo izrečeno z veselim tonom razumem nekako kot nagrado, zato pomojem mnenju sodi za klik :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


lup

  • Gost
Odgovori #7 : 01 Avgust 2007, 14:49:22
ali uporabiš pohvalo ob kliku ali po njem?

Jaz uporabljam besedico : "Jaaaaaa!" in sicer takole: KLIK + Jaaaaaaa! & hkrati nagrada  :D
Beseda Ja,Super,Bravo,...sama po sebi niti ni potrebna-vazno je,da pes po kliku dobi nagrado (priboljsek,igra z igraco,...) :)


p.s. Hvala vam za pomoc,za prekrizanje tack!

Zoe,
a ti si svojo psico najprej tacke naucila-tako,da je ze znala prav na komando in sele potem sla na krizanje tack,ne?Ker moja psica je ful hiperaktivna in hitro vse zakapira,vendar tole s krizanjem tack nama ne gre :( (ne se,no :-\ ::))




Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #8 : 01 Avgust 2007, 14:59:53
Jaz samo, ko končama s klikanjem rečem braavooo in se poigrama al pa pocartama.
Jaz jo po kliku. Besedo izrečeno z veselim tonom razumem nekako kot nagrado, zato pomojem mnenju sodi za klik :)
Jaz uporabljam besedico : "Jaaaaaa!" in sicer takole: KLIK + Jaaaaaaa! & hkrati nagrada  :D
Beseda Ja,Super,Bravo,...sama po sebi niti ni potrebna-vazno je,da pes po kliku dobi nagrado (priboljsek,igra z igraco,...) :)

aha, torej to lahko obdržim  :) imam občutek da bo tako hitreje pogruntal da je klik takrat ko kaj prav naredi  :)


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9 : 02 Avgust 2007, 15:07:41
Meni je učenje s shapingom všeč zato, ker kuža razmišlja s svojo glavo in mora probavati različna vedenja, da pride do klika. Pa zdi se mi, da si take trikce, naučene s shapingom, ful bolj zapomne, kot z luringom.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #10 : 02 Avgust 2007, 15:12:23
Jest pa še vedno n vem kaj je luring...pa te zadeve  :-[


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #11 : 02 Avgust 2007, 15:20:53
Jest pa še vedno n vem kaj je luring...pa te zadeve  :-[

Luring
je, da ti povedeš, zvabiš psa v določeno vedenje. Recimo, sedi se ponavadi tako uči. S priboljškom v roki greš nad psa, in kuža se zaradi tvoje kretnje usede. Lure je po angleško vabiti, od tod luring

Shaping je, da psa naučiš vedenja s stopnjevanjem, oblikovanjem. Če želiš, da pes da taco na škatlo najprej klikaš vsak pogled proti škatli. Ko kuža veselo gleda tja, mu za pogled ne klikneš več. Ker mu ne bo jasno zakaj ni dobil klika, a ga bo vseeno želel, bo probal kaj drugega. Recimo da bo naredil korak proti škatli. Takoj mu klikneš, in verjetno bo ponavaljal ta vedenja. Tako oblikuješ njegova vedenja do tega da s taco stopi na škatlo. Shape je po angleško oblikovati, iz tega pride shaping

Potem je pa še capturing. To je pa v bistvu to, da ti ujameš dejanje. Stresanje psa npr. boš verjetno težko naredila s shapingom in luringom, lahko pa ujameš to vedenje, ko je pes recimo moker. Capture je pa po angleško ujeti

+1

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


lup

  • Gost
Odgovori #12 : 02 Avgust 2007, 22:34:54
Zanima me se-kako zacnete z vasimi stirinozci kliker seanso??Ga poklicete,mu date za povohat brikete/priboljske???In se potem seansa zacne?
Pa koliko na dan delate s klikerjem?

Pa se tole-mogoce kdo ve,kako psa nauciti,da da glavo na eno stran(ko je v prostor ali pa v priklon polozaju) in na drugo stran???

Hvala vsem za pomoc! ;D



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #13 : 03 Avgust 2007, 07:22:01
Zanima me se-kako zacnete z vasimi stirinozci kliker seanso??Ga poklicete,mu date za povohat brikete/priboljske???In se potem seansa zacne?
Pa koliko na dan delate s klikerjem?
Wi navadno vidi, kdaj jaz vzamem kliker iz žepa in si pripravim priboljške. Ni mi treba reči niti besede, ker čim vidi, da sem končala s pripravami, že ponuja vedenja, išče po sobi, če sem kaj na novo postavila itd. Če je pa ni zraven, ko to vzamem, pa za začetek narediva par trikcev in jih utrdiva, potem pa greva na kaj novega/novejšega.
Jaz delam z Wi povprečno 7-8x na dan po par minut + nekaj klikov med sprehodom.

Pa se tole-mogoce kdo ve,kako psa nauciti,da da glavo na eno stran(ko je v prostor ali pa v priklon polozaju) in na drugo stran???
Jaz tole delam s capturing, ker do sedaj še nisem uspela pogruntat, kaj bi Wi pripravilo do tega, da bi to delala pogosteje. Zaenkrat imam samo kliker v roki in če že naredi to, kliknem in dobi ful nagrade in pohvale. Enako je pri zehanju...

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #14 : 03 Avgust 2007, 21:13:28
ja jaz še delam na tem ravno uploadam nove filmčke   ;D    bom potem prilepila link in bi prosila nekoga ki ima izkušnje s klikerjem (azu mogoče?) da bi pokomentiral najino klikanje  :)  če pravi čas kliknem pa to..  :-[


lp, jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #15 : 03 Avgust 2007, 21:15:36
Hehe,pomojem kar lepo klikaš. ;D



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #16 : 03 Avgust 2007, 21:53:16
ne vem, imam kliker šele 4. dan  ;)


na spletno stran sem dodala kar nekaj filmčkov..

tile trije so s klikerjem, bi lahko kak ekspert povedal če delam pravilno?  :-[
mahaj
dotik roke s smrčkom
dotik mojega stopala s tačko


hvala in lep pozdrav
Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


lup

  • Gost
Odgovori #17 : 03 Avgust 2007, 22:01:28
ja jaz še delam na tem ravno uploadam nove filmčke   ;D    bom potem prilepila link in bi prosila nekoga ki ima izkušnje s klikerjem (azu mogoče?) da bi pokomentiral najino klikanje  :)  če pravi čas kliknem pa to..  :-[


lp, jana


Kliknes VEDNO med zelenim vedenjem in ne potem,ko je ze koncano.Recimo ce zelis ojacevati dvig tacke-kliknes takrat,ko je taca v zraku in ne na tleh ;)
Filmcke bi tudi jaz z veseljem pogledala-ampak imam prepocasen racunalnik in predolgo traja :'( ...ampak je zelo preprosto-klikanje ;) ,samo ujet mors pravi moment!



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #18 : 03 Avgust 2007, 22:04:31
Pomojem kar vredu klikaš. Edino pri mahanju si včasih preveč neučakana in klikneš prezgodaj-ko njemu sploh še ne uspe dvignit tace, tako da takrat potem sploh ne pomaha. :) Pa pri mahanju..a ti hočeš, da bi dvakrat pomahal vsaj al tako, da dvigne taco pa dol, kakor zdej dela?



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #19 : 03 Avgust 2007, 22:35:44
am ja tam sem dvakrat al trikrat prehitr kliknala ko je tok hitr pa morm ž taj ko dviguje tačko prtisnit če hočem da ga ujamem še predn jo spusti dol.. zato pa mi je tam ušlo sm prehitr kliknala.. tist še morm mal popravit..

aja dovolj mi je za zdaj da samo enkrat dvigne tačko  :)  sma delala prvič  :)  prvo sem mu rekla dej tačko pa je u prazno zamahnil kr u prvo jo je dvignil.. pol sm pa klikala dalje pa je ponavljal  :)



lp

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #20 : 04 Avgust 2007, 13:27:13
hvala za vaša mnenja o mojem klikanju  :)  dans nama je ž boljši šlo  :D  zdaj delama čist osnovne vaje take da si gor pride da mora ponavljat pa da se navadi klikerja..  naprimer tko oni trije ko sm link dala.. pa da se papirčka dotakne s tačko.. alpa da gre rikverc nazaj na zvezek z zadnjimi tačkami, to nama je danes super šlo  :D



lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


monti

  • Gost
Odgovori #21 : 06 Avgust 2007, 07:38:48
če pravi čas kliknem pa to..  :-[
ne nagrajuješ iz prave roke - ti daš hrano iz roke katero se pes dotakne (vaba) in iz iste roke daš nagrado, torej nagrajuješ z vabo kar sploh ni v redu  :P pes naj se dotakne prazne roke in ti daš hrano-nagrado iz druge. ni treba delat vse na luring no  ::) ???



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #22 : 06 Avgust 2007, 10:39:48
ne nagrajuješ iz prave roke - ti daš hrano iz roke katero se pes dotakne (vaba) in iz iste roke daš nagrado, torej nagrajuješ z vabo kar sploh ni v redu  :P pes naj se dotakne prazne roke in ti daš hrano-nagrado iz druge. ni treba delat vse na luring no  ::) ???

v drugi roki mam pa kliker..  :-\  sem si prvo nastavla nagrado nekam drugam ja sam ni šlo fajn.. mislim tery se je dotikal roke brez problema, jaz sem rabla pol ure preden sem ga nagradila..

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #23 : 06 Avgust 2007, 10:41:26
Jaz sem delala tako, da se je Wi dotikala roke v kateri je bil kliker. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #24 : 06 Avgust 2007, 10:52:33
a pol mu pa kliknem čist blizu glave  :o

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #25 : 06 Avgust 2007, 10:54:04
Pri meni je bil zvok klika dost tišji, ker sem ga mela stisnjenega v pesti, tako da se Wi ni nič ustrašila, ker ji je tako blizu klikal.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #26 : 06 Avgust 2007, 10:57:20
Pa saj ti ni treba imeti hrane ves čas v roki. Daš na kakšno poličko pa imaš eno roko frej.  :D


monti

  • Gost
Odgovori #27 : 06 Avgust 2007, 11:00:08
jaz sem rabla pol ure preden sem ga nagradila..
no no  ::) daš posodo s hrano poleg sebe in ko klikneš, z roko katere se ne dotika (v njej maš kliker) vzameš iz posode pribolšek in ga daš psu. ne bi smelo trajat pol ure. tud če traja malo dlje dokler se ne navadiš vseeno bolje kot psa nagrajevati z vabo ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #28 : 06 Avgust 2007, 11:07:42
Pa saj ti ni treba imeti hrane ves čas v roki. Daš na kakšno poličko pa imaš eno roko frej.  :D

Sem zgrešila tole:
v drugi roki mam pa kliker..  :-\  sem si prvo nastavla nagrado nekam drugam ja sam ni šlo fajn.. mislim tery se je dotikal roke brez problema, jaz sem rabla pol ure preden sem ga nagradila..

Jaz si dam tako blizu posodo, da mi vzame dve sekundi, da vzamem in ji dam.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #29 : 06 Avgust 2007, 11:09:44
aja p.s:   tega trikca ga nisem na novo učila  ;)  znal ga je že prej, uporabljam ga zato da se klikerja navadi..  dotakne se mi roke na ukaz tudi če sploh nikjer ni ne nagrade ne klikerja  ;)



no bova poskusila še na druge načine

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/