Amos - portugalski vodni pes - in midva :)

porti · 23800

porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #90 : 04 Januar 2008, 19:57:23
Končno se malo spet javljamo. Imamo totalno gužvo in pravzaprav nobenih novih slikc. Amos je še vedno huligan, čeprav se zdaj po novem zelo rad uči in sta s Tinetom naštudirala "dej five" in ga obožuje. Samo, da lahko skače po nas. :)

Novo je to, da smo kontaktirali našega drugega ali bolje prvega slovenskega portija in smo v kontaktih za špancir. Bomo gotovo kaj slikali, ko se končno dobimo. Saj veste kako je to. Pri nas gre čas tako hitro, da sploh ne moremo verjeti. Če bo Bog dal bomo naslednji teden podpisali pogodbo za parcelo in bo imel Amos zagotovljen prostor za letanje in simpatične kužke v okolici bodoče hiše. :) Da ne omanjam možnosti, da nekoč dobimo še enga kužona. Tokrat punčko ;)

Toliko na hitro. Ko pa podpišemo in smo malo gor pa še malo poslikamo našega huligana. Bomo pa verjetno prišli pogledat na razstavo v Lj. tako, da bomo veseli, če se bomo kaj videli. :)


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #91 : 04 Januar 2008, 20:22:10
Ja trikec "gimme 5" rulz :D...ga potem izkoriščajo ker je folku tako všeč in če noče nardit kar rečeš pač pomoli tisto  taco in svet je rešen :).
Novih slik pa smo zelo veseli..tako da kar na delo  ;D
Če pa pridete v Lj v nedeljo se kaj oglaste pri zp-jih da se spoznamo :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #92 : 04 Januar 2008, 22:13:34
Bomo povprašali kdaj bodo portiji. Se mi zdi, da oba dni, tako da bomo verjetno res na nedeljo ciljali. Nas boš pa ti verjetno lažje spoznala, tako, da nas kar pocukaj za rokav. :)


porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #93 : 16 Maj 2008, 18:12:29
Po skoraj stotih letih se zopet javljam. Zasuta z delom sem šla kar malo stran od foruma in se javljam, da veste, da smo še živi in zdravi. Amos je še vedno huligan, ki nama kakšno ušpiči, če naju predolgo ni doma, je pa sedaj na počitnicah pri moji babici, kjer blazno uživa, saj ga naša mama kar naprej crklja in daje kakšne priboljške.  ;D

Pa še nori lahko po mili volji, kar je pa itak najbolje.  :D

Bom dala čez vikend še kakšno slikico.  ;) Sedaj je spet levček, je pa kar domač levček, ker je šlo meni na živce toliko dlake in sem ga sama postrigla. Pa niti ni bilo tako slabo. Samo trajalo je cele 3 ure! Si bomo nabavili mašinco, da bo šlo hitreje.  ;)

Pozdravček vsem!



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #94 : 17 Maj 2008, 21:35:15
Lepo da si se spet malo oglasila. :)
Smo v pričakovanju kakšne nove fotke. :P

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #95 : 19 Maj 2008, 06:59:21
Pia, jaz bi pa sam slike rada vidla!  :)

Sem zdaj na eni razstavi (ne vem al v Zadru al v Celju) vidla enga "levčka", sam, da je bil rjave barve in isto svilene dlake.
Krasni psi!  :)


porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #96 : 19 Maj 2008, 19:33:54
Takole naš Mosko skače v Strunjanu ;)







najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #97 : 19 Maj 2008, 19:42:33
Ooooo  super fotke. :o

Ste pa uživali. :o

LP Anja
Naj album


ofca

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 19 Maj 2008, 20:38:56
To sva samo jaz in amos uživala, Pia je bila pa na drugi strani zaliva takrat. Amos je skakal po vodi in čofotal in občasno mene škropil, jaz sem ga pa poskušal slikat, kar bi bilo bistveno lažje če bi naš peso znal bit tudi kdaj pri miru :)



porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #99 : 19 Maj 2008, 20:44:13
Sem tudi jaz uživala, samo ne z njima. :)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #101 : 19 Maj 2008, 22:10:51
Hvalaaa. HIhihi, mi je hecno, ko imate vsi tako lepe strani za kužone in slikice in sberem, da imamo lepe slikice. MI je kar toplo pri srcu.  :D  Če bo šlo vse po sreči bo poleti celo Moskova stran živa. Pa bo potem tudi slikic več. Bom pa še kakšno prilimala z njegovo obrito rito, samo je še kar na počitnicah in ga ne morem slikat. :(


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #102 : 20 Maj 2008, 14:30:39
iiii super slikice!!!
Pa Amos je pravi lepotec...  :-*


Lp,
Maja



porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #103 : 20 Maj 2008, 17:28:49
Hvaaalaaa Maja! Pomoje bi ga modla videt zdej, ko sem ga postrigla ko je vse bolj vigel vagel. Me je kar sram pridet kam, kjer se ukvarjajo s psmi. hahahaha! Bova kupila mašinco, da bo spet lepotka. :)


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 23 Maj 2008, 22:42:30
http://www.pika.tv/?showid=66815ec0535b7be1c15b30087347efc5

Posnetek v katerem sodeluje še en tak kuža - Teqila. (Če ga slučajno še nistaa videla)  ;D



porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #105 : 23 Maj 2008, 23:39:38
Hvala Doro!

Sva videla ja. Se poznamo. ;) Samo za sprehod se pa res menimo že toliko časa, da je groza. :D



porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #106 : 24 Maj 2008, 11:35:25
Smotana jaz sem ravnokar ugotovila, da slikic od razstave nisem pa nikoli gor prilimala. Evo, tole so iz Maribora (ko nam je še šipa na avtu crknla!!!) Cheesy



Druge pridejo v naslednji post, če bo delalo. :( ne vem zakaj spet nočejo gor bit?!


porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #107 : 24 Maj 2008, 11:37:09








Delaaaaaa!!! Slike so bile prevelike!!! Bravo Tine!  :D


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #108 : 24 Maj 2008, 11:52:37
Luštne fotke Porti.  kakšen lepi levček   ;D


svetlana

  • *
    • Prispevkov: 287
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 16 April 2009, 20:48:41
Meni je pa bila ta pasma do danes še neznana. Šele zdaj, ko je portugalski vodni pes postal prvi pes Amerike, sem malo pobrskala po enciklopediji in na prvi pogled me spomne na pudlja. :)
Nekaj podatkov za nevedne kot sem jaz:http://www.svetlana.si/?p=1747 :)


porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #110 : 17 April 2009, 11:55:14
Draga Svetlana,

Lepo, da si objavila nekaj o portijih. Mi smo zadnje časa bolj malo tu, ker smo do vratu zaposleni. Je pa veliko informacij tu na strani in na predstavitvi pasme http://www.pesjanar.si/index.php/2007/880

Lepo prosim - portiji NISO podobni pudljem, ampak je ravno obratno.  :P Portugalčki naj bi bili namreč predniki pudljev. Poleg tega je striženje drugačno, je pa res, da se mu reče striženje na levčka. Dlaka tudi pri skodranih portijih ni nikoli tako skodrana, kakor je pudljeva, če pa je je to že skoraj napaka. So pa poleg skodranih tudi "wavy" katerih dlaka skoraj ravna in lepo svetleča. ;)

Zvesti so res izjemno, kar se vidi tudi v težavah, ko ga je treba pustiti pri kakšnemu prijatelju doma.

Po najnovejših podatki, za tiste, ki ste spremljali našo temo, naj povem, da je ni ograje, ki je porti ne bi preskočil! Biti mora vsaj trda (ne navadne vrtne ograje) in zelo visoka. Preizkušeno. Grrrr  :D Poleg tega pa ni stvari, ki je naš porti ne požvečil.  :-\ Zaradi česar smo imeli kar preplah, ker je naš mulo očitno pojedel nekaj gnojila na vrtu (ker ljudje ne znajo imeti cvetličnega vrta ne da bi gnojili, ali vsaj povedali, da so gnojili ...) in je dobil vnetje sklepov na zadnjih tačkah, kar je bilo kar strašljivo, vendar je sedaj boljši kot nov in veselo preskakuje vse ograje, ki jih postavimo okrog vrta.  >:(  :D :D

Bomo malo poslikali in "pripopam" še kakšno slikico gor :)