Varstvo psa v času počitnic

vali · 151736

pasje-varstvo

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 03 September 2009, 11:46:34
izkušnje imam s svojimi psi in s temi, ki sem jih že čuvala.(jih je že bilo kar nekaj)
pasje varstvo izvajam zaradi svojega lastnega veselja in ljubezni do psov, ne 'igram' se neke pasje šole in prevzgoje..



kara

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • hov,hov :)
Odgovori #151 : 06 Oktober 2009, 15:05:25
Živjo.
Jaz pa mogoče dobim greyhounda,vendar je podpogoj tudi,
da najdem varstvo v času počitnic.  :-\
Na žalost sorodniki in prijatelji zanj ne morejo skrbeti, 
potem pa sem si pogledala ponudbe pasjih hotelov,ki pa so precej drage.  :(  :-[
Zato iščem koga,ki bi bil pripravljen skrbeti za greyhounda cca. 5 tednov letno
(cca. 13.-21.2.,24.4.-2.5. in tri tedne poleti - najbrž julija)
Če je kdo pripravljen skrbeti za psa oz. pozna koga ki bi to naredil po bolj ugodni ceni,
prosim,naj mi odgovori sem ali pa na zasebno pošto in mi sporoči ponudbo.  ::)  :-[
Hvala.  :-*
lp,K


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #152 : 06 Oktober 2009, 19:07:57
Na dopustovanje gre pes z lahkoto zraven, ne vidim nobenega razloga zakaj ne. Drugo so službena potovanja etc. Dopust pa brez problema prilagodimo in uskladimo tako, da gre pes zraven. Sicer pa ostanemo doma. Pri varstvu je ZELO pomembno karakter psa, kako je navajen sobivaje z drugimi živalmi, psi,hišni box, ločitvena tesnoba?

Sicer pa, moje mišljenje je, če za svoj dopusst plačamo po 500€, zakaj ne bi še pasji hotel, če psa ne vzamemo zraven.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #153 : 07 Oktober 2009, 15:02:44
Na dopustovanje gre pes z lahkoto zraven, ne vidim nobenega razloga zakaj ne. Drugo so službena potovanja etc. Dopust pa brez problema prilagodimo in uskladimo tako, da gre pes zraven. Sicer pa ostanemo doma. Pri varstvu je ZELO pomembno karakter psa, kako je navajen sobivaje z drugimi živalmi, psi,hišni box, ločitvena tesnoba?

Sicer pa, moje mišljenje je, če za svoj dopusst plačamo po 500€, zakaj ne bi še pasji hotel, če psa ne vzamemo zraven.
Najbrž je to pogoj staršev. To je bilo tudi pri nas vprašanje, kam bo šel Jon, ko bomo mi šli na dopust. Pa sem rekla, da bom jaz doma, ker itak ne maram morja. No, potem ko smo ga pa dobili je pa mami še isti dan poslala mail gostiteljici, če lahko pride tudi pes.  ;D Je pa problem, če je kraj do psa neprijazen, potum tudi jaz psa nebi vzemala s seboj...  :-\ Ko smo šli pa v Srbijo in nismo hoteli delat testov pa gostitelj je rekel, da bolje, da ga ne vzamemo s sabo saj imajo tam psi ful bolhe itd  :-\ ga je pa babi čuvala. Ga ma rada kot vnuka, ki ga ni nikoli imela.  :o
Glede tistega drugega... Nekateri na žalost nimamo 500€ še za psa, ker je tudi za naše morje vprašanje, če bomo sploh šli... In kam, v kako drag/poceni apartma/hotel bomo šli. Ampak, čeprav Jona obožujem nikoli ne bi dala 500€ za pasji hotel(1 teden najbrž?) medtem, ko je naš apartma 500€ za dva tedna.  :-[ Nevem no...
No, drugo leto pa itak midva ne greva na morje, če bo posreči.  ;D
Aja, Kara, na zadnjih straneh je kar dosti članov, ki ponuja čuvanje =)) Pa vso srečo!
Lp, Tjaša



kara

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • hov,hov :)
Odgovori #154 : 07 Oktober 2009, 20:31:50
ja.  :)
nažalost imam res "ene par" pogojev za izpolnit....  8)
Kolikor vem nam lastnik kampa preprosto nebi dovolil imeti psa (higiena...)
ko pa gremo na smučanje je tam za psa gotovo premraz pa tudi lastnik apartmajev ne bi bil preveč navdušen...
preprosto so kraji kamor pes ne more zraven...  :(
upam,da bom našla kakšnega dobrega lastnika.  ::)
hvala za pomoč!  :o
 kot pa si že rekla ti,TYASHY NIMAMO 500 evrov še za psa in hotel....s tem se moji starši NIKOLI ne bi strinjali.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #155 : 07 Oktober 2009, 20:34:24
Kara, velikokrat je tudi vzreditelj pripravljen vzeti psa na čuvanje, ko gredo njegovi lastniki na dopust. Vprašaj vzreditelja, pri katerem nameravate psa kupiti, če bi ga bil pripravljen kdaj čuvati.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #156 : 08 Oktober 2009, 14:29:07
Naša dva sta bila letos dvakrat po par dni v varstvu pri Urški( 1x2xx3xx),  vzrok je bil pa službeno potovanje.
Dopusta brez  psov si pa ne predstavljam.
Če bi hodila v kamp kjer mi lastnik kampa ne bi dovolil psa zaradi higijene, preprosto zamenjam kamp ;)( izbira je velika) Ravno tako apartma za smučanje. ( tudi teh je pestra ponudba)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


pasje-varstvo

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 10 Oktober 2009, 08:48:04
kara če želiš, se mi lahko oglasiš na ZS.
LP



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #158 : 10 Oktober 2009, 09:09:21

 kot pa si že rekla ti,TYASHY NIMAMO 500 evrov še za psa in hotel....s tem se moji starši NIKOLI ne bi strinjali.
Saj varstvo tudi ne bo zastonj in te bo prišlo kar nekaj. Še vedno je bolje razmišljat o doplačilu na dopustu kot pa dati psa v varstvo tujcu. Konec koncev imeti psa je način življenja ne imeti psa po potrebi.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


wrangler

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 12 November 2009, 12:08:00
Tudi pri nas doma čuvamo kužke, če jim ne morete najti drugega varstva. Večinoma čuvam manjše in srednje kužke, ki so z mano v stanovanju,samo eden na enkrat, večkrat na dan jih peljem ven na sprehod in nikoli niso sami več kot 3 ure na enkrat. Računam 20 eur za 24 ur, če pa ga pustite več kot 3 dni, je 10 % popusta. Če boste potrebovali varstvo poglejte www.katjamocnik.si, 031408470



MANDY

  • Gost
Odgovori #160 : 12 November 2009, 12:19:52
Kara, kakor sem razumela, psa še nimaš ? Pokaži staršem, da se varstvo za kosmatinca da dobit. A lahko računaš tudi na to, da ko kuža pride k hiši se bo prikupil tudi tvojim staršem, in bodo iskali možnosti za dopust z psičkom. Pri nas si ne znamo predstavljati dopusta brez psov, DOLGČAS  :P. Poleti smo prav zaradi psov  kampu.



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #161 : 12 November 2009, 14:17:34
Računam 20 eur za 24 ur

 :-X tako veliko računate? Samo vprašam, ker ko sem jaz iskala varstvo, sem iskala cenovno za 10€/dan, tako kot imam jaz in se mi zdi več kot dovolj. ;) 20€ je za marsikoga, tudi zame predrago.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #162 : 12 November 2009, 14:30:21
:-X tako veliko računate? Samo vprašam, ker ko sem jaz iskala varstvo, sem iskala cenovno za 10€/dan, tako kot imam jaz in se mi zdi več kot dovolj. ;) 20€ je za marsikoga, tudi zame predrago.

Mogoče zato, ker ima registrirano dejavnost ti pa delaš na črno ;)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #163 : 12 November 2009, 14:38:36
Mogoče zato, ker ima registrirano dejavnost ti pa delaš na črno ;)

Samo podala sem svoje mnenje o ceni!! :-X In kaj je spet zdaj s tem narobe? ??? Tudi če ima registrirano, še vedno sem govorila o ceni, ki žal vpliva na to kam bi svojega psa dala v varstvo.

Bolje, da se nikoli več ne oglasim v tem temi, ker kar koli napišem je narobe in so moje besede očitno zelo provokativne, ker se vedno oglasiš kot odgovor na moj post. ::)

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #164 : 12 November 2009, 14:41:18
Glede na to, da je doplačilo za psa v hotelih za ljudi v povprečju 20 evrov na dan (pa z njim nimajo nobenega dela), se mi 20 evrov na dan čuvanja ne zdi veliko, glede na to, da se psa 3x ven pelje, se ga nahrani, se z nji ukvarja itd.

Sicer pa, kolikor poznam cene za čuvanje psov pri tistih, ki se s tem (in nego psov ukvarjajo profesionalno), je 20 evrov na dan standard. Od tega je treba odšteti tudi davek itd.

Če pa to počneš ljubiteljsko in imaš še druge vire zaslužka, pa seveda lahko postaviš nižjo ceno, če se ti zdi.



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #165 : 12 November 2009, 17:01:11
Meni se pa ne zdi pretirano. 3 sprehodi po eno uro in pride manj kot 7€/h. Glede na to, da če gre bilokaj narobe leti odgovornost nate, se mi ne zdi drago.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #166 : 12 November 2009, 17:18:35
Itak se vsak sam odloči kam bo psa dal. Sama bi raje 3x preplačala kvalitetno varstvo, kot pa dala psa nekam kjer ga za 5€/dan fliknejo v boks z enim izhodom na dan. Preveriš ponudbo, svoje zmožnosti, pasje potrebe in se odločiš.



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #167 : 12 November 2009, 19:37:16
Nisem mislila, da psa daš pa kar vsakemu. Ko sem jaz rabila sem preklicala vse (potem je lahko ostala doma, ker se je situacija spremenila) in sem izprašala vse mogoče, ker jih je veliko ki so pripeljali psa k meni imeli zelo slabe izkušnje pri prijavljenih hotelih (kot zasebno varstvo).

Če je cena 20€, še ne pomeni, da je za psa poskrbljeno kot je treba. Jaz vem, da se za svoje varovance zelo potrudim, poznam pa še eno punco, ki tudi čuva in jih ima pa povečini cel dan po boksih (jih čuva tudi več) pa računa 15€/dan. Je zato njeno varstvo boljše kot moje, samo ker več računa? Lastnikom pa tudi ne pove po resnici, kje so psi ampak jim pove pravljico.

Žal, ker gre vse za psa iz mojega žepa sem prisiljena na vse gledati tudi iz finančnega vidika in ta mi žal ne dovoljuje, da za en teden varstva porabim 140€. Ne govorim, da je moje varstvo boljše ampak, da si nekateri take cene pač ne moremo privoščiti. ;)

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #168 : 12 November 2009, 20:06:48
Nihče ni rekel, da je dražje varstvo boljše kot cenejše, temveč da se nam cena ne zdi pretirana.  ::)

Pa mislim, da marsikdo v tej temi tudi "iz svojega žepa" preživlja svojega psa, no, verjetno kar vsi, razen otrok.



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #169 : 12 November 2009, 20:21:10
tudi otroci, odgovorni otroci jih preživljajo  ;)



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #170 : 12 November 2009, 20:21:38
Nihče ni rekel, da je dražje varstvo boljše kot cenejše, temveč da se nam cena ne zdi pretirana.  ::)
Jaz pa da se meni zdi :). Tisto o ceni sem samo dodala, kot primer, da cena ni vse. ;)

Pa mislim, da marsikdo v tej temi tudi "iz svojega žepa" preživlja svojega psa, no, verjetno kar vsi, razen otrok.
Najbrž več ne spadam med otroke, neodvisen odrasel pri 18-tih letih pa spet nisem ::). In zgornji znesek (140€) je za dva meseca mojih rednih prihodkov (štipendija). ::) ;) Poleg tega pa pes ni vse kar moram mesečno pokrivat.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #171 : 13 November 2009, 08:17:03
Velika večina ljudi za svoje vzgojene pse najde občasno brezplačno (ali z asimbolično ceno) varstvo pri znancih, sorodnikih, kinoloških prijateljih (ki se naberejo ko že imamo psa).
V klikor to kdaj ni opcija, je pač treba plačati.
Kari svetujem, da se pozanima kdo od trenutnih poznanih oz sorodnikov bi opcijsko bil pripravljen in sposoben čuvat psa ( vsaj nekaj dni). Poleg tega naj zbere še tri plačljive ponudbe za čuvanje.
Vse skupaj naj predstavi staršem.
Tako se bo videlo, da je opcij kar nekaj in da ni nevarnosti da se zgodi, da psa ne bo kam dat, če bo potreba. U bistvu je to čist resen in odgovoren pristop, nobeno brezvezno teženje. Tako se ve kakšen finančni razpon to lahko predatavlja. In, če s npr dogovorijo, da bo imela Kari na zalogi (računu) vedno rezervno vsoto za namestitev za npr en teden, če bi nastoplila potreba po nujnem varstvu in ne bo druge opcije, mislim, da bodo s tem zadovoljni.
Na splošno, kdor ima težave s financami je dobro, da ima na zalogi malo vsoto (npr ene 200 eur) prav za psa, za primer če pride do nepredvidenih veterinarskih stroškov ali nujnega plačljivega varstva.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #172 : 13 November 2009, 11:13:24
No bom pa še jaz povedala svoje izkušnje  in občutke glede varovanja.

Kar se tiče dopusta. Pri nas dopusta ni če ne grejo psi zraven. Hodimo  v apartma- kamor hodimo ni doplačila za psa. ( tudi taki se najdejo- s takim namenom sem še celo temo odprla na tem forumu)

Na žalost imam pa tako  delo , da je včasih potrebno tudi kam iti- torej službena pot.

Pri naši hiši sva samo dva odrasla. En sem jaz drug je pa moj partner, ki pa ima službo tako da je večinoma  na poti( Špedicija)
Torej dejansko sama. Če grem ni nikogar več pri hiši.
Tašča in tast sta mnenja da je pes za ven.
Moji starši-  niso " tapasji" pa še enega razvajenega  debelga egocentričnega mačurja imajo. Torej odpadejo.
Edina sestrična ki je tapasja je na štajerskem- jaz na gorenjskem. S tem ,da še svojega pinča ne more krotit ...torej neprimerna za dva večja psa.
Brat.... ne bom podrobno... ampak on tudi ni.
Tako, da meni ostane varstvo

Prvič sem dala Damča varovat pred cca 5 leti. In sicer za par dni ,ko sem morala službeno V Oslo.
Bila je cela štala, pes je lajal nabijal..pa še sp!"%il jim je....

Drugič sem morala tudi pred 5 imi leti v Italijo.
3 dni je bil tam....isto cela štala. In to kao hotel( ne poceni) z vsemi možnimi obljubami.
Domov je prišel Smrdljiv( torej izhodi niso bili to kar so obljubljali- si sploh ne predstavljam kako je pes trpel , ker ga niso ven vozili  na potrebo- glede na to, da ni navajen opravljat potrebo kjer spi in biva).
 Prestradan- torej nihče se ni z njim ukvarjal- in prvi štrajk, ki ga ima naš pes je hrana.
da ne omenjam , da je bil pes še par dni po tistem ,ko se je vrnil domov čisto apatičen. In je samo spal.
Takrat sem si rekla nikoli več v noben hotel, kjer imajo to kot dejavnost, in je tam več psov.

Potem se mu je pridružila še Dina.... torej dva notranja psa- pa še razvajena zraven.

Sem jih kar lep čas s seboj vlačila, tudi drugo rundo Osla sta šla z menoj in sem  še celo reskirala, da sem jih švercala v Norveško ( oz Švedsko)brez titra( ker se ga v 4ih dneh ne da opravit/ toliko v naprej mi je moj  bivši šef dal naredbo :-X)
Doplačilo v penzionu kjer sem bivala pa ni bilo drastično.( na netu je pisalo 5 eur na dan- kao za enega psa)
Ampak se je potem izkazalo, da mi niso niti računali. Sem imela res srečo da sem trofla na take. In še en kup srečnih okoliščin....


In letos končno spoznala preko tega foruma osebo kateri lahko pse zaupam. Brez, da se tresem, kaj se bo dogajalo ko me ne bo.

Ta oseba je mlajša( mislim , da še ni polnoletna) pse varuje ljubiteljsko. Ne računa. Je Maksimalno odgovorna, sposobna skrbetin vodit  dva lovska psa( ne majhna).
In ja bo marsikdo, ki pozna moja psa rekel... v čem je problem sej sta naučena, pa ubogljiva itd.
Ja sta. Ko jih vodim jaz. Ko pa onadva prideta v druge roke pa onadva pokažeta vse p*zdarije, ki jih znata in so jima pri meni prepovedane.

Kaj hočem povedat. Oseba , kakršno jaz rabim ( pa verjetno še marsikdo) je taka, ki ima v sebi ( neglede na starost) dovolj avtoritete, da je sposobna  držat psa pod kontrolo. In dovolj topline v sebi, da ji pes zaupa in jo sprejme.

Odraz vsega tega je pa to, da ko prideš psa iskat, da je normalen. Seveda gre rad domov.... Samo pa rad tudi gre k tej osebi.

Če taka oseba to dela ljubiteljsko je dijakinja - študentka in nima registrirane dejavnosti- torej ne istavlja računa pa ne pomeni,da si za svoje delo ne zasluži plačila.

 Glede na to da za svoje pse ponavadi dam vse s seboj- posteljo, igrače, priboljške , hrano....... Ji tudi dam plačilo pa še kakšno simbolično darilo če je le mogoče  (Iskreno-  imam vsakič celo občutek, da sem ji premalo dala :-[.  )

Dokler bo le možnost , da bo ta oseba  še varovala moje pse, ji jih bom z lahkim srcem in brezskrbno dala v varstvo.
Denar , dejavnost nima veze. Za moje pojme kar šteje je odgovornost te osebe in počutje mojih psov.


P.S.
Se mi pa nekaj ne zdi fer. To da ste nekateri tukaj napadli določene punce, ki ljubiteljsko varujejo. In vem da je bil "kamen spotike" v tem ,da je ena od njih omenila da ima iskušjno s prevzgojo problematičnega psa.

Jaz v tem ne vidim prav nobenega problema.
Moji psi niso problematični, niso agresivni, in so lepo vzgojeni.
KO SEM JAZ ZRAVEN.

Ko pa mene ni- dam pa roko v ogenj, da probata čisto vse ampak res čisto vse, kar drugače ne smeta.
100% sem ,da na sprehodu vlečeta, 100% sem ,da se stegujeta na mizo in fehtata zraven mize, se ravskata in podita notri po stanovanju, izsuljuje( vsaj Damč ) za pozornost, 100% sem da Dina terorizira Damča in da  rangira ....pa še in še.
Ko vprašam , če sta kaj ušpičla, in da reče da ne - to meni pomeni, da jih je znala " porihtat" :).
Ker če jih ne bi. ..........Poznam  svoje " cucke"....in vem kakšna sta, in kaj vse probata.
Pa  verjetno jih tudi  naslednjič ne bi več hotela vzet v varstvo. 8)


Torej če ima  oseba izkušnjo s problematičnim psom. Zame osebno  je to en VELIK  PLUS.
Ker to mi da samo potrditev , da je oseba maksimalno usposobljena za tako nalogo.
Pri taki osebi bosta moja psa  pridna in ubogljiva- in  razen sprehoda  z njima ne bo kakšnega velikega dela.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #173 : 13 November 2009, 20:34:01
damayanti v celoti se strinjam s teboj!!!!  8) 8) 8)



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #174 : 17 November 2009, 00:05:53
Citiraj
..ji jih bom z lahkim srcem in brezskrbno dala v varstvo.
Za moje pojme kar šteje je odgovornost te osebe in počutje mojih psov.
..
Brez besed :-[ :-*

lp Urška



wrangler

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #175 : 17 November 2009, 15:11:31
Ja res je treba kar preverit kam daš psa, pa seveda vse zadeve dobro premislit, tudi s finančnega vidika, ker so pač ratal mal čudni časi.
Tudi verjamem da je 20 eur kar veliko na dan, ampak glede na to kaj nudim, da se kuža čimbolje počuti, da je v čimmanjšem stresu mislim, da je to res ena sredina. Velik ljudi pač raje da 20 eur, kot pa 8 zato, da ni psiček v nekem pesjaku-boksu, ampak biva tisti čas brez lastnika tako kot biva doma-se pravi v stanovanju. Zato jaz jemljem samo kužke ki so notranji. In morem rečt, da je mojim kužitom kot tudi meni vsakič kar mal hudo, k kuža odide ker se vsi navadmo nanj že v parih dneh kaj šele recimo treh tednih. Enga kitajčka smo cartal tri tedne in vsi smo se zalubl vanga, zanč je bla ena zelo ostarela kokrca pr nas, pa ni smela na dolge sprehode ker ma artritis, velik je spala, pa se lih tko ful navadš hitr na kužka. Ona je bla prvi dan mal depresivna, drugi dan je bla pa že naša lubica. Pa zanč sm čuvala eno maltežanko kulsko, sta se z mojo Sky tolk ujele da sta cele dneve dirkale po stanvanju. V glavnem skoz se dogaja in morem priznat da same ful luštne kužite čuvamo. Drgač pa če jaz in moj dragi kam greva (kar je zelo redko ker imava 3 pse pa 2 konja  :) greva tko da kužke sabo vzameva  to je vsako leto Camp Klin  v Lepeni kjer so zelooo dogy friendly, al pa jih čuva tašča, ker pa so najini kužki navajeni bit notri in zunaj, ker mava same štalske čurklne to ni tako zapleteno.



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #176 : 08 Januar 2010, 18:18:35
Mogoče kdo pozna kakšno starejšo gospo, ki je povečini med tednom doma? Pisala mi je namreč lastnica zelo neproblematične koker španjelke (je trenutno pri meni in je zelo nezahtevna), psica ni navajena biti niti za minuto sama, bi rabila varstvo od nedelje zvečer do petka popoldan.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #177 : 08 Januar 2010, 18:46:08
Če potrebuje samo sprehode alpa varstvo na pri njej v ljubljani lahko jaz, k sebi ga ap žal ne morem vzet.

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #178 : 08 Januar 2010, 19:40:03
žal rabi 24h, 5 dni na teden. ;)

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #179 : 10 Januar 2010, 17:58:04
Mogoče moja babi.... ::)
bom vprašala, čeprav po moje nebo nekaj zelo navdušena ampak bom vprašala....če ima lahko našo med počitnicami(ko gremo na morje) bi lahko imela mogoče tudi tako. če je res neproblematična...

Za koliko časa pa?