pes in vlak

COSTA · 31066

COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
: 27 September 2007, 16:41:14
Čaw,

zanima me mnenje oz. izkušnje pesjanarjev, pes in vlak. Zanima me predvsem, kako ste spravili psa NA vlak in sicer psa velike pasme,

L.P.P. Špela



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 27 September 2007, 21:00:53
Če boš šla z tem tanovim vlakom (rdečim) ne bi smel bit problem, ker je tudi vstop lahek in brez stopnic. Če greš pa z tastaro varianto so pa kovinske stopnice za vstop pa še vidi se skozi in to dela nekaterim psom probleme (ok večini psov ::)). Za na vlak rabiš še nagobčnik, halti ali nekaj podobnega kar izgleda kot nagobčnik da ti ne težijo in kupit moraš karto in to je to ;)

Lp nina



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #2 : 27 September 2007, 23:30:15
Jaz sem se pred enimi tremi leti peljala z bokserko maribor-koper,ampak takrat je bil pes lahko samo na ta počasnem vlaku,na ics(nekak tak)ni smel.Nagobčnika ni potrebovala,še karte nismo rabli plačat za njo,pri sprevodnici pa se je cartala :P
So mi rekli na blagajni,naj za psa ne plačam,če pa mi bodo kaj rekli,pa baje da lahko še na vlaku pač doplačaš psa ;D
Tako da je bilo kar fajn,poleg tega pa sva imeli zase cel kupe,ker noben ni upal noter :o
Bile so te kovinske stopnice,ampak sta menda samo dve,tako da je Lona dala tačke na prvo,pol pa sem ji rit gor dvignila in pol je šlo dalje.Pol,ko je videla,da nič ni je pa normalno šla gor in dol.Na začetku sem jo pač morala malo potisnit...



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #3 : 28 September 2007, 11:04:59
Jaz sem se pozanimala v začetku avgusta o tem ... Psi so dovoljeni na vseh vlakih razen ICS (nagibni vlak). Rabiš pa nagobčnik.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 28 September 2007, 11:24:11
Čaw,

ja to vem, da so dovoljeni, tudi vem, kaj potrebuje, sprašujem KAKO spraviti VELIKEGA psa NA vlak.

No, to me je zanimalo, kot sta ninci in sibila napisali, hvala za obrazložitev  ;D . Samo problem je pa še ta, da je med tednom dopoldan vlak poln, kam se bom sploh lahko zbasala s Costkotam  :D . Ja, jest upam na najboljše,

L.P.P. Špela



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #5 : 28 September 2007, 11:42:56
Jaz sem sicer imela srečo,da sem na prvi postaji-MB vstopila in še ni bilo gužve,ker pa je to bil prvi jutranji vlak,je bila pol cel čas ful gužva,ker so se ljudje vozili v službo.Kljub gužvi je bil najin kupe prazen,ker so se Lone vsi bali.Pa še midve sva malo bolj grdo gledali,ker nama je pasal mir,da sva lahko spali,vozili sva se 6 ur in nama res ni pasalo,da bi se na vsake pol ure menjavali ljudje,tako da nisva posebej poudarjali,da je Lona prijazna,sicer pa je vsak odprl in takoj nato zaprl vrata :-[
Idi v čimbolj prazen kupe in mogoče boš tudi ti imela srečo ;D
Vsaj enkrat korist od tega,da je pes velik :P



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 28 September 2007, 11:48:06
Na Kranjskih vlakih ni kupejev razen če gre na mednarodnega ;) ki pa vozijo mislim da trikrat dnevno ??? Enkrat full zgodaj zjutraj pa en pozno zvečer pa en vmes. Če greš na vlak dopoldan tam okoli 10ih ni take gužve, kot zjutraj ob 6ih, 7ih.

Lp nina



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #7 : 28 September 2007, 12:07:43
aha,ups :-[
Sem se samo kakih trikrat z vlakom peljala...pa še to čez celo SLO
pri nas so bolj avtobusi v modi :-\



COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 28 September 2007, 12:17:39
Jaz sem sicer imela srečo,da sem na prvi postaji-MB vstopila in še ni bilo gužve,ker pa je to bil prvi jutranji vlak,je bila pol cel čas ful gužva,ker so se ljudje vozili v službo.Kljub gužvi je bil najin kupe prazen,ker so se Lone vsi bali.Pa še midve sva malo bolj grdo gledali,ker nama je pasal mir,da sva lahko spali,vozili sva se 6 ur in nama res ni pasalo,da bi se na vsake pol ure menjavali ljudje,tako da nisva posebej poudarjali,da je Lona prijazna,sicer pa je vsak odprl in takoj nato zaprl vrata :-[
Idi v čimbolj prazen kupe in mogoče boš tudi ti imela srečo ;D
Vsaj enkrat korist od tega,da je pes velik :P

Odlično  :P  >:D  ;D ,

L.P.P. Špela



COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 28 September 2007, 12:20:06
Čaw,

itak pa grem za enkrat samo iz Kranja do Ljubljane, mi pa pridejo napotki prav, ko se bom odločila za daljšo turo  ;D ,

L.P.P. Špela



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #10 : 28 September 2007, 13:28:08
Velikost psa ni določena. Torej se lahko na vlak spraviš tudi recimo z novofundlancem. Je pa fajn, če imaš velikega psa, da greš z vlakom, ki ima kabine, ker boš imela več miru. Jaz in moj prijatelj sva enkrat šla vsak s svojim psom (jaz imamo zlato prinašalko on pa haskija), pa sva šla z vlakom s kabinami. In si moreš misliti! Imela sva kabino čisto zase.  :P :o Pa čeprav sta psa ves čas ležala in skoraj celo pot spala. Moraš pa imeti s seboj nagobčnik (nama nobeden sicer ni rekel, da ga morama nadeti) in pa pri velikem psu plačaš polovico svoje karte.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 28 September 2007, 14:54:06
Ho, ho vsake toliko časa grem s psom na vlak (ali celo na avtobus, kar je bolj zoprno). Ponavadi ima vedno kdo kakšno pripombo, ampak čez nekaj časa se v celem vlaku ne pogovarjajo več o drugem kot o psih, pa okrog psa se še bolj nagužvajo kot je to običajno. Ima pa pes vedno  ves čas nagobčnik gor. Zato, ker je to za psa dobra vaja, pa še vsem povrsti se grozno smili. No ja, enkrat davno sem eni na avtobusu dala nagobčnik dol, potem ko jo je kondukter dvakrat zanalašč pohodil. Sem mu rekla naj jo pa zdaj pohodi če se upa. Si ni upal, seveda.
Drugače je pa dobro, da psa že prej malo pripraviš - če najdeš kakšne take kovinske bolj strme stopnice je fino, tudi to, da se zna pes peljati na tekočih stopnicah pomaga. Zoprno je, če ti taka velika mrcina zapaničari ko se ti najbolj mudi.


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 06 Oktober 2007, 14:10:23
Čaw,

no, danes sem torej šla z vlakom v Ljubljano in sem narajmala glih na tastari vlak  ??? . Gor je šlo kar težko, sem ga morala vleči gor, dol.... obup. Ne in ne in še enkrat ne, ne grem. Se mi je full smilu, bošček, jest sem ga vlekla dol on pa nazaj. Prestrme so stopnice in čisto preozke. No, potem pa je po dolgem prepričevanju mene in še nekih žensk le skočil dol. Ampak nazaj v Kranj naju je pa kolegica peljala, nisem si upala še enkrat tega skozi dati. No, če bi že mogla iti z vlakom, bi počakala na rdečega.

L.P.P. Špela



mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #13 : 11 Januar 2008, 20:06:53
A kdo ve, če v smeri Ptuj-Ormož (ali kaj podobnega, samo naj bo čim bližje!) vozijo 'ta rdeči' vlaki?
Bi poskusila, če bo moj gordon sploh hotel iti na 'poskusno vožnjo'.

 :-[ Ne vozim se veliko z vlaki (beri: sploh se ne vozim z vlaki, razen ko gre za šolo  :-[ ) zato mi lahko prosim kdo pove kaka je razlika med rdečimi in 'ta starimi' vlaki?  :-[

A lahko malo 'zašvinglaš' in daš psu namesto nagobčnika gor halti? Ker nagobčnika (ŠE) nima in...

Lp
Mia in Zar

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14 : 11 Januar 2008, 20:35:25
Tardeči nimajo stopnic. Tastari imajo pa kovinske stopnice tak rešetkaste in z bolj "hudim" naklonom, kar ponavadi psom predstavlja težavo.

Lahko ima halti namesto nagobčnika, nam niso nič težili, važno da je nekaj čez gobec, če je kakšen tečen, če pa ne pa tudi haltija ne rabi ;)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #15 : 12 Januar 2008, 10:05:55
Jaz sem šla tudi z Ajko že na tistega, ki ima kabine. Pa so ble zlo strme stopnice, sem mislila, da ji bom mogla pomagat, pa ni bilo treba. Nagobčnik jaz nisem dala gor (sem ga imela zraven) pa ni noben sprevodnik rekel da ga morem dati gor. Sem šla tudi z navadnim potniškim, ko je bila gužva, pa sva se lepo usedli pri wc, ker drugje ni bilo prostora, sem jo dala na prostor, pa je bilo vse vredu! Mislim, pa da sprevodnik ne loči med haltijem pa nagobčnikom!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 12 Januar 2008, 12:54:58
ok, sedaj pa še eno vprašanje......kako pa je z malimi psmi? recimo, shih-tzu tudi more imeti nagobčnik?ker res ne vem, kaj mu naj gor napopam, al more v takem primeru bit kuža v potovalni torbi ali kletki?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #17 : 12 Januar 2008, 13:44:56
Za male pse ubistvu ne plačaš karte, samo piše, da ga imaš v box ali torbi (ki je prav za pse). Samo pomojem, če ga imaš v naročju tudi ni panike!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Zarja

  • Gost
Odgovori #18 : 26 Junij 2008, 15:30:39
Pred časom sem razmišljala (oz. o tem še vedno razmišljam) o potovanju po Evropi in ker bi rada vzela psa s sabo, sem se pozanimala kakšna so pravila za prevoz psov z vlakom, če koga slučajno zanima kopiram sem:



Prevoz živali
               
Prevažate lahko majhne udomačene živali, ki so zaprte v kletke ali košare in ki se lahko namestijo kot osebna prtljaga, ter majhne pse, če jih je mogoče držati v naročju.

Večji psi morajo imeti nagobčnik, biti na vrvici ter ležati na tleh, tako da ne ovirajo drugih potnikov. Zanje je treba plačati polovično ceno vozovnice po mednarodni potniški tarifi.

V spalnih vagonih in vagonih z ležišči in posteljami se psi lahko vozijo, če je potnik v oddelku sam.

Pse in druge domače živali lahko peljete z vlakom le, če s tem soglašajo drugi potniki v vagonu. Prepovedan je prevoz teh živali na Norveško, Finsko, v Veliko Britanijo, Severno Irsko, Republiko Irsko, Španijo (razen psov v spalnikih), Maroko in Portugalsko ter iz teh držav. V Nemčiji in Belgiji je prevoz psov dovoljen le, če so na vrvici in imajo nagobčnik. Prevoz psov ni dovoljen na hrvaških motornih vlakih (na primer na vlakih z nagibno tehniko št. 520-525 na progi Zagreb-Split).



Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 01 Julij 2008, 10:41:07
Hm, kaj pa mislite, da je boljše - jaz imam kavalirja (8kg), a naj vzamem boks s sabo ali naj ga imam v naročju? Pot traja slabo uro.

Še nekaj, če ga imam v naročju, a mora imeti nagobčnik?


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #20 : 01 Julij 2008, 12:03:13
Jaz sem z Ako šla na vlak že dvakrat, sem imela s seboj nagobčnik, pa mi ni noben rekel, da ga morem dati gor. Enkrat sem šla z vlakom, ki ima kabine in enkrat z čisto navadnim, seveda tisti, ki je imel klimo. Priporočam, da če milsliš iti kamorkoli z vlakom da greš s takšnim, ki ima klimo. Ker v starih vlakih se zrak tako segreje, da je meni vroče, kaj šele psu. Mislim, da ne rabiš boksa.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


blob

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 10 Oktober 2009, 12:01:59
Mene pa zanima (tisti ki ste psa peljali na dolge ture, 2 uri ali celo več), a je vaš kuža vožnjo normalno prestal, je spal? Kaj pa v primeru če ga začne tiščati na WC?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #22 : 10 Oktober 2009, 12:05:41
Z Ajko sem šla enkrat od Trbovelj do Postojne. Prej sem jo peljala ven, da je vse opravila in potem do Postojne sploh ni bilo panike. Sicer pa, vrjetno nisi vedno doma, pa če imaš psa notr zdrži brez da gre na wc. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 10 Oktober 2009, 12:51:05
Uf vcasih sem prav vesela, da imam majhno pasmo.  ;D Jaz sem mojega enostavno vzela v narocje in prepotovala kar dolgo pot od juga pa tja do zahodnega Londona. Najprej bus, potem vlak in podzemna. Miliojoni ljudi levo in desno in na zacetku sem cutila da mu ni bilo najbolj prijetno. Na koncu pa mislim, da se je 100% navadil in niti ni opazil kaj se dogaja. Glede lulanja ni panike  ;) .... je toliko ene stimulacije in vonjev in novih dogodkov, da bo to zadnje na kar bo pomislil  ;).
Imamo pa mi tukaj sreco, ker so vsi javni prevozi za pse zastonj. Mislim, da pride 2 psa na osebo. Ce jih imas vec, pac prosis kaksnega znanca da ti pomaga...... pa nikoli se nisem videla nobenega z nagobcnikom. Ne vem, ce je to pozitivno ali  ampak v Angliji ocitno znese. Do zdaj so se se vsi psi na podzemni popolno kulturno obnasali.

lp

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 10 Oktober 2009, 16:09:05
Jaz imam landseerko in redno prakticirava vožnjo z vlaki in avtobusi. Nikoli še nisva imeli problemov s samo vožnjo (vedno prespi celo pot, tudi ko sva se vozili 5 ur), je pa precej strahopeten pes in sem jo komaj spravila na tisti vlak, ki ima visoke stopnice. Prvič je bila kriza, naslednjič pa nič več  :)
Sem imela pa problem, ker nisem vedela, da psov ne spuščajo na vlake Inter-city in sva morali enkrat dve uri čakat na postaji za naslednji vlak  ::)


blob

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 08 November 2009, 12:52:04
a niso inter-city vlaki tisti tastari? vsaj ko grem iz Lj na primorsko piše IC in pride tastar. za 'tardrčega' pa piše potniški.
no, bova sigurno probala se skobacat na vlak



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #26 : 06 Maj 2010, 11:17:07
Js pa žalostna ugotovila da do Velenja ne morem it s psom na vlak, ker od CE do Velenja vozi star, motorni vlak. :( Zdaj pa bo še težje doma prepričat da bi lahk bina bla z mano v LJ Prevoz psov ni dovoljen na hrvaških motornih vlakih (na primer na vlakih z nagibno tehniko št. 520-525 na progi Zagreb-Split).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tiva

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 06 Maj 2010, 11:56:51
Čara, kdo ti je to povedal? Jaz sem pred kratkim spraševala in so mi rekli, da s psom lahko potuješ na vseh vlakih, razen ICS. ???
Glede Hrvaške - mislim, da je tam veljalo (še velja, nimam pojma), da so psi dovoljeni samo na mednarodnih vlakih (npr. če potuješ LJ-ZG), na ostalih pa ne (npr. na tem istem vlaku iz ZG za LJ ne bo dovoljeno, če greš samo do meje - nekaj takega).



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #28 : 06 Maj 2010, 12:17:54
A da bi samo tam to veljalo. OOO bom kar na železnice pisala in vprašala. Če pa to drži, da po SLO lahko potuje na teh vlakih, potem pa ni težav, ker do Velenja me pa že pridejo iskati.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #29 : 06 Maj 2010, 12:29:51
Res je, v Sloveniji psi ne smejo potovati samo na ICS.

http://www.slo-zeleznice.si/sl/potniki/dobro-je-vedeti/prevoz-zivali