Bikovke

Blond · 12752

Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
: 21 Avgust 2007, 16:02:32
Pozdravljeni Forumovci !

Rabil bom večjo količino posušenih govejih kit, dolžine 70cm, za potrebe društva.
Ker pa ne vem kdo je proizvajalec ali uvoznik se tukaj obračam na vas, da mi pomagate.
Poglejte na vaše kite, in mi prosim napišite tukaj gor, kdo je proizvajalec ali tudi uvoznik.
Rad bi prišel do kakšnega proizvjalca iz EU, ki bi verjetno imel najugodnejšo ceno za večjo količino tega.

Prosim lepo za pomoč.

Hvala in LP
Blond


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 21 Avgust 2007, 22:07:52
Če me spomin ne vara, jih delajo nekje v Prekmurju.

lp vid



Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 21 Avgust 2007, 22:21:14
Zivjo,

na nasem paketu uhljev (isti delajo tudi te goveje kite) pise:

KODILA d.o.o.
Markišavci 44
9000 Murska Sobota

(02) 522 36 00



Lp, Laura in Vid



Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 21 Avgust 2007, 23:01:13
Odlično... enega že imamo,
Najlepša HVALA !

Še kak drug proizvajalec ???

Blond


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 23 Avgust 2007, 23:22:53
Baje v Bakovcih, prav tako v Prekmurju. Bom se pozanimala in sporočim v ponedeljek.


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 24 Avgust 2007, 08:37:47
odlično .. bom zelo vesel
Hvala


LacenS

  • Gost
Odgovori #6 : 19 Junij 2012, 22:02:18
Pozdravljeni!
Mene pa zanima pri kateri starosti lahko psu prvič dam bikovko. Imam psičko staro dobrih 9 tednov pa bi ji rada pustila bikovko v kletki, ko je zjutraj nekje 1 uro zaprta v njej.(da se postopoma navadi)
Pa če je sploh varno, da jo pustim samo med tem ko jo grize? :)
Hvala
lp



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 19 Junij 2012, 23:34:37
Pomoje odvisno od tega, kak pes je, kaki čivavi že še ne bi dala, medtem ko je naš pri 9, 10 tednih že grizel uhlje in tudi bikovke, pomoje najbolje da mu najprej daš in si zraven, da vidiš kak bo... Moj je rabo kar nekaj časa, da je skapiral da je to za jest ;D



LacenS

  • Gost
Odgovori #8 : 19 Junij 2012, 23:38:28
 ;D
Hvala za odgovor.
Bom ji dala pa bomo videli kaj bo nastalo :).
Rajši sem vprašala kot da naredim kako bedarijo  :D.
lp



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 20 Junij 2012, 00:07:28
Pomoje odvisno od tega, kak pes je, kaki čivavi že še ne bi dala, medtem ko je naš pri 9, 10 tednih že grizel uhlje in tudi bikovke, pomoje najbolje da mu najprej daš in si zraven, da vidiš kak bo... Moj je rabo kar nekaj časa, da je skapiral da je to za jest ;D

Men se zdi pa lih obratno. Prej bi dala nekemu malemu psu bikovko v času, ko je sam, kot pa velikemu. Ker nekateri so taki požeruhi, da bi kos hoteli celega pojest, ko recimo en del zgrizejo. Pri čivavi in ostalih malih pasmah ni take bojazni, da bo neko bikovko zgrizel do te mere, ko jo bo probaval pogoltniti. Vsekakor bi js dala take stvari prvič pod nadzorom. Kasneje pa vidiš kako je


LacenS

  • Gost
Odgovori #10 : 20 Junij 2012, 09:16:58
Psicka je pasme srednji snavcer, tako da je trenutno se precej majhna...
Danes sem ji dala in imam trenutno ze pol ure mir  ;D (pa ne tega zdaj narobe razumet!)...
Ko je pa v kletki in ugotovi, da je sama jo neha zanimat karkoli ji nastavis v kletko in se na zacetku dere, ko pa pridem nazaj pa ne spi, ampak lezi pa caka da ji kdo odpre...no se bo ze navadila



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 20 Junij 2012, 09:41:25
Če je majhna ji lahko bikovko pustiš brez problema, saj ni nevarnosti, da bi požrla kakšen večji kos.
Kar se pa tiče kletke, jo pa res navajaj počasi, da je ne bo zasovražila. Torej začneš najprej tako, da je ne zapiraš notri ampak jo samo vsakič, ko gre v box, nagradiš. Potem postopoma začneš z zapiranjem, na začetku le za par minut potem pa čas postopoma podaljšuješ.



LacenS

  • Gost
Odgovori #12 : 20 Junij 2012, 09:54:17
Ok super :)...
Kletko ima sicer kar rada, gre tudi sama not spat, ji pa dajem not obrok ter tu pa tam nastavim kak priboljsek...
"problem" je ker ne morem bit 24 ur zraven nje(moram tudi starejsega psa peljat na sprehod) tako da jo pac pustim v kletki dobre pol ure in ji zraven nastavim kaj za glodat(kong s cim napolnjen,...)
Ko pa osvojiva kliker, pa nameravam se delat z njo "crate games"?...
Hvala za pomoc
Lp



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 20 Junij 2012, 15:35:42
Bikovke lahko mirno daješ po občutku če vidiš da jo pes skulirano grize. Lahko tudi toliko prevelik kos da ga potem odstraniš kolikor ga ostane.

Kar se pa samega boksa tiče. NE je zapirat v boks samo takrat kot greš, ampak tudi (za kratek čas- lahko tudi samo za 5 minut) takrat ko si zraven. Crate games se lahko greš pravzaprav v osnovi že brez klikerja pri nižji stopnji igric  ;) oz lahko začneta že uvajati kliker kar takoj.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


LacenS

  • Gost
Odgovori #14 : 20 Junij 2012, 16:13:59
hvala za odgovor!
Zdaj že eno bikovko(okrog 20cm?) grize cel dan(v obrokih) in po moje še bo za nekaj časa  :D...priročna zadeva za zamotit...(škoda da se nisem že prej spomnila  :))
v kletko jo zaprem za kratek čas tudi ko sem not, kar se pa klikerja tiče je izredno hitro ugotovila za kaj se gre(v 5-ih poskusih obvladala sedi, drugi dan pa že na besedo), samo imam problem, ker ji nobena hrana(ali igračka) ni dovolj zanimiva, da bi sodelovala za več kot 5 poskusov...
se mi zdi, da ji ne paše preveč jest, ker je vroče-zjutraj še poje navdušeno, potem pa niti ne kaj preveč(pa imamo klimo v hiši).
Grem pa zdaj v kratkem v pasjo šolo, da se prav naučim kako delat s psom :).




Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 20 Junij 2012, 16:47:26
Pa saj 5 poskusov je za to starost ideal. Ne preveč na enkrat drilat  ;) je bolje večkrat po 5 poskusov kot enkrat 10 in tistih zamorjenih.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


LacenS

  • Gost
Odgovori #16 : 20 Junij 2012, 18:56:24
 ;D sem ugotovila, da imam previsoke zahteve ja :)... nimam ravno občutka...ker sem gledala posnetke kliker treningov z mladiči, ampak so verjetno bili že malo starejši...
danes sem se namreč šla dogovorit za šolo in jutri začneva in so mi tudi rekli, da je to dovolj...



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 20 Junij 2012, 19:12:20
Posnetki so sicer super vodilo. Šola še boljša (sploh taka ki ne forsira). Najboljši pokazatelj dela pa je tvoj pes. Ga ni enakega  ;).
Nekako splošno pravilo je, da nehaš takrat ko je pes najbolj zagret oz. po 1-2 najboljši izvedbi vaje. Tako bo naslednjič z veseljem naredil kako ponovitev več.  :) Pa še dobro informacijo dobi - da je uspešen in ne da ga moraš popravljat.
Sicer pa veliko uživancije s kužom  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


LacenS

  • Gost
Odgovori #18 : 20 Junij 2012, 19:16:49
upam, da bodo inštruktorji v redu(prvi vtis je bil dober)
sicer pa hvala  :).



LacenS

  • Gost
Odgovori #19 : 27 Junij 2012, 14:37:49
Če bo še koga zanimalo...
Danes sem bila v trgovini za male živali in sem povprašala glede bikovk...prodajalka mi je odsvetovala bikovke in podobne zadeve(posušeni požiralniki, itd...-ne vem kaj vse obstaja :D) za pse mlajše od nekje 1 leta, saj bi naj bile veliko premastne...boljše je da daš psu kakšne posušene ribje kože npr.
Je pa imela to vse na voljo, tako da je prej sebi delala "škodo"-ker ni prodala...tako da mislim, da je res dobronamerno svetovala...
:)
lp



white rose

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 29 Junij 2012, 15:56:59
Definitivno je ribja koža veliko bolj mastna od bikovke....buča stoletja.
Bikovke, kite, telečje rolce, sušeni vampi, uhlji...itd so idealni dodatki za glodanje sploh DO enega leta, ko so psi v obdobju dentacije...


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #21 : 29 Junij 2012, 17:41:15
Danes sem bila v trgovini za male živali in sem povprašala glede bikovk...prodajalka mi je odsvetovala bikovke in podobne zadeve(posušeni požiralniki, itd...-ne vem kaj vse obstaja :D) za pse mlajše od nekje 1 leta, saj bi naj bile veliko premastne...boljše je da daš psu kakšne posušene ribje kože npr.
Je pa imela to vse na voljo, tako da je prej sebi delala "škodo"-ker ni prodala...tako da mislim, da je res dobronamerno svetovala...
Nam zaupaš v kateri trgovini to, lahko tudi na ZS :) Za tole kar ti je ta prodajalka svetovala prvič slišim in sama res ne vidim razloga, da bi bikovke škodovale mladim psom do 1 leta.


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #22 : 29 Junij 2012, 23:40:03
da bi bikovke škodovale mladim psom do 1 leta.

Najbrž zato ker so trde in bi posledično lahko poškodovale zobe.  ::) ::)


LacenS

  • Gost
Odgovori #23 : 30 Junij 2012, 01:35:12
 Ja bikovke bolj zaradi zob, ostalo pa naj bi bilo premastno..kar se pa ribjih kož tiče pa... ne vem kaj naj rečem :)
trgovino ti pošljem na zs, da se ne bi kdo slučajno kaj pritoževal :)...
jaz sem ji bikovko vseeno pustila saj jo ima rada in eno žveče že več kot teden pa še za vsaj toliko časa bo :)...
čudno je to, ker sem nameravala kupit kake posušene dele, ampak ko mi jih je odsvetovala jih pač nisem...
lp



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 30 Junij 2012, 09:32:51
Vsi posladki in žvečke so lahko problematični (pravzaprav tudi vsa hrana) če jih daješ preveč ali kar vidiš da psu ne paše ;) Po zdravi pameti.

Zaradi zobkov je morda lahko problematična preveč trda žvečka v času mlečnih zobk. Pa še to zaradi tega, ker če med menjavo zobk, ko so dlesni razdražene pes zagrize v kaj trdega trdega lahko dobi slabo izkušnjo ter se potem boji stabilno zagrabit stvari v gobec. Kar v praksi pomeni čuvanje v času parih tednov med menjavo zobkov. Vendar so prav bikovke (in ostale naravne sušene stvari) tiste ki so še najbolj OK v tem obdobju. Bikovka se med žvečkanjem postopno mehča in stimulira dlesni do prave mere  :) Za primerjavo ti je rahlo neprimerna žvečka tista ''kost'' iz goveje kože (se lahko ustvarjajo ostri robovi) ali pa prav kakšne kosti iz juhe (se ne vda pod ugrizom tako kot bikovka). Kakor koli tudi če se držiš temu podobne teorije ti pes Lahko začne bikovke jest dosti pred enim letom starosti.  ;) Vsekakor ti pa mora nekaj žvečit prav zaradi lažje menjave zobovja.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


LacenS

  • Gost
Odgovori #25 : 30 Junij 2012, 17:08:57
Super  ;D...
Sem bila po tem kar malo skeptična, samo če pa je bikovka res zakon...boljše to kot mojo omaro  :P...
Pa glede na to s kakim tempom jo jé, res ne bi smelo biti problemov...verjamem pa da bi bili, če bi vsak dan dobila eno ali dve...
Hvala, ste me malo "pomirili"... ::)



Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 01 Julij 2012, 12:28:15
Jaz tudi mislim, da mu lahko daš bikovko... Moja je bila full grizli in sem ji dajala bikovke. Še zdaj je nora na njih. Nisem pa res nikoli pomislila, da bi ji lahko škodile - sej to je sam koža, ali ne? Ni neke blazne maščobe v njih, ali se motim?
Ribje kože se meni in moji psici zdijo super, sam jo pohrusta v 5 sekundah. Bikovko ima vsaj 20 min  :-[
seveda ko je bila mladič, je eno bikovko grizla dva dni...
Glede tega, da je pretrdo - je pa najbrž moja omara in stena trša, pa jih je lepo obdelala...  :'(
Je pa res, da je še raje kak tepih al pa kak čevelj zgrizla. Hvala bogu, da so ti časi mimo...
LPT

htttp://www.sky-lab.si