Zlomljen krempelj?

Mucika · 11841

Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
: 25 Avgust 2007, 13:49:57
Danes sem opazila, da ima moj muc rano pod enim krempljem..kot da bi se videlo meso, krempelj je pa manjši, se pravi je lahko zlomljen, pri drugem prstu pa kremplja sploh ni opazit samo rana je ista kot prej. Sploh nevem kje bi si to lahko naredil saj je notranji maček. ???
Kaj naj naredim? če ne bo do srede kaj boljše ga peljem do veta, ker lih jutri gremo in nas do srede ne bo doma. :(



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #1 : 25 Avgust 2007, 14:00:33
Zdaj sem mu pregledala vse kremplje in sem opazila, da mu tdui na sprednji taci en manjka..sploh ga ni..samo rana je tam. ??? Tisto kar sem prej napisala je bilo na zadnji taci..se pravi mu vse skupaj manjkajo trije..muc se pa dost liže po teh predelih. drugače pa normalno hodi, nič ne šepa..



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2 : 25 Avgust 2007, 15:40:09
Zgleda si jih je res odlomil. Če imaš doma jod mu namaži in ne dovoli, da si pretirano liže. S tem še nisem imela izkušenj, bi pa ravnala kot pri vsaki drugi rani: namazala z jodom in preprečila lizanje. Pa seveda k veterinarju pokazat, če ne bo hitro boljše.
lp
T.

8)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #3 : 25 Avgust 2007, 15:49:05
Nimam joda doma..imam pa bepanten plus, a je to isto? Sej itak, če bi ga hotla z jodom namazat se pomoje sploh ne bi pustil, ker bi ga peklo. ??? A kremplji bojo zrastli nazaj? Aja lizanja, pa ne bom mogla preprečit, ker bo tri dni sedaj sam doma. :-\



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #4 : 25 Avgust 2007, 16:18:14
Betadin jod ne peče ;) Bepanthen plus bi znal pospešit celjenje. Hmmm če bo sam mu daj ovratnik, razen če misliš, da bi se lahko kam "zataknil".
Joj ne vem, če bo zrasel, upam, da se bo kdo z izkušnjami oglasil. Meni (oziroma mojim mačkom) se kaj takega še ni zgodilo.
lp
T.

8)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #5 : 25 Avgust 2007, 16:21:23
A z bepantenom plus namažem?
Samo ovratnika pa nimam, pa potem tud ne bi mogel v wc, ker ima zaprtega. Pa tut v svojo košaro ne bi mogel spat. :-\



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #6 : 25 Avgust 2007, 23:47:55
Ker ni noben nič odgovoril sem se odločila, da vso stvar pustim na miru do torka dokler ne pridem nazaj..potem pa glede na to kakšno bo stanje h vetu mogoče.



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #7 : 29 Avgust 2007, 16:03:29
Mi smo bili danes pri veterinarju in nam je dala ta betadin jod za mazat, pa antibiotike enroxil za en teden. Pa naj bi mu tace zavili v nogavice, da se ne bo lizal, samo nevem kako bo to uspelo. :-\



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #8 : 29 Avgust 2007, 16:44:29
Kolikor sem jaz pri mojem mačku opazila, mu je vedno star krempelj odpadel, spodaj pa je bil že nov krempeljček. Iz tega sklepam, da bo nov krempelj zrastel. Kaj več ti pa ne znam povedat.

Kristinca & Florinca


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #9 : 29 Avgust 2007, 18:23:03
Ja samo naš si je celega do živega odlomil..upam, da bo zdaj boljše. Sem mu pa dala gor nogavice dvakrat (prvič je takoj dol vrgel) in drugič sem mu zategnila tisti medicinski salotejp pa mu je po eni uri že ratalo dol spravit. ??? A, če ovratnik vzamem ga lahko sama fiksiram gor? Tecka imaš ti ovratnik za posodit, da ne bom spet nazaj hodila?  :-\
Pa tableto sem mu morala tut eno v gobec direkt porint in lih tolk da je ni vn plunu, tadrugo sm mu pa v hrano zamešala in vse okrog poje samo tistega kupčka ne..ma kar se tablet tiče je naš maček tko težek, da človek že skor obupa, ko mu daje tabletke. :)



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #10 : 29 Avgust 2007, 18:40:04
Žal ti z ovratnikom ne morem ta trenutek nič pomagat. Svojega od Mandi sem namreč dala mami za Niki po sterilizaciji. Kvečejmu ti lahko pomagam pri dajanju tablet, ovratnik pa vzamem jutri, ko grem tako ali tako k mami. Pri tabletah je finta, da moraš imeti "grif" in da se ne smeš bati, da boš mačku kaj polomil. Prijeti ga moraš dovolj čvrsto in tableto mu potisniti dovolj globoko, da je ne pljune. Sem bila včasih tudi sama bolj štorasta pri tem, zdaj sem pa že kar profi ;).
lp
T.

8)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #11 : 29 Avgust 2007, 19:02:19
Pa saj ga pri tabletah jaz trdo primem, ker vem da tudi veterinarji tako primejo, brezskrbi, moj je itak tak orng mačkon, da se človk ne more bat, da bi mu kaj polomil, samo jaz mu dam tableto kolikor globoko hočem, bo on začel se slinit in bolj ko ga potem brišem bolj se slini..ker tudi pri veterinarju so mu enkrat hoteli dat tabeto proti glistam pa se je tako upiral pa pljuval, da ga je veterinarka ranila s pinceto v dlesen tako, da so potem obupali in mu dali ampule za domov..Naš maček je res extra grozen kar se tiče jemanja tablet. :)
A potem bi lahko jutri posodila ovratnik? ker pri vet so rekli, da naj si ne bi lizal tac vsaj kakšne 3,4 dni..se pravi ne rabim za dolgo..zdajle je pa brez štumfov in kar lepo pridno leži na postelji in si nič ne liže..upam, da bo tako tdui vnaprej. :P
Aja pa še nekaj..te tablete enroxil..so za kaj točno..ker vidim, da jih kar velikokrat dajo? Mene lih ni blo takrat notri, ko je mami spraševala zakaj so, ona pa itak ne zna potem povedat kaj točno je vet rekla. ::)



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #12 : 29 Avgust 2007, 19:07:18
Enroxil je antibiotik širokega spektra. V tem primeru so ga verjetno predpisali, ker je velika možnost infekcije oziroma vnetja (če ga še ni).
Ovratnik bom vzela jutri od mame, pa se tipkava, ko se vrnem domov ;)
lp
T.

8)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #13 : 29 Avgust 2007, 19:10:37
Ok, hvala. ;)



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #14 : 02 September 2007, 13:53:25
Mi gremo jutri spet h veterinarju..se mu je eden od zadnjih prstov zagnojil in otekel. :( Pa je rekla veterinarka, da če se bo to zgodilo, da moramo nazaj..čeprav nevem kaj bo naredila, predrla, da bo šel gnoj ven al kaj? ???



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #15 : 07 September 2007, 22:11:08
Mi smo še kar vsak drugi dan pri vetu na previjanju noge. Dva prsta sta se že posušila in se že celita, samo še eden je vnet. v ponedeljek gremo spet pokazat. Upam, da bo takrat že ok. danes je dobil pa poleg enroxila še Synulox. Revež mora po tri tabletke na enkrat pojest. :( Na ovratnik se je pa že kar navadil i n ga bo imeš še kar nekaj časa gor dokler se ne zaceli(da ne boš mislila Tecka, da ti ga nočem vrnit ;D), samo se mi smili, ker se ne more umit, je že ves popast pod brado in potem ovratnik liže.. :) Je pa tolk gibčen, da če povito nogo čist upogne jo doseže in začsne cufat povoj..mulc. :D Ko gremo h vetu se pa z vsemi štirimi upira za v box, ker že ve kam gre. :) Vglavnem, upam da bo kmalu bolje, ker se mi že res smili. :-*



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #16 : 07 September 2007, 22:24:46
Vidva ga kar imejta dokler se ne "pocajtata", ga prav nič ne rabim in upam, da bo tako tudi ostalo  :). Upam, da bosta kmalu ok, malo počohaj mulca mačjega v mojem imenu in povej mu, da povoj ni za cufat ;)
lp
T.

8)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #17 : 07 September 2007, 22:49:59
 :) ga bom, za povoj sem mu pa že tolkrat rekla Niki puusti, da mu pomoje že cele dneve zvonita v glavi ti dve besedi. :D
Sporočiva, ko "bova" zdrava. ;)
Lp



neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 14 September 2007, 11:08:30
Kako je z malim bolnikom?



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #19 : 16 September 2007, 16:40:43
Kaže, da so se mu vse rane posušile..antibiotikov že od petka nima več, danes pa ko sem prišla domov sem mu še ovratnik snela. Za vsak slučaj zaenkrat še nima peska v wc-ju ampak časopis, če bi se lizali, da se mu ne bi spet vnelo. Če se ne bo pretirano lizal bomo ovratnik lahko v tem tednu vrnili. :)



neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 16 September 2007, 19:05:31
No superca, samo da se bo pozdravilo. Imaš kaj pojma kaj je to povzročilo?



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #21 : 16 September 2007, 19:55:51
Točno nevem lahko samo sklepam, da mogoče, ko sem ga peljala ven na povodcu in je plezal po drevesih, pa da si je tam kam zataknil al pa kej.



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #22 : 17 Maj 2012, 16:33:20
Pri našem mačkonu sem opazila, da mu "izpadajo" kremplji.. Vem da se sliši čudno ampak na tleh sem našla že 3 krempelj.. cel..

Kaj bi to bilo? Je to normalno?

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #23 : 17 Maj 2012, 16:48:06
Je starejši?
Lahko se zgodi, da se krempelj olupi. Vsaj naši se je to parkrat zgodilo zdaj na stara leta.
Tudi sicer so se ji kar odebelili in nekateri so začeli malo bolj zvito rast in moramo bolj pogosto striči kremplje...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #24 : 17 Maj 2012, 19:29:32
Ne. eno leto bo star zdaj :) ko pritisnem na tačko, ne pride nič krempeljčka ven tako kot bi moralo.. :S

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 17 Maj 2012, 19:33:55
Moje so vse mlade, pa najdem "olupke" od krempljev, sicer jih vsem strižem in nimajo nobenih problemov sploh.

Si ziher, da si najdla prav cel krempelj? Nekako dvomim, da bi lahko do tega prišlo brez  da bi videla kri ali kaj takega? Primi mačka v naročje pa mu vse kremplje preglej, če ima kakšno rano kje...



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 17 Maj 2012, 20:57:39
Jaz pri mojih dveh mačkah (2 leti) tudi večkrat najdem ta ''olupek'', ponavadi okrog praskalnika, ampak vedno je že nov... :[
Pa je dobro, da se jim striže kremplje? Nam pa je vet. svetoval, naj mu jih ne strižemo, ker potem baje uničiš vse te plasti (to so te ki se lupijo), zdaj pa ne vem kaj je res (ta vet. je prof. Janoš Butinar, ki mu glede tega še kar zaupam)... Mi v glavnem ne strižemo, ampak si obrusijo! :)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #27 : 17 Maj 2012, 22:58:23
 :o
Pol je pa naša šparala s temi olupki celih 20 let...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 18 Maj 2012, 14:23:05
Jaz jih eni moram obvezno strižt, ker se drugače kam zatakne, potem je pa "vik,krik,groza" kako jo dol odhakljat, ker je mačka s karakterjem in to potem svoje prinese.  :D >:D Pa tudi zelo dolgi ji zrastejo in ostri, kljub temu da jih vztrajno brusi vsak dan.

Drugim dvema sem jih začela strižt tudi zato ker se ena med igro rada kam v deko zatakne, pa je vsa plašna in je boljše, če ima malo pristrižene; druga pa nima meje pri igri in zaradi varnosti drugih koristi, če se jih minimalno pristriže. :)

Sem pa prej imela maco 15 let, ki ji nikoli nisem strigla krempljev, razen v zadnjih 2 letih (so se ji na zadnjih tacah malo odebelili...), ker prej ni bilo neke potrebe.

Olupke sem pa pri vseh 4 najdla...

Pomoje odvisno od vsake posebaj. Marsikateri mački jih sploh ni treba strižt.