Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1461838

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4980 : 07 Januar 2013, 13:27:59
Psarna = registriran vzreditelj = registrirano ime psarne, dejansko ni to nič drugega kot privat ponudik, le da vzreditelji plačamo registracijo priimka, ki ga nosi pes celo življenje poleg svojega imena. Mi imamo npr. ime Valgaia in tako vsi mladiči, ki se skotijo pri nas avtomatsko poleg imena dobijo tudi priimek. Priimek omogoča lažjo sledljivost  od kod psi prihajajo. Tako kot če bi bila ti samo Urša .... se ne ve čigava Urša, če si pa Urša Novak, se pa ve da si Novakova Urša.

Z rodovnikom ali brez, ... z rodovnikom, ker tako veš kdo so starši, stari starši itd te Novakova Urše in izveš nekaj o njenem poreklu, zgodovini, zdravstvenih težavah, izgledu, ... ::)
V sloveniji je zelo "moderno" (ali najceneje  ???)  uvažat pse iz juga. Kupiranje ušes v sloveniji ni dovljeno, je nezakonito in kaznovano. Kupira se samo repe, če sploh,  čeprav zadnjih nekaj legel nas jih je večina kar vse obdržala  8)

Težav pri kotitvi načeloma nimajo, da pride do zapletov in carskega reza je pomoje toliko možnosti kot pri kateri drugi pasmi. Mi smo npr. prvo leglo kotili brez težav, drugo se je končalo s carskim rezom po 7ih naravno skotenih mladičih sta se s carskim rezom skotila še dva. Je pa če boš vzrejala dobro vedet kako je mama tvoje psice kotila, da veš kaj lahko pričakuješ. Če je kotila s carskim rezom  in je že njena mama npr. kotila s carskjim rezom itd. je več možnosti, da bo tudi tvoja psica morala kotiti s carskim rezom.

In preden se zaletiš v nakup ti toplo polagam na srce, da spoznaj kakšnega psa ali več njih v živo, in preberi celo temo.  ;)

In veliko sreče.





urša636

  • Gost
Odgovori #4981 : 07 Januar 2013, 13:57:45
Najlepša hvala za pojasnilo in nasvet, vsekakor se bom še dosti pozanimala in spoznala pasmo, in upam da nekoč postanem lastnica ene lepe kužike :-[.

lep dan :)



urša636

  • Gost
Odgovori #4982 : 09 Januar 2013, 11:16:33
...zdej sm se pa pozanimala kako je z rodovniki, vzrejnim dovoljenjem, in ostalo. še zmerej pa ne vem, kako nej precenim, kakšnega mladička mi ponujajo...kako iz rodovniškega potrdila razbrat, ali je rodovnik"kvaliteten", oz. ali je pes res vreden toliko (kontaktirala sem npr. rejce še iz hrvaške, srbije, slovenije), ker so cene teh psov zelo različne. Zanima me, na kaj moram bit pozorna? ker meni to kdo so starši in kakšne nazive imajo ne pove veliko, ker sem na tem področju čisti začetnik, nočem pa se "nategnt" in ful plačat za psa, ki pol ne bo "vrhunski rodovnik" (ker itak ti vsak reče da majo mladički vrhunski rodovnik). Kje lahko preverim oz. kdo bi mi znal pomagat? na kzs so mi že ful pomagal in vse razložil. Vprašala sm kako je to če bom kupila psa iz tujine in kako vem da je rodovnik pristen pa so mi rekli naj pogledam oznako (npr. za srbijo je JR), sam jest še zmerej ne vem kako, tudi če je papir in vse ostalo pristno, kako je pol z vrednostjo in kvaliteto psa?
se opravičujem ker tolk težim, ampak nočem se zaletet v ta prvega mladička, ki ima "rodovnik". :)

hvala za pomoč  ;D



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4983 : 10 Januar 2013, 12:23:46
Še Megi da se pokaže pri 9 mesecih :)




lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4984 : 10 Januar 2013, 13:18:46
...zdej sm se pa pozanimala kako je z rodovniki, vzrejnim dovoljenjem, in ostalo. še zmerej pa ne vem, kako nej precenim, kakšnega mladička mi ponujajo...kako iz rodovniškega potrdila razbrat, ali je rodovnik"kvaliteten", oz. ali je pes res vreden toliko (kontaktirala sem npr. rejce še iz hrvaške, srbije, slovenije), ker so cene teh psov zelo različne. Zanima me, na kaj moram bit pozorna? ker meni to kdo so starši in kakšne nazive imajo ne pove veliko, ker sem na tem področju čisti začetnik, nočem pa se "nategnt" in ful plačat za psa, ki pol ne bo "vrhunski rodovnik" (ker itak ti vsak reče da majo mladički vrhunski rodovnik). Kje lahko preverim oz. kdo bi mi znal pomagat? na kzs so mi že ful pomagal in vse razložil. Vprašala sm kako je to če bom kupila psa iz tujine in kako vem da je rodovnik pristen pa so mi rekli naj pogledam oznako (npr. za srbijo je JR), sam jest še zmerej ne vem kako, tudi če je papir in vse ostalo pristno, kako je pol z vrednostjo in kvaliteto psa?
se opravičujem ker tolk težim, ampak nočem se zaletet v ta prvega mladička, ki ima "rodovnik". :)

hvala za pomoč  ;D

nihče ti pri starosti 2eh mesecev ne more garantirat, da bo mladič ko odraste TOP, takega ni in tisti, ki to naredi se ti zlaže  ::)  Če hočeš takega psa kupi kakšnega že na pol odraslega starega okoli 1 leto recimo, ko se že vidi ugriz in večina razvoja. Kakšen rodovnik je kvaliteten je težko odgovorit, ker imamo vsak drugačne preference, lahko je to rodovnik poln MULTI CH., lahko je to rodovnik kjer je preslikanih (kolki, komolci) čim večih psov, lahko je to rodovnik s psi ki so imeli dolgo življenjsko dobo, lahko je to rodovnik ki gre v stare italijanske linije,  odvisno kaj je tebi kot bodočemu lastniku bolj pomembno.
Vrednost psa ... ti povečaš če ga znaš pravilno tržit. Tudi nekateri čisto povprečni psi (recimo samci) se uspešno tržijo kot plemenjaki, ker imajo podjetne lastnike (obiskujejo veliko razstav, se veliko oglašujejo ...) :D

Predvsem se pa moraš odločit kakšen tip corsota je tisto kar je tebi všeč in glede na to iskat leglo z rodovnikom, ki bo pasal v tvoje zahteve. 
Ali je to to?


To


Ali to


Če se malo poigramo s primerjav glav in... še telo:





Probaj pri tistih, ki niso črni to malenkost spregledat, so prvi ki so mi prišli na pamet za primerjavo.

Miško trenirate za LJ?  :)






urša636

  • Gost
Odgovori #4985 : 11 Januar 2013, 08:12:51
hvala za pojasnilo in slikce.
kar se tiče glave, ta prva slikca-samička mi nima lepih ušes. Ta predtazadn samček mi ima pa zlo lepo glavo in ušesa in nekej takega hočem tudi sama. Karakterno pa hočem predvsem zvestega kuža, ki bo brez problema spuščen in ne bo napadalen do drugih živali; tak k bo skos in povsod z mano. Kar se tiče same vzgoje, bo to moj tretji oz. samo moj drugi pes, tako da za osnovne vaje me ne skrbi da ga nebi mogla naučit in obvladat.:)




jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #4986 : 11 Januar 2013, 10:35:36
Urša ravno nato slikico, ki ti je najbolj všeč, je bilo že napisanega ogromno, kaj sploh je cane corso oz kako naj bi izgledal ter standard ki je napisan zato pasmo  ;)

Naj ti še povem, da bodi pozorna tudi nato kaj hočeš od psa...ali hočeš  t.i. kavč psa, kateremu je težko rit dvignit za sprehod in potrebe ki jih ima oz. psa za katerega boš  morala spremeniti način življenja (ne dobesedno), in sicer v smislu da si aktiven z psom (agility, reševanje, sledenje...) , ker ti lahko iz lastnih izkušenj povem, da če imaš aktivnega psa in v primeru, da mu ne zadovoljiš njegovih dnevnih potreb po gibanju, vohanju in ostalih psihičnih obremenitvah ti lahko tak pes povzroča škodo in ostale neprijetnosti...mislim pa da vsak ki ima CC-ja se zaveda, da v kolikor bi imel psa ki je po duši in telesu CC, bi imel mnogo več težav z vzgojo "hendlanjem" saj je danes pasma izrojena, ker nekateri mešajo hruške in jabuke ;)...si pa verjetno že prebrala mnogo o tej pasmi in se zavedaš v kaj se spuščaš!
Kar se pa zvestobe tiče naj te pa nikar ne skrbi, saj ti psi razvijejo skoraj bolestno naklonjenost do lastnika :o kar pa ne morem trditi za odnos do ostalih psov, saj je CC zelo dominanten in je  pomembno kako ga socializiraš. 

Pa veliko sreče pri izbiri vašega CC-ja  ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4987 : 11 Januar 2013, 18:36:44
Jure  :-* se podpišem  ;D

Urša ta pes, ki ti je všeč je Zar Del Rosso malpelo, najdeš ga v številnih rodovnikih srbskih psov, in tudi daje precej sebi podobne potomce. Jaz o tem ali to je corso ali ne ne bom diskutirala, ker sem to v tej temi že večkrat povedala.
In kot je rekel Jure corso je aktiven pes, ne glede na vse je ta pes v svoji zgodovini pretekel nekaj 10km dnevno, lovil, zganjal živino, ... in Zar in njemu podobni psi tega sigurno niso sposobni. Če gledamo zgolj na uporabnost psa. Za na kavč so bili pa neapeljci, ki pa so 20let nazaj izgledali nekako tako kot izgleda Zar.

Tako je izgleda Basir, ki je model za standard pasme:




Se še najdejo taki, žal redki. Pa držim pesti, da jih bo čezdalje več, če ne bo pasma propadla (ponovno)  :(




jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #4988 : 13 Januar 2013, 04:10:51
Zgleda bo treba mal popravkov v standardu, ker že nekaj časa opažam da psi ki dosežejo neke rezultate na razstavah, sploh ne ustrezajo temu kar naj bi ta pes bil, da o karakterju in nagonu sploh ne govorim...važno da je lepo zalit, da ima ugriz ter dva testisa  :-\  kar pa je po moje daleč od CC-ja, in nasploh je bil to delovni pes ki  je užival v temu da je bil zaposlen in bil koristen!
Nevem kako je z vašimi psi, ampak sigurno ste imeli kakšne slabe izkušnje, glede nato , da niso majhni ščeneti, ki  bevskajo ke v tri krasne..zdi se mi pa da tukaj zelo malo oz skoraj nič, ne govorimo o drugi plati teh psov, ali pa imam samo jest taga razgrajača da nam ni nikoli dolgčas   :-[ Saj konec koncev so bili zato vzrejeni da bodo delali red, bili neustrašni..pa da nebo pomote,moj ni bil nikoli treniran obrambe, ker je že tako ali tako preveč zaščitniški in mislim da pri svojih 2,5letih še ni dokočno pokazal kaj zna! Skregan je pa z vsemu živemu, kar leze in gre...na srečo še ni nič ujel, razen mačka, ki se mu je prilepil na glavo z kremplji, in se ga ni mogel otresti..zgledal je grozno, in nasrečo brez posledic za oba!
Ker tukaj nihče noče izpostavljati svojega psa oz. psarne, bi bilo vseeno zanimivo slišati kakšne imate vi izkušnje, gledano iz druge perspektive...da nebomo samo oh in uvau kako smo lepi  :P ;)

tole sem najdu, ko smo se poleti hladili v vindgarju   :o
https://www.youtube.com/watch?v=-0r6Y1-jUDI



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #4989 : 13 Januar 2013, 13:10:08
Pri Corsotih imate priblizno tolk "podtipov" kot mi pri D.A., oz. jih imamo mi se vec menda ;D Noro, kot da ima pasma v vsaki drzavi oz. predelu se podpasmo.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4990 : 13 Januar 2013, 17:36:56
Po glavi tretja fotka, tip telesa druga fotka. Sploh ni dileme.
Sem pa brala, da je pri corsotu zelo pomembno, da se že od 8 tedenska mladiča dalje zelo posveča besedi "pusti" pri igračah, da so radi posesivni etc in da bi radi bili glavni varnostniki pri hiši in da je treba veliko delat z njimi, da so prijetni člani družine.

Kaj pa lastniki corsotov pravite na to?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4991 : 14 Januar 2013, 21:49:53
Mah Jure saj skozi temo smo tudi o tem govorili , o čuvanju, o posesivnosti do lastnika, o uničevalskih nagnjenih, o višku energije, ... tako da vsak ki bo prebral par strani več kot zadnjih pet bo tudi vse to videl. O tem koliko matranja je rabila Brihta kot mladič, da je izgubila energijo mislim da sem takrat kar veliko pisala. No lahko rečem da je Brihta amater  >:D saj je tamala potencirana Brihta s tem da je tamala tekač, njej trikci in igračkanje ne zbijejo energije, ker se ona mora iztečt. In vsi lastniki najinih mladičev pravijo, da so živahni ampak če se dobimo in vidijo Fanto jim je jasno, da so dobili bolj umirjeno različico ;)
Znajo bit pa pri uničevanju full domiselni, tako da ti znajo popestrit dan s kakšno svojo idejo o tem kako bi stanovanje lahko izgledalo še lepše  :P
Kar se drugih živali tiče sicer Fanta ni navdušena če ji kakšen prelesten fantič tiši nos v tazadnjo in mu je pripravljena pokazat svoj pravilen ugriz  :P ampak vse kar prinesemo skozi vrata in rečemo da je naše je pač naše in nimata kaj dirat. Tako sta ko je bila Brihta stara 3 leta prišla dva na pol odrasla mačka, 3 mesece nazaj pa še en mačji najdenček star dober mesec, ki sta ga obe takoj posvojili in ga obravnavali kot svojega mladiča. Iz sprehoda smo privlekli tudi eno psičko, ki se je nalepila na naše pse, pa sem jo pripela zraven in je šla z nami domov in je bila pač "naša" za eno noč dokler nismo našli lastnika. Brez problema, pač je bila pri nas in jo je treba tolerirat, nimata izbire. Je pa to full odvisno od Brihte mama ni mogla videt drugega psa na svojem vrtu. Ko smo bili par dni maja pri njih so bili psi stalno ločeni na dvorišču, ker to pač ne bi šlo, babica ki živi v isti hiši  pa ni problematična kar se tega tiče in sprejme tujega psa na svojem ozemlju, ne bi pa recimo sprejela mačka....
Tamala ima sicer nekaj lovskega nagona in so ji veverice full zanimive, sploh ker je ugotovila, da so na drevesih tako da ko dobi v nos veverico točno vemo ker začne hodit od debla do debla in vohat v zrak, se povzpenjat na tazadnje... po drugi strani smo zadnjič srečali srne na 20m, srni sta zalavfali Fanta je sicer tudi zalavfala ampak se je ob klicu obrnila naredila še en krog po sledi od koder sta srni štartali in prišla nazaj.
Najbolj živce parajoča lastnost hmmm ma ubistvu je ni ker če bi bila bi jo pač že odpravili ali vsaj delali na tem. Najbolj sta tečni ko kdo pride na obisk ker obiskovalce čisto okupirata se jim bašeta v naročje in ju hočeta samo zase, ker so pač za to prišli, da bodo njiju čohali  ::) če ju zaprem  ali dam na prostor pa piskata in se smilita sami sebi. Ampak ker večinoma dobivamo na obisk pasje ljudi, ki jih ne moti da se jim guzita v naročje to ni toliko moteče, da bi se spravila odpravljat.

čara kar se tiče igrač ne vem, jaz se z obema cufam, tudi dovolim renčanje v igri, ko rečemo spusti spustita obe. So pa varnostniki, ker je to obrambni pes in marsikdo vpraša ali jih lahko odvadiš lajanja ko kdo pride na obisk, ... ne vem če ima kdo recept da pes tudi pisne ne ko kdo pride je dobrodošel. Jaz sem obupala. Lajata pa 3x bolj ko pride kdo od poznanih, če pride samo štrom popisovat ga samo povohata in gresta naprej delat svoje.  ::) Očitno je vznemirjenje ko pride kdo od poznanih toliko večje, da morata to potem dat skozi lajanje ven.

Deso... ja točno tako, vsaka država ali pa raje kar zaselek ima svojo podobo. Če jih pokažeš laiku pa marsikdo ne ve da gre za isto pasmo. Če damo skupaj še vse barvne različice in kupirane + nekupirane pa sploh nastane ena mineštra. Vi ste si vsaj pri barvi enotni  :D

Pa še happy news danes smo dobili rezultate od Fante in smo HD A, ED 0 in brez spondiloze. Po dveh letih ene take energične zelo aktivne male pamžke, načrtujemo za konec poletja.  :P

Lp, nina





miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4992 : 19 Januar 2013, 12:44:30
Malo zimskih radosti :D
Pošteno porcijo snega smo dobili  :o





lp



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4993 : 27 Januar 2013, 14:29:08
Miško ju je skoraj težko ločiti kdo je kdo...:)

Gusty


Blu


norci




Lp


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4994 : 31 Januar 2013, 15:50:36
Yahoo malo večji (10 mesecev)





 :)
...že, ki je bil tuki kot mlajši ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4995 : 12 Februar 2013, 18:32:03
Nekaj današnjih :) Ker se tu nič več ne dogaja :P   Kaja.. je že kaj? Vsaki dan čekiram, pa nič... :D






In takole je snoči zopet Maddox hrgolil :D


Lp



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4996 : 19 Februar 2013, 13:44:01
Miško Magy & Madox sta super!  :-* :-* :-*
Naša hiša je polnejša za 5 ogromnih malčkov. 4 samičke in 1 samčka.
Mal za cukr dvignat :)







In pa ostali 3 razvajenčki  :P


Lp


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4997 : 25 Februar 2013, 22:50:43
Evo našo tečko gonečko  :)

Končno danes malo sončeka :)

In pa Kaja ki še vedno poskrbi za čistočo obeh :-*




Lep pozdrav vsem :)
Kaja, mali so super, vsaki dan gledam nove slike :)



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4998 : 03 Marec 2013, 20:13:55
Miško hvala! Mali so že pravi mali vragci. Sploh eno sivo smo že dvakrat našli zunaj kotlilnice. >:(
Tečka gonečka in pa Madox in Kaj zgledajo super! Sophy pa očitno čaka Blue se bosta gonile skupaj.

Mati in hči


Gustek in Sophy


Gusty


skos lačni


Lp


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4999 : 09 Marec 2013, 21:04:41
Ena današnja  ;D

da se malo zamoti, ker se revežu že čisto blede zraven Megi. Včeraj je prvič jedel po 5 dneh, tako je revež zaljubljen ::) Še sreča da se bo zdaj počasi končalo :)



tone

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #5000 : 31 Marec 2013, 11:40:07
No pa da se še mi mal pokažemo po dolgem času:









lp.tone

lp.tone


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5001 : 04 April 2013, 23:13:00
Fanta








Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #5002 : 06 April 2013, 10:31:29
Vse najboljše za prvi rojstni dan leglo G!
Gypsy boy, GoGo Dancer, Ghostbuster, Glee, Gossip Girl & Glamour!



lp


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #5003 : 14 April 2013, 23:33:06
A je tukaj slučajno kdo, ki ima corsota in je iz LJ, Zupančičeve jame, poleg njiju pa se sprehaja še oranžno-bel muc? ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5004 : 28 April 2013, 11:05:37
Najhitejša poraba odvečne energije: http://www.youtube.com/watch?v=FPvjAUnArhg



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5005 : 05 Maj 2013, 15:45:44



attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #5006 : 12 Maj 2013, 20:56:01
Nekoga pa smo le ujeli :P  Na CAC Koroška




You can have no better friend than a dog.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5007 : 12 Maj 2013, 21:02:53
Enega CC z viola/roza Rogz ovratnico sem tudi jaz videla. Megi mogoče?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #5008 : 12 Maj 2013, 21:22:47
ja :-[
Upam da nisi vidla kaka je bla v ringu :D
Smo 15 minut prej še povadli zunaj na travi je bla super :D, v ringu pa se ji sploh ni dalo, sam ven je hotla pa vlekla proti izhodu.. Še postavit je ni mogla..  :-X Katastrofa.. :D Smo se pol kr pobrali  :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5009 : 12 Maj 2013, 21:46:58
ne v ringu je nisem vidla, zuni, ko se je na veliko cartlala :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!