Trikec "Glej me"

Ovcka · 21460

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
: 23 Avgust 2007, 13:45:31
Naslednjo stvar, ki moram mojega pesjanarja nauciti je to, da me gleda ce mu recem. Zdaj me gleda samo, ce imam hrano ali igraco blizu oci.  ::)   
Torej, tisti ki to ze znate, kako ste jih naucili?  ;)


Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #1 : 23 Avgust 2007, 13:53:18
Jest sme mojo učila tako, šlo nama je zelo hitro...mal sem ji cmokala, in spuščala glasove, da je začela gledat obraz...potem sem pa kar začela govorit 'glej me, glej me' in ko ji ni bilo jaso zakaj ni dovolj, da pogleda v obraz me je začela gledat v oči, takrat sem pa kliknila.  ::)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2 : 23 Avgust 2007, 14:03:18
Kako bi pa lahko brez klikerja?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3 : 23 Avgust 2007, 14:07:07
Pri psu zbudiš pozornost ali ga pokličeš po imenu... Takoj ko te pogleda mu rečeš ''Glej me'' (klikneš) daš nagrado. Pomembno je, da pes ne vidi priboljška preden trikca ne izvede pravilno. To ponavljaj večkrat dnevno...

Ko mu boš rekla ''Glej me'', te bo pogledal in verjetno čakal nagrado. Počakaj par sekund da te gleda in nagradi. Tako postopoma podaljšuj čas gledanja. In kmalu bosta osvojila pozornost in ''Glej me''.  :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 23 Avgust 2007, 14:14:07
Kako bi pa lahko brez klikerja?

Rečeš besedo s katero ga pohvališ/potrdiš njegovo vedenje.

Pokličeš psa po imenu (lahko dodaš kasneje še povelje kot je "glej me"),ko sedi ob tebi,..ta te pogleda in ti mu rečeš: "Ja,priden" /nagrada.
Lahko pa mogoče uporabiš katero drugo besedo namesto imena (da vzbudiš pozornost) npr.:" pazi "....



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 23 Avgust 2007, 14:18:55
Midve sva začeli tako, da sem čakala kdaj me je pogledala. Takoj, ko me je pogledala klik+nagrada. Ko kuža ugotovi, da gledanje v oči prinese nagrado začne to dejanje vedno bolj ponavljati. Ko že veselo pogleduje proti očem pa s klikom malce počakaš in tako postopoma podaljšuješ čas gledanja v oči.
Preden veš, da te bo kuža pogledal v oči lahko dodaš povelje in tako bo postopoma povezal besedo z dejanjem.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


monti

  • Gost
Odgovori #6 : 23 Avgust 2007, 14:29:06
sej je pohvalno da mate temo s trikci ampak a se ne bi dalo kaj tud po pameti kam drugam vprašat ::)
od kdaj sodi temljnih elementov poslušnosti (glej me=pozornost) med trikce  ???
a azu al pa nekdo ne bi mogel tegale sori "otroškega vrtca" mal moderirat  ::)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7 : 23 Avgust 2007, 14:38:46
Ne vem, a se ti ne zdi, da je lahko tudi ta del poslušnosti tretiran kot trikec? Ali mora biti poslušnost dolgočasna in strogo ločena od ostalih trikcev?

Predlagaš, da sedi, prostor, stoj, plazenje, prinašanje, pozornost in vse te preselimo pod drug podforum?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


monti

  • Gost
Odgovori #8 : 23 Avgust 2007, 14:46:57
nč ne predlagam - sam povem da se mi ne da več tega brati ker je vse zbrkljano in ljudje vprašajo še preden sploh do konca pomislejo  >:(
in je vsak ki ma pet minut časa kr pristojen "svetovat"  ::)
pasje šole so z določenim namenom recimo. noben ne pravi da je poslušnost dolgočasan! nasprotno
dolgočasno je žal tole postalo

sej men je vseeno - rad sem bral azu, tegale pa ne berem več in očitno tud azu ne ker nič ne napiše  ::)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9 : 23 Avgust 2007, 14:57:21
Ne vem, meni se zdi, da je zdaj bolj pregledno, ker ni vse v eni temi in lahko pogledaš samo temo, ki te zanima.

Azu je pa izgleda vzela malo oddiha od računalnika :P

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #10 : 23 Avgust 2007, 16:29:48
monti...mene pa zanima, kaj pa je vsaka stvar, ki jo naučiš psa drugega kot trik? Sej tut poleg je ubistvu trik, se ti ne zdi? Meni je še v pasji šoli vaditeljica rekla, da je to ubistvu vse en trik...tako da, mislim da si malo narobe tole razlagaš...vsaj po moje


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #11 : 23 Avgust 2007, 16:40:30
Hvala vsem za odgovore..

Mi je pa zal da sem sploh vprasala, ce je izpadlo kot da smo v "otroskem vrtcu"  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 23 Avgust 2007, 18:04:17
Čaw,

ej Ovčka naj ti ne bo žal, točno to je zanimalo tudi mene, kako pripravitit psa, da te pogleda, ko ga pokličeš. Jest enostavno ne dobim odziva, ko ga pokličem. Šele tam po nekje desetih odpoklicih  >:(  ;D .

Se pa tudi strinjam z kajcyko, skoraj vsi ukazi so neki trikci  :) .

L.P.P. Špela



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #13 : 23 Avgust 2007, 18:08:26
monti pa ti si že enkrat mev takle izpad.. s hojo nazaj nde?  Jao...


Vsake stvari se pes nauči.. In ena stvar je za psa lažja, druga pa težja..  in tudi ne za vsakega psa enako. Zakaj bi bilo gledanje v oči manj pomembno kot delanje salt v zraku??  Vse je po svoje zanimivo, pa če zgleda še takšen 'otroški trik'. In če ti je dolgočasno branje - pa ne beri!





p.s. tudi jaz imam probleme z gledanjem predvsem med hojo.. mogoče me pa zanimajo takšne stvari? Kaj me ne smejo?? Je predolgočasno za nekatere?  Ne smemo vprašat kar nas zanima? Lepo prosim no..  po temah smo razdelili za boljšo preglednost da ni vse zbrkljano.. in kogar nek trik oziroma 'trik' ne zanima pač naj ne bere tiste teme. Simpl ko pasulj.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #14 : 23 Avgust 2007, 19:49:42
COSTA ja, pri nas je isto. Ce sva zunaj, je tok zanimivih stvari, in ga moram vsaj ene 3x poklicat, da pogleda proti meni. Ce pa kaj takega vidi, me pa sploh cisto ignorira.
Se pa tudi jaz strinjam, da je vse kar psa naucimo trik. Sicer pa, tudi ce bi to vprasanje postavila pod poslusnost, bi bil pa lahko komentar, zakaj bedarije sprasujem, da je to nekaj cisto logicnega pri poslusnosti.  ::)

Se par stvari bi komentirala:

pasje šole so z določenim namenom recimo.

Dobro, da so pasje sole, ja. Ampak!! Hvalabogu, da smo se taki na svetu, ki celo poiskusimo doma psa kaj sami naucit, ne da se zanasamo samo na pasjo solo, in pricakujemo od njih cudeze!

in je vsak ki ma pet minut časa kr pristojen "svetovat"  ::)

So vsaj se ljudje, ki so pripravljeni pomagati. Ne pa taki, ki ne znajo drugega, kot vsepovprek kritizirati  >:D

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


lup

  • Gost
Odgovori #15 : 23 Avgust 2007, 21:33:13
nč ne predlagam - sam povem da se mi ne da več tega brati ker je vse zbrkljano in ljudje vprašajo še preden sploh do konca pomislejo  >:(
in je vsak ki ma pet minut časa kr pristojen "svetovat"  ::)
pasje šole so z določenim namenom recimo. noben ne pravi da je poslušnost dolgočasan! nasprotno
dolgočasno je žal tole postalo

sej men je vseeno - rad sem bral azu, tegale pa ne berem več in očitno tud azu ne ker nič ne napiše  ::)


Hehe...kere bučke!  :)
Daj Monti bodi malo bolj optimisticen-forum je zato,da si prijavljeni med seboj pisejo,pomagajo,izmenjujejo izkusnje,pa tudi kritizirajo-tisti ki hocejo se vec-gredo s psom v malo solo in tam se vec o solanju zvejo-ce jih zanima o zdravju/prehrani psa gredo se k veterniraju itd.
Jaz sem posebej se vesela,da obstaja kaksen forum,kjer ti nekdo lahko pomaga in to prakticno zastojn.
Mislim da je tudi Azu kdaj potrebovala kaksno pomoc,kljub temu da ima zdaj se drugo psicko pri kateri pri solanju ni imela problemov in se je se vec naucila in nam vseem daje odlicne nasvete.
Ce ti ni do branja-ne beri  ;) Simple as that!
Nisem noben strokovnjak za solanje psov-sem le lastnik dveh terierjev,ampak kljub temu sta me nekaj "naucila" in kaksno stvar glede ucenja trikcev rada prispevam za tiste,ki ne vejo kako se uciti ali pa lotiti ucenja kaksnega trikca.
Prav tako meni drugi z nasveti pomagajo in so mi super pomagali-pa jih je vecina samo navadnih in ponosnih lastnikov svojih kosmatincev.  ;D ;D




monti

  • Gost
Odgovori #16 : 23 Avgust 2007, 21:46:31
meni se samo zdi škoda teme ki jo sicer rad berem in dokler je bila azu se je res dalo ogromno pametnega naučit
ampak vas se na žalost nič ne prime in vprašate vsako malenkost namesto da bi same kej pogruntale a je azu vse zaman pisala  ???
pozornost se dela na shaping in to je osnovna vaja ki naj bi jo vodnik delal pred vsem ostali (pred vsem ostalim!) in ne moreš delat poleg če tega nimaš narejenega. ok lahko delaš ampak tisto ni poleg ampak krnekaj

to da je vse trikci pa pomeni da ne rabite rubrik agility in reševanje in ro ker je itak vse isto  ::)
ja ni isto a ne - ene stvari so osnova..

od pasje šole ne bo čudeža kuk ga ne bo od tega da ne razmišljate ampak neki bleknete
azu ima sistem in stil in res je faca - sej ve tud fajn da delate ampak malo več samokritike tud ne bi škodilo  ::)
pa ne bit prvo sekundo užaljene barbike in neki napadat če vam noben nč noče  :P



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #17 : 23 Avgust 2007, 22:02:07
monti, da ne boš bral bedarij, ki jih imamo drugi za povedat greš enostavno --- išči člana... azu... prikaži zadnja sporočila te osebe in si lahko prebereš zgolj in samo tisto kar je napisala ona. da ti ne bo branje naših bedarij in otroškega vrtca odveč. ;)

Sicer pa... kaj pa kakšni tvoji trikci pa nasveti kako psa kaj naučiš? Pa kakšen video da bomo videli kaj pravzaprav znata? Ni nič? Ja pameten je vsak lahko ::)

Lp nina




Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #18 : 23 Avgust 2007, 22:14:05
monti - ne da ne znamo sami razmišljat - lepo je slišat še druga mnenja in tehnike učenja..  tudi če vprašamo, še vedno ne pomeni da sami popolnoma nič ne vemo  ;)    sicer pa:
Ni bolj neumnega vprašanja kot je tisti neumen, ki ne ve, in ne vpraša  ;)



mislim da je ta tema 'trikci' namenjena vprašanjem o učenju psa kakšnih stvari, ne?   A pol pa naj v nevem kiri temi iščem in brkljam ali so se mogoče kaj o kaki stvari za naučit menli ali so omenjali sama tekmovanja in kk je kir dan preživel  ::)



in ja tako kot je lahko naučit psa brez lovskega nagona da ne lovi premikajočih stvari, je lahko naučit psa ki ne potrebuje veliko motivacije - pozornosti. Drugi pa imamo morda probleme..  saj nismo vsi popolni no  ::)



forumi so zato, da se delijo in izmenjavajo različna mnenja - ne pa zato da samo eden pametnjuje, ostali pa nič ne vprašamo..  prav tako ni forum namenjen le strokovnjakom.. pa tudi v pasjih šolah ne učijo vsega kar bi moral vedet  ;)  vsaj v veliki večini ne..

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


monti

  • Gost
Odgovori #19 : 23 Avgust 2007, 22:17:44
ehh ne padam na fore pokaži svoj video. mam drugačne ambicije predvsem sem pa ene 20 let prestar za takele debate  ::)
rekel sem samo da je škoda super (super!) teme ker eni nimajo samokritike
bral pa itak ne bom več škoda časa
no res škoda ker včasih je blo še kaj na nivoju tole zdej pa sori žal ni - bključno s tem da jst zdejle to pišem in da se za vsak drek sprožajo pridige čemu so forumu namenjeni  ::)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #20 : 23 Avgust 2007, 22:20:40
Ti maš svoje ambicije - mi mamo pa svoje.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #21 : 23 Avgust 2007, 22:23:17
mam drugačne ambicije predvsem sem pa ene 20 let prestar za takele debate  ::)
rekel sem samo da je škoda super (super!) teme ker eni nimajo samokritike

Če ti kaj ni všeč ne beri. ;) Sicer pa mislim da si ti začel smetiti to temo in učenje tega Trikca.  ::) Lahko bi dal kakšen pameten nasvet namesto tega. Tako da je tole vse off-topic.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #22 : 23 Avgust 2007, 22:24:42
Monti, tema o trikcih je postala tako popularna, da smo se jo odločili razdeliti. Nismo vedeli v kaj se bo to razvilo, ker takega foruma prej še ni bilo, verjemi pa, da se moderatorji trudimo boljšati stvari in ne spreminjati super teme v nezanimive :(

Res je, da se da večino trikcev naučiti brez pomoči drugih, in da gre lažje z vsakim novim naučenim trikcem, ker začnemo o učenju razmišljati sami, pa tudi kužki vedno bolj mislijo s svojo glavo. Vseeno pa ne vidim nobene slabe stvari v tem, da kdo vpraša za nasvet glede učenja trikca. Bolje to, kot pa da trmasto vztraja po svoje in po možnosti s svojim (napačnim) načinom naveliča psa.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #23 : 23 Avgust 2007, 22:33:13
Monti... sorry ampak mi greš na živce...ne me narobe razumat ampak, da človek praša, še ne pomeni, da  ni doma se sam usedu in premislil kako bi svojega psa kaj naučil..ravno nasprotno: veliko ljudi se vsede razmišlja probava na vse možne načine, pa ne gre in ne gre, na koncu pa se odloči, da bo vprašal. In kaj je tukaj narobe? To je isto, kot če nebi znal narediti naloge in nebi nikogar prašal, če bi mu pa mogoče pomagal...jao, nimam pojma zakaj se sploh trudiš brati, če praviš da je škoda časa! Potem pa praviš da si prestar za take debate...madona nikoli nisi prestar, veš tud ti ne boš vedno vsega znal, veš kaj, celo življenje se učimo. Nikoli ne misli, da že vse veš  in, da si prestar za take stvari...tko mim grede ane, nisi najpametnejši na tem svetu. Če pa misliš da si, pa pač nehaj to brati in se pritoževati, ker nismo vsi tako pametni kot Azu ali pa daj kakšen pameten nasvet!


monti

  • Gost
Odgovori #24 : 23 Avgust 2007, 22:36:32
zoe, mislim da ti točno veš kaj sem jaz hotel reč in tudi tvoji odgovori so vredni dobrega moderatorja ;)

pametnih nasvetov pa ne bom dajal - ne ker jih nimam ampak  ker jih po forumih ne pišem. princip..
moje smetenje se pa seveda lahko briše - sem samo prosil za ohranjanje nivoja teme. pika.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #25 : 23 Avgust 2007, 23:11:11
No, ce ta tema ni "na nivoju", naj jo moderatorji potem izbrisejo.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #26 : 23 Avgust 2007, 23:12:53
Tale tema ne bo izbrisana.

Nekomu je težko naučiti psa hoditi po sprednjih tacah, drug ne ve kako bi naučil "glej me", vsak pa ima možnost vprašati :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


malena3

  • Gost
Odgovori #27 : 24 Avgust 2007, 07:17:03
Ovcka, zakaj pa si tako samokritična?

Da si vprašala, hvala bogu da si.

Meni gre pa monti bolj kot smetenje-po tvoje foruma z bedarijami bolj na živce tvoja očitna zagrenjenost.Ja, nekje jo moraš izliti, kajne.
In če se že gremo o smetenju teme, mislilm da si ti prvi kandidat, ker tema se je lepo začela z vprašanjem in nekaterimi odgovori, končala pa z replikami na tvoje pisanje.

Jaz tudi velikokrat ne pišem mnenja, samo potem ne kritiziram po celem forumu vse povprek.

In si mogoče pomislil, da nekateri vprašajo zato, ker v svojo metodo niso prepričani, in bi naredili mogoče več škode kot koristi?

Lahko pa odprejo posebno temo samo zate in boš izlil svoja čustva in svoje pametovanje, pa v višave dajal nekatere uporabnike, pridružil se ti bo kdo, ki enako razmišlja in bo vse lepo in krasno. Tako.



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 24 Avgust 2007, 10:28:17
haha,o bog,kam smo prišli...Da na forumu ne bomo smeli več postavljat uprašanj  :D Svetovno. Kot zgleda bi bilo po tvoje najbolje,da bi samo dobri člani odpriali teme in napisali kaj in kako,potem bi se pa tema zaklenila...a ne?  :-X
Meni je zlo všeč kako se je ta tema razvila...Imam povno novih idej in psico sva vedno bolj aktivne. Pa čeprav nisem v tem tako dobra kot Azu,nevem zakaj nebi komu poskušala pomagat z odgovorom...  ??? :-X



Drugače pa,ja,najboljše je,da čakaš,da te bo pes sam pogledal. Sam naprimer,ko sem bila jaz z mojo v mali šoli sem vidla kako so nekateri psi iskali kaaj bi lahko ponudli (npr. medtem, ko smo mi poslušali) in seveda so vodnika ves čas gledali..Medtem ko drugi ne (npr. posvojenčki,ki še niso imela tako dobrega stika z vodnikom) Zanimala jih je samo okolica in takrat je inštruktorca predlagala metodo,ki sem jo zgoraj napisala.



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #29 : 24 Avgust 2007, 10:31:11
Ja nam so tudi rekli v šoli, npr. med poleg, če imaš probleme, da te pes ne gleda pri vaji, ga enostavno samo fuul pohvali ko te pogleda.