Podpri Blackle!

ninci · 9797

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 01 September 2007, 10:26:40
Ko je tvoj ekran bel ( na primer na strani z besedilom) je poraba energije tvojega računalnika približno 74 wattov. Ko je črn je povprečna poraba 54 wattov. Zaradi tega je nekaj mescev nazaj Mark Ontlush napisal članek o količini energije, ki bi jo lahko prihranili, če bi google imel črno ozadje namesto belega. Glede na popularnost strani je Mark ocenil, da bi bil prihranek
energije približno 750 megawattnih ur na leto. Kot odgovor na ta članek je Google ustvaril črno verzijo svojega iskalnika, ki se imenuje Blackle.com (http://blackle.com/ ). Ta deluje na enak način kot orginalni brskalnik vendar porabi manj energije.
podprimo Blackle!





CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 01 September 2007, 13:15:48
Zanimivo. Evo, jaz ga že uporabljam. Mi je v bistvu kar všeč. Kdaj lahko pričakujemo PesjaNero.si ?  :P


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2 : 01 September 2007, 13:29:12
Moj računalnik je na baterije, tko da sm jaz še najbolj eko  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Briinaa

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 06 Februar 2010, 13:59:57
Uuuh  :) Blackle pa uporablam že zlo doug časa  :D Pa sej ni samo to...ljudje bi manj okolje onesnaževal že samo s tem da bi n akratke razdalje hodil peš alpa s kolesom ne pa za vsak drek z avtom :S

Čimveč reciklirat, ugašat luči, TV ko jih ne potrebujemo...in čim manj uporablat avte  ;) ampak na razumni razdalji seveda  :D