Nature's Variety

Sammy · 22112

medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 18 December 2007, 22:06:17
Ojla, tudi mi moramo pohvaliti to hrano,prej smo jedli hrano RC piščanec,pa smo imeli težave z dlako,na koncu pa je sploh ni več hotel jesti!!Sedaj smo po priporočilu Gigosy ,kupili jagnjetino pa smo ful zadovoljni!!!! :P :P :P Dlaka se je izboljšala,kakec je ok tako da ++++!!!! ;)

Lp

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 26 December 2007, 09:57:50
Hmmm meni pa nekaj ni povsem jasno. Na spletni strani Nature`s Variety piše koliko briket dozirati in sicer v "cup" (šalica). No in šalica je lahko  kavna, srednje velika ali velika. Torej??? Kako naj vem kakšna je mišljena.

Prej nisem imela problemov ker sem imela samo neješčega psa, ki nikoli ni preveč pojedel. No sedaj imamo doma še enega požeruha in bo treba malo bolj paziti da se ne prekorači količina :))))


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #62 : 26 December 2007, 10:17:28
Gigosy mislim, da so tele njihove "cup" bolj velikosti skodelice za kavo kot kaj drugega ;) Drugače pa če imaš možnost odtehtaj priporočeno dnevno dozo, stresi v odmerni lonček katere druge pasje hrane in z alkoholnim flumastrom označi koliko je to. Pa imaš problem rešen ;)

Lp nina



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #63 : 26 December 2007, 10:27:07
Gigosy, saj veš, če se bo mali zredil, mu pač daš manj, če bo pa hujšal, mu daš malo več ;) ;) :P :P :P

Jaz sem se tudi na začetku trudila pri Lin točno odmeriti količine, in potem na NV so bili itak neki cups napisano, pa sem raje šla kar po filingu. Ko se mi zdi da se je zredila, pač zmanjšam malo obroke, in je v 2 tednih spet na starem :)


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #64 : 26 December 2007, 17:12:56
Ameriški "cup" je približno 234 ml (evropski pa 240 ml) in sicer je to merska enota, ki se običajno uporablja v kuhariji ;)

Drugače pa imaš na slo strani vse preračunano v grame, samo to so vseeno zelo okvirne številke.

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #65 : 26 December 2007, 19:27:56
Na moji hrani je bila pa nalepka, na kateri je bilo napisano doziranje v gramih. Drugače pa tudi meni te tabele ne pomenijo veliko, malo opazujem psa in potem zmanjšam ali povečam količino.


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #66 : 01 Marec 2008, 11:18:22
hej, tale hrana tudi meni postaja čedalje bolj zanimiva. Ker imamo probleme s kožo, mu zaenkrat kuham samo ribe z rižem, bomo pa počas prešaltali nazaj na briketke in so mi zelo interesantni z lososom, me pa zanima, glede na to, da hočem hrano brez piščanca, koruze, pšenice,...., kakšna je koncentracija telih zadev, sicer so bolj na koncu seznama samo vseeno(...Piščančja jetra, inulin, laneno olje, dehidriran produkt fermentacije Enterococcus faecium, dehidriran produkt fermentacije Lactobacillus acidophilus, jabolka, korenje, grah, kurja jajca, skuta, liofilizirano piščančje meso, liofilizirano puranje meso, liofilizirana puranja jetra, liofilizirano puranje srce, zdrobljene piščančje kosti, drobljeni ameriški orehi, brokoli, zelena solata...)Naj rajši še počakam s hrano ki vsebuje tako raznolike vire beljakovin? Ali mislite, da nebi smelo biti težav, ker so verjetno zelo majhne koncentracije?
Naj poudarim, da nismo 100%ugotovili, na kaj je alergičen, ker je v tem letu dobival vse živo, je pa res, da je stanje od kar je en mesec na ribah in rižu in ozodermin kremici ::), dosti boljše.
Prosim za kakšno mnenje...
lp



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 01 Marec 2008, 11:49:54
Mi smo tud imeli težave z kožo,ampak se je stanje bistveno spremenilo odkar smo na tej hrani!!!
Imeli smo tud probleme,ko smo prešli na hrano za odrasle,ker ni hotel nobene jesti,ko pa sem mu dala to jo je pojedel 123!!!
Bi pa pohvalila podjetje ŠEN saj sta obe sestri ful prijazni in pripravljeni pomagati in svetovati!!!
Zato Alenka in Jasna hvala za vse!!!!

LP

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #68 : 01 Marec 2008, 12:51:36
m_tejch - izberi (vsaj za zacetek) hrano, ki ima samo eno vrsto beljakovin. In ce sumis, da je alergen lahko piscanec, potem se ga izogibaj, tudi v majhnih koncentracijah.
Meni se od briketirane hrane za take pse zdi odlicna Canidae Lamb & Rice

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #69 : 01 Marec 2008, 18:13:10
smo ravnokar imeli ta canidae, in mogoče ga je 2 krat v mesecu dobil, se mi je pa enkrat vmes zdelo, da se je malo poslabšalo(itak ni rečeno, da zaradi hrane, lahko, da zaradi cepljenja), zato pa sedaj razmišljam, da bi še kaj samo z ribo, vendar tale verjetno res ne bo vredu zaenkrat, ker je malo preveč različnih beljakovin. Škoda, da ne obstaja Canidae z ribo in rižem  ::)  :P
Bom probala še 2, 3 tedne samo s kuhanim potrpet, potem gremo pa verjetno res nazaj na Canidae...



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #70 : 01 Marec 2008, 22:42:15
Dosti kul ribja hrana je se Nutra Gold (losos in krompir). AG odpade, ke rima notri piscanca.

Bi pa jaz na tvojem mestu ostala samo na kuhani hrani, dokler se stanje cist ne sanira. Pri cemer se seveda strogo drzi izlocevalne diete, oz. odvisno od tega kolko casa ze kuhas in kaksno je stanje psa, zacni pocasi uvajat dodatna zivila. Potam pa izberi ene brikete z enim virom beljakovin in probaj najprej z manjsim pakiranjem in ce bo ok, preidi na vecje. Pri tem, da ko bos sla na brikete, vztrajaj par tednov (razen v primeru vidnega poslabsanja). S tem, ce med dietno harno parkrat na "random" das nekaj drugega in se to le v enem obroku, naredis samo zmedo pri izlocanju moznih alergenov, ce se pojavi reakcija. Se sploh, ce naenkrat v hrani spremenis vec faktorjev ...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #71 : 02 Marec 2008, 16:04:34
Maja hvala za nasvete in sploh da si me spomnila na Nutro Gold, nekaj takšnega iščem, ja ;)
Bom pa še vseeno probala en obrok kuhano, en pa briketki ali pa nature diet z ribo, ki je tudi kul.
No počasi itak, bom probala še čimdlje kuhat, samo za kdaj pa kdaj bo pa tale Nutra vredu.



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #72 : 10 April 2008, 11:08:44
Lahko kdo, ki hrani INSTINCT verzijo prepiše iz žaklja pripročene količine v gramih? Hvala!

Živa,
Kako je z dobavljivostjo hrane? Je redno na zalogi?



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #73 : 10 April 2008, 12:35:24
Lahko kdo, ki hrani INSTINCT verzijo prepiše iz žaklja pripročene količine v gramih? Hvala!

Priporočene količine

Živa,
Kako je z dobavljivostjo hrane? Je redno na zalogi?

Zaenkrat je vse na zalogi, ne upam pa nič obljubiti, ker to žal ni odvisno od nas.

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #74 : 05 Julij 2008, 22:15:43
Še tule za tiste, ki ne spremljate teme "Pasji.net", je do razprodaje zalog na omenjeno hrano -10% popust!

Klik!

Lp, nina



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #75 : 09 Julij 2008, 08:35:23
Zadeva z NV je žal takšna, da jim proizvodnja suhe hrane zadošča le za pokritje ameriškega trga in so se zato odločili, da do nadaljnega ne bodo več izvažali na druge trge.

Nekaj malega je še na zalogi, predvsem Instinct.

Če koga zanimajo konzerve - te bodo še na voljo v spletni trgovini Cat's Country

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #76 : 18 Oktober 2008, 13:45:40
Ker te hrane ni več na voljo, me zanima za katero hrano ste se odločili tisti, ki ste prej kupovalia Nature's Variety.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"