Dileme, dileme...

DejanM · 10089

DejanM

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
: 03 September 2007, 00:32:48
Pišem tukaj, ker se mi zdi, da več ljudi bere ta del foruma.

Že dolgo časa si s punco želiva kupiti psa, a ker po najinih kriterijih nikoli nisva bila sposobna zadostiti vsem zahtevam, se v to nisva spuščala.
Sedaj pa misliva, da je skrajni čas za kosmatinca, vendar se je zelo zataknilo pri izbiri pasme.

Kakšne pogoje imava na voljo: stanovanje, velikosti 85 kvadratov, zaenkrat brez otrok (v prihodnosti pride tudi to). Žal oba delava, torej bi bil kuža okoli 8 ur sam. Dolgi sprehodi prej in kasneje ne bi bili problem, kljub temu pa pes ne bi smel biti izredno aktiven, ker bi pomoje med časom samote zaradi dolgočasja marsikaj ušpičil. Zato nekako gledam proti majhnim do srednje velikim psom, ki nimajo težav biti sami in takrat tudi ne lajajo (zaradi sosedov). Obema je recimo zelo všeč Beagle, vendar je iz izbora odpadel ravno zaradi velike navezanosti na ljudi (težko je sam), ter velike želje po lajanju. Ne želiva zelo majhnih psov (tipa čivava), ampak vsaj nekaj v velikosti kratkodlakega Foxterierja, Manchester terierja do Beagla...mimogrede, vse te pasme so po pripovedovanju hiperaktivne, torej zopet neprimerne za osamljenost, kjer se bodo dolgočasile.

Rabiva torej pomoč...katere pasme naj si še ogledava? S psom misliva iti tudi v šolo, kjer bi se naučili vsaj osnovnega uboganja in socializacije.

Mimogrede, kako je s podlago v stanovanju? parket bo psu verjetno zaradi občutka kar všeč, verjetno ne škodi kakšna preproga kje, kaj pa obratno (ali pes poškoduje parket?)? Se da to preprečiti, če se mu redno striže kremplje oz. lahko pes do 20kg sploh lahko naredi kakšne rise?

Kup vprašanj torej, vedar le zato, ker želiva res izbrati pravega psa (ali sploh nobenega, če bova videla, da pač ne bo šlo).



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1 : 03 September 2007, 07:42:38
Kdo vam je pa povedal,da so beagli hiperaktivni in da veliko lajajo  :o
se namreč ne bi strinjala ::)
lahko pa npr razmišljata o basengiju- ti sploh ne lajajo, so zelu umirjeni in bi morda usrezali. Edina značaj je bolj mačji kot pasji- če vajiu to ne moti.
Pa kodri srednji so tdi zelo primerni in pa kavalirčki španjeli, (čeprav sta vizualno drug tip psov naštevala), Šnavcerji  srednji (bolj umirjeno kot foksi) , manchestri- vsekakor tudi primerni....

pa tako dalje-primernih  pasem vse polno.
Še bolj natančno si razčistita glede tega kaj nameravata s psom še početi poleg sprehodov .

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2 : 03 September 2007, 08:24:44
Kar se tiče parketa... sicer imam doma slabih 50kg težko mrcino, ampak parkret je rad "popraskan" tako ali drugače. Če vaju kaj potolaži - pri meni doma pes popraska parket v takšni meri, da bi boljše poliranje vse odstranilo (torej ne "predre" laka in ponovno lakiranje pa bi bil parket nov). Pri manjših pasmah je najbrž tega še manj - seveda ob rednem striženju krempljev.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #3 : 03 September 2007, 08:27:40
Jaz bi svetovala, da se ne zanašata na knjige z opisi psov, ker niso najbolj zanesljive. Bo bolje, če si izbereta par pasem, ki so vama vizualno všeč, potem pa se od lastnikov (se pravi iz prve roke) pozanimata, kakšen karakter in zahteve imajo. Za to so primerne razstave kot tudi forum. Pomembno je tudi, da si izbereta psa, ki bo ustrezal vajinemu življenskemu stilu. Če npr. rada in veliko hodita v gore, si izberita psa, ki vaju bo lahko spremljal.

Kar se tiče lajanja, je pa tako: kakšne pasme so morda res bolj nagnjene h lajanju, ampak z pravo vzgojo to lahko odpraviš. Z nepravilno vzgojo pa lahko še tako tihega psa, spremeniš v lajevca. V moji bližini sta dva psa iste pasme, pa je eden tiho kot miška, drug pa ves dan "nabija".

Kristinca & Florinca


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 03 September 2007, 08:44:02
Se strinjam, veliko je v vzgoji psa. Tako da če še nista prebrala kakšne knjige oz. se pogovarjala z kakšnimi bolj izkušenimi lastniki psov, kako je treba pravilno vzgajati psa, potem je to definitivno prvi korak. Veliko večino psov se da socializirati in navaditi da ne laja, da je sam 8 ur, ...

V veliki meri je tudi odvisno kakšen bo pes od tega, od kod je. Pravi vzreditelj že od malega navaja mladiče na vse situacije, tako da bo mladiček po 8 tednih že do neke mere socializiran, ne sme biti živčen, prestrašen, brez volje... Tako da v prvi fazi je izbira pravega vzreditelja ena izmed ključnih stvari (večina nas pa ve, da na žalost dobrega vzreditelja v polnem pomenu besede, je zelo težko najti). Tako da, upam, da se vama na mudi (izbirata namreč pasjo družbo verjetno za naslednjih 15 let) in bosta prebrskala vse možne internetne strani, revije, povprašala ljudi in našla pravega vzreditelja in kužka, za katero koli pasmo se že odločita.

Ne vem če je vizualni izgled vse, na prvi pogled lahko pes deluje nenavadno, ko pa spoznaš pasmo karakterno, te pa lahko čisto očara :) Kitajčki so zakon;)

Glede parketa, preverjeno je, da lahko tudi 5 kilski pes pusti opazne praske na parketu ;)


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #5 : 03 September 2007, 09:48:33
Mi smo pa pasmo izbrali po vizualnih kriterijih in se nismo prav nič zmotili (zelo navezan je na ljudi, vendar ko je sam doma lepo počiva in še nikoli ni nič uničil, je največji crkljivc-tako in drugače, prijazen do vseh in zelo vdan svojemu gospodarju). Pasma nas je tudi karakterno očarala, tako da imamo zdaj že drugega bernčka. Jaz osebno nprimer nebi imela kratkodlakega psa. Če je kriterij kratka dlaka samo zaradi čistoče v stanovanju, bi mu znala oporekati. Sorodniki imajo labradorčka in morajo sesati stanovanje vsak dan, kot mi, pa še dlake so bolj ostre in se ti zapičijo v podplate, kavč...

Jaz bi svetovala, kot Florica. Najprej si izberita psa vizualno in med temi izberita psa z najbolj ustreznim karakterjem.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 03 September 2007, 11:44:53
Bevskavost je prirojena. Bevskača navaditi da ne bo lajal je skoraj nemogoče. Ne glede na vzgojo, socializacijo...K sreči pa se ta nagnjenost lepo vidi že pri mladičih v leglu. Saj je čisto preprosto: če ugotoviš, da mladiček veselo bevska ob vsakem obisku, si za v stanovanje raje omislite drugega. Delno je to lastnot pasme, vendar se da znotraj pasme najti tako pse ki bevskajo, kot tudi take ki ne. Med špici bi recimo zelo težko našla kakšnega bolj tihega predstavnika (bolj ko so majhni bolj so glasni).

Kar pa se tiče pasem ki ne lajajo: basenjiji, pa ponavadi tudi huskiji pa še bi se našel kakšna pasma, katere predstavniki ne znajo lajati ali pa to počnejo izjemno redko - ti psi res ne lajajo, niso pa nemi. Nekateri znajo jodlati, cviliti, zavijati, tuliti...ti zvoki pogosto sosede še bolj motijo kot običajno lajanja. Včasih so recimo sveto prepričani, da psa, ki je sicer samo rahlo osamljen, nekdo daje iz kože.


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 03 September 2007, 11:48:39
Če je kriterij kratka dlaka samo zaradi čistoče v stanovanju, bi mu znala oporekati. Sorodniki imajo labradorčka in morajo sesati stanovanje vsak dan, kot mi, pa še dlake so bolj ostre in se ti zapičijo v podplate, kavč...
To lahko osebno potrdim, da kar se čistoče v stanovanju tiče znajo biti kratkodlaki psi veliko bolj problematični. Žal njihova dlaka kar naprej odpada, pa še bolj ostra je in se zapiči prav povsod. Dolgodlake pse pa moraš res več česati, da jim izčešeš odmrlo dlako, vendar pa bistveno manj puščajo dlako. Ne vem pa kako je s psi, ki imajo zelo kratko dlako, tipa manchester, bokser, pinč, psi tipa bull ...

Kar se parketa tiče, lahko rečem, da mi pri 30-kilogramski zverini, ki ima vsakodnevne dirke po stanovanju, nimamo prav nič spraskanega parketa. Mogoče je fora je tem, ker imamo laminat in ne parket.

Bi pa svetovala, da psa ne izbirata po raznih enciklopedijah, ker je tam marsikaj zamolčano ali pa tudi napačno predstavljeno. Pasme, ki so vama všeč, si oglejta v živo in bodita pozorna predvsem na karakter in potrebe. Ne obremenjujta se s tem, da vaju 8 ur ni doma - pa saj smo večinoma čisto vsi vsaj toliko časa odsotni od doma, pa imamo prav tako pse. Edino kar bosta morala poskrbeti je to, da se bosta s psom dovolj ukvarjala, ko bosta doma. Tudi navezanost na ljudi nima pri tem tolikšne veze - važno je, da ko ste doma, da je pes lahko z vami.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8 : 03 September 2007, 12:33:01
dlaka ne ostaja edino pri pasmah, ki se trimajo ,ali strižejo.
Npr veliko pasem terierjev, pudelj itd
Izjemno kratkodlak psi ?i- izkušnje imam z dobermani in dalmatinci- katastrofa. Dlak ko toče in ostre kot šivanke zapičene povsod- preko vsega leta.
Parket? Kogar pretirano skrbi stanovanje, bolje da nima psa, nekaj škode se vedno pozna. Laminat je odporen na praske, parket- odvisno od kvalitete- preproge - ja parket se manj znuca in psu ne drsi, so pa dodaten potencialen vir svinjarije.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #9 : 03 September 2007, 13:03:15
Kar se parketa tiče, lahko rečem, da mi pri 30-kilogramski zverini, ki ima vsakodnevne dirke po stanovanju, nimamo prav nič spraskanega parketa. Mogoče je fora je tem, ker imamo laminat in ne parket.

Luna, tale izjava me je pa nasmejala.  :o
Se pravi, da parketa nimate nic spraskanega, ker ga nimate >:D  :o
Brez zamere, sam me je res nasmejalo ;D

No, v nasi hisi se na parketu prask sploh ne vidi... Ker jih je toliko, da jih nihce vec ne opazi  ;) ::)

Blumina



DejanM

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 03 September 2007, 13:11:15
Torej kaj menite o Beaglu v stanovanju oz. v zgoraj opisanem primeru?
Kateri vzreditelji v Sloveniji so dobri in ali se res da iz legla razbrati, kateri je mirnejši in manjši bevskač?



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #11 : 03 September 2007, 13:17:49
Za podatke o vzrediteljih se obrni na Kinološko zvezo ali pa prelistaj revijo Kinolog. Kar se tiče izbire pravega mladiča pa je tako, da kadar najdeš pravega vzreditelja, je že pol narejeno. Vzreditelj najbolj pozna vsakega mladiča in ti bo znal svetovat, kateri mladič je najbolj primeren zate.

Kristinca & Florinca


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #12 : 03 September 2007, 14:20:01
glede beaglov si prberi tnjihovo temo, tam so praktične izkušnje in kontaktiraj lastnike. Poskušaj jih čim več osebno spoznat, pa ti bo vse jasno, če ustrezajo .
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=717.0

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #13 : 03 September 2007, 15:52:58
Torej kaj menite o Beaglu v stanovanju oz. v zgoraj opisanem primeru?
Kateri vzreditelji v Sloveniji so dobri in ali se res da iz legla razbrati, kateri je mirnejši in manjši bevskač?

Pa vesta vse od Beaglovemu karakterju...Ker so Beagli lovski psi, imajo razvit nos in bosta mogla kar nekaj časa porabiti na odpoklicu.  ::)  Drugače pa je najbolje, da kontaktriata kakšnega lastnika in greste enkrat skupaj na spehod, da res vidita če je to pes za vaju!  ;)


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #14 : 03 September 2007, 15:55:03
Parket? Kogar pretirano skrbi stanovanje, bolje da nima psa, nekaj škode se vedno pozna.
Se popolnoma strinjam.

Drugače bi vama pa predlagala kakšnega angleškega bulldoga in basseta. Posebno bulldogi ne potrebujejo ogromno sprehodov.


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 03 September 2007, 16:48:14
Jst mam zlatega prinašalca v stanovanju pa je čist ok, sobne čistoče se je hitr navadu, dlak ni dosti...je pa res da ga je potrebno dostkrat počesati, kar se pa lajanja tiče...včasih ga morš prav sprovocirat da se bo sploh oglasu v stanovanju ko pa pride ven si pa da duška!
Parket? naš je še čist dobr in kot je Luna napisala, kljub vsakodnevnim dirkam po stanovanju je še vedno vse na svojem mestu!

No, pa nazaj na topic: jst mislim da se moreta najprej dost dobro pogovorit kaj hočeta imeti od psa (karakter, videz) in šele nato izbirata potencialne kandidate, kontaktirata nekaj lastnikov le-teh in se tud v živo prepričata, saj  kot je že nekdo povedal si psa izbirata za sopotnika za naslednjih 10 ali še kaj več let.
pa srečno!



tamy

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 03 September 2007, 20:35:37
zanima me samo če sta razmišljala kaj o zavetiščih.....tam je ogromno psov in prav gotovo se bo našel kakšen za vaju ter bo popolnoma ustrezal vajinim kriteriem...pa tudi mladička se da dobit....popolnoma zdravih psov je pa tudi veliko...razen če je vajin cilj imeti čistokrvnega psa potem zavetišče verjetno nebi prišlo prav....tako v zonzaniju kot v horjulu, ljubljani in mnogih drugih zavetiščih imajo pse ki potrebujejo dobre lastnike! iz tvojega opisa pa sem razbrala da bosta psu nudila vse kar mu pač lahko!

lp



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #17 : 03 September 2007, 20:54:21
Tammy,to sem tudi jaz mislila predlagati.
Dejan,če sta se odločila za čistokrvnega-nimam kaj dodat na zgornje poste  ;)
Če pa še premišljujeta,pa mislim,da bi vama ogled zavetiščalahko  kaj pomagal.Tam se najde vse sorte psov,od 5kg pa do xxkg  ;D Tihih,glasnih,kratkodlakih,manekenov z dolgo dlako,....
Ni vrag,da se ne bi najdel tudi kakšen za vaju  :D



tamy

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 03 September 2007, 22:30:31
nekaj kužkov po vajinih kriterijih sem zasledila tudi na nasljednjih straneh(sicer zavetišč)
horjul:
http://www.zavetisce-horjul.net/iscejo.php?start_from=10&archive=&subaction=&id=&
ljubljana:
http://www.dzzz.si/modules/myalbum/viewcat.php?cid=1
zonzani:
http://users.volja.net/lenko469/zavetisce.htm
obalno društvo proti mučenju živali:
http://www.odpmz-drustvo.si/slike.htm
jesenice:
http://www.dzzz-jesenice-drustvo.si/index.php?main=aktual.htm

upam da grejo naslovi kliknit......pa sej jih je še več....samo enih par.....


imam pa eno prošnjo....če se odločita za čistokrvnega psa nikakor ga ne kupujta pri kd mislinja......verjetno sta to opozorilo že kje zasledila....pa naj vama jo ponovim....vem da so njihove ponudme mamljive da ti oči kar potegne tja....pa naj vaju ne premamijo....če bi nam to upelo raztrosit po celi sloveniji in sosednjih državah bi bili 25 letniki ki se skrivajo pod imenom kinološko društvo mislinja prisiljeni opusiti svoje prepradajalstvo in upajmo da bo kdaj to... :-\



lp



DejanM

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 03 September 2007, 22:31:03
Sva se čisto zaljubila v Beagla, tako, da bo verjetno kar ta pasma (čistokrven). Hvala za nasvete, bova se pa še dodatno pozanimala, šla pogledat jih v živo in čisto nič hitela, saj imava dovolj časa za odločitev.

Še dodatno vprašanje...kako pa izgleda prvi mesec, dva ko pride mladiček domov? Ga je potrebno spremljati 24 ur na dan, vsak dan (po domače, vzeti dopust, najeti žlahto,...) ali se kar hitro navadijo?
Kaj pa se zgodi ko sta lastnika psa dva "enakovredna" človeka? Lahko izmenično hodita z njim v šolo, se oba enakovredno ukvarjata z njim in bo oba upošteval ali bo vedno tisti, ki se ukvarja več imel boljšo kontrolo nad psom-ga bo pes imel raje oz. ga bo bolj spoštoval kot vodjo?



DejanM

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 03 September 2007, 22:34:40
Zaenkrat imam na seznamu dva vzreditelja, katera bi kontaktiral za informacije in ogled psa. In sicer Nevenko Omejec in Napotnik Aleksandra. Sta OK?

Mogoče neumestno, glede na to, da želim čistokrvnega psa, vendar na Bolhi se prodaja kar nekaj Beaglov in po slikah izgledajo zelo lepi. Ali naj se raje teh prodajalcev izogibam oz. kako naj vem kakšnega psa mi prodajajo?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #21 : 03 September 2007, 22:48:55
Eden izmed mojih prvih nasvetov: prosim kupi kakšno knjigo o vzgoji psa, kako potekajo prvi dnevi, na kaj moraš biti pozoren, ... ni dovolj da samo že dolgo časa razmišljaš o nakupu, na psa se moraš tudi pripraviti.

Kot drugo, na bolhi jaz osebno zeloooooooooooo redko zasledim karkoli drugega kot preprodajalce ali mladiče brez rodovnika. Se pravi da odsvetujem! So tudi izjeme, včasih je kakšen oglasi vzreditelja, ampak večinoma pravi vzreditelji prodajo svoje kužke še preden se skotijo...

Kako veš, da so slikice na bolhi in na netu nasploh prave? Pa tudi sicer, za laika zgledajo vsi mladički lepi in lušni in.... in tako se folk nategne, da jim samo pokažeš mladička in se stopijo in ga kupijo...

Jaz ne poznam vzreditelje beaglov, bo treba še kje drugje se pozanimati. Vem da so eni moji znanci pred letom dni šli v avstrijo po mladička, ne spomnim se pa imena psarne... V vsakem primeru kontaktiraj vzreditelje, jih povprašaj in vidiš, ali so ti sploh pripravljeni pomagati, ti dati tono informacij, te povabit samo na ogled svojih psov, ... če ne, potem se obrni in najdi drugega vzreditelja. Vzreditelj ki ti samo proda mladička, ni nič vreden.



tamy

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 03 September 2007, 23:09:15
če je lastnik psa eden...si ga pes vzame takoj kot "gazdeja"...v primeru da sta dva oz več. pa si si upala trdit da pes vsaj dva do tri dni opazuje kako se tista dva oz več ljudi okrog njega obnašajo, opazuje njihove čute ter ravnanje z njim samim....potem pa si  izbere gazdeja- to pa je ponavadi tisti ki je največ časa doma, mu posveča največ časa ter se z njim največ ukvarja.....glede prvih dveh mesecev....če boste prva dva meseca z njim ravnali kot nameravate v vsej prihodnjsti se bo pes počutil povsem odlično le vzgoja je potrtebna....če pa boste prva dva meseca imeli psa za cukerčka, bonbončka pa ga boste malo razvadili ter vam utegne v prihodnjosti zameriti ker ga neboste več tako pogosto(oz ga sploh neboste) jemali v roke, mu govorili toplih ljubečih besedic, se neboste več toliko ukvarjali z njim.pa še nekaj....če boste psa dali prvo noč spati na posteljo"za tolažbo" bo hotel tam spati zmeraj.....mojo labradorko sem prvo noč(kljub opozorilom) pustila spati pri meni....sedaj si pa zamislite....kako spim z dvema psoma......labradorko in yorkiem.....nemnogoče...komaj sem ju navadila na sedežno....naj spita tam.....sedaj ko pa sta se navadili na sedežno(veliko je bil mojih neprespanih noči da sem bedela nad njima ter ju prepričevala kje naj spita)pa moram tudi jaz tam spati.... ::)....spimo kot revčki na sedežni....kot da smo brez spalnice >:(

mladiček....nikakor ga ni treba spremljati 24 ur na dan! majnša previdnost pa vseeno nebi bila odveč, pred prihodom psička v nov dom pa bi bilo pametno odstraniti vse kar bi se lahk razbilo....vse špičaste stvari....skratka vse kar bi psička lahk poškodovalo oz na čem bi se lahko poškodoval.
sicer nevem kako ga boste navajali na sobno čistočo....vendar meni se zdi tista varjanta s časopisnim papirjem najbol ziher(če jo poznata)

pa držim pesti da bosta dobila lepega beagla ki bo priden ter poslušen! :-[

vso srečo! ;)

lp



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #23 : 04 September 2007, 10:00:40
DejanM, malo pobrskaj po forumu. Stran posvečena Beaglom je že odprta, kot tudi cel kup strani namenjih vzgoji mladičev, sobni čistoči itd. Vprašanja, ki jih zastavljaš, so bila že odgovorjena. Postavljaj vprašanja v temo, v katero pašejo. Če te zanima o Beaglih, potem v njihovo temo, če te zanima o vzgoji, potem tja itd.

Kristinca & Florinca


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #24 : 04 September 2007, 12:21:09
Na bolhi so oglasi tudi za zelo solidne pse. Če niste preveč mehki  - torej da znate mladiče, ki ne ustrezajo vašim kriterijem pustiti lepo pri miru in najti ustreznejše - ne vidim nobenega razloga, zakaj ne bi šli pogledat legla. Sicer pa se da tudi preveriti -lahko greš v knjižnico, poiščeš par letošnjih Kinologov in pogledaš predvidena legla. Lahko tudi kontaktiraš pasemski klub in povprašaš kar te zanima o obeh leglih.


tamy

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 04 September 2007, 14:12:38
zdaj pa vidim da sem pisala popolnoma za brezveze.....tako dolg tekst ker je lanabela povedala vse v 2-3 stavkih ::)
je pa se danes tudi moja sestrična odločila za beagla....vendar bo počakala na mladičke v avstrijii...kamor ponavadi zahaja z njeno sterfordko na počitnice.

lp



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #26 : 04 September 2007, 15:12:06
..sedaj si pa zamislite....kako spim z dvema psoma......labradorko in yorkiem.....nemnogoče...komaj sem ju navadila na sedežno....naj spita tam.....sedaj ko pa sta se navadili na sedežno(veliko je bil mojih neprespanih noči da sem bedela nad njima ter ju prepričevala kje naj spita)pa moram tudi jaz tam spati.... ::)....spimo kot revčki na sedežni....kot da smo brez spalnice >:(


lp

Tamy- pa kaj se matrate na sedežni ::) kupi širšo posteljo ,vsaj tisto 120 cm ,če ne raje francosko za v spalnico, pa vam bo vsem trem udobno  :P
Če pa boš slučajno spremenila svoj življenski nazor (oz izbrala novega "ljubimca"  ;) ) pa kupi kletko in lepo debelo pasjo blazino s pouštrčkom za labradoca in jo namesti v spalnici ob obstoječi postelji in ga zapri notr. Yorkya boš pa že v kakšen vogal koutra stlačila  :o tako da ti bo vseeno udobno

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #27 : 04 September 2007, 15:43:49
Citiraj
Tamy- pa kaj se matrate na sedežni  kupi širšo posteljo ,vsaj tisto 120 cm ,če ne raje francosko za v spalnico, pa vam bo vsem trem udobno 

To sem jaz naredila pri svoji prejšnji bokserki, ker je bilo že res neudobno.  ;D


tamy

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 04 September 2007, 16:57:31
aha...bom upoštevala nasvete...vendar pa mi je malo kruto zapreti labradorko v kletko....vendar je pomoje boljše kot pa da jo imam čez noč na povodcu :-\
novega ljubimca pša verjetno še nebo kmalu....do takrat pa bomo že "pošlihtali" pupi da bom vsi vredu spali....jhe pa majčken problemček ker se labradorka zel slini ponči....ter se lahko zjutraj tuširava z ajka....sma celi mokri :D tako da bo treba hitro nekaj ukreni...čeprav prijatelji pravij da se nebi slinila če bi spala na tleh kjer je bol hladno....ampak ko ji rečem leži na tleh se vleže ter tam zaspi...ko pa sliši da jaz spim pa pride spet gor :D :D

lp