Zakaj psička bruha?

regga · 6003

regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
: 06 September 2007, 10:33:37
Problem je sledeč. Psička bruha vedno zjutraj, ko je še v kletki (se pravi preden dobi za jesti ali piti), barva bruhanja ni rumene ali zelene barve ampak svetlo rjave. Bruhanje se pojavi na vsake toliko časa...Recimo enkrat je pojedla 1/4 koruzinega storža (to je bilo v četrtek) in potem je v petek zjutraj izbruhala samo malo rjave tekočine, v soboto zjutraj pa del storža. OK, ji pač ni odgovarjalo in je šlo ven, čeprav mi ni jasno kako da šele čez 2 dni  ??? Apetit in drekci so bil ves čas normalni. Potem je pred enim tednom spet bruhala dva dni zapovrstjo (zjutraj), obakrat sem našla iste vrste tujek. Danes pa je bruhala samo vodo. In to kar veliko količino, čeprav je nazadnje pila zvečer pred spanjem.

Apetit ima v redu, živahna je tudi (še preveč), vedno ji potem dam tudi za jesti in vse obdrži v sebi. Me mora skrbeti? Kaj bi bilo lahko narobe?

Hvala za odgovore!


ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #1 : 06 September 2007, 11:26:37
Če je pojedla cel koruzni storž se lahko zgodi, da pride do zapore črevesja saj pes nemore prebaviti olesenelih delov rastlin.
Zato kar lepo povprašati zdravnika kaj in kako. Da nebo neljubih zapletov. Rjava  tekočina je ponavadi usedlina iz želodca.
Predusem pa ji poskusi preprečiti, da bi še jedla koruzo.
Govorim iz lastnih izkušenj tudi naš Nemki prepeličar Ago je imel težave zaradi konzumiranja koruze.



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #2 : 06 September 2007, 12:57:21
Hm, tisto s koruzo je bilo pred enim mesecem, dva dni je zjutraj bruhala, potem pa kakšne dva tedna ne. Ni bila zaprta in ni imela driske. Storž je tudi samo takrat dobila...je možno da ji to še vedno dela probleme kljub normalni prebavi, živahnosti?

Drugače se pa velikokrat spravi tudi na kakšne lesene zadeve (deske, palice) in jih zgrize ko me ni zraven, pa gre vedno vse ven po naravni poti. Tudi vrečko ji je enkrat uspelo pojesti pa ni bilo večjih problemov. Tako početje ji več ali manj preprečim, ampak včasih ji pa vseeno uspe kaj ukrasti. Mladič pač  :-\

In kaj pomeni če bruha usedlino iz želodca? Je to kakšen znak?


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 06 September 2007, 13:19:40
regga na žalost nimam veliko izkušenj s tem, ti pa res predlagam da pokličeš veterinarja in malo povprašaš. Sem prepričana da imajo tam največ izkušenj s takimi težavami. Tako se boš čimprej rešila vseh dvomov in po možnosti ukrepala če bo potrebno.



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #4 : 06 September 2007, 15:50:24
He he Bela stella, hočeš reči na srečo  ;)

Ja, bom poklicala, čeprav mi je že kar malo smotano ker za vsako malenkost kličem  :-[


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 06 September 2007, 19:48:17
No ja seveda na srečo.

Kam pa hodiš k veterinarju? Nikoli ni odveč da vprašaš vse kar te zanima. Kaj te briga kaj si oni mislijo o tebi, važno da je tvoj kuža zdrav ;)

Sporoči kaj si izvedela in kaj sledi ;)



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #6 : 07 September 2007, 09:59:19
No danes ponoči se je velika skrivnost razrešila  ::) Psička je izbruhala peško od breskve. Vse lepo in prav, če te peške ne bi pojedla točno pred enim tednom. V petek zjutraj jo je dobila na sprehodu in preden sem lahko rekla piksna je že ni bilo več. Potem je v nedeljo in ponedeljek bruhala in ni nič konkretnega izbruhala, včeraj tudi samo vodo, danes je pa šlo.

Ni mi jasno, kako se je zadeva lahko pacala en teden v njenem želodcu pa ni imela nobene driske/zaprtja, apetit super, živahnost pa tudi. Ni mi tudi malo všeč tole ker se bojim da si bo še želodec uničila  :-\. Sem pa vesela da je spravila ven in da se ni zataknilo v črevesju.

Ali bi ji mogla zdaj kaj za zaščito želodca dati glede na to da je bil tujek toliko časa v njem?

Drugače pa vozim svoje živali na Kliniko Loka. Vedno mi z veseljem svetujejo tudi po telefonu in imam zelo dobre izkušnje z njimi.


ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #7 : 07 September 2007, 10:58:20
Tale tvoja psička pa ima velik apetit ;D. Upam, da bo sedaj vse vredu. Čimprej jo poskusi naučiti, da ne bo pojedla vsega kar najde ob poti.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 07 September 2007, 11:49:15
Opazuj jo še, lahko da bojo težave same od sebe lepo minile in bo vse ok.

Meni se sploh ne zdi čudno da je imela toliko časa to v želodčku, pač ni šlo čez. Moj komunalc kot kličem mojo psičko požre tud celga boga točno tko kot ti praviš prej kot rečeš keks pa ni več. In vidim kdaj ko kaj poje pa potem zbruha šele čez nekaj dni. Ampak to jo počasi mineva, je pa imela prav obdobje ko je vse pojedla od polžev, kamnov, lesa, rož vse vse :D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 07 September 2007, 20:13:35
Da gre kakšna bolj zahtevna packarija skozi ponavadi traja od enega do treh tednov. Včasih tudi več.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #10 : 07 September 2007, 20:21:29
Ni mi jasno, kako se je zadeva lahko pacala en teden v njenem želodcu pa ni imela nobene driske/zaprtja

driske in zaprtja sevda ni imela zato, ker je bila zadeva v zelodcu, ne v crevesju ...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #11 : 07 September 2007, 20:30:30
Doti je enkrat spomladi pojedla posodico od Kekec paštete. Je pač požrešna, jaz pa optimist, da bo paštetko lepo lizala ::). Jaz sem že čisto pozabila na to, potem pa je čez dva meseca dvakrat bruhala zjutraj, pred zajtrkom, samo slino. Tretje jutro je šla pa še posodica ven. Na velikoooo srečo brez težav in posledic :).

lp


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #12 : 07 September 2007, 20:44:19
Ojoj uroda...čez dva meseca  :o? A pa te pesjane to nič ne boli  ???

Ste me potolažili ker vidim da je to "normalno". Seveda mojo požrešnico še bolj pazim (ker mi med drugimi ni najlepša budilka zvok bruhanja :-\) ampak včasih nimam časa reči fuj. Drugače izpljune ven oz. sploh ne pobere. Labradorci... ::)


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #13 : 07 September 2007, 21:06:42
Ojoj uroda...čez dva meseca  :o? A pa te pesjane to nič ne boli  ???

Ste me potolažili ker vidim da je to "normalno". Seveda mojo požrešnico še bolj pazim (ker mi med drugimi ni najlepša budilka zvok bruhanja :-\) ampak včasih nimam časa reči fuj. Drugače izpljune ven oz. sploh ne pobere. Labradorci... ::)

Doti ni kazala nobenih znakov, da bi jo kaj matralo. Zato sem na vse skupaj tudi pozabila. Je pea res grozno slišati zjutraj ob petih tisto "prazno" bruhanje.

lp