Ptičja gripa

ninci · 49200

puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #30 : 21 Oktober 2005, 15:44:36
Da spet malo prešaltamo na temo.

Sem prebral, da so na madžarskem razvili cepivo, ki je učinkovito proti ptičji gripi. Tako da deklete nič bat.  ;D ;D

Vir : http://24ur.com/naslovnica/novice/svet/20051021_3063094.php  ;D ;D

Če odpremo teorijo zarote - nekateri menijo, da je to virus, ki je ušel ali je bil nalašč izpuščen iz laboratorija, da bi si farmacevtska podjetja lahko ustvarjala dobičke. Ko jih bo nekaj milijonov pomrlo - glede na št. prebivalcev je Azija idealni kontinent, pa bodo prišli s čudežnim cepivom. >:(

No, ker je pa  zadevca že skoraj pri nas, so očitno pohiteli... :-X

Bomo videli, kako bo šla ta stvar naprej. Kaj je res in kaj ni, mi navadni smrtniki verjetno nikoli ne bomo izvedeli. :-X



Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #31 : 25 Oktober 2005, 13:11:27
Zdajle sem slišala po radiu da je menda v Mariboru nek ptič poginil...heh nisem 100%, ampak zdaj so ga peljali na pregled da ugotovijo če ima tole gripo :o :o



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #32 : 25 Oktober 2005, 13:15:39
Zdajle sem slišala po radiu da je menda v Mariboru nek ptič poginil...heh nisem 100%, ampak zdaj so ga peljali na pregled da ugotovijo če ima tole gripo :o :o

Sej to so ga že včeraj našli. Mogoče ja pa jedel Pro Plan! Haha LoLLLL  ;) ;) ;)


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #33 : 25 Oktober 2005, 13:18:32
Zdajle sem slišala po radiu da je menda v Mariboru nek ptič poginil...heh nisem 100%, ampak zdaj so ga peljali na pregled da ugotovijo če ima tole gripo :o :o

Učiraj je bilo to na televiziji...Za res so našli poginulega laboda in ga dali na preiskavo...Upam da ni umrl za ptičjo gripo.. :(


Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #34 : 25 Oktober 2005, 13:19:33
aja ;D pač ne gledam TV-ja, ma sem našla zdaj na netu:
http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20051025_3063281.php

Citiraj
Mogoče ja pa jedel Pro Plan! Haha LoLLLL
veš kaj... >:( zdej te pa res pridem narezat!! :o kdaj je srečanje?pričakujem še tebe v blatu zraven!! ;D



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #35 : 25 Oktober 2005, 13:20:12
Našli so Laboda v enem mrtvem rokavu Drave!  :-\


Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #36 : 25 Oktober 2005, 13:22:35
Itak je pa Puppa iz Maribora, se pravi je sigurno jedel arden grande, ne pa pro plan >:(  ;)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #37 : 25 Oktober 2005, 13:30:41
danes so pred parlamentom našli dva mrtva vrabca,pa sem sigurna,da je en nastavil past...kot je bilo  tista "bomba" nekaj tednov nazaj ;D ;)


Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #38 : 25 Oktober 2005, 14:25:30
Zdajle sem slišala po radiu da je menda v Mariboru nek ptič poginil...heh nisem 100%, ampak zdaj so ga peljali na pregled da ugotovijo če ima tole gripo :o :o

Najverjetneje je labod poginil zaradi utopitve. Naj bi se zapletel v eno mrežo in poginil. Malo so ga pa že ribice popapale. Tako sem slišal po radiu.  ;)


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #39 : 25 Oktober 2005, 19:32:25
Najverjetneje je labod poginil zaradi utopitve. Naj bi se zapletel v eno mrežo in poginil. Malo so ga pa že ribice popapale. Tako sem slišal po radiu.  ;)

Poslušajte,

a mislite, da prej nikoli ni poginil noben ptič ali labod? ???

Tudi ti umirajo od starosti, straha, podhrajenosti in drugih bolezni... :o

Stvar je resna, a panike tudi ni potrebno - bo vse skupaj še samo poslabšalo. >:(

Na žalost so jo ta kratko znova potegnile živali - ptiče bodo sedaj v milijonih pobijali - glejte, kaj so naredili na Hrvaškem. :'(

Pa je to res upravičeno ali ima strah velike oči? :o



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #40 : 25 Oktober 2005, 20:16:17
Tudi jaz se samo križam ko gledam kako pobijajo ptiče....

Si sploh ne upam predstavljati kako bo ko (ker vprašanje ČE sploh ne obstaja) bodo odkrili pričjo gripo pri eni od ptic na Bledu  :-\ :-[ :'(

Neverjetno kaj dela panika .... KOLIKO ptic bo umrlo ker je miljardinka možnosti da bi se nekdo okužil z virusom ptičje gripe in bi le ta mutiral v prenosljiv virus.

LP, Črt



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #41 : 25 Oktober 2005, 21:24:56
Jaoj se opravičujem za prejšnji neberljiv post. Nastya hvala za popravek, si pravilno prevedla  ;D ;)

No ker naša prfoksa za biologijo rada govori smo mal "zabijali" uro in zvedeli vbečino že napisanega. Naj bi pa že prišlo do tega, da je virus mutiral. V Angliji. Oziroma še ni čisto gotovo da je to res.

Sem pa danes zjutraj po radiju poslušala katera območja so med najbolj ogroženimi. Na žalost mi je zaradi zgodnje ure vse ušlo iz glave. Samo Drava mi je ostala v spominu sam ne vem kateri del.

So pa obupni s tem pobijanjem. Dobro strinjam se da se domačo perutnino zapira, da ne pridejo v stik z okuženimi (če se le te pojavijo) ampak tole pobijanje je pa pretiravanje.

Bom še mal poslušala jutranja poročila, ker med vožnjo nimam nič drugega za počet pa še kaj "pošimfam"  ;) ;D

P pr biologiji nam je neki pravla zaradi ZDA. Kako zelo se bojijo panike. Niti ne tako zaradi virusa samega ampak zaradi ogrožanja sociale,... Folk ne bi hodil v službo, otroci ostajali doma, hrane bi primankovalo,  zdravniška oskrba bi šla v...

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #42 : 26 Oktober 2005, 15:13:53
Zdajle sem brala da je bil labod ki so ga našli na hrvaškem okužen z človeku nevarno različico ptičje gripe-H5N1 :o
http://24ur.com/naslovnica/novice/svet/20051026_3063334.php



Lanyca

  • Gost
Odgovori #43 : 26 Oktober 2005, 19:01:12
No ne vem kaj si naj mislim. Ja sem ravno ta trenutek slišala po poročilih. Ubili so že 27.000 ptic, perutnine,... :o :-\ :-X :o



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #44 : 26 Oktober 2005, 19:05:35
No ne vem kaj si naj mislim. Ja sem ravno ta trenutek slišala po poročilih. Ubili so že 27.000 ptic, perutnine,... :o :-\ :-X :o

KATASTROFA - SRCE SE MI PARA KOLIKO NEDOLŽNIH PRIČK JE BILO POBITIH!!!  :'( :'( :'(

Tale labod z Drave pa se je zapletel v mreže in potonil - skratka panika brez razloga. :-X



Lanyca

  • Gost
Odgovori #45 : 26 Oktober 2005, 19:19:30
Vsak ptič, pogine že preverjajo. No sicer nimam nič proti je še najbolje. Jas sem za zdaj še optimist. ;)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #46 : 26 Oktober 2005, 19:26:17
Sploh nimam besed na to...
Se mi zdi, da se Narava na vse pretege trudi, da bi zmanjšala število ljudi... kaka miljarda manj ne bi škodila. Slej ko prej se bo to moralo zgoditi, je le vprašanje časa. Dalo bi se sicer tudi "umetno" (da tega ne naredi narava) zmanjšati število prebivalcev z omejevanjem števila otrok v določenih državah, samo potem pridemo do etike in s tem povezanih problemov.

Upam, da vas nisem preveč zamorila :D. Če pa sem vas pa si tole narišite na obraz -> :D pa bo vse lažje

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #47 : 26 Oktober 2005, 19:29:28
Sploh nimam besed na to...
Se mi zdi, da se Narava na vse pretege trudi, da bi zmanjšala število ljudi... kaka miljarda manj ne bi škodila. Slej ko prej se bo to moralo zgoditi, je le vprašanje časa. Dalo bi se sicer tudi "umetno" (da tega ne naredi narava) zmanjšati število prebivalcev z omejevanjem števila otrok v določenih državah, samo potem pridemo do etike in s tem povezanih problemov.

Upam, da vas nisem preveč zamorila :D. Če pa sem vas pa si tole narišite na obraz -> :D pa bo vse lažje

Zoe, se strinjam s teboj. 8)

Verjetno ni naključje, da največ virusov izbruhne v najbolj naseljenih predelih svate. Problem je pa seveda mobilnost današnjega sveta. :-X



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #48 : 26 Oktober 2005, 19:34:37
Jap...
pa problem je tudi globalizacija, ker imajo v glavnem vsa velika podjetja podružnice v glavnem v azijskih državah, kjer je poceni delovna sila. Delovni pogoji pa so katastrofalni in ni čudno, da pride do takih izbruhov.

Ko začnem razmišljat o teh problemih in o morebitnih rešitvah, se mi zdi, da bi pomagalo le, če bi se vrnili v lovsko-nabiralniške skupnosti in na tisti stopnji ostali...ali pa na tej stopnji kot smo danes s tem da upoštevamo naravo in si je ne lastimo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #49 : 26 Oktober 2005, 22:01:46
Sem prebrala članek... obupno. Kolk ptic so pobili?!?! Norci! Boge žvale. Ma pa še dnar dajo farmarjem  :-\

No v Vzhodni nemčijo odkrit virus ptičje gripe... še preverjajo če je nevarne človeku...

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lanyca

  • Gost
Odgovori #50 : 27 Oktober 2005, 14:20:02
Jaz pa mislim, da bo še vse O.K., boste vidli. Samo malo počakajmo, da ptice selivke odletijo. Keri mate kokoši pa jih notr zaprite. ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #51 : 27 Oktober 2005, 21:02:54
Lanyca bol nevarno je da kak ptič prleti. Sam dele te nevarnosti skor ni. Upejmo na najbolše

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #52 : 27 Oktober 2005, 21:14:31
Upam, da gledate Trenja in spoznavate kako zelo smo "pripravljeni" na morebiten izbruh bolezni pri nas. No comment.

Lp nina



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #53 : 27 Oktober 2005, 21:23:10
Grozno kako slabo smo pripravljeni.  :-\ :-\ A si prodala kaj Tamifluja?  ;) ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #54 : 27 Oktober 2005, 21:25:00
Grozno kako slabo smo pripravljeni.  :-\ :-\ A si prodala kaj Tamifluja?  ;) ;)

Rezervacij imamo za toliko škatel kot jih najbrž nikoli ne bomo niti videli. dobili so ga samo priviligirani, pri nas ni bilo niti ene škatle ::)

Lp nina



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #55 : 27 Oktober 2005, 21:50:45
Sem dobila danes en vic na to temo, malo kruti je. :-\

"Ce mas slucajno dons glih kdo abonma v operi...
Danasnja predstava Labodjega jezera odpade, ker so vse balerine v
karanteni..." :(



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #56 : 27 Oktober 2005, 22:12:24
Hahaha!!  ;D ;D Ej, full dobr vic! HAha  ;D ;D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #57 : 27 Oktober 2005, 22:14:37
Sem dobila danes en vic na to temo, malo kruti je. :-\

"Ce mas slucajno dons glih kdo abonma v operi...
Danasnja predstava Labodjega jezera odpade, ker so vse balerine v
karanteni..." :(


Mi smo se mu ravno prej smejali na MSN-ju pa še ene par takih dobrih je.

POSEBNO OBVESTILO!!!!!!!!!!

Z JUTRIŠNJIM DNEM (27.10.2005) NE SME VEČ NOBENA ŽENSKA DELATI!

ZARADI PTIČJE GRIPE MORAJO NAMREČ VSE KURE V KLETKO!

 ;D ;D in pa

Moj mož ima ptičjo gripo!
Kako pa veš??

Ker je njegov tič mrtev

 ;D ;D Ah važno, da imamo novo kost za glodat in da nastajajo novi dobri vici, če mrknemo nam je itak vseeno ::) :o

Lp na



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #58 : 27 Oktober 2005, 22:22:58
;D ;D Ah važno, da imamo novo kost za glodat in da nastajajo novi dobri vici, če mrknemo nam je itak vseeno ::) :o


Bomo pa vsaj nasmejano mrknali! Haha  ;D ;D


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #59 : 27 Oktober 2005, 22:26:07
Grozno kako slabo smo pripravljeni.  :-\ :-\ A si prodala kaj Tamifluja?  ;) ;)

Kaj pa malo obširnejše poročilo? Sicer je bil Tamiflu že pri nas na zalogi, vendar so ga zdravniki lepo pohopsali zase... Kok loh tak človek drugemu sploh v oči pogleda...

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com