MOJA PSIČKA MEŠANČKA

tanya · 19580

tanya

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
: 22 September 2007, 19:38:41
živjo usem skupaj!
osločila sm se da vam prestavim mojo ljubko psičko kajo! stara je 3 leta, dobila pa sem jo šele 30.8 letošnjega leta....vem da ni dober kupvat starejš pse in psičke ampak kaja mi je tako ušeč da se ji nisem mogla upret. je črn-belo-rjave barve....je zelo mirna( ne laja veliko razn na velike izjeme to pa so poštarji)... kot sm že rekla je mirna pa učasih tud razigrana! je mešanka med čivavo pa še eno neznano pasmo! ima srednje dolgo dlako. rada ima dolge sprehode po naravi. njen najljubši opravek je spanje po dolgem sprehodu....je pa use kar ji daš ......najraj ma brikete(pedigre briketi junior)....pa je tud konzerve.....pa kruh pa use no use je.....ma jst je ne bi dala za doben dnar stran!  ;) ......dulll sm se navezala na njo in mi je prov hudo ko grem v šolo pa jo morm samo doma pustit=( pa dost nakladanja neki slikn pol pa konc:P



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1 : 22 September 2007, 20:47:48
Luškana pisčka. :)
Naj še te tukaj opozorim:ne dajaj ji pedigree-ja.
Sem mojemu na začetku tudi dajala chappi hrano... ::) :-\ :-[
A imaš kaj več slik? :)

Lp Alja



tanya

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 22 September 2007, 20:59:13
seveda jih še mam nekaj.....ampak so posnet z mobitelom.....v naslednjih nekaj dneh jo bom poslikalal z dgitalcem bodo lepše slike.....zanima me zakaj si me opozorila naj ji ne devam pedigre hrane



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #3 : 22 September 2007, 21:04:50
Tanya ti bom kar jaz odgovorila namesto Alye. Hrana Pedigree spada namreč med manj kakovostno pasjo hrano in vsebuje preveč soli, katera pa za psa res ni zdrava . Res je da tudi, če jo bo jedla zaradi tega umrla ne bo, res pa ni zdrava hrana za psa. Najbolje bo da greš v kakšno pasjo trgovino in tam izbereš hrano primerno za tvojo gospodično .

Moram pa še tukaj 1-krat pohvaliti Kajo saj je res en pasji cuker. Res je lepa . In Tanya upam, da jo bomo lahko z Lonom in Donijem spoznali v živo .




tanya

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 22 September 2007, 21:19:44
hvala za razlago nastja.......ja seveda jo boste lahko spoznal v živo.i.....



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #5 : 22 September 2007, 21:54:56
Dobrodošla na forumu,tanya  ;D
Kaja je pa res ena lepotička ;) Daj povej kaj več o njej-koliko je visoka,koliko tehta...
Tudi sama imam mešanko s čivavo,ime pa ji je Gaja  :o



tanya

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 22 September 2007, 22:03:11
najprej hvala za dobrodošlico!
no pa začnimo...kaja tehta 5 kg(malo preveč)....visoka je približno 30cm dolga pa hmmmm.... :-\ približno 50 cm.....ali imaš kakšno slikco od gaje pa malo jo opiši.....:P.....če te še kaj zanima kar uprašaj



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #7 : 22 September 2007, 22:15:15
Huh,Gaja je potem velikanka  :o no,ne ravno-ima okoli 7 kg(včasih kilco več ALI manj  >:D)
Zanima me še kje si jo dobila oz.kako si prišla do nje  :)
Temo s slikcami pa imaš tule http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=4035.0



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #8 : 22 September 2007, 22:18:54
Bi me tudi zanimalo od kod jo imaš. :)




tanya

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 22 September 2007, 22:23:40
na zelo zanimiv način:P.......zelo sem si želela kužka...in sem redn obiskovala bolho.....nekaj tednov sem iskala vsepovsod zavetišča,strani use.....vendar ni bilo nič pametnega.....nato pa sem zagledala mali oglas za kajo da jo oddajaj.....seveda sem takoj poklicala in imeli so jo na razpolago......on je biu iz maribora(preejšnji lastnik kaje)....ker smo mi imeli 30.8 ravno opravke v rogaški slatini smo se zmenili da se tam dobimo.....pripeljal jo je v škatli in nam jo izročiu ter odpeljal(niti pobožal je ni).....no in to je usa srečna zgodba



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #10 : 22 September 2007, 22:28:36
na zelo zanimiv način:P.......zelo sem si želela kužka...in sem redn obiskovala bolho.....nekaj tednov sem iskala vsepovsod zavetišča,strani use.....vendar ni bilo nič pametnega.....nato pa sem zagledala mali oglas za kajo da jo oddajaj.....seveda sem takoj poklicala in imeli so jo na razpolago......on je biu iz maribora(preejšnji lastnik kaje)....ker smo mi imeli 30.8 ravno opravke v rogaški slatini smo se zmenili da se tam dobimo.....pripeljal jo je v škatli in nam jo izročiu ter odpeljal(niti pobožal je ni).....no in to je usa srečna zgodba
Dan pred mojim rojstnim dnem. ;D
A niti rekel vam ni nič kako je do sedaj živela?Je bila zunaj,kje je navajena spati,kakšno hrano so ji dajali,kakšnjo nego potrebuje...
Se opravičujem ampak če se je prejšni lastnik samo pripeljal,vam jo je brez kakršnih koli napotkov izročil in ošel...
Zame to ni odgovornost oz. dober lastnik.Vsaj poslovil bi se lahko...
Sicer pa je glavno da je zdaj v dobrih rokah.
Aja,zakaj pa ste ji dajali junior hrano čeprav je stara 3 leta? ??? :-[(upam da boste hrano menjali čimprej)

Lp in lahko noč



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #11 : 22 September 2007, 22:35:51
Aaaa,se mi je zdelo,da sem jo videla nekoč na Bolhi-ni pa nujno,da je bila ona-to je že nekaj mesecev nazaj bilo  :-[
Samo,da ima zdaj topel dom,kjer jo imate radi  ;)
Upam,da bodo kmalu še slikceeee  :o
(hehe,Kaja in Gaja)



pika*

  • Gost
Odgovori #12 : 23 September 2007, 08:28:12
Pozdravljena na forumu. Po slikicah sodeče, je Kaja zelo lepa in vsesela sem, da si tudi ti ljubiteljica psov.

P.S. Rada bi ti dala samo predlog. Ker vidim kar nekaj napak pri tvojem ravnanju s psom (no, ne vem še vsega vendar nekaj si že povedala) ti toplo polagam na srce, da si na tem forumu prebereš teme: nega psa, zdravje psa, prehrana psa, sprehod psa, šolanje psa...
Kot so ti že povedali, hrava pedigre 1. je zelo slaba (nekvalitetna) hrana, 2. vsebuje veliko snovi, 3. Kaja je stara že 3 leta ti pa jo hraniš z briketi puppy??? Kaja bi že zdavnaj morala jesti brikete adult-za odrasle pse. Predlagam, da si prebereš nasvete, lepo pa bi bilo, da se obrneš tudi na eno izmed prodajaln za male živali, ker žal opažam, da se nisi dobro pripravila na prihod psa in da nimaš dovolj znanja oz. nasvetov drugih ljudi, kako ravnati s psom )prehrana, vzgoja, šolanje, nega...)
Srečno



tanya

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 23 September 2007, 09:13:58
alja! ne nič nam ni povedal....razn ko sem ga uprašala ali so ga imeli notri ali zunaj.....ampak najslabše je pa bilo pri prejšnjem lastniku da je ni dal cepit....tudi čiipa ni imela.... >:(....mi smo jo peljali cepit...in zdaj ima use potrebno....prejšnji lastnik ji je deval junior hrano.....ampak mi je prijateljica priporočala brikete tehnical....ker velikih briketov noče jesti.....ja tud meni se zdi dda niso bili najbol odgovorni(metle se boji,pa ko jo hočem pobožati se učasih izmakne....pa čisto mirna je...ko za čivave je znano naj bi ble razigrane)



tanya

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 23 September 2007, 09:22:16
pika*! kot sem že povedala bom zamenjala hrano ;D......hvala da mi svetujete ker bom usake pomoči oz. predlogov vesela!
ja tudi v trgovino z živalmi imam namen iti....prejšnji lastnik ji je deval junior brikete....glede pripravljenosti pa....poskušam se sproti učiti kolikor se da.....sem jo tudi že kopala....ampak skrbijo me njeni krempelčki......na vsaki tački ima usaj 2 krempelčka krvava kar kaže da prejšnji lastniki niso bili kaj veliko pazljivi >:(.....(jaz ji še nisek strigla krempelčkov)..



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 23 September 2007, 10:41:56
Aho!

Tanya tvoja psička je ltelo lušna, malo me spominja na škotske ovčarje ( v glavo)

Lp
Ana


tanya

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 23 September 2007, 11:13:42
živjo.....ja saj pravim da ne vem kdo je oče......tako da lahko je kera koli pasma.....



tanya

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 30 September 2007, 10:48:47
hei useem skupaj!!!!! danes sem izvedela od prejšnjih lastnikom da je kaja bila skotena 19.5.......................in da je že imela mladičeeeeeee ;D.........zvedela sem tudi da je niso dali cepitizdaj pa sem še uprašala kolikov mladičev je imela ::)



tanya

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 30 September 2007, 19:16:26
če kdo hoče videti še nekaj nekaj slik jih bo našel na temle naslovu:::: http://tanyakaya.moj-album.com



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #19 : 30 September 2007, 19:33:42
Luštne fotke! :-*
S kod pa sta,če lahko vprašam?

Lp Alja



tanya

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 30 September 2007, 19:50:56
seveda lahko uprašaš  :P smo pa iz laškega(blizu celja)....



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #21 : 30 September 2007, 19:59:52
Aha. :)
Te so meni najlepše:




 :-* :-*

Lp Alja



tanya

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 30 September 2007, 20:29:29
alja! tudi meni so te najlepše še posebaj tista v moji postelji :D.....



tanya

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 30 September 2007, 20:30:39
iz kot ste pa vidve alja?



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #24 : 30 September 2007, 21:24:18
Radenci,no natančneje Boračeva.To je v pomurju. :)

Lp Alja



tanya

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 01 Oktober 2007, 15:51:40
aha mi smo lani bili v radencih šolo v naravi ;D pa smo se mel super



tanya

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 20 Oktober 2007, 09:42:36
živjo!
danes sem kaji zamenjala hrano. zdaj ima namesto pedigree hrane tehnical brikete! bo to v redu?
cmok usem cukerčkom :-*



tanya

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 20 Oktober 2007, 09:54:43
pa še nekaj novih slikc po dolgem času






lp usem



orange

  • Gost
Odgovori #28 : 20 Oktober 2007, 11:35:13
Tanya imaš zelo lepo psičko..  ;D všeč mi je pa tazadna fotka... me psička spominja na une pse ko se jim reče metuljček.. ma take uhice  :D



tanya

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 20 Oktober 2007, 19:53:59
metulcki? prvič slišim da bi obstajala takšna pasma  : ???....ali veš kaj več o tej pasmi?