"Premestitev"

Alya · 2197

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
: 02 September 2007, 12:32:56
Nisem vedela kam naj dam temo,zato jo prestavite če ni na dobrem mestu.
No,zdaj pa k stvari:
A se da psa,ki že od vsega začetka spi notri navaditi na spanje zunaj(boks),oz. v garaži?

lp



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 02 September 2007, 12:40:44
Zakaj da se ne bi dalo? Seveda da se da. Samo počasi, ne kar naenkrat da ni prevelik šok. Postopoma pa bo šlo. Odvisno tudi koliko je pes navajen družbe. Ali je cel dan nekdo z njim, je sam nekaj ur?

Govoriš to za svojega psa?



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #2 : 02 September 2007, 12:46:30
Zakaj da se ne bi dalo? Seveda da se da. Samo počasi, ne kar naenkrat da ni prevelik šok. Postopoma pa bo šlo. Odvisno tudi koliko je pes navajen družbe. Ali je cel dan nekdo z njim, je sam nekaj ur?

Govoriš to za svojega psa?
Ja to govorim za Chappija.
Pomoje ne bi bil problem če bi šlo za kakšnega drugega psa,apmak pri njem je tako,da je on moja "senca".
Ves čas je pri meni,ne le za nekaj ur.Če bi ga pustili samega v hiši bi zaradi lajanja še policijo kdo prijavil. ;) ::)
Kako to misliš postopoma? ???

lp



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 02 September 2007, 12:53:03
Ne razumem čisto dobro. Saj je nemogoče, da sta ves čas skupaj. Kaj pa ko greš v šolo? Ali pa kamorkoli ven iz hiše?

Ja posotopoma mislim tako, da ga ne zapreš recimo v pesjak kar na enkrat za 3 ure in greš ampak počasi. Najprej gresta skupaj v pesjak, se tam igrata, zabavata, tja mu neseč najljubše igračke itd. Skratka probaš mu pokazat, da je tam super luštno, da bo vzljubil ta prostor. To naredita nekajkrat, potem gresta spet notri in po igranju greš ti stran, njega pustiš tam nekaj časa, da bo sam, recimo pol ure. In potem vedno podaljšuješ čas, ko je on sam tam. S tem sem mislila postopoma.

Zakaj si se zdaj odločila za ta korak?



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #4 : 02 September 2007, 14:04:43
Ne razumem čisto dobro. Saj je nemogoče, da sta ves čas skupaj. Kaj pa ko greš v šolo? Ali pa kamorkoli ven iz hiše?

Ja posotopoma mislim tako, da ga ne zapreš recimo v pesjak kar na enkrat za 3 ure in greš ampak počasi. Najprej gresta skupaj v pesjak, se tam igrata, zabavata, tja mu neseč najljubše igračke itd. Skratka probaš mu pokazat, da je tam super luštno, da bo vzljubil ta prostor. To naredita nekajkrat, potem gresta spet notri in po igranju greš ti stran, njega pustiš tam nekaj časa, da bo sam, recimo pol ure. In potem vedno podaljšuješ čas, ko je on sam tam. S tem sem mislila postopoma.

Zakaj si se zdaj odločila za ta korak?
Takrat je pri starih starših ali pri komu ki je šač doma. ;)
Za ta korak se pravzaprav nisem odločila jaz teveč starši. ::)
Drugače pa še ni odločeno če bo zunaj,če pa bo bom sigurno delala po tvojih napotkih.Hvala! :)

lp



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5 : 02 September 2007, 14:07:50
Pa je ta pasma primerna za bivanje zunaj? ???



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #6 : 02 September 2007, 14:10:18
Je primerna za zunaj.Pa tudi za notri.
Vendar smo ga mi že tako navadili...
Saj po eni strani bi bilo tudi bolje imeti psa zunaj,zaradi dlake...

lp



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 02 September 2007, 14:23:40
No če imate možnost da je lahko v garaži je tudi super. Se da tko lepo zrihtat, da ni čisto zunaj.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #8 : 02 September 2007, 14:38:16
Zakaj bi pa ga zdaj kar naenkrat radi dali ven? ??? Zdaj se bo res začel pouk, ampak mislim, da to ne sme biti razlog, da se psa kar naenkrat da ven. V času vaše odsotnosti ga lahko imate na balkonu recimo (pozimi pa v kopalnici), če se bojite, da bi kaj uničil. Vendar dokler ni navajen biti sam, ga naj takrat, ko ste v šoli in službi, pazita stara starša, ko pa si doma, ga počasi navajaj, da je sam na balkonu (ali kje drugje). Nikoli ne smeš k njemu, ko laja ali cvili, ampak šele potem, ko utihne, ker se bo drugače naučil, da te bo priklical z lajanjem.

Ponavadi se s psi, ki se jih po dolgem času bivanja v hiši kar naenkrat da ven, nihče več ne ukvarja. Na začetku in v dobrem vremenu mogoče še, ko se pa začne slabo in hladno vreme, pa se nikomur ne da ven k psu. Ker je pes krdelna žival, ki rabi družbo, se pri psu s pomanjkanjem le-te razvijejo nezaželena vedenja. Prepričana sem, da se neskončnemu lajanju ne boste mogli izogniti, če bo pes cele dneve sam zunaj (tudi 1h sprehod enkrat na dan ni dovolj), špici so še posebej znani kot neutrudni bevskači.

Poskusi prepričati starše, da bo kuža medtem, ko boste vi v šoli in službi, na balkonu, terasi, kopalnici, lahko tudi garaži, ko pa pridete domov in ponoči pa naj bo notri. Pozimi pa bo itak puščal manj dlake. ;) Mislim, da si že dovolj stara - če bodo komplicirali glede tega, da se jim ne da čistiti, jim obljubi, da boš od zdaj naprej ti sesala, če bo Chappi lahko popoldne v hiši. 8)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #9 : 02 September 2007, 14:43:16
Saj bi bil le čez noč v boksu oz. garaži. ;)
Problem ni zaradi dlake le spati ne bi smel mnotri.::)
Sicer pa se strinjam glede napisanega...

lp



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #10 : 02 September 2007, 14:54:39
Saj bi bil le čez noč v boksu oz. garaži. ;)
Problem ni zaradi dlake le spati ne bi smel mnotri.::)

Zakaj ravno čez noč in zakaj več ne sme spati notri? Če ne drugo, jih prepričaj vsaj, da ne rabi pesjaka, ampak bo dovolj garaža, in da je pesjak samo en velik nepotreben strošek, ker če ga boste enkrat naredili, pes skoraj zagotovo ne bo več smel biti notri (niti podnevi).
Sorry, če sem tečna, vem da nisi ti kriva, vem pa da znajo imeti starši grozno nerazumljive ideje in zahteve še posebej pri stvareh, o katerih nimajo pojma. ::)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard