Kateri fotoaparat izbrati?

**Jackie** · 10279

**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
: 27 Avgust 2007, 15:04:57
Evo, sem pred nakupom novega fotoaparata in zaenkrat sem prisegala na Nikon in Canon fotiče, zdaj pa sem se popolnoma navdušila nad -> http://www.olympus.si/consumer/29_17482.htm . Česar še nisem našla, je cena. Se pravi kakšna je cena tega fotoaparat in kateri drugi fotoaprat bi vi izbrali?



_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 27 Avgust 2007, 15:36:10
Jackie, cene še ne moreš najti, ker fotoaparata še ni na tržišču ;)
Citiraj
Zmogljivi Olympus SP-560 UZ bo na voljo od oktobra 2007.
http://www.slo-foto.net/article1617.html
Mislim pa, da ne bo ravno poceni ;)

lp



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 27 Avgust 2007, 18:06:37
Aho!

Jackie jaz imam olympus 510 in mi je zelo všeč, je pa bil malo manj kot 300 eurov

Lp
Ana


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #3 : 31 Avgust 2007, 13:39:56
No,tudi jaz že "šparam" za fotoaparat.
Mi je ta tudi všeč.(ki ga ima v mislih Jackie)
Drugače pa  tudi ne mislim dat nevem koliko za to stvarco...

lp :)



Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 31 Avgust 2007, 15:36:41
Drugače ima Fuji film dobre fotoaparate (vsaj za moje pojme), tko da malo poglej na njihovo spletno stran, če bi bil kakšen primeren zate ;)



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 31 Avgust 2007, 17:00:03
Priporočam stran  http://www.dpreview.com/

Tukaj lahko najdeš veliko testov posameznih aparatov in primerjaš različne modele med sabo.


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #6 : 31 Avgust 2007, 17:08:46
Zina priporočala ti bi Sony dsc H9:
http://www.dpreview.com/reviews/sonyh9/ (mislim da ima podobne karakteristike kot tisti olympus, pa tudi na tržišču je že)

Lp


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #7 : 01 September 2007, 13:58:27
Jaz sem imela prej Canonov model PowerShot G3 (okoli 4 MP) in lahko rečem da je delal iste/podobne slike kot trenutni Sony Cyber-shot DSC-H7 (okoli 8 MP). Po eni strani je to razočaranje nad Sonyjevim in pohvala Canonovega modela.

V naprej definitivno načrtujem Canon EOS 400D - ki je trunutno tudi 1. na top lestvici - , pa še kakšno fajno Sigmo zraven.

Drugače pa sta Nikon in Canon definitivno vodilni firmi na tržišču, vsaj po mojem mnenju. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #8 : 01 September 2007, 14:23:39
Jas imam najraje od firm Canon in Nikon. Trenutno uporabjam Canon PowerShot G5, ki ima okoli 5MP. Imam tudi Sony-ev model DSC-P12, ki ima enako 5MP in dela veliko slabše fotografije kot Canon. Če bi pa že kupovala novega bi izbrala Canon EOS 400D ali pa kakšnega, ki je temu podoben.

Jackie na internetu piše cena tega modela na tej strani čisto spodaj http://www.digitalcameratracker.com/olympus-sp-560/.
--> Olympus SP-560 UZ Price: $449.99 (U.S.)
Koliko je to v € pa preračunaj sama.

Lp. Tea


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #9 : 01 September 2007, 14:30:25
Tosy, zgleda imaš enake želje kot jaz. Tudi jaz imam ogledanega Canon EOS 400D, v ožjem izboru pa je tudi Nikon D300 . Zaenkrat jih samo gledam in primerjam, ko pa našparam (vsaj) polovico, se pa zna zgodit, da ga kupim.

In ja, tudi jaz prisegam na Canon ali Nikon firmo  ;) Trenutno imam Canon PowerShot S2IS.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 01 September 2007, 14:32:29
Ja, za zdaj še želje. :)

Drugače pa se mi za Olympusov model ne zdi tako drago 100k SIT (oz nekaj nad 400 EUR). :p

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #11 : 01 September 2007, 14:36:47
Zina priporočala ti bi Sony dsc H9:
http://www.dpreview.com/reviews/sonyh9/ (mislim da ima podobne karakteristike kot tisti olympus, pa tudi na tržišču je že)

Lp

Tegale imam pa jaz! ;D Jaz sem z njim zelo zadovoljna, pa meni osebno dela zelo lepe slike! :) 8)
Priporočam. :D



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #12 : 01 September 2007, 14:43:00
Jaz imam njegovega slabšega 'bratca' H7 in lahko rečem, da se ne more primerjati z Canonom, čeprav bi pa pohvalila zgradbo ohišja, grip, kukalo in velik RGB LCD zaslon. Glede slik pa je šum že pri dokaj nizkem ISO in ni ravno za pohvaliti kvaliteto slik v notranjih prostorih ali precej oblačnem vremenu. Drugače pa bi lahko več komentirala, če bi imela dober podstavek ali objektive, ampak na žalost tega še nimam. 

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #13 : 01 September 2007, 15:39:54
Ne vem, mogče... Kot pravim meni je super! 8) S Canoni pa nimam izkušenj oziroma majhne, ga ima tašča pa mi ni všeč, samo ni ena ornk mašinca ampak tak navaden luškan fotoaparatek (takle -->KLIK). :)

Verjamem, pa da so med vsemi razlike. :)

Aja... pa moj prav lepo slika v notranjih prostorih in tudi ob oblačnem vremenu, mislim, jaz sem zadovoljna no... mogoče pa če bi dobila v roke še kakšno boljšo mašinco, bi imela potem drugačen pogled, kaj pa vem, zaenkrat sem zelo zadovoljna. ;)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #14 : 01 September 2007, 15:45:42



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #15 : 01 September 2007, 15:56:01
Taj, pri kakšnem ISO pa običajno slikaš? :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #16 : 01 September 2007, 16:01:25
No,mi imamo pa takšnega:
http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/a80.html

lp
Mi imamo istega :D,no sedaj ga imava jaz in brat,ker je oči nabavil novega(Nikon D4O).

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #17 : 01 September 2007, 22:09:11
Taj, pri kakšnem ISO pa običajno slikaš? :)

Kakor kdaj, v bistvu jaz najraje uporabljam tisto funkcijo, ki je vse avtomatično naštimano. :) :-[ Drugače mi pa s tem ISO še ne gre čisto dobro (mogoče bi mi prav prišla kakšna razlaga? :-[), sem pa opazila, da manjši kot je manj je šuma, ampak je tale šum, če sem prav ugotovila tudi malo odvisen od svetlobe.

Vsekakor bi pa potrebovala še kakšno inštrukcijo glede vseh funkcij, ki jih ima. Nekaj stvari sem že ugotovila, moram pa priznati, da se zaenkrat nisem še nekaj pretirano poglobila v vse skupaj. :-[

Ampak tako glede slik nasplošno, mi je pa tale fotoaparat res všeč. Saj pravim, mogoče imam premalo izkušenj z drugimi fotoaparati, ampak sem res zadovoljna - ne morem reči drugega. :)



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #18 : 02 September 2007, 13:06:25
Lahko napišem malo daljši post o funkcijah in nastavitvah Sonyjevih CyberShotov. :) Predvsem tiste, ki se splača uporabljati, pa tudi poslikam na ta majhnem podstavku iste slike s Canonom in Sonyem, malo za primerjavo.

Glede tega, je pa H9 tudi že bolj napreden od H7, tako, da je definitivno boljša in ne toliko dražja različica. Drugače pa moram pohvalit tudi macro in micro fotke - za take je perfekten, tudi slike na daljše razdalje so lepe, ampak vseeno - Canon z istim številom MP je tudi do 2x boljši.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #19 : 02 September 2007, 13:59:13
Lahko napišem malo daljši post o funkcijah in nastavitvah Sonyjevih CyberShotov. :) Predvsem tiste, ki se splača uporabljati, pa tudi poslikam na ta majhnem podstavku iste slike s Canonom in Sonyem, malo za primerjavo.
Ja Tosy prosim napiši! :o :) Zlata si! :-*



Glede tega, je pa H9 tudi že bolj napreden od H7, tako, da je definitivno boljša in ne toliko dražja različica. Drugače pa moram pohvalit tudi macro in micro fotke - za take je perfekten, tudi slike na daljše razdalje so lepe, ampak vseeno - Canon z istim številom MP je tudi do 2x boljši.
Ti čisto verjamem. :)



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #20 : 02 September 2007, 14:11:07
Jaz imam trenutno Canon PowerShot A550 in sem zadovoljna z njim. Dela lepe slike v notranjih prostorih, oblačnih dneh itd, ..



Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 02 September 2007, 23:28:39
Rincy ... jaz bi bil definitivno za Nikona :) ... drugace je pa med tema dvema aparatoma (Canon 400D nikon D300) ogromna razlika v ceni. Ce se meni prav zdi. Canon stane 750 eur, Nikon D200, ki je en model slabsi kot D300, ki ga se ni zunaj pa stane 1800eur. To je seveda cena brez objektivov (Rincy to verjetno ves ne. Vse objektive moras potem dokupiti posebej - razen ce fotko kupis v kitu z enim objektivom, ki pa po mojem niti priblizno ne zadostuje.). Znano pa je tudi, da so Canon objektivi slabsi kot Nikon.

Taj ... glede ISO. ISO pomeni obcutljivost "filma" v tem primeru obcutljivost tipala na svetlobo. Vecji kot je ISO bolj je tipalo obcutljivo - in zal vec je suma. Vecje vrednosti ISO se uporabljajo, ko primankuje svetlobe - v mraku, ponoci ...


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #22 : 02 September 2007, 23:33:57
Maticc - hvala za obrazložitev glede ISO. Se pravi, da moram ISO povečati, ko slikam ponoči in ob slabši svetlobi na sploh.
 Bom poskusila!  ;)
Hvala! :)

Aja... pa zanima me, če kdo ve za kakšno spletno stran na internetu, kjer se da dobiti kakšne koristne informacije in nasvete glede fotografiranja in glede funkcij fotoaparatov, se pravi, kdaj uporabljati katero funkcijo itd. :)

Lp
Tina



Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 02 September 2007, 23:44:29
Taj

Ena vecjih slovenskih foto strani je www.efotografija.com ... ne vem, ce bos nasla kar bos iskala lahko pa pogledas. Drugace pa vpisi v najdi.si ali pa v google "fotografija" ali kaj podobnega pa malo poisces.

Lp
Matic


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #24 : 02 September 2007, 23:44:46
Matic, ja, cenovno je kar velika razlika. Bo treba še en čas šparat  ;D Glede objektivov mi je jasno, da niso zraven in kot sem gledala, tudi te niso ravno poceni.

Pri Canonu 400D, me je pritegnilo to, da naj bi gor pasali vsi Canon objektivi (ne bom trdila, da je bil točno ta, ker sem brala v eni foto reviji, kjer so bili opisani fotoaparati). Bi pa rada videla kakšne slike, ki jih naredi Canon 400D in te, ki jih naredi Nikon D300. Za mojega zdajšnega sem nekoč našla eno stran s slikami, za tedva pa še ne. Tako da, če kdo najde bi prosila za povezavo  ;)


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 02 September 2007, 23:51:58
Rincy

www.dpreview.com ... na tej strani imas vse podrobnosti o aparatih in tudi slike slikane z vsakim aparatom posebej. Slike, ki sem jih jaz objavil v temi "fotografiranje" pa so slikane z Nikon D200. Sicer ne vse, ampak pise pod vsako sliko s katerim aparatom so slikane.

Objektivi pa pridejo, ce hoces imeti vse se drazji kot sam aparat.

Lp
Matic 


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #26 : 02 September 2007, 23:54:18
Matic, hvala. Bom pogledala.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #27 : 03 September 2007, 00:21:32
Taj

Ena vecjih slovenskih foto strani je www.efotografija.com ... ne vem, ce bos nasla kar bos iskala lahko pa pogledas. Drugace pa vpisi v najdi.si ali pa v google "fotografija" ali kaj podobnega pa malo poisces.

Lp
Matic

Matic najlepša hvala! :) Bom šla pogledat! :) ;)



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #28 : 03 September 2007, 01:18:05
Znano pa je tudi, da so Canon objektivi slabsi kot Nikon.

Nočem bit zoprna, ampak tale je pa mal bosa. ??? Predvidevam, da imaš nikona? Pri vsakem proizvajalcu se najde tako dobre kot slabše objektive, vse odvisno od cene. Meni imajo naprimer pri Pentaxu odlično optiko na objektivih, če gledamo samo na kvaliteto. Med Nikonom in Canonom pa že od nekdaj obstaja rivalstvo z primat na trgu fotoaparatov tako včasih analognih, kot sedaj digitalnih SLR aparatov. Enkrat je eden s svojim modelom malo boljši, potem drugi. Nikoli pa še od nobenega profesionalnega fotografa nisem slišala, da bi rekel, da je Nikon boljši. Pa poznam tudi enega, ki ima obe znamki.

Pa primerjati dva aparata, ki spadata v tako različne cenovne razrede kot sta canon D400 in nikon D200 je pa tudi malo neprimerno.

Upam, da ne bo kakšne zamere  ;)


Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 03 September 2007, 08:01:12
Cow tarina

Nimam ne enega ne drugega. Imam Sony-ja. Ti imas pa Canona ane ;)? Kolikor sem se jaz pogovarjal z ljudmi so vsi rekli, da Canon objektivi niso ravno najboljsi. To sem slisal tudi od profesionalnega fotografa, ki je v roki drzal Canon 1D's MarkII. 

Glede tega, da bi primerjal ta dva fotoaparata pa res nic ne vem ... sem sel se enkrat prebrat svoje poste v tej temi in ni v njih nikjer nobene primerjave. Ne vem pa zakaj bi bilo neprimerno primerjat slike slikane z enim ali drugim aparatom.

Pa seveda brez zamere ;)

Lp
Matic