Koliko zapravite za svoje ljubljenčke?

Bela stella · 44082

Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #60 : 24 Avgust 2007, 08:13:38

Ovratnice je uničil 3, povodca 2, 2 flexija, 2 oprsnici, tako da imamo sedaj bolj malo opreme.

Hmmm, a hoče Kal tebi nekaj povedat hehehe? Kako za vraga mu je pa uspelo uničit toliko ovratnic in povodcev?

Kristinca & Florinca


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #61 : 24 Avgust 2007, 08:16:37

Ovratnice je uničil 3, povodca 2, 2 flexija, 2 oprsnici, tako da imamo sedaj bolj malo opreme.

Hm zanimivo, jaz imam en fleksi že od samega začetka, ko sem jo dobila, drugega smo kupili, ker je daljši. Oprsnic pa mislim, da je bilo najmanj 6. Te pa nam nekako uspe uničiti ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #62 : 24 Avgust 2007, 08:20:35
Hahaha, Florinca to se tudi jaz sprašujem.  :D

Živi sem v 7ih letih zamenjala le 2 oprsnici (eno je razgrizla, ena je počila plastika za zapet).  :P Fleksi imava že celooo večnost (od začetka ko sem ga ji kupila), povodce in ovratnice pa tudi. Edino iz small ovratnice sva prešli na večjo.  :)

No ja, jaz tudi ne pretiravam v zapravljanju. Redno pa kupujemo poleg nujnih stvari (birketi, konzerve, ampule) tudi kakšne priboljške, kosti za glodati, vitaminčke,itd... Me pa vedno znova navdušujejo pasje igrače, te bi pa kar vse pokupila. :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


malena3

  • Gost
Odgovori #63 : 24 Avgust 2007, 08:59:23
Hehe, kaj naj bi mi pa povedal? :P

Pri dveh ovratnicah sta šli sponki za zapenjat, ena se je pa strgala.
Pri povodcih so šli karabini, potem smo to popravili, se je pa začelo trgati, sploh en, ko ga ima zunaj, ko je privezan, ta je čisto uničen.
Oprsnici pa enako, ena je počla na sponki, ena pa je popokala po šivih. :D

Kar se pa tiče flexija, sta bila dva na tenko vrv, enega je zgrizel, ko sem ga zunaj pustila za 5 minut in šla na wc, drug se je pa kar strgla na sprehodu.

Tako da imamo sedaj res orenk flexi in oprsnico, pa je še vse celo.

Samo res, ko tole berem, je res mal porka dio. :D




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #64 : 24 Avgust 2007, 09:24:44
malena3 tole s Flexijem mi je pa znano mi smo jih v Larsovem življenju zamenjali kar nekaj po pravici povedano je ta ki ga imava zdaj  mislim da 7 po vrsti in zaenkrat se še zelo dobro drži (zgleda so se obrestovala vsa dopisovanja s fabriko :D), držimo pesti in trkamo na les da bo tako še naprej.

Pri nas ni zgrizel nobenega, je pa šla plastika v kateri je feder spravljen in potem vrvica ni šla več v ohišje, ampak smo jih vseeno potem ponucali še do konca, štrik je bil uporabljen za kako učenje ali pa da je bil na zelo dolgem štriku pripet na vrtu.


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #65 : 25 Avgust 2007, 23:47:24
jaz pa imam svojo psičko le slab mesec, pa sem zapravila že veliko prišparanega denarja pa še sploh nisva niti položile pogleda na veterinarja.
kupila pa sem ji kletko, ko me ne bo doma, to je stalo okoli 180evrov, potem so tukaj še igrače, za njih sem tudi zapravila že okoli50 evrov, priboljške imam še za kar nekaj časa, stali pa so okoli50 evrov, ima 2 oprsnici, 1 flexi in 1 povodec, ki so stali okoli 80 evrov. ker pa je še nova in prva psica pri hiši smo pa še dali okoli 25 evrov za posode za doma in za potovalne posode, okoli 40 evrov za zobno higieno in za šampon ter za glavnik in krtačo, aja pa tukaj so še kosti iz posušene kože, ki jih je že kar nekaj pogrizla, te so stale okoli 20 evrov, pa še razni priboljški raznih oblik. seveda pa ne pozabimo domačih igrač, kot so smčeči copati, naša oblačila ( katera imamo še vedno oblečena), razno pohištvo, nagaja pa tudi naši roži, ko ji krade zemljo in se z njo igra.

zdaj pa ji še nameravam kupiti ležišče.

drugače pa sem sigurno kaj pozabila.

je pa vse skupaj prišlo do zdaj približno 450 evrov brez hrane.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #66 : 25 Avgust 2007, 23:48:22
ampak za moja ljubico se vse splača dat ;D ::) :)

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #67 : 26 Avgust 2007, 12:02:21
Kar se tiče mojih dveh,moram povedat,da več ali manj vse financiram sama. Na začetku je bil kar strošek,ko je bilo potrebno nakupiti vso opremo,ampak zdaj se je umirilo. Se pa znajdemo-Paxx se igra z Gajinimi igračami,plastenkami in žogicami,Gaja pa je imela nekaj igrač in jih je vse uničila,tako da zdaj prakticiramo home-made stvari,ki jih lahko razcufa po mili volji  ;) Stari štunfi in kosi jeansa so zakon  :o Pri hrani je tako,da ponavadi vzamem tisto,ki je v akciji-to pa je skoraj vedno ena in ista,ker dosti hodim po dostih trgovinah od štajerske do Obale in dam namesto 50€,samo 30€ ali manj.Imata pa 15kg oba skupaj za dva meseca(pojma nimam kako ???) ''Izrednih'' nakupov ne štejem(flexi,dvojni povodec).
Za priboljške pa gre cca.15€ na mesec.



_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #68 : 27 Avgust 2007, 10:19:18
Priznam, da sem zapravljiva kar se tiče moje ljubice.
V račun sem vzela:
-zdravje (cepljenja (30 EUR letno), sterilizacija (cca 130 EUR1x), preventivni pregledi 2-3x letno)
-prehrana (20 kg žakelj na dva meseca - 50 EUR, velcote, bikovke, sapniki - vsak dan dobi nekaj)
-šolanje (mala šola, B-BH, RO2, RO3, reševanje (trenutno malo pavziram zaradi službenih obveznosti) + bencin, ki je povezan s hobiji)
-oprema ( 6 ovratnic, 10 povodcev, 3 oprsnice, nagobčnik, plastični boks, 2 veliki blazini za v avto, en kup posodic, krtač...)
-igrače (vsak mesec cca 30-50 EUR, ker imam demolišerko doma, kar pa ne uniči pa izgubi - frizbiji, žogice, aporti, vrvi za vlečenje,..)
-zavarovanje (mislim, da je cca 130 EUR letno)

Vem, da bi lahko stroške zmanjšala, samo ne vidim potrebe - za mojo punco le najboljše!



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #69 : 27 Avgust 2007, 19:59:30
Moja sta bolj špartanska,ker sta psa in ne rabita 46 ovratnic in 77 povodcev.

Imata vsak 2 povodca,od tega je po en komplet z zatezno ovratnico za šolanje,vsak svojo posodo za vodo in hrano,vsak svoje ležišče s tem da ima eden kar gumiran tekač,kakršen je za v kopalnico.vsak ima igračko ali dve,tamal po en frizbi na cca. 2 meseca,hranim ju z briketi,kar je v bistvu tudi največji strošek,okoli 86 evrov na mesec.Nimata priboljškov,ker delata na igrače.Pa seveda veterinar-cepljenje,striženje krempljev in čiščenje zobnega kamna.


Aja,imata pa veliiiiko moje ljubezni in časa.
Pa mislim,da sta popolnoma srečna psa.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #70 : 27 Avgust 2007, 22:24:54
Koliko zaprevimo za Rivo? Veliko preveč če prešaš moje starše in premalo če prašaš mene, če pa pogledaš z distance najbrš res ravno prav. 
Na začetku sem zašravila veliko veliko, za igrače, ki jih ni povohala (od kar velike številke igrač ki sem jih ji kupila so sedaj uporabne cele 3  ::) ), pribolške, ki niso bili ravno kvalitetni in podobno. Potem opaziš da je najboljša igrača čisto navadna plastenka, storž in palica, pribolšek pa suh kruh.
Ima 2 ovratnici, 1 fleksi, 2 navadna in 2 razstavna povodca (četudi jo nimamo namen razstavljati ampak so mi pač zelo praktični  ;) ). Razni kičibričiji pa so mi tudi ušeč, ampak ko pomislim koliko bi bili dejansko praktični in uporabni ji raje kupim kakšno kost  ;D . Drugače pa je tudi naš največji strošek hrana.

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #71 : 28 Avgust 2007, 09:32:22
Kako si človek oddihne,ko vidi da ni edini.

Ronu ne kupujem priboljškov,ker je suh kruh in salama zakon.Uheljčke doma dobi,bikovke tudi...Kar se pa ovratnic in povodcev tiče.Imeli smo 3 ovratnice-eno je izgubil,na eni mi je v nedeljo počil karbin,imamo še eno.Zraven imam še 2 povodca in 1 flexi,ki je bil zgrešen nakup.

Nogometna žoga je res super stvar in tudi vse druge žoge.Imamo še cufko,ki je malkorat v uporabi to je pa tudi vse.Najbolj pa pogrešamo frizbi,ki smo ga nekoč nekam čudno vrgli in ni nikoli prišel nazaj...

Pri psu sem res skromna ne bi pa mogla reči da je isto pri konjih.Tam se mi pa odklopi :-[

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #72 : 28 Avgust 2007, 11:24:58
Ljudje se razlikujemo med sabo, nekateri porabijo(mo) več za  obleke, čevlje, kozmetiko, tehniko,... nekateri so zadovoljni z osnovnimi zadevami. Enako je pri skrbi za naše pse. Če mene vprašate ni ovratnic in povodcev nikoli premalo, vedno imam rezervne v avtu (lahko se mi kaka strga med sprehodom, po drugi strani sem pa pobrala že en kup najdenčkov in se je izkazalo za priročno).

Kar se tiče igrač priznam, da malo pretiravam... šparam lahko kje drugje, pri Tyri pa ni šans.




SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #73 : 28 Avgust 2007, 12:11:23
Citiraj
Ljudje se razlikujemo med sabo, nekateri porabijo(mo) več za  obleke, čevlje, kozmetiko, tehniko,... nekateri so zadovoljni z osnovnimi zadevami. Enako je pri skrbi za naše pse. Če mene vprašate ni ovratnic in povodcev nikoli premalo, vedno imam rezervne v avtu (lahko se mi kaka strga med sprehodom, po drugi strani sem pa pobrala že en kup najdenčkov in se je izkazalo za priročno).

Kar se tiče igrač priznam, da malo pretiravam... šparam lahko kje drugje, pri Tyri pa ni šans.

Se strinjam.
Samo moti me stavki kot so-za mojega psa/psico mi ni škoda denarja ali pa za mojega psa/psico le najboljše,pa........

Ko pa vsi dobro vemo,da so vse fensy šmensy ovratnice,povodci,plaščki,...... samo in izključno le za lastnike.

Psu je vseeno,če ima povodec narejen iz prusika,ovratnico podeduje od prejšnjega psa,......in je srečen že samo z našo ljubeznijo in pozornostjo..

Ne gre za šparanje,gre za nerazumno razmetavanje z denarjem,ki ga pač ne prakticiram.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #74 : 28 Avgust 2007, 12:17:25
Se strinjam.
Samo moti me stavki kot so-za mojega psa/psico mi ni škoda denarja ali pa za mojega psa/psico le najboljše,pa........

Ko pa vsi dobro vemo,da so vse fensy šmensy ovratnice,povodci,plaščki,...... samo in izključno le za lastnike.

Psu je vseeno,če ima povodec narejen iz prusika,ovratnico podeduje od prejšnjega psa,......in je srečen že samo z našo ljubeznijo in pozornostjo..

Ne gre za šparanje,gre za nerazumno razmetavanje z denarjem,ki ga pač ne prakticiram.


Lp Zoran

Ampak tole se ne nanasa samo na pse... Mislim enako bi lahko rekli, zakaj bi vozil bmw ce se lahko vozim z puntom, zakaj bi otroku kupili vozicek za 600€ ce ga lahko za 350€, vse ostalo mu bomo kompenzirali z ljubeznijo... Vecino stvari ljudje kupujemo zaradi sebe, ampak mislim, da s tem nikakor ne moremo skoditi svojemu psu. Ce nekomu pase imeti 100 povodcev z diamanti in se zaradi tega bolje počuti zakaj pa ne.  :)



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #75 : 28 Avgust 2007, 12:19:16
Jst nikoli nisem šla računat koliko porabimo na mesec...
Dejstvo je da pri hrani ne šparamo in pri veterinarski oskrbi tudi ne.
Velikokrat dobivajo posladke (različne).
Kar se pa vrvic in ovratnic tiče, kupim nove takrat ko je to potrebno.
Ne bi šla pa štet vsega kar imam doma od opreme, ker je tega veliko in niti ne uporabljamo vsega več ;D



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #76 : 28 Avgust 2007, 12:29:25
hm, Annie poje cca 3 kg na mesec, je to torej 15 EUR, pa kekse ji kupim, ima 1 škatlo za 2 meseca, torej je to naslednjih 5 EUR, priboljškov ne dobi, učiva se kar z briketki ( dobi takoj alergijo, če dobi kaj drugega), pa vsake toliko dobi kožo za žvečenje. NA ovratnicah in povodcih se pa le "pasem", kupim pa ne. Njej je čisto vseeno, kaj ima, jaz pa tudi ne morem uporabljati več kot ene ovratnice+povodec naenkrat.  :)  Ima pa 2 postelji, v vsaki sobi eno.  ;D ter 2 ovratnici, 2 oprsnici ( ena je bila darilo), 1 fleksi ter 2 povodca ( 1 darilo).  Igračk ima tudi kar precej, pa se je to nabralo v 2 letih. najraje ima pa tako najstarejše in najsmrdljivejše igračke.  ;D

Torej, brez Strongholda, me pride enih 20 EUR na mesec.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #77 : 28 Avgust 2007, 12:31:13
Citiraj
Ce nekomu pase imeti 100 povodcev z diamanti in se zaradi tega bolje počuti zakaj pa ne. 

Ja,točno to-če nekomu paše in se bolje počuti!
Lastnik,ne pes.

Potem seveda,zakaj pa ne:  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #78 : 28 Avgust 2007, 12:38:09
Oh, dragi moji. Nihče ni prebral prvega posta ob Bele Stelle.  ::)

Ne zanima nas vaš inventar.  ::) Ne zanima nas, koliko opreme imate, koliko hrane na mesec poje, pač pa koliko na mesec porabite za ekstra stvari in katere? So to priboljški, povodci, krtače, šamponi? Kako pogosto, kar tako zavijete v pasjo štrcuno in kaj kupite?

Dajte prosim prebrat vse od začetka, predno odgovarjate. Drugače se ne držimo zastavljene teme.

Kristinca & Florinca


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #79 : 28 Avgust 2007, 13:24:40
Vsaka tema se nekje začne in potem nadaljuje.

Težko je opredeliti mesečni strošek, ker ponavadi ni konstanten - vsaj pri meni ne. No, pa dejmo poskusit tako odgovorit (če štejem vse tri pse, bi bil strošek višji)
-pol žaklja hrane 25 EUR
-sapniki - 1 vreča 5 EUR
-bikovke - 10 EUR
-hrenovke (šolanje) - 5 EUR
-razni dodatki (vitamini,...) - 10 EUR
-igračke mesečno 30-50 EUR (nobena ne zdrži ravno dolgo)

Torej nekje od 85 - 105 EUR mesečno. Hrano sem štela zraven, saj pri večjih pasmah to ni zanemarljiv strošek.

Vedno se ustavim v kaki trgovini za male živali in nikoli ne oddidem praznih rok ;)



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #80 : 28 Avgust 2007, 14:04:19
Jaz za extra ne zapravim kaj dosti; že osnovna hrana me pride okrog 70 EUR, igrač ima dovolj še iz prvih mesecev; tako, da so edina stvar, za katero dodatno zapravljam, šamponi in piškotki; če kupim šampon zapravim takrat malo več, če samo piškotke, je tudi par EUR čisto dovolj, ne kupujem namreč nekih ful dragih, ker zaleže tudi košček sira ali suhega kruha. Grem pa dostikrat v pasjo trgovino malo pofirbcat; pa znam iti tudi praznih rok ven! No, pa kakšna stvar, ki se mi pokvari (npr. glavnik, krtača itd.), tisto nadomestim.

Lp,
Gabi

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #81 : 28 Avgust 2007, 14:22:20
Oh, dragi moji. Nihče ni prebral prvega posta ob Bele Stelle.  ::)

Ne zanima nas vaš inventar.  ::) Ne zanima nas, koliko opreme imate, koliko hrane na mesec poje, pač pa koliko na mesec porabite za ekstra stvari in katere? So to priboljški, povodci, krtače, šamponi? Kako pogosto, kar tako zavijete v pasjo štrcuno in kaj kupite?

Dajte prosim prebrat vse od začetka, predno odgovarjate. Drugače se ne držimo zastavljene teme.

Se ne bi mogla bolj strinjat s tabo. Redko kdo se drži teme  :-\



alja12345

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 11 September 2007, 16:37:59
Jz za svojega zajčka Bunny-ja kupim v trgovini vedno hrano ko mi je zmanjka potem imam vedno doma tudi 2 škatji(2 paketa)
vitaminov ki mu jih dajem vsak dan poleg hrane ampak tudi dobi kak priboljšek ki mu je naj bolj všeč to pa je korenje, zelje...v glavnem najraje ima zelenjavo ki mu pomeni več od samih dobrot iz trgovine,seveda pa jih ima tudi rad. :)

alja


Gaby

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 8
Odgovori #83 : 11 September 2007, 21:03:17
Za obe zapravim:

50 kg hrane  = 50 EUR za Ditko
3 kg hrane = 13 EUR za Nitty
priboljški = 40 EUR
pa za ostale = 20 EUR
pa vsake toliko kakšna nova igrača.

Vse skupaj na mesec cca. 130 EUR.

LP.  Gaby


lup

  • Gost
Odgovori #84 : 12 September 2007, 16:35:43
Ne pretiravam z nepotrebnim nakupovanjem,kupim le tisto kar nujno potrebujeta.Kupujem jima raznovrstne priboljske,ceprav Pho-icka vecinoma dobiva prav brikete kot priboljsek.Drugace pa kupim kaksne igrace sele,ko so zares unicene,pozimi bom za obe kupila dva plascka,zdaj sem vpisala se Pho v malo solo&agility,drugace pa zares ne pretiravam.
Najmanj zapravimo prav pri veterinarju...samo cepljenja (zaenkrat in hvalabogu,da ne bomo nic drugega se dolgo potrebovali).Mogoce enkrat na dva meseca se frizer,ki Luni naredi tisto pravo "westie" frizuro in to je to.
Igracke in priboljske pa imata skupne.
Tako,da na mesec porabim okoli 30€.Mogoce se to ne...   ;)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 12 September 2007, 18:14:41
Precej... Rajši ne bom šla v točne cifre, ker se bom še zasekirala  ::)
Ampak osnovne stvari tako nekako...
Hrana za pse cca 60 eur mesečno, za mačke okoli 40 eur (hrana, posebej pa še kakšne poslastice in igračke seveda).
Miši so minimalci, par eur/mesec in kar je stelje, pa seveda priboljškov, ma niti ne več kot 25 eur (vsaj mislim, da ne  ???).
Bitje je tisto svojo packarijo, ki me je stala cca 9 eur že cca 1 mesec in imam itak že prirastek za naprej, tako da bo strošek samo še moka in kakšni kosmiči ipd., kar je praktično nič.
Oskar ima za 20 eur zalogo za nekaj tednov (zdaj seveda, ko bo zrasel, bo strošek večji).
Veterinarski stroški - nepredvidljivo pač.
No, to je to. Seveda po potem ob kakšnem extra pritoku zapravim še dodatno za neumnosti, ki se večinoma izkažejo za nepotrebne  ::)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #86 : 12 September 2007, 21:58:13
Malo izven teme, ampak vseeno...ker me bo razgnalo od radovednosti... :-[
Yo, kdo je to Bitje?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 12 September 2007, 22:07:33
Malo izven teme, ampak vseeno...ker me bo razgnalo od radovednosti... :-[
Yo, kdo je to Bitje?

Bitje je leopardji gekon  :P No, tu najbrž paše zraven še pojasnilo... Spol se določi po spolni zrelosti, do takrat pa...

p.s. A kdo je Oskar te pa ne zanima?  :( ??? :P ;D


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #88 : 12 September 2007, 22:11:01
A kdo je Oskar te pa ne zanima?

želv.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 12 September 2007, 22:20:13
želv.

Napača, Maja :P

Oskar je tisto, kar je večina mislila, da ne bom nikoli dovolila - ah, otroci nas pač znajo obrniti naokoli, a ne  :-\
Je uresničitev dolgoletne želje moje hčerke, torej ni moj (da me ne bo skalpirala ponoči  8) ).
S pomočjo dolgoletnih prijateljev iz forumov si je z lastnimi prihranki za nakup živali, terarija, hrane itd. za rojstni dan priborila dovoljenje za ČISTO PRAVEGA AMERIŠKEGA GOŽA  :P
Ja, Oskar je gožek, ki se je izvalil 25.5., točno 3 mesece pred njenim rojstnim dnem  ;)

p.s. fotke bojo v mojem albumu po levitvi, ker je trenutno "zmokiran"... beri: tik pred levitvijo.