uši

Nela · 1244

Nela

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 25 Avgust 2007, 19:54:44
Lep pozdrav...

Imam en problem z muckom (star nekje 2 meseca), ki so ga zgleda da nesramni ljudje zavrgli in je tako bogi revež prišel k nam iskat zavetje. Bil je suhcen, iz nosa mu je teklo in še očke je mel vnete. Tako sva se z mami odločili, da ga peljeva k veterinarju in ugotovil je, da ima okužbo dihal (joj bogi revež), ampak to je zdaj ok, ima zdravila in je vsak dan boljše volje. Zdaj me pa pesti en druga težava. Včeraj sem opazila, da mu po koži leze neka rjavo rumena majhna žival, mislim da je bila uš. Poleg tega pa ima na dlakah takšne pele pikice, izgleda kot nek prhljaj ki ne gre dol!!! V lekarni smo kupili  šampon in ga danes temeljito umili. Opazila sem, da so te ''uši'' pocrkale, ker ne migajo več. Ostale pa so te bele pikice... zanima me, če gdo ve, ali so to gnide? to pomeni, da se bodo iz teh gnid ponovno razvile uši? prosim če mi kdo lahko svetuje glede tega, ali naj ga zopet peljem k veterinarju, torej kaj bi se dalo ukrenit? Ali je možno, da te uši pridejo tudi na človeka? Zadnje dni opažam da se karnaprej praskam... ???




Nela

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 25 Avgust 2007, 19:59:18
Joj se opravičujem, pisat šla v napačno temo :( .. se da to prestavit pod mačkone?... joj...