Ko psa strese električni pastir

hovakaj · 10487

hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
: 01 September 2007, 18:49:25
Pri nas imamo težavo. Nekaj dni nazaj je psico stresnilo, ko se je z glavo dotaknila električnega pastirja. Z njo ni bilo sicer nič narobe, malo je zacvilila, samo sprehod je sedaj en velik problem. Boji se ,kot da so tam strahovi, vleče nazaj in nikakor noče na sprehod. Če pa jo že nekako pripravim do tega da gre, ima ušesa čisto dol, rep med nogami... nasploh totalno presrana je od strahu. Kako zadevo popraviti, oziroma omiliti tisti strah. ???


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #1 : 01 September 2007, 21:35:18
Hehe,zanimivo,da si objavil/a temo o tem  :D
Ravno včeraj mi je Gaja ušla malo višje od hiše,kjer imajo sosedje pašnik in enega konja noter. Gaja se je ujela pod pastirja in vsakič ko je hotela vstat jo je zrukalo. Začela je lajat in(kajpak  ::)) še vedno vstajala. Tekla sem kot zmešana,da bi jo najdla,pričakovala sem,da se je najmanj ujela v medvedjo past. Prletim do nje in jo vidim tam pod pastirjem-ona še kar vstaja  >:( Povlečem jo ven,jo dam na flexi-ona pa se takoj zažene nazaj  >:( Mula mala-ni je izučilo čisto NIČ  >:(
Pri tvoji psici ti pa svetujem,da jo na sprehodu zamoti-ko boste šli mimo kraja dogodka ji pod nos pomoli priboljšek,ki naj ga dobi,ko boste za sabo pustili tisti kraj. Ali pa igračko-odvisno od tega kaj ima raje. Pa obvezno kakšno čebljanje z najbolj veselim glasom in prigovarjanje.



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #2 : 01 September 2007, 23:07:27
A psica noče mimo kraja, kjer jo je streslo, ali na splošno noče na sprehod?

Če je problem tisti kraj, se ga nekaj časa izogibajte, potem pa postopno po korakih vedno bližje do njega. Najbolje je da se njen strah ignorira (ne jo tolažit če se bo bala), ampak silit je pa tudi ne tja. Jaz bi naredila tako, da ko bi videla da se boji, bi jo spravila korak bližje in pohvalila, se poigrala z njo, potem bi pa obrnila in šla stran.

Če pa noče na sprehod, se pa nekaj časa doma igrajte namesto da hodite na sprehod, potem pa po korakih.

A je psica normalno ješča in živahna?


hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 02 September 2007, 19:18:15
To, da ne bi jedla, se še ni zgodilo, pa če bi ji pol glave manjkalo bi ona še vedno jedla tako je požrešna. Nič ji ne fali samo ko jo pripnem na povodec, tako zanimivo dvigne glavo, kot bi hotela pokimati in reči : a greva spet tam mimo? Potem se je uprla in vlekla nazaj domov, pa sem kar malo naprej potekla in je šla za mano, samo z ritjo čisto na tleh in ušesi čisto dol. Boji se samo mimo kraja kjer je pastir.

 No, danes je že malo bolje, ji  moram pa skos nekaj govorit, dobro, da imajo sosedje mačka, ki ga ona obožuje, pa celega preliže in se velikokrat potika tam okoli pastirja, jo nahecam in se kar zmislim, da je Fonzi tam,pa s prstom pokažem in rečem : poglej ajde greva, Fonzi je.. pa tako leti gledat če je res, hehe. ;D

Drugače jo je bilo pa tako strah, da tudi priboljška ni hotela vzet.

Sploh pa ne vem kaj je povezala, ker je bila zraven kake 3 m stran takrat kobila , kaj misli sedaj, da žica trese, ali da jo je to kobila počila. ne vem česa se sedaj boji, ali konj ali žice.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 02 September 2007, 20:18:14
Mojega Magija je tudi enkrat stresel pastir prav močno, pa sem bila potem jaz kriva za to, ker sem stala tam zraven in je mislil, da sem ga jaz stresla  ;). No, sedaj se zna prav dobro skloniti, ko gre pod trak.



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 02 September 2007, 21:16:21
Mojega je tale električni vragec že večkrat "nadrsal", očitno more vedno probat kako zgleda če te mal otrese...  >:(
Če noče hodit tam mimo, ti priporočam da se tega kraja vsaj en čas izogibaš in ji pokažeš da takele mreže ne tresejo vedno in se potem postopoma začneta spet tam sprehajat... no upam, da bo kmalu mimo!



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #6 : 16 September 2007, 22:37:15
No ja Neona j streslo trikrat in ta tretjič se je pastirja resno bal. Ne določenega kraja, vseh žic. Pomagala sem si tako, da sem poiskala neelektričega pastirja in nanj spravila sir in mimo peljala lačnega psa. Enkrat je šel mimo, drugič se je že ustavljal, trtjič pa je iz pastirja pobral sirček in od takrat naprej se žicam sicer izogiba, ni ga pa fanatično strah.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #7 : 29 September 2007, 06:19:02
Zanimiva tema :) Tudi sama sem že doživela to in to še ko je bila Aska stara okoli 5-6 mesecev. Sicer krivda moja, ker je nisem pravi čas privezala :-\ Je zagledala moja radovednica pač živalce - berite ovce, katere je seveda varovala el. pastir (mreža).  Ko jih je z zanimanjem opazovala, se je malce dotaknila mreže in seveda jo je streslo. Aska pa v paniko in ni slišala nobenih mojih klicev. Takrat sem že mislila, da bom morala oglase dat. Samo ta moja mlada smrklja jo je točno po poti popihala (drugi povedali, ker so jo videli in poznali ;)), kjer običajno hodiva do doma :D Res sem imela veliko srečo :o. Sem imela potem kasneje velike probleme, da je šla na naslednjih sprehodih mimo une mreže (ni hotela, štrajkala na vse možne načine). No rezultat je bil potem na koncu ta, da se ji je na daleč potem izogibala. Je potem vedno privezana pravi čas bila. Po enem letu je moja trapica spet malce se spozabila :-[ in se dotaknila čisto malo enega el. pastirja in spet prava panika jo je zagrabila. Na srečo je bila privezana. Samo bezljati je pa začela res noro. Samo to jo je dodobra izučilo. Sedaj, če samo zagleda ali mrežo ali trak, se mu izogne, pa čeprav npr, pri traku bi lahko kje brez problema šla pod njiim ;) No trkam ob les, da bo tako tudi še naprej.

lp