Skok na mestu v zrak, skok v naročje

Gost · 7702

lup

  • Gost
: 09 September 2007, 10:46:47
Zanima me kako ste tega trika ucili svojih psov-moja Pho najraje skace (sicer zdaj ji ne pustim prevec ker ima sele 5 mesecov),ampak sva ze probale tole se uciti na tak nacin:

Z vabo:
-da sem drzala igracko v zraku in cakala da se bo dvignila
-da sem priboljsek imela v zraku in cakala da se bo dvignila

Je mogoce se kaksna druga moznost (tisti ki imate izkusnje s tem trikcom),da bi jo naucila??Razmisljala sem,da bi frisbee drzala v zraku pred njo in ko bi ga hotela vzet bi jaz kliknila (frizby bi pa ostal v moji roki) ...samo cisto po resnici,se mi tole zdi zavajanje psa  :-[

Kaksen nasvet?
HVALA VSEEM,

Lup




Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1 : 09 September 2007, 14:03:24
Si mi dala idejo kako to Chappija naučit. ;D
Sicer pa nimam nobene posebne ideje.

lp



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2 : 09 September 2007, 14:07:41
Ooooo to pa midve znava. :o
Sicer Živi ne rata vedno skočit v zrak, se včasih samo na zadnje tačke postavi. :P



Učila sem jo pa s priboljškom v roki nad njeno glavo in ji govorila ''skoči''.
To sva se naučili že kar dolgo nazaj, še brez klikerja. Se mi zdi da bi se s klikerjem dalo še lažje naučit trikec. ;)
Jaz sem ji naprimer pokazala priboljšek pred gobčkom in nato roko hitro dvignila gor in ji rekla skoči.
In seveda ponavljala dokler ni skočila. Vsakič ko je skočila je dobila nagrado in pohvalo. :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3 : 09 September 2007, 14:09:12
Lahko pa poskusiš na ta način kot je prikazano v filmčku... : http://www.youtube.com/watch?v=7RlUMkNrDDI

Z igračko ki jo ima rad ali kakšno žogico, karkoli zaradi česar bi skočil v zrak... ;)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #4 : 09 September 2007, 14:13:23
Jaz sem ji pa preprosto klikala skoke v zrak vsakič, ko je od veselja sama skočila v zrak. Kar pri njej ni tako redko... ::)
Lahko psa tudi naučiš, da ti skoči v naročje in potem, ko hoče enkrat skočit v naročje se mu malce umakneš in klikneš, ko je v zraku z vsemi 4 tacami.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


lup

  • Gost
Odgovori #5 : 09 September 2007, 14:32:46
No tocno tako sem tudi jaz probala-tole z narocjem...vendar vem,da obozuje karkoli je na vrvici-tako,da bova eno vabo naredili  :) in bom tako jo ucila kot je na posnetku :)

Obema ful hvala...

Pa skocita ravno navzgor ali jo malo zasuka?  :)



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #6 : 09 September 2007, 14:40:23
Wi skoči tako, da potem bolj ali manj vedno pristane nazaj na 4 tace (ne najprej na zadnje recimo). Zato mi tole z vabo ni tako všeč za mladiče, ker najbrž veliko pristanejo prvo na zadnje tace. Dora recimo vedno pristane na zadnje tace, ko skače v zrak na mestu (zato sva s tem trikcem za nekaj časa nehali...).
Se mi pa Wi zavrti malo v zraku, če ji rečem left ali right tik po tem, ko odskoči. :) Samo bova prvo raje utrdile sam skok na mestu, potem pa variacije tega. ;D

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #7 : 09 September 2007, 14:44:16
Nisem čisto prepričana če je to ta trik pa vseeno... Jaz sem se te vaje lotila tako...:
Najprej sem psičko naučila preprosto skočiti prek noge. Vajo sem recimo poimenovala hop. Nato sem nogo postavila čisto pred njo in rekla "hop".. Psička je bila tako prisiljena skočiti v zraki s vsemi štirimi. Vsaj naša je tako odreagirala. Počasi sem odmikala nogo in novo vajo poimenovala hip hip. Zelo hitro je razumela in nastal je zanimiv trik.
Lp


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #8 : 09 September 2007, 17:53:26
midva s teryjem tudi znama to  :)  ste verjetno videli tisti ki ste pogledli video iz prireditve teden dni nazaj  :) pač Teryja sem na začetku naučila da pomeni povelje Hop da mora nekje nekaj preskočit. In potem sem enkrat rekla Hop brez da bi mu kje kakšno stvar za preskočit pokazala, samo roke sem zraven dvignila - pa je skoču  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #9 : 18 Oktober 2007, 14:20:04
Lahko psa tudi naučiš, da ti skoči v naročje in potem, ko hoče enkrat skočit v naročje se mu malce umakneš in klikneš, ko je v zraku z vsemi 4 tacami.

Sem iskala trikec "Skok v naročje", pa ga ne najdem, je pa toliko podobnih tem, da se mi zdi brez veze odpirat novo. Prišla sem do tega, da mi Kasič skoči s sprednjima tačkama na malo pokrčene noge na ukaz "jump", zdaj pa ne znam naprej. ::) Če ji dam priboljšek malo višje, ni pravega učinka. Kak predlog?


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #10 : 18 Oktober 2007, 14:58:47
Jaz sem skok v naročje naučila tako, da sem jo sprva naučila, da mi je zlezla v naročje, ko sem sedela na tleh. Potem ko sem sedela na pručki, pa na stolu, pa na večjem stolu, potem ko sem bila naslonjena na steno (še vedno je izgledalo, kot da sedim na nevidnem stolu) in potem sem se samo malo višala ob steni, dokler nisem stala čisto zravnano in ona mi je skakala v naročje, ko sem normalno stala. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #11 : 18 Oktober 2007, 15:13:36
Aha, aha, kul. Jaz sem kar na sredi začela - sedeči na nevidnem stolu - ampak mogoče je res bolje, da se "vrnem" na začetek, da bo vedela, da mora cela v naročje, ne samo s sprednjimi tacami. Hvala, bom poskusila in poročam o bleščečem uspehu. ;)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #12 : 18 Oktober 2007, 15:36:41
Moj mi skoče v naročje iz nevem kake višine-če sedim. ;) Ko stojim mi nikakor ne hoče skočit! :-\ :-[

lp



anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #13 : 18 Oktober 2007, 16:02:43
jz imam pa precej problemov pri skokih, ker mi Bri pristane na zadnjih tacah. in se včasih zloži kot hišica iz kart-in tega me je takoooo strah, ker vem da se lahko zelo poškoduje.

zaenkrat smo se dobro natrenirali tako da celo pristane na vseh 4 tačkah, ko skoči iz mesta v zrak po žogico, ki je v moji roki (žogica je torej v višini mojih oči). to je Bri sedaj pogruntala, da je res najbolje, da tako pristane, s tem, da je fora tudi v rotaciji pri tem skoku, ki ji pomaga (vsaj tak občutek sem dobila).

problem je pa pri skokih v gibanju....ko npr.teče za frizbijem/žogico in se odrine v zrak, ujame igračo v zraku, istočasno pa pristane na zadnjih nogah, potem pa šele na prednjih. se mi zdi da v gibanju, pozabi, da ko se začne padati proti tlom, mora zadnje noge potegniti k telesu (jih pokrčiti), tako da bi zmanjšala obremenitev na zadnje noge....

poskušam razlike fore uporabit: da preden ji vržem, eneparkrat pravilno doskoči iz mesta....pa ne pomaga najbolj :-\
potem npr: jo skušam nekako pripraviti, da bi vendarle skočila v zrak po igračo, ki sem jo vrgla v zrak skoraj tik nad njeno glavo (ampak bri kokr je pametna, ona lepo počaka, da igračka pade dol ravno v njen gobec-kot da bi hodila k pouku fizike, madonca ::))....to...če imate kakšne ideje še...plosim! 8)

tist video se mi je zdel po eni strani nevaren, ker je pes izvajal skoke na parkeru, ki drsi kot led, in bi se mu lahko kaj zgodilo :(




anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #14 : 18 Oktober 2007, 16:04:57
oziroma...pomoje bi jo morala navadit, da mi brez rotacije naredi skok po žogico v moji roki...

ker ta skok je mnogo bolj podoben skoku v gibanju, kajne?
 ::)


tole, se mi je še v istem trenutnku utrnila misel, ko sem že poslala prejšnji post  :D



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #15 : 18 Oktober 2007, 16:16:42
alya mogoče če malo počepneš bo skočil v naročje?

anča sej lahko post popraviš še naslednjih 10 min po tem, ko si ga poslala  ;) ;)

Zdej mam pa dobro idejo kako jo tega naučit...nama nikakor ni šel, ta skok v naročje :(


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #16 : 18 Oktober 2007, 19:52:44
Aha, aha, kul. Jaz sem kar na sredi začela - sedeči na nevidnem stolu - ampak mogoče je res bolje, da se "vrnem" na začetek, da bo vedela, da mora cela v naročje, ne samo s sprednjimi tacami. Hvala, bom poskusila in poročam o bleščečem uspehu. ;)


jaz sem svojega učila tako, da sem ga prvo naučila da na povelje skoči na kavč..  potem sem se jaz gor usedla in razmaknila noge, da je sicer skočil na kavč ampak se je navadil da ga jaz tik za tem primem.  Pol sem pa noge skup pomaknila in rekla Hop pa je skočil tudi na noge.  Enako lahko recimo poskusiš pri stolu.  No potem sem se pa začela odmikat od kavča in sem 'navidezno sedela' pa je prav tako skočil mi gor. Ampak ker je majhen moram še vedno, čeprav obvlada stvar, malo pokrčiti noge da ima oprijem ko se potem odrine višje. (nekako takole)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #17 : 18 Oktober 2007, 20:43:51
Moj je grozno od začetka skakal po ljudeh. Pa sem to iskoristila in poimenovala hop. S tem, da sem ga naučila, da skače le na povelje. In tako je nehal skakati tudi po drugih. Vendar jaz ne skrčim kolen, ampak se malo sklonim. Ker ful skoči v zrak, glede na njegovo velikost!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #18 : 18 Oktober 2007, 20:45:39
kako velik pa je?  :)

moj višavc mi ne skoči do naročja če ne malo pokrčim kolen  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #19 : 18 Oktober 2007, 21:07:27
Ši-cuja pa še enega tavečjega psa.(labradorca?) :P



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #20 : 19 Oktober 2007, 14:02:49
Shih tzu! Plečne ma nekje 30. Mam pa še zlato prinašalko, vendar je iz varnostnih razlogov tega ne učim.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #21 : 19 Oktober 2007, 14:27:30
rapgirl iz varnostnih razlogov zate ali zanjo?  ;) ;)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #22 : 19 Oktober 2007, 14:42:29
Po mojem za obe!  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


anek*

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 28 Februar 2008, 11:10:02
Pozdravljeni!

Svojega kužota bi rada naučila trik ''skoči'' (v naročje).

Poskusila sva že na 101 način pa nič ne zaleže. Najprej sem poskusila s pručko, da je skakal na njo. Pručko sem ''povečevala'' in prišla na stol. Ko je obvladal skok na stol sem se jaz usedla nanj. A koštrunček noče skočiti name. Spet sva šla vse od začetka. Poskusila sem tudi, da jaz sedim na tleh a mi tudi to ni uspelo. Enostavno noče skočiti name ::) :-\.

Ima kdo kakšen boljši predlog ???



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #24 : 28 Februar 2008, 11:14:49



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #25 : 28 Februar 2008, 14:10:38
Midve sva imele tudi ta problem, da noče meni v naročje zlest. Tako da zdaj delava tako, da naredim obroč iz rok-sem jo naučila prej, da skoči skozi ta obroč iz rok- in ko skoči jo med skokom samo primem. Je mogoče malo težje, ker ga lahko prepozno primeš in ti večkrat, skoči dol. KO ti pogruntaš, kako ga pravilno ujet, počasi dodajaj povelje npr. skoči, ali meni, za kar si se pač odločila.

Včasih pri psih ne zaleže "osnovni" način učenja trikca, zato se je pa treba usest, pa najdit še 1000 drugih možnosti, ki pa bojo morda bile prave  ;)

Vso srečo! Poročaj  ;)