Koliko zapravite za svoje ljubljenčke?

Bela stella · 44273

maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #90 : 12 September 2007, 22:48:17
kako je pa potem želvu ime? (zdej sva ze cisto OT) ...

da ne bo toliko OT, se moj izracun:
hrana za psa 100 € +
redni mesecni stroski za dihurje in MAkisa okorg 50 €
kar se tice pa ostalega - povsem odvisno od trenutnih potreb in "potreb" (t.j. trenutnega navdiha). Ce ze kaj kupujem, to sigurno niso krtace in samponi, prej igrace (malo zaradi mene, malo zaradi zverin), kaksno lezisce (macje), pa trenutno studiram (izbiram) o prevleki za sedeze v avtu. Aja, rabim se eno zlozljivo posodico za vodo ... Potem je pa to to ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 12 September 2007, 23:13:32
kako je pa potem želvu ime? (zdej sva ze cisto OT) ...

Želv niti nima resnega imena, ker smo trenutno v resnem dogovarjanju z enim fejst fantom, kjer bi želv lahko bival v zunanji ogradi. Namreč (OT totalno) kopenski želvi, ko je enkrat že res velika, zelo težko v omejenem prostoru nudiš dovolj velik terarij in optimalne pogoje. Zato se dogovarjamo s tem fantom, da poskusimo, kako se ujame z njegovimi (problem zna biti, ker je samček), ker verjamem, da mu bo veliko lepše v ograjenem vrtičku, namenjenem prav za želve.
V teh mesecih sem ga navadila na hrano, primerno za želve, kar je bilo zelo težko zaradi prejšnjih slabih navad in razvad...
No, OK, končno je dosegel primerno oz. optimalno težo (bil je pohvaljen , kar mu zagotavlja, da preživi hibernacijo...).
Če bo vse po sreči, bo letos že hiberniral in spomladi živel tako, kot bi te ljubke želvice morale...
To je to... Upam, da bo uspelo...


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 12 September 2007, 23:15:49
Aja, rabim se eno zlozljivo posodico za vodo ...

Imam jaz eno, če boš kje v bližini, ker mi ne pride prav.


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 12 September 2007, 23:17:21
Jaz porabim bolj malo... :-\ 8)
Glede na to,da sicer živim pri starših ampak se preživljam sama, ne pretiravam. Na začetku sem kupila osnovne stvari (posodice,ovratnice,povodec..). Nekaj sem dobila celo od nonine psice (nekaj povodcev,posodic,odej).
Spi na odeji,ki sem jo imela jaz kot mala dečva...Zamenjala sem samo flexy (2x),ker je enega pregrizla, en se je strgal...Ostalo ima že 1 leto isto....  :-\
Ima 1 povodec in 1 ovratnico,ki sta namenjena šolanju in 1 povodec in 1 ovratnico,ki sta namenjena sprehodom in ostalim dejavnostim.
Največ porabim za hrano in za šolanje (tečaj + benz).
Od igrač ima najraje teniške žogice,ki jih dobim zastonj, druge igrače naredim/sešijem sama in jih ima itak najraje  :o  ;)
Nekaj malega pride še za nagradice za šolo (hrenovke),sam to se skorajda ne pozna.
Pa kašen frisbi na mesec...

Najbolj jo "razvajajo" ostali člani družine. Mama ji kupuje kupe kosti (ki jih nakoncu niti povoha ne),igrače ki ji sploh niso zanimive, povodce,ki niso praktični itd.
Ji prinese vedno nekaj,ko pride iz trgovine...Je zanimivo kakšno uro ali celo dan,potem pa pristane v kotu...  :-\
Ona ima malo več prihodkov kot jaz.... :-[ :-\

Seveda je pa tukaj tudi nona in sosedje,ki redno kaj prinesejo...Od igrač pa do klikerjev  :D




maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #94 : 12 September 2007, 23:27:03
Oskar ima za 20 eur zalogo za nekaj tednov

želv.

mater sem tupa ... :-[

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 12 September 2007, 23:30:38
mater sem tupa ... :-[

Ma ne, mičken je še, za ene 5 tednov pa ima, ja  :)
Če rabiš posodico, mi povej, kdaj boš v bližini, da jo izbrskam, meni čisto nič ne koristi  :(


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #96 : 13 September 2007, 09:38:09
O hudo Yo, madonca zdaj je pa res že pestro pri vas.

Jaz sem ravno včeraj spet zapravljala en malo za Albo. Premamila me je oprsnica od Rogza, čeprav sem šla v trgovino z namenom kupiti le novo krtačo, ker se je stara nekje izgubila.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


INNA

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 25 September 2007, 13:57:52
Jaz zapravim največ pomoje na igrašah. Ima 20 vrst igrač, kar nekaj žogic, nogometno žogo (ima najraje od žog), 3 vrste ježkov. Enega zelenega je dobil ko je prišel k nam, je sicer čisto strgan, a ga ima najreje. Zmeraj ga nese v box ko mora noter, pa ko gre iz boxa ne gre nikoli brez ježka.
Moj fant se zmeraj krega da pretiravam.
Vsake tok ko grem po hrano, mu kupim kakšno kost( te ko sp pakirane po ene 3 skupaj),...malo se ukvarja z njo, pol pa običajno pusti. Pasjo čokolado mu kupim kdaj....
Na žalost pa gre ves strošek name...S fantom si deliva samo za hrano,zelo malokrat on kupi kaj ker pravi da ima dost,..tašča pa raje kupi kdaj kako konzervo... Sicer ko vidim kako je vesel nove igračke pozabim na strošek  :)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #98 : 25 September 2007, 14:19:59
Jaz zapravim največ pomoje na igrašah. Ima 20 vrst igrač, kar nekaj žogic, nogometno žogo (ima najraje od žog), 3 vrste ježkov. Enega zelenega je dobil ko je prišel k nam, je sicer čisto strgan, a ga ima najreje. Zmeraj ga nese v box ko mora noter, pa ko gre iz boxa ne gre nikoli brez ježka.
Moj fant se zmeraj krega da pretiravam.
Vsake tok ko grem po hrano, mu kupim kakšno kost( te ko sp pakirane po ene 3 skupaj),...malo se ukvarja z njo, pol pa običajno pusti. Pasjo čokolado mu kupim kdaj....
Na žalost pa gre ves strošek name...S fantom si deliva samo za hrano,zelo malokrat on kupi kaj ker pravi da ima dost,..tašča pa raje kupi kdaj kako konzervo... Sicer ko vidim kako je vesel nove igračke pozabim na strošek  :)

Ti verjamem. ;D ;)

Lp Alja



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #99 : 25 September 2007, 15:32:06
Mi smo kar zapravljali; nakup boksa za stanovanje, boks za avto, kasneje tudi ležišče konfort. Sedaj smo vse skupaj pospravili, ker tega ne potrebujemo več oz. bomo poskušali prodati.
Glede hrane in priboljškov pa sledeče: en žakelj (7,5 kg ) za 2 meseca, vsak mesec čokoladni priboljški + keksi za šolanje, tu in tam kakšno kožo za žvečenje.
Največ smo verjetno zapravili za hrtje ovratnice (morajo biti širše) saj v povprečju stane ena cca. 25 EUR.
Pa seveda ne smem pozabiti na zavarovanje za psa; 105 EUR/leto.

A vseeno mi ni žal niti centa.

P.s.: Bral sem raziskavo, kjer je bilo zapisano (velja za italijo), da naj bi lastnik zapravil za psa cca. 500-700 EUR/LETO (všteto tudi cepljenja). Mislim, da bo kar držalo.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #100 : 25 September 2007, 18:12:32
Citiraj
kasneje tudi ležišče konfort

A tudi komforta ne rabite več?


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #101 : 25 September 2007, 20:53:14
Vzeto iz konteksta; ostal je le še comfort!!!



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #102 : 25 September 2007, 20:55:57
Citiraj
Vzeto iz konteksta; ostal je le še comfort!!!

Aha.
Škoda,bi ga kupil.     :P


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #103 : 27 September 2007, 14:28:11
Aha.
Škoda,bi ga kupil.     :P


Lp Zoran

Kupi si novega!!!  :P



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #104 : 27 September 2007, 19:03:40
Citiraj
Kupi si novega!!! 

Ma ja,ampak sem mislil,če imajo sosedi že razprodajo,........    ;)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #105 : 28 September 2007, 12:21:05
ja sej maš ti tudi razprodajo sky a ne

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #106 : 28 September 2007, 13:28:28
Citiraj
ja sej maš ti tudi razprodajo sky a ne

Ja,jaz tud.  ;)

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 09 Oktober 2007, 17:28:39
Serbus vsem!
Bom direktna kaj se zapravljanja tiče kar v evrih :) Vsaki teden zavoj briketov 3kg(18 EUR),pasje piksne komplet 12(17.22 EUR),nova ovratnica 40EUR,škatlica shoko dropov2x(ne vem cene),kosti iz naravne kože,vsaki dan eno(ne vem cene)rečno da sta artikla približno po 8 EUR vsak,40 EUR za cepljenje,10 EUR za apule proti zajedalcem,+(konzerve rib,jajc,je to enih 40 EUR najmanj)
Suma sumarum:260 EUR brez zavarovanja,pa če odštejem brez igrač,dekic ,za mesec okrober.Večina jih verjetno zapravi več,mi smo pač bolj skromni.



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #108 : 09 Oktober 2007, 19:43:41
Serbus vsem!
Bom direktna kaj se zapravljanja tiče kar v evrih :) Vsaki teden zavoj briketov 3kg(18 EUR),pasje piksne komplet 12(17.22 EUR),nova ovratnica 40EUR,škatlica shoko dropov2x(ne vem cene),kosti iz naravne kože,vsaki dan eno(ne vem cene)rečno da sta artikla približno po 8 EUR vsak,40 EUR za cepljenje,10 EUR za apule proti zajedalcem,+(konzerve rib,jajc,je to enih 40 EUR najmanj)
Suma sumarum:260 EUR brez zavarovanja,pa če odštejem brez igrač,dekic ,za mesec okrober.Večina jih verjetno zapravi več,mi smo pač bolj skromni.

Meni se to niti približno ne zdi skromno ;).

lp


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #109 : 09 Oktober 2007, 20:07:42
Serbus vsem!
Bom direktna kaj se zapravljanja tiče kar v evrih :) Vsaki teden zavoj briketov 3kg(18 EUR),pasje piksne komplet 12(17.22 EUR),nova ovratnica 40EUR,škatlica shoko dropov2x(ne vem cene),kosti iz naravne kože,vsaki dan eno(ne vem cene)rečno da sta artikla približno po 8 EUR vsak,40 EUR za cepljenje,10 EUR za apule proti zajedalcem,+(konzerve rib,jajc,je to enih 40 EUR najmanj)
Suma sumarum:260 EUR brez zavarovanja,pa če odštejem brez igrač,dekic ,za mesec okrober.Večina jih verjetno zapravi več,mi smo pač bolj skromni.
A misliš resno? :o ;D

Lp Alja



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #110 : 09 Oktober 2007, 20:14:30
Nikoli preveč!!!!  ;D :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #111 : 09 Oktober 2007, 23:14:27
Skromno? :o Z kar nekaj manj kot to jaz prezivljam oba, sebe in psa pa cisto lepo shajava in tudi psu nic ne manjka, tisto kar potrebuje dobi, naj bo to hrana ali pa veterinar  ;D

Lepo, da imate svojega kuzeka tako radi in mu marsikaj privoscite :-* :-*


Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 10 Oktober 2007, 06:09:07
Ja kaj pa jaz vem koliko zapavijo slovenci za svoje pse...odvisno od proračuna posameznika in če privoščim sebi, zakaj nebi tudi psu.Eni zapravijo še več :) ,saj pravim standard....



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 10 Oktober 2007, 06:29:48
Mislim pa čisto resno  :) gledajte iz stališča da če si nek "normalen" privatnik  pa, da imaš normalen dobiček ni panike :) ,recimo moji starši so v državnih službah in plače tam tudi z izobrazbo so ....vemo vsi....tako da zdaj veste ....j$%# ga tako je ....



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #114 : 10 Oktober 2007, 09:38:41
Nejcika, ni bilo misljeno nic slabonamerno. Mene osebno veseli, da je tako. Vsak po svojih zmoznostih, dokler sta obe strani zadovoljni in imata zagotovljene normalne pogoje. So pa zanimive razlike med temi zneski...ki pa so relativni. Niti ne mores fiksnega stroska povedati.. en mesec vec (razne sole, oprema, veterinarji...), vcasih pac samo hrana, ker ostalega pes ne rabi. Vsaj ce sodim po sebi.

Da ne bo sedaj izpadlo, da svojemu psu odtegujem potrebne dobrine...  ;)ima vse kar rabi, res pa je, da z raznimi konzervami in temi dodatki se ne "presranjujemo" pogosto in raje pri mesarju kaj kupim, kot priboljsek in sama skuham, nima 1000 razlicnih igrac itd.


Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 10 Oktober 2007, 10:59:52
Nelly , zelo lepo napisano,vidim da me štekate,jaz tudi vas,samo včasih ti dvigne tlak, da pišejo nekateri vse podčrtano in oh in ah češ ,kako je pa to zdaj mogoče,ali pa v tem smislu.
Se strinjam z vami,včasih damo več za pse,včasih manj(hvala bogu :)),pač po zmožnostih vsakega posameznika.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 10 Oktober 2007, 13:26:34
Ja no, marsikaj se tudi pri hrani prišpara (če imaš več živali pa sploh), če malo pokukaš, kje so kakšne akcije. Sicer je pa res, da potem tisto prišparano ponavadi itak zapraviš, ker imaš filing, da si "dobro prišel skozi". Tega se zaveš šele, če npr. doma še enkrat pogledaš račun  ::)


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #117 : 10 Oktober 2007, 14:57:58
Oj!
Mi imamo tri male žvale... Zneski?, ne veliki! V pet trgovino gremo velikokrat, ampak samo gledat-to pomeni, da lahko samo sanjam kaj bodo moji imeli... :) Pomoje da na mesec kakšnih 5-10€ Kakšni bari, bombažna vlakna za valilnico, palčke za sedet so nature, valilnica je home made(10 minut časa, dolgčas, in kartonasta škatla, če bi jo kupila 1 uro, ker če grem samo v pet trgovino pomeni, da grem še na sprehod po trgovinah, če imam denar še 10, 20 € zapravljenega več-pa ne za živali  :-[ )  Igrače... hm, za gobezdali mi je kupila sošolka za rojstni dan, Nelly ne mara novih stvari... Imata 2 brusna kamna, Nelly ga nima, ker a še pogledala na smrkla  >:D Potem, stelja... Za novo leto včasih oči prinese en paket, ki ga v službi dobijo domov(dela v DM skladišču) in je notri hrana, stelja, posladki, včasih kaj za psa, ampak to gre za sosedovega Cucka(samo ljubkovalno Cucek...) Ko se gre v pet shop kake dropse več prodajo, kong mogoče ...  ^-^ ;D  Koliko je to? Hmm, pomoje kakšnih 20 €, sem se malo zmotila, ko sem samo predivdevala  :-[ Smo med skromnimi... Aja, pa seno imamo že od Aki...
Lp,Tjaša



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #118 : 10 Oktober 2007, 15:29:38
Nejcika, razumem, da psi želiš nuditi najboljše. Nudiš mu po svojih zmožnostih. In prav je tako.  ;D



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 10 Oktober 2007, 16:19:03
Ja Yo,meni se enako godi ,ko pridem domov in potem je denarnica nekam suha :) ,pa takšni smo :) imamo radi maše lumpe(velike in male), SG ,tako lepe besede hvala enako.... :D
Tako zdaj pa na odmor, k mojemu Apolonu in v meglen popoldan...upam,da bo ja še kaj sonca v prihodnjih dneh.....adijo vsem....in uživajte od ljubljenčkih...malih in velikih... :-*