Varstvo psa v času počitnic

vali · 150395

ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 19 Junij 2009, 19:40:37
No glede tegale, pa bi bila najraje  :-X
Jaz čisto verjamem, da ljudje iz veselja čuvajo pse, vendar to ne pomeni, da jim nismo nič dolžni dati.  ::)
Bistveno ceneje te pride če daš svojega psa v varstvo ljubitelju, kot pa v pasji hotel.
Ampak, tale cena 10€ za cev mesec??!!  >:( ??? >:D
Tale nej tip nej si raj vtakne tale dnar nekam!!  >:(
Če se ti nekdo ponudi, da bo skrbel za svojega psa, ga hranil, sprehaja, mu nudil dom,....je vreden veliko več,kot pa cene ki si jih postavljajo sami.

Verjetnno si mislila 100€ ::)



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #121 : 19 Junij 2009, 20:57:41
ABBY LABRADOR- ne, oseba na bolhi je napisala 10 evrov ::)
Oglas pa sedaj ne dela..
tjas- absolutno se strinjam,nekateri tega ne znajo cenit..in ko omeniš, da plačajo po želji jih mine..kje je logika?!



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 21 Junij 2009, 13:56:39
Ne Monika se čisto nič ne motim, je pisalo kar 10€ za cev mesec!  ::)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 21 Junij 2009, 20:04:39
Ne Monika se čisto nič ne motim, je pisalo kar 10€ za cev mesec!  ::)

A potem sem pa jaz enega drugega gledala....

Evo vam ga:
http://www.bolha.com/oglas382944096/ljubljana-varstvo-domacih-zivali



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto

pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #125 : 21 Junij 2009, 22:02:36
Če kdo potrebuje varstvo=>.::VARSTVO PSOV::.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #126 : 22 Junij 2009, 08:21:13
Če kdo potrebuje varstvo=>.::VARSTVO PSOV::.


opazovanje vašega psa in svetovanje,
če je kakšen problem v obnašanju



Tole je kopirano s strani do katere je tu povezava.

Kakšne reference pa ima/jo/te, da lahko oglašujete to storitev.



http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #127 : 22 Junij 2009, 10:03:37
Kakšne reference pa ima/jo/te, da lahko oglašujete to storitev.

Sem imela težko učenje s svojo psico; prevzgoja, vlečenje na vrvici, nezanesljiv odpoklic, neignoriranje ljudi in psov, težka skoncentriranost v prisotnosti drugih,...

Saj se tudi inštrukorji učijo iz svojega življenja, ne? :) Že res, da nimam naziva inštrukor ampak mene je marsikateri zelo razočaral, zato me ljudje po varstvu večkrat prosijo za nasvet. Saj si tudi na forumu velikokrat pomagamo z iskušnjami. ;)

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #128 : 22 Junij 2009, 10:25:43
Ponavadi so ljudje razočarani ravno zaradi tega, ker dobijo "strokovnjaka", ki je le to postal zato, ker ima takšnega psa. Pa še vo ne več kot leto dni.


http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #129 : 22 Junij 2009, 13:37:37
Še dobro potem, da se nimam za 'strokovnjaka'. ;)  :)
Jaz le delim svoje izkušnje, ki so mi pomagale pri prevzgoji in vzgoji, vsak nasvet pomaga. Ko sem jaz iskala pomoč pri vzgoji težavnega psa mi ni nihče znal pomagati, čeprav sem bila na vezi z veliko inštruktorjev (od ene sem celo dobila cvetko, da take pse-dudarje ona pozna in, da nikoli ne bo mogla normalno živet), koliko takšnih zgodb poznam. Čeprav sem laik, sem težavnega psa preizkusila na svoji koži in sem z izidom zelo zadovoljna. Poleg tega pa kako lahko nekdo razume kaj doživljaš s psom, če takšnega psa nisi imel? Topla mi je dala izziv za celo življenje in skupaj z njo se učim tudi jaz.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #130 : 22 Junij 2009, 14:37:20
O tem kako si iskala pomoč in kje si jo ali nisi dobila ni stvar mojega vprašanja in ne bi o tem.

Me pa zelo zanima kje imate jajca, pa ne samo ti, da oglašujete takšne stvari.

Če si svojega psa "porihtala" še ne pomeni, da imaš dovolj znanja.





http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #131 : 22 Junij 2009, 14:56:11
Meni se zdi pa super, da dobim kak nasvet od osebe, za katero vem, koliko časa, volje in energije je vložila, da je dosegla rezultat na katerega je lahko ponosna. In se jaz ne bi prav nič obešala, ali je samouk ali ima kake papirnate izpite tudi opravljene. Če vidim rezultat pred sabo, jo z veseljem poslušam. Moje mnenje...



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #132 : 22 Junij 2009, 15:31:16
Glede nekje zgoraj ponujene nagrade 10 eur za cel mesec.
Mislim,da je v tem primeru bolj smiselno,da oseba zaprosi zapomoč pri varstvi psa (pomoč=brezplačna). Potem pa ponudi protiuslugo ali prinese kakšno darilo.
Če v zameno ponujamo plačilo naj bi bila cena smiselna = primerna opravljenemu delu.

Glede reševanja vedenjskih težav v času čuvanja pa sem na splošno proti. Kdor da psa na čuvanje naj ga dobi nazaj takega kot ga je oddal. Ne "izboljšaneg" ali izboljšanega po viziji pestrne.
Kdor pa želi prešolanje oz prevzgojo, naj poišče ob primernem času primerno pomoč- po možnosti ne med dopustom, ko ne bo mogel sodelovati.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #133 : 22 Junij 2009, 16:08:00


Glede reševanja vedenjskih težav v času čuvanja pa sem na splošno proti. Kdor da psa na čuvanje naj ga dobi nazaj takega kot ga je oddal. Ne "izboljšaneg" ali izboljšanega po viziji pestrne.
Kdor pa želi prešolanje oz prevzgojo, naj poišče ob primernem času primerno pomoč- po možnosti ne med dopustom, ko ne bo mogel sodelovati.

uf sem se že ustrašila, da spet samo jaz tako razmišljam.

V prvi vrsti je potrebno prevzgojit lastnika, potem pa psa. Ker če se lastnik ne spremeni bo zadeva takoj ista kot je bila. To pa ne more narediti nekdo, ki je še 4 mesece nazaj "iskal" pomoč in pa tega ne bo mogel narediti, ko lastnika ni.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #134 : 22 Junij 2009, 16:21:13
Pa kdo govori o tem, da bi jaz psa prevzgajala? ???

Ponujam samo kakšno pomoč v obliki ideje ali nasveta (več glav več ve), če nastane problem pri vzgoji psa. Halooo. ;)
Iz enega stavka se je spet razvila ena tretja tema, ki s tem nima povezave. Se še spomnite stavka? Če en ga preberite še enkrat preden komentirate.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #135 : 22 Junij 2009, 18:46:14
Povezava na tvojo stran je objavljena tu gor, torej jo lahko vidi vsak obiskovalec foruma in tudi tisti, ki išče podatke o svetovanju pri problemih. In? Čisto nič ne obračam tvojih besed in znam brati. Berem tudi večkrat zato, da preverim ali sem prebrala prav.
Na strani piše : opazovanje vašega psa in svetovanje,če je kakšen problem v obnašanju. Torej...iz prebranega lahko razberem, da se bom dobila točno to kar iščem - nekoga, ki mi bo pomagal pri problematičnem psu.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #136 : 22 Junij 2009, 19:30:16
Točno to, svetovanje, ne moja prevzgoja, ampak svetovanje lastniku, kaj lahko naredi ;). Sploh ne razumem kaj tukaj ni jasno, saj govoriš, kot da bi jih jaz prevzgajala v varstvo (kar ni izvedljivo).

Problematičnost je lahko pa marsikaj; histeriranje, vtikavanje v mimoidoče, skakanje, neodzivanje na klic, seveda tudi agresija (kar pa itak ni izvedljivo za varstvo, vsaj z moje strani ne),... Naj naštevam v nedogled? Kaj je narobe, če nekomu svetujem kako lahko nekaj odpravi? Nekateri pač rabijo malo več zamisli in načinov, kot drugi. Tisti ki jih jaz čuvam so povečini le družinski psi in zato ljudje večinoma naredijo le malo šolo, zato včasih kaj mene vprašajo, ker se velikjo problemov pokaže ko pes odraste (s tem ne mislim agresivne pse). In zato ne razumem kje stoji problem, če nekomu le svetujem in me ta vpraša za nasvet.

Pa sploh se mi ne da več :-X. Ti maš svoj prav, jaz pa svoj. Očitno te ne bo nič prepričalo, da sem imela dobre namene.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #137 : 22 Junij 2009, 20:06:18
Počneš lahko kar hočeš, samo ena razlika je. Če pač svetuješ svojim strankam le tega ne obešaš na veliki zvon - svojo internetno stran, ampak to dobronamerno storiš mimogrede. ;)
Če pa je to ena izmed možnosti, pa to povdariš posebej, tako kot si naredila.

Sicer pa...naj ti bo predvsem vse v užitek in veselje.

Tudi meni se ne da pregovarjat s takšnimi.

Hotela sem le povedat, da svetovanje nudi nekdo, ki je še 4 mesece nazaj sam iskal pomoč za svojega psa..
Vsaka čast, da v štrirh mesecih pridobiš toliko izkušenj, da se iz učenca spremeniš v učitelja ali pa svetovalca.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #138 : 22 Junij 2009, 20:41:32
Kot jaz vem sem iskala pri tebi pomoč pred dobrim letom, pa ni bilo odziva, tako da.
Ampak nikoli ni premalo vzgoje, tako da itak da še naprej šolam svojo psico in če pišem za tečaj v šolo (kar ti imaš), spet ne vem kje je problem.

Internetno stran sem postavila zaradi varstva, kot tudi vidiš je naslov teme in strani. ;)

Še eno vprašanje: Se lahko to prosim neha?

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #139 : 22 Junij 2009, 20:47:17
Kot jaz vem sem iskala pri tebi pomoč pred dobrim letom, pa ni bilo odziva, tako da.



Sem čakala, da boš napisala da si iskala pomoč. Nazadnje si jo iskala februarja, ko sem ti rekla da počakaj samo toliko da se pozdravi Ajša, ker je bila ravno operirana takrat.
In ne za tečaj ;)

Briga me kaj delaš, jaz sem napisala to kar sem mislila.

Kregaj se pa kje drugje in s kom drugim.


http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 23 Junij 2009, 08:08:09
Ena mičkena pripomba.
Jaz nikjer nisem zasledila da bi pupa t. pisala, da je neki stručnjak za agresivne pse.  ::)
Jaz berem njeno stran v čisto drugi luči. In meni osebno se zdi to vredu, da je pripravljena psa, ki je v varstu delati in ponavljati vaje, katere se pes že uči v šoli. Ali pa če ga lastniki čisto nič ne šolajo, če ima čas in voljo učiti psa kakšni novih trikcov, ali pa da ne dovoli tujemu psu, da jo vleče na sprehodu,....res ne vidim problema.
O temu kako je pa ona svojo psico zrihtala, pa samo kapo dol!



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #141 : 25 Julij 2009, 20:04:26
Od 3. avgusta dalje z veseljem sprejmem v varstvo kakšnega kužata ali muco :)

051 213 155,Lana


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #142 : 26 Julij 2009, 00:08:37
In meni osebno se zdi to vredu, da je pripravljena psa, ki je v varstu delati in ponavljati vaje, katere se pes že uči v šoli.

To še zdaleč ni v redu, temveč samo ustvarja zmedo pri psu, ruši že naučena povelja, rutino, način dela, saj pristop tuje osebe nikakor ne more biti enak kot pristop pravega vodnika. Delo s psom se dogaja v trikotniku med psom, njegovim pravim vodnikom in inštruktorjem. Četrta oseba tu nima kaj iskati.

Glede svetovanja sta pa simi in deteljica že vse povedali. Svetovanje nestrokovnjaka je lahko samo nestrokovno in kot tako potencialno škodljivo. Varstvo psov je tako kot je povedala deteljica samo varstvo! Svoji psici zaupam v varstvu samo osebi, za katero vem, da mi ju bo vrnila v enakem stanju, kot ju je dobila. Karkšnakoli "nadgradnja" tu nima kaj iskati. Z mojima psicama delam jaz in nihče drug, ko potrebujem nasvet, ga pa poiščem pri izkušenih, strokovnih osebah.

Čestitam, da je pupi t. uspelo zrihtat svojo psico, ampak to je čisto premalo kilometrine, da bi lahko pomagala rihtat ali zrihtala tuje pse.




**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #143 : 26 Julij 2009, 11:15:26
Ste naredili filozofijo iz enega stavka. Jaz na to gledam čisto drugače.
Sploh nikjer ne piše, da bo pupa t. rihtala, prevzgajala, in ne vem kaj še psa, ki bo pri njej na dopustu. Vse, kar je napisano je, da lahko če ima pes kakšno vedenjsko težavo z nasveti pomaga le to odpraviti. Ne gre se za neko strokovno pomoč, ampak nasvet iz lastnih izkušenj, ki je četudi ti ga ne ponudi profi zelo dobrodošel. Konec koncev se teorijo lahko nadudla vsak in pametuje, iz lastnih izkušenj pa vsaj jaz osebno vedno rada prejmem kak nasvet.

Sploh ne vidim kje je problem, če vam njeno varstvo ne paše, boste pač dali psa drugam... Niso vsi inštruktorji in kinologi z 20 let kilometrine, pa vseeno to ne pomeni, da ne znajo opaziti in pravilno svetovati pri problemih.  ::)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #144 : 26 Julij 2009, 11:52:00
Stvar je v tem, da tisti z dvajset let kilometrine po navadi veliko bolje in bolj strokovno svetujejo. ;) In kot si sama napisala, pupa.t ne nudi strokovne pomoči, saj je ne more, ker ni strokovnjak. Pasje vedenjske težave niso hobi, s katerim se lahko vsak malo poigra. Z njimi nekdo živi, predvsem pa pes. Zaradi napačnega nasveta se stvar lahko še poslabša, ta kratki konec pa vedno potegne pes. Pupa.t je strašno pogumna in zelo samozavestna, da si upa nuditi svetovanje kljub temu, da ima doslej izkušnje samo z enim psom, kolikor razumem, in da sploh ni strokovnjak. Teorija pa ni samo nekaj, kar se nadudla na pamet, ampak je temelj za delo v praksi. Zato hodimo v šolo. Hec, da moraš za to, da dobiš službo, pokazati spričevalo. Nihče ne reče, eh, saj kdo pa rabi teorijo, to se vsak lahko nadudla. Vsak avtomehanik se mora najprej izučit za svoje delo, a z živimi bitji pa lahko dela vsak, ki ima pet minut časa in se mu to zdi fino? Kot sem že napisala, sem vesela, da je pupa.t zrihtala svojo psico, ampak to ni dovolj za svetovanje drugim. Za to je treba veliko teoretičnega in praktičnega znanja.

In ja, obesili smo se na tisti stavek (pa jaz še na nekaj drugega), ker si s tem dela dodatno reklamo, v smislu, da je njeno varstvo zaradi tega drugačno od hotelov in drugih, ki čuvajo pse.

Ne se bat, tisti, ki malo bolje poznamo te stvari, prav gotovo ne bomo dali psa na čuvanje k njej, je pa treba opozorit, da to ni v redu. Kdor da oglas na forum, naj pričakuje še kaj drugega kot samo hvalospeve.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #145 : 26 Julij 2009, 12:13:23
Saj nihče ne pričakuje hvalospevov. Tako ali tako je na lastniku, da se odloči ali bo nasvete ubogal ali ne... Saj nismo vsi slepe kure, ki kar verjamejo vsaki nategavščini vsakega, ki ima pet minut časa. Jaz sem mislila bolj v smislu, da pač ona da nasvet iz svojih izkušenj, potem je pa tako ali tako od lastnika odvisno ali bo to upošteval ali ne... In ja teorija je zelo pomembna, sploh da pridobiš osnove, na vsakem področju. Brez teorije seveda ni prakse, vendar včasih samo teorija ni dovolj. Tudi jaz bi v primeru, da bi imela s psom težave pomoč iskala pri izkšenih inštruktorjih oz. ljudeh, ki so v svojem življenju videli veliko in so se s problemi aktivno spopadali. Vseeno pa še vedno trdim, da je vsak nasvet dobrodošel, seveda, če znaš misliti tudi s svojo glavo... Jaz tistega stavka sploh nisem dojemala, kot dodatno reklamo, pač pa kot nek podatek za zraven, ki mi je nekako tudi znak , da ta oseba psa opazuje in se z njim ukvarja, ne pa da ga samo nahrani dvakrat na dan, pelje lulat in nazaj v boks  ;)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #146 : 26 Julij 2009, 12:35:58
Jaz tistega stavka sploh nisem dojemala, kot dodatno reklamo, pač pa kot nek podatek za zraven, ki mi je nekako tudi znak , da ta oseba psa opazuje in se z njim ukvarja, ne pa da ga samo nahrani dvakrat na dan, pelje lulat in nazaj v boks  ;)

Kje na njeni strani so dokazila, da bo to opazovanje in ukvarjanje primerno? (Besede strokovno sploh ne bom uporabila, ker nima smisla.) Kje je zagotovilo, da bo to, kar bo opazila med opazovanjem pravilno interpetirala in podala primerna navodila?

Ljudje, ne se hecat! Na tak način se lahko naredi veliko več škode kot koristi. A svoje otroke bi tudi dali na opazovanje k nekomu brez ustrezne diplome in delovnih izkušenj?



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #147 : 26 Julij 2009, 12:43:13
Ravno zato sem prej napisala, da morajo lastniki psov misliti s svojo glavo in toliko poznati svojega psa, da se sami odločijo oz. prepoznajo ali so njene interpretacije pravilne in navodila primerna... Ampak ok, to temo je brezveze napihovati v nedogled, se strinjam s tem, da se ne sme vsega metati v isti koš in "oglaševati" nekaj za kar nimamo ustreznega dokazanega znanja. Naj se vsak odloči sam, moji psi so zaenkrat na dopustu vedno z mano  :)



pasje-varstvo

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 03 September 2009, 11:15:44
od 25.9. naprej nudim pasje varstvo in sprehode na območju Ljubljane. več info na zs oz. mail: [email protected]



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #149 : 03 September 2009, 11:35:24
Kakšne so pa izkušnje?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji