AGRESIVNOST

INNA · 38460

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #90 : 21 Avgust 2008, 12:45:32
 Ali je pes odrasel in se gre šefa, ali pa je bolan. Pogosto postanejo agresivni psi, ki se jim nenadoma poslabša vid ali sluh ali pa jih nekje nekaj boli. Kar je prav verjetno, če se pes res vede zmedeno. Pasji wannabe šefi ponavadi ne delujejo prav nič prestrašeno in zmedeno, ampak točno vedo kaj počnejo in zakaj.


PIK@@

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 20 September 2008, 21:16:08
Zdravo! Imam zlatega prinašalca  starega 8 mesecev. V šolo ga še nisem peljala, bova šla spomladi, ga pa učim sama doma. Načeloma je zelo priden, ampak kdaj se mu kar "strga" in sicer naredi grbo po celem hrbtu in začne kar malo agresivno skakati vame! V tistem ga ne morem niti prijeti, ne pripeti na povodec, skratka nič! Res ne vem kaj narediti da b nehal. Mi lahko kdo svetuje?

 Hvala vnaprej!



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #92 : 23 September 2008, 15:59:32
PIK@@

Psi se pri tej starosti začnejo uveljavljati in rangirati. Povsem mogoče je, da si te hoče podredit. Ampak bi bilo dobro, da napišeš kaj več.

Kaj se učita doma? Poslušnost, trikce,...? Kaj pomeni "načeloma" je priden? Kakšen je po karakterju (miren, zadržan, plašen ali neustrašen, živahen)? V kakšni situaciji pride do grebena in agresivnega skakanja? Kdo vse se ukvarja s psom? Ste dosledni ali popustljivi pri vzgoji? Psa sploh vzgajate?

 


Kristinca & Florinca


aleks0055

  • Gost
Odgovori #93 : 25 Marec 2009, 10:07:36
Pozdravljeni.
Imam nemškega boxerja starega 10 mesecev. Včasih ko grize kakšno palčko in mu jo hočem vzeti se začne kar vame zaletavati, grizti in renčati name. Kako se tega odnavadi psa da mu pokažemo( vem da je že prepozno) kdo je glavniv krdelu?
Prosim za čim več  odgovorov.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 06 Maj 2009, 11:05:33
Alex in Pik.. na to, kar opisujeta je težko odgovoriti, ker vprašanje, tudi če pes dela greben, kaj res pomeni njegovo obnašanje in greben,...

Tudi za mojo psico bi lahko napisala isto.. vsake toliko (z odraščanjem sicer vedno bolj redko) in navadno zjutraj, se ji utrga, začne delat kroge po travi, skakat vame, me "ščipat" za rokave oz. roke, .. marsikdo bi lahko tu napisal marsikaj, jaz jo pa toliko poznam, da lahko za njen primer rečem da gre za navadno telečje obnašanje ob sproščanju viška energije (glede ščipanja pa preprosto za to, da me to ni nikoli toliko motilo, da bi jo tega povsem odvadila), ki ga ustavim tako, da jo po par poskusih uspešno ulovim za ovratnico, si jo potegnem k sebi k nogam in jo gladim po trebuhu, da se umiri, v zadnjem času, ko imava poslušnost malenkost bolj utrjeno, pa jo nafintiram s kakšnim šolskim poveljem (npr. poleg) in ko ga izpolnjuje čisto pozabi na divjanje in se umiri. Potem je mir.



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 07 Maj 2009, 00:40:33
Tole norenje in ščipanje v rokav oz. roko je tudi pri nas, ko je Unai razigran, pa tudi mene nič kaj ne moti, glede na to, da ni grobo.

Sicer pa še zgodba iz drugega konca: ni kar samo po sebi umevno, da je potrebno s prvim dnem izvajati neko dominanco nad psom. Mi smo to recimo počeli, ker sem pač iz pomanjkanja izkušenj upoštevala pasjo literaturo, in rezultat je bil ta, da sem po naravi plašnega in nežnega psa spremenila v histerika, ki se je na vsak način hotel rangirat (naskakovanje, ni se pustil pobožati, itd.). Sedaj pa smo naše vedenje spremenili, pes je sicer res zadnji v krdelu, ampak ta razkorak ni več tako zelo velik, kot je bil in se res lepo obnese, histerije več skoraj ni, prav tako naskakovanja, pa tudi plašnost sčasoma postaja manj izražena.

Korigiram pa tudi jaz, kadar lovi mačke ali ko je pregrob v grizljanju roke, ušesa, itd., in sicer tako, da ga ali bolj ostro oštejem, pocukam za uho ali za vrat, uščipnem ali ugriznem v smrček oz. gobček :P...seveda pa korigiram tudi kakšno neupoštevanje ukaza, recimo "pridi", pa noče, grem po njega, ga malo pocukam in ponovim povelje ter grem...če mi še ne sledi, grem spet po njega, malo bolj pocukam in ga odvlečem s sabo. Ko se vda in gre z mano, je seveda ful pohvaljen. Nikoli ga ne lovim, ampak samo korakam proti njemu in jezno mrmram, prej kot slej mu postane neugodno in se prihuli ter me počaka. Dobi korekcijo (verbalno ali fizično), nato pa smatram zadeve med nama za rešene in je vse ok. Seveda pa potem delam na pozitivnem utrjevanju ukaza, ki ga ni upošteval.

TibiQ, jaz sem tudi ugotovila, da lahko psa pomirim s tem, če ga potegnem k sebi, ga trdno držim in gladim po prsih ali trebuhu. Najprej se mi hoče umakniti, nato se pa vda in se lepo umiri.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 07 Maj 2009, 09:00:36
TibiQ, jaz sem tudi ugotovila, da lahko psa pomirim s tem, če ga potegnem k sebi, ga trdno držim in gladim po prsih ali trebuhu. Najprej se mi hoče umakniti, nato se pa vda in se lepo umiri.
Ja, tudi jaz sem na začetku, tako kot ti pišeš, počela vse živo v smislu fizičnih korekcij,.. ampak preprosto nisem bila sposobna pravilno izvesti take korekcije in stvar je dobivala ravno kontra učinke kot bi morala (še več divjanja,.. moja Jazz je bila npr. za izsiljevanje pozornosti z lajanjem nagrajena s tem, da sem jo jaz lovila, pa čeprav sem jo potem čez rit..). Sedaj počnem tako kot ti, s tem da se trudim, da korekcije (tudi tega rahlega cukanja za uhlje - da jo vržem ven iz fiksiranja na nekaj drugega in preusmerim pozornost nase takrat, ko me ne sliši,..) uporabljam čim manj in konfliktov v smislu divjanja in lajanj skoraj da ni več, jezikala (sekala z zobmi) mi pa ni nazaj že kakšno leto - prej je to počela na dnevni bazi. Je sicer res, da nimam take poslušnosti kot jo ima kdo, ki je znal pravilno vzpostavit avtoriteto že na začetku, ampak imam pa veliko več miru, kot prej, ko sem počela nekaj, čemur nisem bila kos, predvsem pa imam doma psa, ki je neproblematičen kar se tiče agresije do kateregakoli drugega živega bitja, ki ga lahko peljem v restavracijo in bo mirno ležal pod mizo, .... Dobro, za sosedovimi mačkami se res kdaj zapodi, ampak ko se mačka ustavi, se tudi Jazz ustavi in bi se igrala......

Če ne gre na en način, je treba pač najti drugo rešitev.

Drugače pa.. za kaj lahko in največkrat gre pri "sekanju z zobmi", lajanju, divjanju ali renčanju, sploh pri mladiču; mladi psi dostikrat ne razumejo kaj pričakujemo od njih, ker, tudi če smo jim parkrat že povedali in mislimo da znajo, ne znajo, ker niso znanja še utrdili, ker se še ne morejo koncentrirat in podobno. In kadar od psa zahtevamo da naredi nekaj, česar pes ne razume, ker nima utrjeno, ga postavimo v stres in ko je pes v stresu, se pač odzove na ta stres. Eni se potuhnejo, skrijejo,.. drugi "jezikajo",...

Bistvo odnosa vodnik/pes je v tem, da se vzpostavi medsebojno razumevanje in ko enkrat razumeš zakaj pes nekaj počne, moraš to spoštovati in ukrepati v skladu s tem. Če pa hočeš to doseči, se je pa treba s psom ukvarjat, ga opazovat in poskušat razumet zakaj nekaj počne in ne samo sledit nekim splošnim navodilom (ne glede na to ali gre za prijazne ali bolj grobe metode - nobena od teh ni nujno primerna za vašega psa).

In veliko ljudi je mnenja, da se z "nenasilno" vzgojo psa razvadi in se mu dopušča razvijanje nezaželjenih vedenj, pa temu ni tako. Saj psu lahko tudi na drugačen način (z osamitvijo oz. ignoranco in podobno) dopoveš da nekaj ne dela prav oz. nezaželjeno vedenje preusmeriš v željeno. Če utrjuješ preumeritve, bo pes prej ali slej sam začel izbirat željeno vedenje (za katerega je nagrajen) kot nadomestek tistemu neželjenemu, ki ga je v določeni situaciji izvajal prej. Edino kar je treba pazit je, da pomotoma z tem načinom ne utrjuješ nezaželjenih vedenj. Npr. moj pes ima sploh navado, da bo šel izsiljevat z lajanjem (= nezaželjeno vedenje) zato, da bom kaj počela z njim .. in če bi tu lajanje preusmerjala v neko vajo, bi s samim preusmerjanjem (ki hkrati pomeni ukvarjanje s psom) potrjevala in nagrajevala neželjeno vedenje, tako da mi v tem primeru, glede na to, da je tudi fizična korekcija neučinkovita (iz zgoraj navedenih "osebnih" razlogov, lahko pa ima tudi negativne stranske učinke kadar je učinkovita - na tekmah se npr. že kaznuje z diskvalifikacijo če pes kaže znake stresa iz strahu pred fizično kaznijo), ostane na razpolago edino miritev z božanjem, če pa to ne deluje, pa osamitev.

In predvsem, ko se po forumih toliko obtožuje posameznike, da psu niso dopovedali da nečesa ne sme kot mladiču, sedaj imajo pa probleme, ker jim je zrastel čez glavo.. Ja, je res, ampak kar me moti je to, da se te ljudi obtožuje, da se niso potrudili, v resnici so pa zelo verjetno samo sledili nekim navodilom, za katera so sveto verjeli da so edina prava, niso pa bili sposobni (pač nimamo vsi te naravne avtoritete v sebi) tega izvesti tako kot je treba in nihče jim ni povedal, da obstajajo tudi drugi načini ali pa so jih celo prepričevali da je nek način edini pravilen in predvsem tega, naj ugotovijo zakaj njihov pes nekaj počne in prilagodit vzgojo temu. Ja, je pa njihova "krivda", da so bili ovce.

Ravno par dni nazaj sem bila v stiku s psom, ki se boji vsega živega in laja ali hoče ugriznit iz strahu. Pes je tak, ker se ga za tako vedenje nagrajuje z raznimi mirečimi ogovarjanji,.. ampak ne mislit, da fizična korekcija s strani nekoga drugega je pa pomagala. Je pomagala za tisti dan in pes je tisti dan bil tiho in ni več lajal, ampak sedaj je pa še bolj prestrašen in še bolj problematičen, tudi in sploh do te osebe, ki ga je takrat uspela umirit s fizično korekcijo. Po drugi strani sem tega psa uspela v dveh urah, po tem, ko me je ob prihodu nalajal kot hudiča in me skoraj ugriznil, ker sem naredila prehiter gib z roko (ko sem hotela vzeti eno stvar iz nižje police), prepričati, da je na koncu pogledoval proti meni in mi hotel zlesti v naročje, oz. mi za par sekund celo je, preprosto s potpežljivostjo, par koščki salame in sira, ki sem jih po deset minut nepremično držala na primerni višini in za katere je moral premagat strah in priti do mene, se vsesti in mirno vzeti hrano iz rok. In če bi s tem psom in različnimi ljudmi, ki so pripravljeni sodelovati in pomagati, vadili (na podobne načine) take situacije bolj pogosto, če bi nehali reagirati z ogovarjanjem na njegovo repenčenje,.., grem stavit, da bi se pes začel bolj normalno obnašati.

In kaj, ko pes nekaj zna, pa se odloči, da tega ne bo naredil? Načeloma s pravo motivacijo bo naredil. Če pa se odloči da bo "zezal" pa jaz to jemljem tako, da pes pač ni robot ki ga sprogramiraš in bo delal.. pa še roboti včasih zaštekajo. Tako kot imaš med ljudmi take, ki slepo ubogajo ukaze,.. in take, ki se bodo sem in tja tudi uprli, jih imaš tudi med psi. Nekateri so bolj, drugi manj vodljivi ali slepo poslušni, kar pa ne pomeni, da pri tistih, ki so manj ni možno s pravim načinom doseči nobenih uspehov. Je možno, ampak treba je pa vzeti v zakup tudi to, da so drugačni, da se bo treba mogoče bolj potruditi in da mogoče kakšna zadeva nikoli ne bo čisto taka, kot bi si želeli.



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 07 Maj 2009, 09:32:15
Super post... Tudi jaz delam na tem, da je korekcije čim manj, pri Unaiju prijazna beseda itak mnogo bolj zaleže.

Meni je zelo všeč vaja, pri kateri vodnik/lastnik psa napiše vse možne razloge, zakaj pes v neki situaciji ne uboga ali noče delati. Od tega, da mora morda na potrebo, da mu je vroče, slabo, je utrujen, je okolje preveč novo in zanimivo, zahtevamo preveč, ne znamo zadeve razložiti, ga je česa strah, itd. ... in potem vidiš, da je lahko 101 razlog, zakaj pes v enem trenutku ne uboga, ki nimajo veze s poslušnostjo kot tako ali s poskusom vzpostavljanja neke dominance.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 07 Maj 2009, 12:11:08
Ja.. tako je naprimer Jazz trening obrambe največji žur, ki se ji lahko zgodi in tu ni šans, da ona tega pa ne bi želela početi, ampak če nama pred tem ne uspe kakat, se nama redko, ampak sem in tja pa le, zgodi, da jo prime ravno med obrambo (sploh, če pred tem med treningom poslušnosti poje celo paleto kock sira za nagrado).. in tako je pri dveh skokih na rokav vsa zagreta, potem začne pa kar nekaj mencat ali slabo grizt ali kaj.. ker jo razumem, rečem da počakamo tiste pol minute, da se gre pokakat na rob poligona in potem spet normalno oddelava obrambo do konca.

Enako velja npr. za praskanje med vajami poslušnosti,.. V nekaterih primerih je praskanje pokazatelj stresa pri psu.. ampak dajmo bit normalni, pa razumet, da včasih pa psa preprosto tudi res kaj zasrbi in takrat se popraska.. saj se menda tudi mi ane. Jaz to dovolim, ker pri teh stvareh (sploh, če mi med poleg kar iz lepega poskoči, se butne na tla in se počoha in je naslednji moment že ob meni) vem da se ne praska zaradi stresa, če je še sekundo prej in po tem bila čisto navdušena nad treningom.

Kaj vem, mogoče sem preveč tolerantna, ker marsikdo bi psa korigiral za take zadeve kot je praskanje med poslušnostjo.. mogoče sem pa samo normalna in mi čisto vsaka taka stvar pač ne predstavlja grožnje, da mi pes kljubuje in bom imela čez dva meseca doma psa, ki ga bo treba zaradi dominance evtanazirat  :P

Aja.. prej sem pisala o tem, da se na tekmah že kaznuje z diskvalifikacijo, če pes kaže znake stresa iz strahu zaradi neustreznega načina treninga. Pa da povem še en tak primer napačne interpretacije, ko je bil pes diskvalificiran, ker si je sodnik napačno razlagal njegovo vedenje. Sicer ne bom povedala čisto točno, ampak tako kot sem si zapomnila bistvo. Pes je bil treniran za neko vajo tako, da je bil na koncu nagrajen z žogico. Med tekmo je enkrat "ponesreči" tisto vajo tudi zaključil tako, da je "zalaufal" oz se malenkost pomaknil naprej oz. stran od vodnika, ker je pričakoval žogico. Sodnik si je vse skupaj razlagal kot da je pes šel naprej zato, ker je bil verjetno med treningi pri tej vaji fizično korigiran in se je hotel umakniti fizični korekciji in par diskvalificiral..



kajčainlucy

  • Gost
Odgovori #99 : 04 November 2012, 15:35:02
Jaz imam tudi podoben priblem kot INNA.
Doma imam zlatega prinašalca Tima. Ima precej vedenjskih težav:
Renči na druge pse in moške
Doma na dvorišču laja na ljudi
Brani svojo hrano (renči)
Ne pusti kosti in kdaj pa kdaj tudi igrač ne
Hodiva v šolo pasja šola fajn pes in prej sva hodila v pasjo šolo pasji center. Ko je bil mladič ga nismo šolali in sicializirala zdaj pa je star 5 let. Kaj naj naredim. Dvakrat smo ga že hoteli oddati vendar ga nismo. Živi pa odzunaj občasno pa je v hiši. Res nevem na koga se naj obrnem in ali v mogoče veste kaj naj?
Hvala za odgovore že vnaprej.  ??? :'( ???



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #100 : 04 November 2012, 19:20:04
Hodi v šolo, drži se njihovih navodil in bodi dosledna. Če slučajno nisi povedala za svoj problem, to naredi čimprej!

Dejstvo je, da problem, ki je nastajal in se ga je dopuščalo toliko let, ne bo izginil v kratkem času. En tečaj bo v vsakem primeru premalo. Zmeni se za naknadne individualne ure oz. z inštruktoricama sestavite program dela.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #101 : 06 November 2012, 07:47:35
Predvsem, če hočete večni učinek, morate prevzgajati samo s pozitivno motivacija  ;) ................... pa na CM metode bolje da sploh ne pomislite!  ???
Raznih "vrhunskih" prevzgojiteljev je tu kar nekaj .................... in me res čudi, da še ni konkretnih odgovorov  ;) ;D



Fajn pes

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 06 November 2012, 10:08:23
Kaja,
Kot si bila pravočasno obveščena, je reševanje vajinih težav kompleksna stvar, ki se ne bo rešila čez noč.
Obiskovanje pasje šole pomeni kontinuirano delo - redna srečanja in vmes redno delo doma. Ti si bila na dveh srečanjih.
In tretja stvar - o kateri piše tudi Andreja - povedati moraš vse probleme, ki jih imaš - ne samo nekatere...
Zato ti predlagam še enkrat, da na kogarkoli se obrneš, si odkrita, poveš vse težave in si pripavljena za redno delo in uvajanje sprememb. Brez tega pa žal ne bo šlo... No, pa saj to si že slišala...

Fajn pes za fajn ljudi.
www.fajnpes.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #103 : 06 November 2012, 11:29:31
Kot že napisano: težave so se nabirale od zgodnje mladosti, pet let niste s prstom mignili, zdaj pa bi radi ekspresno rešitev? Žal je ni.
Nobena pasja šola, niti najimenitnejša (klinc celo CM ne) ne more pomagati, če ne poveš za vse probleme in če se striktno ne držiš VSEH pravil, ki ti jih postavijo. Treba se je namreč zavedati, da se bolj kot psa prevzgaja lastnika. Brez temeljite spremembe pri lastniku uspeha pri psu ne more biti.
Niti ni tako zelo bistveno, za kakšne metode se odločite (kakšne so všeč meni osebno je seveda povsem jasno, a je žal verjetno, da lastnik, ki je 5 let zanemarjal vzgojo svojega psa in odneha po dveh urah v pasji šoli, po teh metodah ne bi bil sposoben delat), pomembno je, da potem, ko se enkrat odločite za metode in naredite program po tem programu tudi delate. Načeloma je za uspešno prevzgojo psa potrebno 1. psa dovolj razgibati, da pokuri odvečno energijo (torej dovolj dolgi sprehodi, po možnosti tudi tek in ne samo hoja) 2. potrebno je izgraditi odnos med vodnikom in psom. Odnos se gradi s skupnim delom. To delo naj bi vsebovalo stvari, ki jih pes rad počne (iskanje predmetov, prinašanje predmetov, po možnosti tudi iz vode, vse mogoči in nemogoči trikci....) in delo, ki ga pes ne mara tako zelo (poligonska poslušnost, pri čemer je treba vztrajati na natančni izvedbi vaj, ne glede na to, po kakšni metodi se dela) in 3. okrepiti je treba avtoriteto vodnika (najlepše se obnese znanih 10 pravil z glavnim principom "nič ni zastonj") To je veliko lažje izvajati, če je pes večino časa ko smo doma v hiši z nami.
Iz zgoraj napisanega je jasno, da bo treba za srečen konec garati. Brez tega ne bo nič.


kajčainlucy

  • Gost
Odgovori #104 : 06 November 2012, 16:11:47
andreja: za svoje težave sem že povedala sedaj in bom še natančneje na naslednji uri.
 Fajn pes: sem pripravljena na trdo delo in seveda bom zdaj bolj odkrita kot dosedaj.
Vprvem postu pa sem pozabila povedati da sem bila v pasji šoli fajn pes šele dve uri.



kajčainlucy

  • Gost
Odgovori #105 : 06 November 2012, 16:19:18
Jaz imam tudi podoben priblem kot INNA.
Doma imam zlatega prinašalca Tima. Ima precej vedenjskih težav:
Renči na druge pse in moške
Doma na dvorišču laja na ljudi
Brani svojo hrano (renči)
Ne pusti kosti in kdaj pa kdaj tudi igrač ne
Hodiva v šolo pasja šola fajn pes (bila sem, na dveh urah in bila sem navdušena ampak nisem bila dovolj odkrita in nisem povedala svojih težav). Ko je bil mladič ga nismo šolali in sicializirala zdaj pa je star 5 let. Kaj naj naredim. Dvakrat smo ga že hoteli oddati vendar ga nismo. Živi pa odzunaj občasno pa je v hiši.
Hvala za odgovore že vnaprej.  ??? :'( ???
evo takole sem popravila prej napisam post




mitjag

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 14 November 2012, 13:23:54
Tudi pri nas imamo isti problem z agresivnostjo pri 2 leti starem bernskem planšarju. S psom se redno ukvarjamo, opravili smo malo šolo, A modul in BBh - oboje z več kot 90%. Psu lahko šarim po skledi ko je, zna bit super priden, včasih (vedno bolj pogosto) pa kot da bi preklopil- postane drugi pes, agresiven. Do mene si še ni upal karkoli a začenja vedno več in s tem zgubljamo vsi zaupanje do njega. Tudi do drugih psov postaja vedno bolj agresiven ne glede na starost in velikost, čeprav nima slabih izkušenj. Še posebno je občutljiv na otroke. Kot da bi bla v enem psu dva karakterja. Vaje ki jih je opravljal na izpitu redno delamo tudi sami in vedno uboga dokler se mu za trenutek ne "utrže". Psa imamo v hiši, le ponoči spi zunaj, ima velik vrt na razpolago tako da doma ninikoli zvezan in je vedno z nami (razen ponoči). Ni nam več jasno kaj storiti, kaj je krivo????



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #107 : 14 November 2012, 14:07:51
veterinarske razloge ste izkljucili? (npr. da ga kaj boli, uklescen zivec, kaj drugega...)


battito animale


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #108 : 14 November 2012, 15:41:33
Kaj pa se dogaja z njim, ko je zunaj?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


mitjag

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 15 November 2012, 07:55:43
Pri veterinarju še ni bil ker je drugače živahen, igriv,..... Ko je zunaj zna bit super, tudi tujcem se pusti božat, vendar če je tujec malo "spoštljiv" potem včasih pes na koncu skoči proti njemu (kot da bi hotel pokazat kdo je glavni). Do drugih psov pa je tudi včasi priden, najbolj je pa tečno ko greš že mimo drugega psa, potem pa naenkrat skoči proti njemu. Če pa nima "muh" potem sodeluje, me gleda in imam vso pozornost (na hrano dela zelo rad), ko se mu pa "sprdne" pa ne pomaga NIČ (niti hrana, niti pozornost,..)



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #110 : 15 November 2012, 08:04:42
Velikokrat se zgodi, da samo s tem ker psu omejiš samostojno gibanje na ograjenem prostoru okoli hiše, dobiš čisto drugačnega psa.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 15 November 2012, 08:56:30
Ali pa ker lahko neomejeno hodi okoli hiše po ograjenem prostoru...pa mal zraste na egu.  ;)

Povedanega je bilo že dovolj (zaposlitev tako fizična kot umska in predvsem doslednost). Jaz bi si samo še zapisovala. Dnevnik napredka npr. Začne se z iskreno napisanimi problemi (to pa to nas moti)in željo kako bi naj bilo ter opazkami inštruktorjev. Pa zapiski napredka seveda. Tako iskreno vidiš a nekaj gre al nekaj ne gre. Nesmiselno je vztrajati z nekim načinom dela, če ni napredka ali se celo zadeva stopnjuje.

Psi obeh opažam da pes mogoče (če že glih hoče) dela NA hrano. Poskusita vsaj pri oblikovanju manjših vaj da pes začne delati ZA hrano. To v samem izbruhu problema itak ne pride v poštev. Je le to stvar, ki se gradi z delom in ne učenjem vaje takrat ko pes že reagira. Ko že reagira ga pač ne prosiš s šunko pod nosom  ;) Izberita tudi opremo za psa takšno, da bo varna za vajino uporabo in okolico (bom sam povdarla - ne met raznih flexi povodcev ever sploh dokler je takole).

Me pa iz golega firbca zanima kak način dela sta imeli do sedaj? Ter na kakšni opremi se je pes od malega do danes razvijal v šolah in doma (kakšen povodec, kakšna ovratnica in način dela s hrano). Pes ni iz danes na jutri neobvladljiv, če je temu tako je smiselno izključit zdravstvene probleme (klopne bolezni, ščitnica...).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.