10 pasjih zapovedi

Dina · 15084

Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
: 14 Avgust 2007, 09:45:32
Mislim, da bi si jih mogel prebrati prav vsak lastnik kosmatinca, še posebej pa vsak bodoči lastnik male kepice, saj je napisano še kako resnično. Ko sem sama že pred časom tole prebrala so mi stopile solze v oči, kot bi mi govorila moja dva psa...in vsakič znova, ko preberem me enostavno gane.

DESET PASJIH ZAPOVEDI

1. Moje življenje je dolgo samo deset do petnajst let. Vsako slovo od tebe, kadar kam odideš,je zame bolečina. Prosim, premisli dobro o tem, preden me vzameš za svojega.
2. Daj mi dovolj časa, da bom razumel, kaj hočeš od mane.
3. Zaupaj mi - od tega živim.
4. Nikoli se ne jezi name in ne zapiraj me za kazen. Ti imaš svoje delo, svojo zabavo, svoje prijatelje, jaz imam samo tebe.
5. Prosim, govori kdaj pa kdaj z mano, čeprav ne razumem tvojih besed, poznam tvoj glas in ta naj bo včasih samo zame.
6. Kakorkoli že ravnaš z mano, dobro ali slabo - nikoli ne pozabim !
7. Preden me udariš, pomisli na to, da bi te s svojimi čeljustmi z lahkoto zgrabil za roko in ti jo zdrobil, vendar tega ne storim.
8. Preden me pri delu kregaš, da sem bil slab, len in trmast, pomisli - morda me muči neprimerna prehrana, morda sem bil dolgo na soncu ali pa mi je oslabelo srce.
9. Skrbi zame, ko ostarim - tudi ti boš nekoč star.
10. Spremljaj me na zadnji poti. Ne reci "tega ne morem gledati" ali " naj se zgodi v moji odsotnosti". Veš, s tabo mi je vse veliko lažje.

...sledi svojim sanjam


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1 : 14 Avgust 2007, 09:49:56
Dina, super da si prilepila zapovedi na forum.  ;)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 14 Avgust 2007, 10:35:22
Čaw Mayči
zanimal me je, kako drugi gledajo na tele zapovedi :) Mene so ful ganle prvič, k sm jih prebrala, pa še vedno me. Pa tud vrjamem, da jih še niso vsi vidl. Kaj pravš?

lp

...sledi svojim sanjam


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #3 : 14 Avgust 2007, 11:11:43
Dina, mene so tudi zelo ganile, ko sem jih prvič prebrala!!! Sem imela knedl v grlu in tudi solze v očeh. ::) Sem mislila, da sem blesava, a vidim, da nisem edina. ;D Hvala bogu!
No, zdaj jih že lažje berem. ;)

lp



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #4 : 14 Avgust 2007, 11:19:03
Teh izpovedi pa še nisem viedla... Prou ganile so me, zdaj se bom še težje ločila oz moje male(kadarkoli  ::):'(  ::)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 14 Avgust 2007, 11:50:53
Lahko mi verjamete, da je bilo meni še toliko težje, ker sem ravno v tej fazi, ko se moram počasi zavedati minljivosti življenja  :( tale lepotec na mojem avatarju je namreč star že 13 let, zato je prav, da se zavedam, da počasi odhaja. Zavedam se tudi tega, da že slabo vidi, malo težje hodi, zato ga ne obremenjujem preveč in se raje samo pogovarjava in crkljava, ker vem, da mu več pomeni moja prisotnost, kot prej obvezni sprehodi. Sem se pa tudi malo zamislila preden sem pripeljala domov malo Dino-ji bom sposobna nuditi vse kar potrebuje, se bom odrekla določenim stvarem, zato, ker je ne morem pustiti same? Bom, seveda bom, ker me je že prvi trenutek vzela za svojo in ker je ona moj sonček.  ;)

...sledi svojim sanjam


pika*

  • Gost
Odgovori #6 : 14 Avgust 2007, 11:53:07
mene so tako ganile, da bi se kar razjokala (vendar ne smem, sem v službi), drugače pa tako ganljivo in resnično



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 14 Avgust 2007, 12:12:19
...jaz sem tudi v službi  :o sam mam takšno službo, da imam čas še mal po netu brskat  :P ampak to sploh ni ovira, da ti nebi smelo iti na jok, zadnič sem brala temo o evtanaziji in temo v spomin, takrat mi je šele šlo na jok  :'(

...sledi svojim sanjam


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #8 : 14 Avgust 2007, 12:15:37
Jaz pa sem našla še angleško verzijo 11 zapovedi. So v bistvu skoraj iste:

Some Thoughts to Consider

1. My life is likely to last 10-15 years. Any separation from you will be painful for me. Remember that before you get me.

2. Give me time to understand what you want from me.

3. Place your trust in me.

4. Do not be angry with me for long, and do not lock me up as punishment.

5. Play with me and keep me busy! You have your work, your entertainment, and friends. I only have you.

6. Talk to me sometimes. Even if I don’t understand your words, I understand your voice.

7. Be aware that however you treat me, I will never forget it.

8. Please do not hit me. I can’t hit back, but I can bite and scratch and I really don’t want to do that.

9. Before you scold me for being uncooperative, obstinate, or lazy, ask yourself if something might be bothering me. Perhaps I’m not getting the right foods, I’ve been out in the sun too long or my heart is getting old and weak.

10. Take care of me when I get old. You too will grow old.

11. Go with me on difficult journeys. Never say, “I cannot bear to watch” or “Let it happen in my absence”. Everything is easier for me if you are there. Remember, I love you.

"All knowledge, the totality of all questions and answers,
is contained in the dog." – Franz Kafka
 

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #9 : 14 Avgust 2007, 17:27:27
Tudi mene so zelo ganile in mi naredile solzne oči, sploh zato,ker sem se spomnila na svojega Bonija.

Res lepo povedano


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #10 : 16 Avgust 2007, 16:24:22
Dina, si te zapovedi mogoče prebrala v čakalnici ptujske veterinarske ambulante za male živali? Tam majo tud to napisano pa še ful dobre ilustracije(slikce) so zraven.

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #11 : 16 Avgust 2007, 17:01:26
Ja tudi jaz sem zadnjič brala te zapovedi v Ptujski Veterinarski ambulanti.  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #12 : 16 Avgust 2007, 17:12:50
pravi ljubitelji si lahko samo želimo, da bi se čimveč lastnikov kosmatincev teh načel dejansko tudi držalo
meni je vsakokrat hudo, ko kuža ne more iti z menoj, ko grem u službo ali imam kakšno obveznost
a ne bi bilo super, če mi lahko naše ljubljenčke pripeljali s seboj na delovno mesto?-kot to po nekaterih državah zakon tudi že dopušča
 ::) ::) ::)

love animals


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #13 : 16 Avgust 2007, 18:23:24
Jaz sem te zapovedi videla na letaku ODPMŽ,ko sem vzela Paxxa...in sem se zjokala kar takoj ko sem jih prebrala... Mislim,da je v interesu vseh nas lastnikov,da se držimo vsaj teh desetih zapovedi...
Tudi meni je težko,ko nista z mano,zato se trudim,da sta z mano skoraj ves moj prosti čas,čebljam z njima,tako da si marsikdo misli,da sem malo ku ku in the head,trudim se biti potrpežljiva in tudi ko bo prišel njun čas,ju ne bom pustila samih-glede na vsa leta ki mi jih bosta dala,sem jima dolžna vsaj to...
Joj,pa sem spet solzna!...tako zelo ju imam rada :'(... Gremo na sprehod !! ;)



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 17 Avgust 2007, 12:36:10
ja tudi jaz Dino vzamem s sabo kamor le lahko  ::) od kar je pri meni (14dni) je sama edino ko sem v službi. ker sem še študentka sem pa u ponedeljek, ko je bila prvič sama dopoldne nafehtala šefa, če lahko grem malo prej domov, da ji nebi blo preveč hudo prve dni :) potem sem pa videla da večina dopoldneva prespi ali pa se igra, od treh, ko pridem domov pa do desetih ali pa včasih še dlje pa sva skupaj in se crkljava  :D aja, pa tudi zjutraj, preden grem v službo vstanem ob pol šestih in sem eno uro samo njena, potem pa lovim zadnje sekunde, da sem še pravočasno v pisarni :)

...sledi svojim sanjam


BLACKY

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 17 Avgust 2007, 12:45:01
Teh 10 pasjih zapovedi pri nas dobi zraven vsak  novi skrbnik naših mladičkov poleg vseh navodil o vzgoji in hranjenju. To preprosto spada zraven.Vsaj nam se to zdi.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 17 Avgust 2007, 13:38:57
Blacky, sj to je ful pametno. Če se mi kdaj izpolni želja in bo imela Dina mladičke, bom tudi jaz lepo oblikovala te zapovedi in jih dala skupaj s psički v nov dom  :)

...sledi svojim sanjam


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 17 Avgust 2007, 14:07:15


Neki se trudm od Dini slikco gor dat, pa mi zgleda ne gre najbulš  ??? sam sej pravjo, da probat ni greh  :P bom vsaj vedla, d ne znam  :-[

...sledi svojim sanjam


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #18 : 17 Avgust 2007, 17:35:38
Jaz sem tudi prebrala teh 10 zapovedi.. Dejansko sem jih brala prvič in so me res ganle..  lepo je napisano..    sicer sem brala nekaj podobnega že enkrat pa se nikakor ne morem spomniti točno kako je šlo  :'(  vem pa da je blo res tk da sm mela kr solzne oči.. Brala sem pa na veterinarski postaji v slovenj gradcu.  :'(



lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 17 Avgust 2007, 20:23:33
Jaz sem jih tud prvič prebrala in sem čist solzna... zdaj mi je pa že hudo za vsako minuto ki morm Taja samga pustit!  :'(



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #20 : 17 Avgust 2007, 20:50:24
Saj so res lepe zapovedi,samo ne zdaj drame delat iz tega,no.   ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 17 Avgust 2007, 23:03:14
Sky, se ti vid da si moški  :P me smo pač mejčken bol čustvene, aveš  :o

...sledi svojim sanjam


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #22 : 18 Avgust 2007, 22:29:40
No dejmo punce glavo gor...pomislte da med tem ko se vi derete pes čaka vašo družbo...  :)
drugač pa ni slabo napisan razen mal se bere kot limonado...

Arabian horse


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #23 : 18 Avgust 2007, 22:38:35
Halil ti pa kr tiho bodi, ker se zarad vas ponavad deremo!!  >:(  :P :P


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #24 : 18 Avgust 2007, 22:57:40
hehehe kajcyka pa še prav si napisala  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #25 : 18 Avgust 2007, 23:11:28
No,med tem,ko v neki zapovedi piše da bi ti pes vedno ko ga kregaš,lahko zdrobil roko pa ti jo ne berem na neki drugi temi,kako so non-stop neki ugrizi,in kako cajtngi pišejo o tem...toliko v resničnost te zapovedi...je pač resnica da ste ženske bolj čustvene in je tudi res da je v več primerih kriv človek ampak vseeno...  ;)

Arabian horse


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #26 : 19 Avgust 2007, 00:23:56
No dejmo punce glavo gor...pomislte da med tem ko se vi derete pes čaka vašo družbo...  :)
drugač pa ni slabo napisan razen mal se bere kot limonado...
lol,verjem sta zmer z mano,ko se jokcam al pa kej tazga....Sploh pa ko me ganejo kake slabe stvari glede psov in njihovega ravnanja z njimi.... Men je lih zato lepo napisano,ker je napisano tko,da je človeku malo bližje in bolj jasno kako živali čutijo....
Glede ugrizov pa...je popolnoma res,da velika večina ''težav'' s psi izhaja iz totalnega nerazumevanja pasje psihe  ;)



čivavka

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 26 Januar 2008, 16:08:43
To pa je tako lepo napisano! Res. Od kje pa je to? A to si si sama izmislila ali od kje vzela?



Tixy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 28 Januar 2008, 14:08:06
Jz teh zapovedi nisem brala prvič, paše vedno so me ganile.. so čudovito napisane in resnične. Halil & Sky, nekateri smo pač čustveni.. Biba je zdajle pri meni in že razmišljam, kako jo bom mela čimm več časa pri sebi--



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 28 Januar 2008, 14:17:07
čivavka - ne, nisem si sama izmislila :) Te zapovedi že kar nekaj časa krožijo naokrog, so pa tudi na netu. Najdejo se tudi še druge ganljive stvari ;)

Tixy - tudi mene te zapovedi ganejo znova in znova...

...sledi svojim sanjam