Mednarodna razstava mačk - Celje, 22/23.10.2005

Nota · 22992

Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #30 : 23 Oktober 2005, 10:28:38
Marko če kaj poznam Katyo se zna zgoditi, da se vama bo po tej razstavi pridružila še kakšna mačkonka ::).

En odgovor puppe je bil izbrisan, tako da ne boš rekel, da goljufa.

Lp nina

Hmmm.. Sej bo malo težka, ko bo videla vse muce tam. Jo bom že nekako prepričal.  ;)


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #31 : 23 Oktober 2005, 10:33:38
Tiste, ki greste uživajte in ne pozabit slikat...če nebo slik >:( >:( ;) ;).....če je pa kdo že nazaj :P..pa hitro slike gor!!!!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #32 : 23 Oktober 2005, 15:51:08
Evo nas. Midva sma bila na razstavi. Bilo je full fajn. Našla sma tudi Noto in smo na veliko čvekali. Tukaj pa za posladek nalepša muca na razstavi.  ;)







Slik je še več, samo zdej nimam več časa. Jih bom pa še zvečer dal gor in vas seveda obvestil.  :P ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #33 : 23 Oktober 2005, 16:16:48
Marko marko, daj samo napiši če je Tantadruj osvojil naslov??

Lp nina



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #34 : 23 Oktober 2005, 20:44:35
O tem ti bo kaj več povedala Nota. Tukaj si pa lahko ogledate še preostale fotke s razstave v Celju.  ;)

http://gana.moj-album.com/album/1302958/



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #35 : 23 Oktober 2005, 21:08:57
Ka je huda mačkonka. A to je BIS zmagovalka ( ;D ne vem kok se temu po mačje reče po pasje je best in show)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #36 : 23 Oktober 2005, 21:28:00
Midva pa grema po kosliu malo pogledati mačkone.  ;)

Puppa, ni čudno, da imaš takšno fajn povprečje, če pa kr po dva odgovora devaš. Hahahaha  ;D ;D ;D ;D

Vidim, da se me že bojiš... ;)

No, naj te potolažim. Nisme hotela goljufat, le do neke napake je prišlo. ???



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #37 : 23 Oktober 2005, 21:38:32
Konkurenco se je potrebno vedno bat. Haha!  ;D ;D ;D ;D

A si bila mogoče v Celju? Kako se ti pa zdijo mucke?  ;) :D


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #38 : 23 Oktober 2005, 21:50:46
Konkurenco se je potrebno vedno bat. Haha!  ;D ;D ;D ;D

A si bila mogoče v Celju? Kako se ti pa zdijo mucke?  ;) :D

Ja ful so bile zlate. Med njim je bila tudi naša "stranka", britanska kratkodlaka muca, komaj 8 mesecev stara. :D

Prava lepotica. :-*



Nota

  • *
    • Prispevkov: 219
    • Točke: 10
Odgovori #39 : 24 Oktober 2005, 01:55:33
MARKO - hvala za fotke   :)
Ja, Tantadruj je včeraj res postal Grand International Champion - jupiii -
Hvala za pesti in tačke!  ;D.

Marko ima prav - Tanto je zame najlepiš  ;Di, pa moje doma so zame najlepše ...  ;D ;D ;D ;D, pa tiste na razstavi so zame najlepše, pa vse tiste, ki niso bile na razstave so zame najlepše, pa čisto navadne domače muce so zame najlepše ... kaj češ, sem pač zaljubljena v mačke .. svoje in tuje  ;D ;D ;D.
Vsi imamo doma same najlepše mačkone ..  ;D

Nee, Tantadruj ni bil Best in Show razstave, pri dolgodlakih mačkonih je bil to en italijanski perzijec - zelo, zelo lep, smo pa Slovenci 'pobrali' kar nekaj ta-velikih rezultatov v ostalih kategorijah in bili zelo uspešni.

Res smo se malo začvekali ... pa mene je bilo treba malo po betici udarit, ker ko pogovor nanesene na mačke, me je težko ustaviti ...
Hmm, imam pa tudi jaz en tak čuden občutek, da bo mačji razstavni svet dobil še kakega pripadnika ..  :) Pa kaj veliko se sploh ni bilo treba truditi...

Verjetno je za tiste, ki so bolj na 'pasji sceni',  mačji svet prav zanimiv.
Mačje razstave so drugačne kot pasje - že v tem se razlikujejo, da so mačke prisotne na razstavi skozi ves dan, psi pa - če imam pravo informacijo - pa lahko po ocenjevanju zapustijo razstavni prostor.
Tantadruj že spi .. revež je bil že ves utrujen, jaz pa tudi počasi odhajam v deželo sanj.

Marko - hvala še enkrat za galerijo fotk - na tistem naslovu boste videli eno ljubko malo srebrno progasto 'whiskas' britančico  ... še en lastnik-pesjanar se je spreobrnil in postal tudi mačkar  ;D ;D ;D Hmm, da ni tole malo nalezljivo?









Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #40 : 24 Oktober 2005, 06:04:11
Še enkrat ČESTITKE za uspeh.  ;) ;) Jaz ti bom pa po pošti poslal tvoje fotke v originalu.

Samo je bila pa res tale "Whiskas" muca fulll dobra.  :D

S Tantadrujem si pa lepo spočita, saj je bil tale vikend res zelo naporen za oba.



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #41 : 24 Oktober 2005, 13:35:48
Še enkrat ČESTITKE za uspeh.  ;) ;) Jaz ti bom pa po pošti poslal tvoje fotke v originalu.

Samo je bila pa res tale "Whiskas" muca fulll dobra.  :D

S Tantadrujem si pa lepo spočita, saj je bil tale vikend res zelo naporen za oba.


{e enkrat omeni Whiskas, pa se bova grdo gledala. >:(



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #42 : 24 Oktober 2005, 13:47:23
Pa sej jaz nočem nikoli delati reklamo za to neumno hrano. Samo hočem povedati, da je takšen čeden mucek nastopal v reklami za W.....!  ;) ;) ;)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #43 : 24 Oktober 2005, 17:03:25
Puppa res so mačje razstave precej zanimive. Vsaj meni osebno zelo, vendar o njih ne vem prav veliko. Kaj ko ni opisala kako to gre?

Kar se pa nakladanja o mačkah inrazsatvah tiče ne skrbi. Nisem na pasjih jaz nič boljša. Včasih se komi zadržim tut na forumu pa skrajšam kak post  ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #44 : 24 Oktober 2005, 17:47:39
Puppa res so mačje razstave precej zanimive. Vsaj meni osebno zelo, vendar o njih ne vem prav veliko. Kaj ko ni opisala kako to gre?

Kar se pa nakladanja o mačkah inrazsatvah tiče ne skrbi. Nisem na pasjih jaz nič boljša. Včasih se komi zadržim tut na forumu pa skrajšam kak post  ;D

Najbrž je bila mišljena Nota ;)

Aja Marko mačkonka v W.... mislim da je bila kar navadna domača mačkona. Vsaj po mojem spominu.

Lp nina



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #45 : 24 Oktober 2005, 19:13:20

Aja Marko mačkonka v W.... mislim da je bila kar navadna domača mačkona. Vsaj po mojem spominu.


na tistem naslovu boste videli eno ljubko malo srebrno progasto 'whiskas' britančico ... še en lastnik-pesjanar se je spreobrnil in postal tudi mačkar ;D ;D ;D Hmm, da ni tole malo nalezljivo?

Sej to se nebi jaz spomnil, samo je pa že Nota prej napisala!  ;) ;) Pa sploh ni važno, samo da je mucek cartl.  ;) ;) ;)


Nota

  • *
    • Prispevkov: 219
    • Točke: 10
Odgovori #46 : 24 Oktober 2005, 20:02:51
No, zdaj pa sem jaz kriva  ;D ;D
Puppa - nič bit huda ...  ;D
Če sem čisto iskrena, tudi mene moti to poimenovanje - še posebaj ko me kdo pokliče in sprašuje, kje bi lahko kupil Whiskas mačko? Grrrr ...
Vvendar se je izraz udomačil tako med vzreditelji (kadar opisujejo nepoznavalcem s kakšnimi mački se ukvarjajo), kot med nepoznavalci.
In zato ga  velikokrat  uporabljamo - kadar gre za kratkodlake mačke v tej barvi in vzorcu (black silver classic tabby). Je mišljeno prijazno in ljubkovalno.
Rdečim progastim mačkom običajno pravimo Garfildi, črno beli so Feliksi ... moje srebrne so za večino ljudi kar činčile, itd ... itd ...

Neyka - kaj konkretno bi želela izvedeti o razstavah?
Z veslejem bom napisala, samo povej, kje naj začnem ..



 


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #47 : 24 Oktober 2005, 20:36:24
Pa sej jaz nočem nikoli delati reklamo za to neumno hrano. Samo hočem povedati, da je takšen čeden mucek nastopal v reklami za W.....!  ;) ;) ;)

No,no... ::)

Saj nisem mislila biti tako ostra.... ::)

Je pa res cedna mucika, ker je samicka.  ;)

Bom povedala lastnikom, bodo sigurno ponosni. :D



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #48 : 24 Oktober 2005, 20:37:55
No, zdaj pa sem jaz kriva  ;D ;D
Puppa - nič bit huda ...  ;D
Če sem čisto iskrena, tudi mene moti to poimenovanje - še posebaj ko me kdo pokliče in sprašuje, kje bi lahko kupil Whiskas mačko? Grrrr ...
Vvendar se je izraz udomačil tako med vzreditelji (kadar opisujejo nepoznavalcem s kakšnimi mački se ukvarjajo), kot med nepoznavalci.
In zato ga  velikokrat  uporabljamo - kadar gre za kratkodlake mačke v tej barvi in vzorcu (black silver classic tabby). Je mišljeno prijazno in ljubkovalno.
Rdečim progastim mačkom običajno pravimo Garfildi, črno beli so Feliksi ... moje srebrne so za večino ljudi kar činčile, itd ... itd ...

Nota, zdaj pa se obvezno vprasanje  ;) kaksno hrano pa ti imas za svoje mucke

Neyka - kaj konkretno bi želela izvedeti o razstavah?
Z veslejem bom napisala, samo povej, kje naj začnem ..



 




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #49 : 24 Oktober 2005, 20:41:48
Puppa a nisi ti na odvajanju do jutri zvečer ::) khm khm ne moreš kar tako preklicati dopusta. Odvzamem ti en Arden Grange priboljšek :P

Nota mene zanima, kako potekajo nazivi, kot jih poznamo pesjanarji BIS, BOB, CACIB; ... pri mačkonih.

Lp nina



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #50 : 24 Oktober 2005, 21:28:49
Ja Noto sem misla ja. Pardon za zmešnjavo.

No kot Ninci zanima tudi mene.

Poleg tega ša:

Ali je kaj razdeljeno po dolžini dlake ali samo po pasmah?
Kako se razstavlja domače mačke in kako so razdeljeni?

Oky ko se je treba spomnit sem mrzla. Me pa še marsikaj zanima tak da sproti pade še kako vprašanje.

Ninci ideja. Razdeli temo in daj eno kot predstavitev mačjih razstav in tam not čičkamo naša vprašanja.

Nota kakšne pasme so tvoji mačkon? Si tudi vzrediteljica? Koliko mačkonov imaš doma? Slikce...  ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #51 : 24 Oktober 2005, 21:32:00
Neyka evo http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=468.new#new
 pa načičkaj vprašanja ;)

Lp nina



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #52 : 25 Oktober 2005, 07:47:55
Puppa a nisi ti na odvajanju do jutri zvečer ::) khm khm ne moreš kar tako preklicati dopusta. Odvzamem ti en Arden Grange priboljšek :P

Nota mene zanima, kako potekajo nazivi, kot jih poznamo pesjanarji BIS, BOB, CACIB; ... pri mačkonih.

Lp nina

Ti, sem na izobrazevanju na bledu in med vsakim odmorom skacem na racunalnik, pa dobim zato minus tocke. >:( ???

to ni fer! >:( ???

Danes me pa res cel dan ne bo na forumu, ker smo na terenu, tam pa ni racunalnika. ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #53 : 25 Oktober 2005, 08:29:33
Danes me pa res cel dan ne bo na forumu, ker smo na terenu, tam pa ni racunalnika. ;)

Cel dan... do večera ;) ::) Saj bo hitro minilo, ti se samo prepusti lepi gorenjski naravi 8)

Lp nina



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #54 : 25 Oktober 2005, 19:34:26
Cel dan... do večera ;) ::) Saj bo hitro minilo, ti se samo prepusti lepi gorenjski naravi 8)

Lp nina

Sem že nazaj.  :D

Dan smo preživeli na Podljubelju v adrenalinskem parku Koren, kjer smo vadili "timsko" pripadnost. ;D



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #55 : 25 Oktober 2005, 20:20:48
Puppa ... dajmo tole nadaljevat :D
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=471

LP, Črt



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #56 : 27 December 2005, 09:01:24
Ja, moja je strašno ljubosumna. Smo poskusili enkrat pripeljati domov eno malo muco. Jaz naivnica sem mislila, da bo imela druzbo.
to sm jas tui mojmu mačku naredla sm pripelalal malo mucko domou on je moški pa sm moškega prpelala pol pa ga moj maček skor ubil tak da sm mogla pol onga muceka bogiga na eno kmetijo nest da so ga uzeli če ne bi umrl-že tak se mačka pa pes ne zastopita uredu zaj je mal bolš no drgač pa, glih učeri sta skupi spala ku ju je zeblo-hehe ;D :D ;) :)


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #57 : 27 December 2005, 18:15:14
Khm Ewe  8)

Glede na to da si nova ... ti bo tokrat oproščeno :)

Prosim preberi si tole  ;)
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=700.0

In če ugotoviš kaj si narobe naredila dobiš svojo prvo točko :)

LP, Črt