Kasaške dirke

fraygregi · 24910

fraygregi

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
: 20 Avgust 2007, 12:00:23
Zanima me vaše mnenje o kasaških dirkah kako se vam zdijo.
Včeraj sem bil v Šentjerneju na kasaških dirkah in se mi je zdelo enkratno.
Konji v kasu prav lepo zgledajo. ::)

Psi so zakon!!


marusa_viki

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 31 Oktober 2007, 22:09:35
Hey!
jst pa na kasaške dirke ne maram hodit, prav tako kot na galopske.. bila sem na Brdu pri Kranju na kasaških dirkah, ampak mi je bilo žal da sem šla, ker se mi zdi to en sam nepravilen odnos do konja... eni konja ogrevajo tako da iz tega ogrevanja naredijo že cel trening in potem naj konj še dirka ???
potem druga stvar je da eni od konjev čist preveč prčakujejo in potem ko jih preveč naprej podijo konj hoče čim hitrej in normalno zagalopira in je use narobe in potem sledi še en večji udarec z bičem (tega recimo nekateri ne delajo ampak večina!).
 In potem kasači niso dobri konji za jahat kakor pravijo ljudje in, če prodajaš kasača ga noben noče kupit, ker je kasač menda slab konj :-\ . Sama imam kasača in se poznajo kasaške dirke močno ampak to kar ljudje govorijo, da kasači menda ne galopirajo sploh ni res!! Konju je treba pokazat, da to ni več prepovedano in konj bi galopirav, čeprav ima v krvi tisti hitri kas zna tudi galop kakor vsak konj. Je pa treba delat s konjem, če ga imajo taki ljudje kot sem zgoraj opisala.

Lp
M.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2 : 01 November 2007, 08:54:08
Marusa vsi kasači ki sem jih jahala doslej,ki sem jih jahala dolsej so imeli obupen galop:spotikanje,klecanje,zaletavanje v lastne noge konec koncev je bil pa ta galop mešanica kasa in galopa.
Kasači niso slabi konji,so pa slabi galoperji.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


marusa_viki

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 01 November 2007, 18:42:17
Oj!
Ja tko je, zaletavanje noge ene v drugo je mislm, da krivo spodrezovanje, ker če bi bil konj redno spodrezan naj se to ne bo dogajalo. Glede spotikanja pa konja je treba navadt na teren mal, saj na začetku pozna le tisti hipodrom in to je vse enaka podlaga in ni ovir, če pa je konj teh ovirn navajen oziroma ko se jih navadi ni težav. Sploh pa galop je čist u redu in ni mešanica kasa in  galopa, na začetku ima konj hiter galop, ampak to se s pomočjo maneže popravi in je čist super galoper... kaj pa konji ki niso bili nikoli v treningu in so vseeno kasači? Se ti zdi da so tudi te slabi galoperji? Res pa je da majo zelo hiter kas, ampak tudi tega se odpravi z delom seveda!

lp
M.



Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #4 : 01 November 2007, 22:26:25
Treba je razumet da je ta konj ustvarjen za kas.To je že od začetka taka vzgoja in jaz bi čisto pritrdil T.M.T.,da so vredu konji,so pa slabi galoperji.Tudi za teren niso bog ve kaj,saj ni čudno glede na to da po cele dneve kasajo po ravnih progah...,spodrezavanje nima veze,kasač pač ni za galop  ;)

Arabian horse


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #5 : 02 November 2007, 10:19:33
spodrezavanje nima veze,kasač pač ni za galop  ;)

Točno tako.

Če pač živiš nekje na panonskem,kjer imaš kilometrine ravnine je kasač super.Tu kjer jaham jaz se s kasačem na prvi ježi ubijeva.Se spomnem konjenice,ko sa jahala skupaj z nekim kasačem.Po tisti konjenici človeka in konja nisme videla nikoli več-preprosto sta se odselila,ker je lastnik rekel,da tu s kasačem nima početi nič.Zdaj živita pri nekem hipodromu in mislim,da jima ni hudega.Je bil pa konje presneto lep :o
Tudi v mojo šoli,kjer sem jahala smo imeli kasača.Krasen konj,s krasnim kasom v galopu pa :-X

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


marusa_viki

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 02 November 2007, 14:31:19
no jst se s tem ne strinjam, ima pa vsak svoje mnenje...
sploh pa ja zabijanje kopit ni kr neki pač konja je treba večkrat spodrezat, če je redno spodrezan te težave ni!
no jst sm svoje mnenje povedala vi si pa mislte o kasačih kar si čte :)

lp
M.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #7 : 02 November 2007, 14:48:27
Ma vsak konj mora biti spodrezan.na 2 meseca minimalno.Ampak če bo imel pokvarjeno hojo,bo imel pokvarjeno hojo.

Naša kobila zadnjo nogo na not obrača pa lahko 2x na tedne spodrezujemo pa ne bo nič boljše ::)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #8 : 02 November 2007, 23:46:10
Ogromno je v vzgoji,nekaj v genih (kasač-kas),možne pa so tudi poškodbe,da zaradi tega konj ni primeren potem za galop...

Arabian horse


Alka

  • *
    • Prispevkov: 132
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 16 November 2007, 13:38:37
Kar nekaj kasačev sem jahala in samo z enim nisem bila zadovoljna. To pa zato, ker je bil trmast in ne zato, ker bi bil kasač. Jahala sem tako tiste, ki so bili v dirki, kot imela kobilo, ki dirke nikoli ni videla. Vsakega konja pa moraš na določen teren navaditi. Na hribe in trde poti še posebej. Noben konj se še ni terenski ožrebil.

V porezovanju pa je OGROMNO, praktično VSE. Sploh pri mladem konju. Ker mu lahko uničiš noge, pokvariš hojo. To je enako kot pri ljudeh, ko si lahko z narobe čevlji marsikaj pokvarimo ali pa tudi popravimo. Ni problem v pravočasnosti. Lahko da konj tudi po več mesecev ni porezan, pa mu ne bo toliko škodilo, kot če je nepravilno porezan.

Čokoladka polna energije ...                              http://chunaslegacy.wordpress.com/


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10 : 16 November 2007, 20:27:04
Kasači so kasači , a ne. Perd destletji je bila v turnirskem športu ena kasška kobila- v tavisokih parkurjih tam 120- 130 in je letela ko sneta skira. Ampak edini način je bil ta- da je letela. Torej ni znala počasi normalno galopirat, samo ful šus. Zgledal je "ubitačno" ampak sta preživela z jahačem vedno znova, čeprav jaz ne bi rada tam zgoraj sedela.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #11 : 17 November 2007, 21:04:50
Kasači so kasači , a ne. Perd destletji je bila v turnirskem športu ena kasška kobila- v tavisokih parkurjih tam 120- 130 in je letela ko sneta skira. Ampak edini način je bil ta- da je letela. Torej ni znala počasi normalno galopirat, samo ful šus. Zgledal je "ubitačno" ampak sta preživela z jahačem vedno znova, čeprav jaz ne bi rada tam zgoraj sedela.
Ja normalno ane.Nevem no,kasači naj kasajo,galoperji naj galopirajo.  ;D Sploh ne vem kako je kasač prišel v parkur,malce slaba izbira...

Arabian horse


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #12 : 17 November 2007, 22:17:09
Ja normalno ane.Nevem no,kasači naj kasajo,galoperji naj galopirajo.  ;D Sploh ne vem kako je kasač prišel v parkur,malce slaba izbira...
Kako je prišla, ne vem. Zagotovo je ostala zato, ker je bila dobra. Imela je odlično skakanje in ko rečeno , čase nore. Ljudje pač zajahajo kar imajo. Mogoče je bila pa zanič v vpregi  ;) in so jo zato začeli jahat  :D.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


zirafa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 18 November 2007, 10:55:36
tudi jaz sem dolgo časa jahala enega kasača, pa se galopa ni dalo spravit v red. v galopu je stalno hitel, zelo težko ga je bilo nazaj držat, stalno se je spotikal itd. nevem kako je z drugimi, ampak jaz bi rekla da podobno.
glede kasaških dirk pa...80% kasačev (ljudi) bi bilo potrebno prijaviti društvu proti mučenju živali in jim preprečiti stik z živalmi do konca življenja. sem videla že nešteto prizorov kasaškega mučenja, tako v boksu, pred boksom, kot tudi na hipodromu...gre za to da oni v teh konjih (ne rečem da vsi!) ne vidijo živega bitja, ampak dirkalne stroje...



Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #14 : 18 November 2007, 12:35:56
gre za to da oni v teh konjih (ne rečem da vsi!) ne vidijo živega bitja, ampak dirkalne stroje...
Bravo, v tem je fora teh kasaških dirk ja...

Arabian horse


marusa_viki

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 07 December 2007, 21:57:34
živjo;
ja okej če ni galopiral počas pač ni naučen ;)
jst mam kasača je blo treba res velik dela v maneži pa nasplošno posebej na tleh s konjem, kar je ful pomembn in sploh ni vse v jahanju... Drgač pa ja moj konj je biu u dirkah pa to sploh ni bistvo.. konj je pa lahko trmast kasač lipicanc la pa ker kol mešanc, kar je čist odvisno od karakterja in nč od pasme.
in ja zakaj ne kasač v preskakovanju če je dobr za to???



Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #16 : 09 December 2007, 08:37:37
In zakaj Posavec ni na galopskih dirkah če hitro teče?

Arabian horse


marusa_viki

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 15 December 2007, 21:52:05
mogoče ne sme bit? kokr vem je lahko, sam mislm da tok hitr posavci ne galopirajo ;) če pa, je pa zarad mene lahko na galopskih...



Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #18 : 15 December 2007, 22:11:15
Pri teh športih ti rečem,ne gre se le na talente,tudi za princip.Čudno bi bilo da bi posavec tekel proti angležem.Princip pač.

Arabian horse


Alka

  • *
    • Prispevkov: 132
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 20 December 2007, 11:59:30
Določene pasme so pač narejene za določene športe. Ali pa delo. Princip tu nima veze.

Pa saj je pri psih enako. Ne vem, kako ravno pesjanarji razpravljate o tem?!?! Niti si ne znam predstavljati posavca med angleži. Kakor tudi lipicanca ne med kasači.

(Ali pa čivavo na tekmi po IPO 1 ........)

Zame bodo kasaške dirke imele vedno svoj čar, pa čeprav na njih verjtno ne bom nikoli sodelovala.  Ozadje pa ....... vsaka medalja ima svojo plat!  ;)

Čokoladka polna energije ...                              http://chunaslegacy.wordpress.com/


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #20 : 22 December 2007, 17:22:46
No,saj to jaz hočenm dopovedat!

Arabian horse


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #21 : 22 December 2007, 18:15:02
 
...gre za to da oni v teh konjih (ne rečem da vsi!) ne vidijo živega bitja, ampak dirkalne stroje...
Bravo, v tem je fora teh kasaških dirk ja...
seveda jih zraven dofilajo z vsemi možnimi stvarmi in potem ni čudno, da so vsi po spisku usekani.

Jaz sem jahala že ful dolgo časa nazaj eno kobilo kasača, ki je tudi tekmovala. bila je totalno usekana, brigalo jo je za svojo rit kaj šele za jahačevo, čisto mimo. po pol leta, ko je bila vsak dan cele dneve na pašnikih se je neverjetno umirila in postala popolnoma drugačna, normalna, videlo se je njeno sodelovanje, poslušnost itd.  jahali so jo lahko vsi. prej pa tudi nobenmu na kraj pameti ni padlo, da bi jo jahali.

tudi kasač se je že našel v preskakovanju (ni bil pa ravno vrhunski konj), ampak za sabo ni imel kasaških dirk in je bil naučen skakanja in dresure.

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Vanish

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 22 Januar 2008, 19:51:30
S pravilnim pristopom se vse da.  :) Evo moje kobilce, ki je bila 3 leta v dirkah in ima rekord 1.19,6:
http://www.youtube.com/watch?v=2lNCpdGP1LU

Lp, 5ra



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #23 : 23 Januar 2008, 19:04:52
Zelo lepa kobila in lep kas

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Vanish

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 23 Januar 2008, 19:46:42
 8) hvala, hvala...  :) :) :)
Pa galop (in prehod iz hoda v galop) je tudi čisto normalen, čeprav zgoraj v tej temi nekateri trdijo, da to ni možno...  :P :P :P ;D

Lp, 5ra



marusa_viki

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 27 Januar 2008, 19:36:22
Vanish ful lep filmčk :) :) upam da Vikija tut jst prpelem do tega in ja bom vztrajala pr tem ker vem da je zmožn tega ;) :)

LP



Vanish

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 27 Januar 2008, 21:18:31
O, Maruša! Veš da je sposoben, z Vanish sta prava brat in sestra, samo on je dve leti mlajši. Ujahala sem oba jaz, samo Viki je verjetno že precej pozabil. Ampak se bo s pravilnim delom sigurno spomnil, brez skrbi.  :)
Evo ga, lepotca, ko je bil še dete (klikni na slikco za večjo sliko):  :o

Pa še ena, ko je bil dvoletnik, iz treninga:

Lp, 5ra



Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #27 : 18 Februar 2008, 13:35:27
Ja,Vansih kljub temu kar sem pisal,moram priznati,da je tebi uspelo.Kobilica ti lepo teče,ima lep kas,ali vendar mora za to biti dober jahač,kar vidim da to si.Sploh pa se mi zdi,da sem te bral na nekem drugem forumu,kjer opažam da imaš pametne misli.Klobuk dol.

Arabian horse


Vanish

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 20 Februar 2008, 19:43:42
 8) Hvala!  :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #29 : 21 Februar 2008, 11:01:33
Ja,Vansih kljub temu kar sem pisal,moram priznati,da je tebi uspelo.Kobilica ti lepo teče,ima lep kas,ali vendar mora za to biti dober jahač,kar vidim da to si.
kakor med vsemi konji so tudi med kasači razlike. Nekteri so ohranili kljub selekcji izključno na kas tudi dober ali vsaj soliden galop. Tako kot imaš med galoperji tudi take z izdatnim kasom, a takh s slabim, stopicljavim in  krakim se ne manjka  ;).Kjer neka lastnost ni selekcionirana nemensko, vzreja ni zanesljiva.Verjemite pa ,da če bi se dalo vzrediti kasača, ki sploh ne bi bil zmožen galopirat bi bili vzreditelji nadvse srečni in bi to tudi že zdavnaj storili  :P. Ker pa to ni mogoče in prav vsi kasači ohranijo tudi možnost galopiranja, se na vsaki dirki vedno znova dogajajo napake"padanja v galop)  8)
Druga pomembna zadeva pri prekvalifikacijah kasača v jahalnega konja je , da konj rabi veliko mesecev ali celo več kot leto, da zgradi popolnoma druge mišice in presatvi ravnovesje. Temu primeren mora bit trening in postopnost.
Zagotovo če samo zajahaš konja,ki je bil zgolj v vpregi kot kasač pa še v izpustu malo ali nikoli po možnosti ne moreš pričakovat čudeža čez noč.

Ampak ne glede na vse- če si bom jaz kdaj kupovala konja za dresuro ali preskakovanje zagotovo ne bom gledala med kasači  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!