Joga za pse

mia+zar · 2452

mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
: 26 Avgust 2007, 16:31:31
V neki stari številki revije NG sem zasledila članek o jogi za pse.Članek je iz leta 2004 in pravi:
Joga za pse, New York
Ali tvoj pes potrebuje sprostitev?Morda je prav tečaj joge tisto, kar mu lahko pomaga. Ljudje se z jogo(dihalnimi vajami in razgibavanjem za sprostitev) ukvarjajo že stoletja. V New Yorku indrugih ameriških mestih pa lahko sedaj tudi psi obiskujejo 'pasje' tečaje, ki naj bi jim pomagali pri sprostitvi in pomiritvi. Lastniki pomagajo svojim ljubljenčkom, da se pretegnejo v tradicionalnih jogijskih položajih, od katerih imajo nekateri prav prikladna imena, kot je denimo 'pes, ki počiva'.

Ali kdo ve kaj več o tem in ali taki tečaji obstajajo tudi v Sloveniji ?  ???  ???  ???  ???  ???  ???  ???  ???  ???  ???
 :o  :P  ??? Ful me zanima kako bi bilo to všeč mojemu psu.

                                                          :-* LP, mia+zar  :-*

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 31 Avgust 2007, 15:21:36
Joga za pse
 
V New Yorku se med lastniki psov hitro širi nova moda, tako imenovana »doga«. V bistvu gre za jogo za pse, ki jo izvajajo lastniki skupaj s svojimi psički. Trenutno jo izvajajo v Madison Square Parku. Sponzor ponudbe je veriga fitnes centrov Crunch. Kot pravi lastnica fitnesov, Donna Cyrus, je New York velik trg za tovrstne dejavnosti, saj vse več ljudi počne čedalje več s svojimi psički. Na to temo dobite že knjige in koledarje – pobrskajte malo po spletni knjigarni www.amazon.com in presenečeni boste. 


evo tu maš 2005



fraygregi

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 31 Avgust 2007, 16:47:32
Svašta.  ::)

Psi so zakon!!


lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 01 September 2007, 13:29:22
Američani so se spet domislili nečesa precej nenavadnega - v zvezni državi Washington lahko lastniki svoje pse vpišejo na tečaj joge.

Ponudnik storitve The Seattle King County Humane Society je prepričan, da joga deluje zelo pomirjajoče tako na ljudi kot na njihove štirinožce, še večji učinek pa doseže, če jo obiskujejo skupaj.

Program je razvila učiteljica joge za ljudi Brenda Bryan in njegovo učinkovitost preizkusila na svojih mešancih Gusu in Honey. Nad rezultati je bila navdušena.
Ura skupne joge traja 40 minut, ob koncu tečaja, ko so na vrsti vaje za dihanje, pa se pričakuje, da pes in lastnik skupaj zaspita.

Tečaj je dobil že velik krog navdušencev, zato bo Brenda svojo dejavnost razširila tudi v New York, Los Angeles in Pittsburgh.
b



tamy

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 02 September 2007, 23:43:07
nočem bit nesramna...ampak česa si pa še nebodo zmislili..a ni to vseeno malo noro...psi in joga ::) kdo bi si mislil da tole sodi skupaj :-\



lp



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 03 September 2007, 11:53:10
Hja, če lastniki ne vedo, kam bi z denarjem - zakaj pa ne, psi se vsekakor prav lepo sprostijo. Lastniki tudi verjetno. Pač - nekdo je našel tržno nišo - naj mu jo boh požegna.


tamy

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 03 September 2007, 12:29:17
vse lepo in prav.....vendar pa si nekako nemorem predstavljati psa ki vadi jogo :-\



mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #7 : 12 November 2007, 09:40:45
Saj me zanima samo tako iz heca ;D
Verjetno je vseeno malo hecno videti lastnika, ki poskuša umiriti svojega psa, da bi zaspal ali pa se malo pretegoval... ;D

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 13 November 2007, 15:42:09
No pa niti ne saj so slikice  :-[pa jin ne vem nalimat