Pes na avtobusu

mary · 47292

mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
: 28 September 2007, 18:49:14
V sosednji temi (pes in vlak) sem prebrala sporočilo od Lanabele, da gre včasih s psom na avtobus. In sem se odločila odpreti novo temo, da ne bom smetila tiste.

Ho, ho vsake toliko časa grem s psom na vlak (ali celo na avtobus, kar je bolj zoprno). Ponavadi ima vedno kdo kakšno pripombo, ampak čez nekaj časa se v celem vlaku ne pogovarjajo več o drugem kot o psih, pa okrog psa se še bolj nagužvajo kot je to običajno. Ima pa pes vedno  ves čas nagobčnik gor. Zato, ker je to za psa dobra vaja, pa še vsem povrsti se grozno smili. No ja, enkrat davno sem eni na avtobusu dala nagobčnik dol, potem ko jo je kondukter dvakrat zanalašč pohodil. Sem mu rekla naj jo pa zdaj pohodi če se upa. Si ni upal, seveda.
Drugače je pa dobro, da psa že prej malo pripraviš - če najdeš kakšne take kovinske bolj strme stopnice je fino, tudi to, da se zna pes peljati na tekočih stopnicah pomaga. Zoprno je, če ti taka velika mrcina zapaničari ko se ti najbolj mudi.

Sedaj pa me zanima, če gredo psi lahko na avtobus oz. na katere avtobuse gredo lahko? Zadnjič sem poslala mail z vprašanjem o prevozu psov z avtobusom na avtobusno postajo, pa sem dobila odgovor, da se lahko peljejo le službeni psi z nagobčnikom in potrdilom o cepljenju. Torej, kako je sedaj s tem?

Hvala in LP

Lp, Marusa


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1 : 28 September 2007, 19:58:27
Če imaš opravljen B-BH izpit lahko greš na katerikoli avtobus s psom in se imaš pravico peljati z njim, pes pa naj bi imel nagobčnik.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #2 : 28 September 2007, 20:23:35
Pri prevozu psa z LPP sem jaz samo 1x naletela na to, da me voznik ni hotel spustiti gor s psom. Drugače pa jaz seveda pokažem knjižico, pes ima pa gor ves čas nagobčnik. Psici sta bili pa stari 3 mesece in 7 mesecev.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3 : 28 September 2007, 20:30:38
A BBH je obvezen al kaj? 


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #4 : 28 September 2007, 20:34:50
Ja z B-Bh greš lahko gor in te voznik ne sme zavrnit.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #5 : 29 September 2007, 06:35:10
Vsaj kar se tiče LPP je obvezen samo nagobčnik ;) Sem s prejšnim psom dostikrat tako šla na bus, pa nikol nobenega problema in tudi noben šofer me ni vprašal, če ima pes narejen B-Bh (ga ni imel, ker nisem z njim nič v pasjo šolo hodila). Mogoče do danes, ker se itak vse spreminja je drugače ;).

lp


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #6 : 29 September 2007, 10:13:12
Z vozili avtobusnega prometa se praviloma ne sme prevažati žive živali, z izjemo lovskih in policijskih psov, psov gorske reševalne službe v spremstvu vodnika in psov vodnikov za slepe. Pes mora biti na vrvici, mora imeti nagobčnik in značko o veterinarskem cepljenju, veljavno za tekoče leto. Nesnažni in mokri psi se ne smejo prevažati, razen v izjemnih primerih. Za prevoz psa se zaračuna veljavna potniška cena. Od drugih živali se sme prevažati kot osebno prtljago samo ptice v kletkah in druge manjše živali v primernih sredstvih za prevoz, vendar na vso odgovornost potnika in tako, da zaradi tega niso ovirani ali moteni drugi potniki in da so izpolnjeni higiensko sanitarni predpisi.

Vzeto iz: www.integral-zagorje.si

Sem se pa z avtobusom že peljala s Chico in sem imela zelo različne izkušnje - veliko je pač odvisno od šoferja. Ko je bila stara 3 mesece (je bila čisto majhna) se ni smela peljat z avtobusom, kasneje sem poskusila pri istemu šoferju, ko je bila malo starejša in je (po dolgem pregovarjanju o opravljenem izpitu B-BH, potrdilu o cepljenju in nagobčniku) dovolil, da se peljemo. Pri enem drugem šoferju sem pa vprašala, če se lahko pelje (sem imela že cel govor pripravljen, če bi slučajno rekel ne), pa je rekel, da ni problema - niti za nagobčnik ni rekel.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7 : 29 September 2007, 20:44:58
Od kdaj imajo pa naši psi značke o cepljenjih ???

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #8 : 29 September 2007, 21:48:37
Izgleda, da so malo za časom... značke se bile v času pred čipi ;)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9 : 29 September 2007, 21:50:41
Ja, no to me čudi, če piše še za značke o cepljenjih, koliko je ta predpis še aktualen danes.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #10 : 29 September 2007, 21:56:56
Tole velja pa za LPP:

Prevoz prtljage in živali

Za osebno prtljago (do 10 kg) in zložljive invalidske vozičke doplačilo ni potrebno. Z avtobusi se ne sme prevažati živali, razen psov, ki morajo biti na vrvici, imeti nagobčnik in veljavno znamko o cepljenju (ali knjižico). Za višek prtljage ali prevoz psa se plača polovična vsota gotovinskega plačila za osebo.


Kopirano iz: http://www.jh-lj.si/index.php?p=4&l=1

Ja, no to me čudi, če piše še za značke o cepljenjih, koliko je ta predpis še aktualen danes.

To pa ne vem, se bom pozanimala.


dog_lover*

  • *
    • Prispevkov: 261
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 30 Julij 2010, 18:29:19
A mogoče kdo ve kako je sedaj z urbano, ker meni do sedaj ni bilo treba doplačati prevoz s psom, v sosednji temi pa je uporabnica dejala, da je njej bilo :-\ :-[

A mogoče kdo ve kako je s tem, ker jaz sem bila 100%, da ni treba glede na to, da do sedaj nikoli nisem imela težav, sedaj sem pa v dvomih? :-[ :-[ :-[



bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 30 Julij 2010, 19:02:17
Sem čekirala na njihovi strani in piše, da za 'prtljago' do 10 kg se ne plača, potem pa ja. Pri prevozu živali pa samo da je treba imeti nagobčnik in knjižico  ???
Res ne vem, najbolj bi bilo poklicati na LPP in vprašati. Bom jaz oz firbca verjetno  :P



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 30 Julij 2010, 19:03:39
Sprintat njihov pravilnik pa pod nos pokazat šoferju...mater....kot da so psi kužni, ljudje pa ne. >:(

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 30 Julij 2010, 19:04:58
Saj sedaj ne govorimo o tem ali gre lahko pes ali ne.. Ampak samo ali je treba doplačati ali ne  ;)



dog_lover*

  • *
    • Prispevkov: 261
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 30 Julij 2010, 19:29:10
Ja mogoče bi bilo res najbolje poklicati pa vprašati :)
Drugače pa tudi pri meni gre za velikega psa - nemškega ovčarja



bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 30 Julij 2010, 19:32:49
Jaz bom v ponedeljek poklicala in vprašala, me res zanima.
Z malim psom vem, da nisem imela problemov. Noben ni vedel da je z mano, ker je bila v moji torbi  ::)



Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 30 Julij 2010, 20:25:40
ni treba plačat, preverjeno ... se vozim skoraj vsak dan z velikim psom (landseer) je pa treba nagobčnik ...


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #18 : 30 Julij 2010, 20:27:08
" Prevoz osebne prtljage, otroških vozičkov, psov in drugih malih živali je brezplačen." Piše na njihovi strani ;)



bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 30 Julij 2010, 20:32:43
Pol so me pa očitno ogoljufali  :-\ :-X



Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 30 Julij 2010, 21:46:44
ja, mene niso samo enkrat, predn sm naštudirala kako to gre =) samo mi pa niso niti enkrat rekli za knjižico o cepljenju ... samo za nagobčnik so težili ker nimam kovinskega, pa enega od šuferjev je skrbelo, da se bo pes na avtobusu polulal  ::)


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 30 Julij 2010, 21:49:49
Meni so tudi vedno težili za nagobčnik.
Pa narod je bežal od mene, kot da imam kugo na povodcu, tako da sem se nehala furat z velikim psom na busu.



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #22 : 31 Julij 2010, 00:58:48
Jaz odkar je urbana nisem za psico nič plačala, tudi ko je bil kontroler gori na busu ni nič rekel za psa.
Samo nagobčnik rabi pa je. Če je blatna po treningu in ni šlo vse še dol ko prideva do avtobusa pa greva na takega ki je čimmanj poln pa čisto zadaj in ni še nihče nič težil.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 31 Julij 2010, 08:38:12
Imate srečo, ker imate puhaste pse  :P
Zamislite si, kako paniko zganjajo ljudje ki vidijo na busu psa, podobnega staffu  >:D



Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 31 Julij 2010, 21:29:04
po Baričeviču sva se midve z mojo same vozle na busu :D čeprou je ful srčkana tud za pogledat so usi kr dol bežal k sva gor stople, pa en šufer sploh ni hotu vrat odpret, čeprou nisva ble edine za na bus  :P  ::)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #25 : 31 Julij 2010, 21:45:34
Jao, kaj se grejo ljudje ::) Glede šoferjev, ki ne odprejo vrat, zaradi psa pa bi jaz poklicala na sedež LPP in podala tudi pisno pritožbo. Kakšna diskriminacija >:( Kako si lahko sami izbirajo koga bodo sprejeli na avtobus in koga ne. Je naslednja stopnja diskriminacija do določene skupine ljudi? Mogoče primerjava ni ravno na mestu, ampak ne bi si smeli dovoliti na tak način krojiti pravila.

Sama sicer nisem nikoli imela težav z vožnjo psa na avtobusu. Vedno je imela nagočnik in probala sem se namestiti tako, da nisem motila drugih, ker čisto razumem, da se ljudje nočejo dotikati psov.

Če ima kdo težave s prevozom, lahko enkrat za hec psu obleče odbojni jopič in gre tako opremljen na avtobus. Ni se treba nič lagat (bohnedej), da je pes reševalec, pes vodnik, terapevtski pes ali karkoli drugega, samo opazujte, če bo odziv ljudi drugačen. :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #26 : 31 Julij 2010, 21:56:50
Uradno so pravila taka, ampak ne verjamem, da šoferji kaj posebej težijo, če greš s psom na bus med "prepovedanimi urami":
Splošni prevozni pogoji - MPP: 38. člen

Prevoz psov (razen službenih in psov vodičev) je v mestnem prometu dovoljen izven
prometnih konic in pod pogojem, da je pes čist, zdrav, na vrvici, ima nagobčnik ter ima
dokazilo o cepljenju proti steklini. Prometne konice med delavnikom trajajo od 6.30 do 9.30
zjutraj in od 13.00 do 17.00 ure popoldne.

Prevoz ptic, mačk in drugih malih živali je v mestnem prometu dovoljen le v kletkah ali na
drug primeren način, ki ne moti in ne ovira ostalih potnikov, ob izpolnjevanju higiensko
sanitarnih predpisov.

Prevoz živali iz 1. in 2. odstavka tega člena je brezplačen.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 01 Avgust 2010, 00:13:02
Ja, šoferji so pa veti, da vejo, če je pes zdrav.  ::)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #28 : 01 Avgust 2010, 09:39:50
Higienskih predpisov...madona koliko neumitih ljudi se potika po trolah, prav zavoaš tisti stari švic. Boženedaj še kak alkohol iz ust-morilska kombinacija.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 01 Avgust 2010, 15:58:18
ali se psi terapevti štejejo pod službene pse ???