Pes na avtobusu

mary · 47301

beli2012

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 20 Maj 2012, 12:11:19
Upam, da mi ne zamerite preveč, ker na novo odpiram temo glede prevoza psa z LPP.  Vzbodbudil me je dogodek dne 11.5.2012, ko sva se s psom odpravljala v pasjo šolo v Stožice. Po novem so sedaj vozniki avtobusa "iznašli" nove izgovore in sicer da kao pes večje rasti ne sme na avtobus, da se lahko prevažajo samo psi, ki so v naročju z nagobčnikom. Moja "mala mrcina" ima skoraj 40 kg in kljub temu, da je bil na povodcu, imel nagobčnik in sem imel s seboj še njegov potni list, kot dokaz da je cepljen, me je voznik kategorično zavrnil in me ni spustil na avtobus. Kot po pravilu so se na LPP izgovarjali, da je šlo za nemili nesporazum in bla bla bla... Tudi v preteklosti sem imel že kar nekaj problemov z vozniki avtobusa, zato sem šel sedaj še malo naprej in prišel do naslednjih informacij in upam, da bodo dobrodošle vsem, ki ste oz. boste imeli probleme z vozniki avtobusa LPP:

1. Voznik ne sme zavrniti potnika s psom mestnega avtobusa, če je pes na povodcu, ima nagobčnik in ima potnik s seboj knjižico, da je cepljen, ne glede na velikost. Pes mora biti čist. Če gre za manjše pasme, kjer nagobčnik ni možen, mora biti pes v košarici ali kletki, torbici..
2. Voznina za psa v LPP  je brezplačna.
3. V nasprotnem primeru t.j. če voznik neupravičeno zavrne potnika s psom, gre za kazensko dejanje diskriminatorne obravnave, širjenja oz. zavajanja tako potnikov na avtobusu kot tudi potnika  s psom, krši se pravilnik o mestnem prevozu, ki ga lahko najdete na spletni spletni strani LPP, vam ga pa tudi z veseljem pošljem po e-mailu
4. V kolikor se dokaže, da so nastali dodatni stroški se mora podati zahtevek za odškodnino seveda z dokazili in jih je LPP dolžan povrniti

Zato pozivam vse, ki ste imeli oz. v kolikor se bodo pojavljali problemi s prevozom z avtobusom mestnega prometa, da se to objavi, da se združimo in da enkrat za vselej podučimo tiste voznike avtobusa, kateri nas neupravičeno maltretirajo in diskriminirajo, napišemo peticijo na LPP in županu, istočasno pa zahtevamo odkškodnino za kršenje temeljnih človekovih pravic.




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #31 : 20 Maj 2012, 13:21:52
Kdaj sta pa šla? Voznik se lahko sklicuje na 41. člen:
Citiraj
Prevoz psov (razen službenih in psov vodičev) je v mestnem prometu dovoljen izven prometnih konic
in pod pogojem, da je pes čist, zdrav, na vrvici, ima nagobčnik ter ima dokazilo o cepljenju proti
steklini. Prometne konice med delavnikom trajajo od 6.30 do 9.30 zjutraj in od 13.00 do 17.00 ure
popoldne.
http://www.jh-lj.si/upload/lpp/ostalo/splosni_prevozni_pogoji_MPP_Urbana.pdf

Se pa strinjam, da so nekateri vozniki obupni in si malo po svoje prikrajajo pravila...

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


beli2012

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 20 Maj 2012, 14:36:51
Bilo je izven prometne konice, ob 17:14 uri, sem si prav zabeležil uro. Sem upal, da so se stvari glede voznikov  kaj spremenile od lani, slabo kaže...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #33 : 20 Maj 2012, 15:43:12
Sama imam z prevozi psov na LPP-ju same dobre izkušnje :o. Imam 2 psa, noben ni majhen (AM-jko in mešančka-posvojenčka). Nikoli dosedaj ni bilo nobenih problemov s prevozi njiju na troli :). Pa smo redni obiskovalci le teh, saj na treninge v klub se vozimo s trolo že lep čas (res ne z obema hkrati ;)). Od kar je ta urbana se mi to bolj izplača kot pa trošiti bencin ;)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #34 : 23 Maj 2012, 17:48:11
Še primer z izredno "dobrim" nagobčnikom (če ste pozorni boste opazili), pa nobenih komplikacij ni bilo :) Slikano včeraj na poti na RO trening, sicer slika izredno slaba :-[

Je pa na eni postaji kasneje prišla gor ena gospa in me vprašala, če so psi sploh dovoljeni na busu ??? Mi je žal, da  ji nisem odgovorila, ja pa še celo zastonj imajo prevoz ;D  >:D


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #35 : 31 Marec 2013, 12:29:28
Kako je s pri na trolah in na splošno s psi in LPPjem?

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 31 Marec 2013, 12:56:00
Kako je s pri na trolah in na splošno s psi in LPPjem?

Na vratih lepo piše: psi (razen vodnikov slepih) morajo imeti nagobčnik.



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #37 : 31 Marec 2013, 15:04:14
Tole piše na strani LPP:
Prevoz psov (razen službenih psov in vodičev) je v mestnem prometu dovoljen zunaj prometnih konic in s pogojem, da je pes čist in zdrav, na vrvici, ima nagobčnik ter dokazilo o cepljenju proti steklini. Prevoz drugih malih živali je dovoljen le v kletkah ali na drug primeren način, ki ne moti in ne ovira drugih potnikov, in ob izpolnjevanju higiensko sanitarnih predpisov. Prevoz navedenih živali je brezplačen.



LacenS

  • Gost
Odgovori #38 : 31 Marec 2013, 16:51:57
Jaz svojo psico redno vozim.
Obvezno imej nagobcnik!, pa če se le da se poskusiš izognit času, konje gužva.
Pa psu ne sme bit problem v množici ljudi, ker drugače bo v prevelikem stresu.(moje mnenje)
Lp



_maja_

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 19 April 2013, 16:18:37
Mene pa zanima kako je s prevozi z vlakom? Ali pes lahko gre na vlak ali ne? oziroma, če lahko kaj je treba upoštevat?
Nagobčnik najbrž pride v poštev, kaj pa ostalo?
Sprašujem zato, ker imam žel. postajo nekaj metrov stran od doma im bi bilo super kdaj it kam tudi z vlakom, da se malo zamenjajo tereni.



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 19 April 2013, 17:19:00
Na ICS-u ni dovoljen prevoz živali z izjemo psov spremljevalcev, drugje pa so načeloma dovoljeni.

Več pa tukaj http://www.slo-zeleznice.si/sl/potniki/dobro-je-vedeti/dodatna-ponudba/prevoz-zivali



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #41 : 19 April 2013, 19:23:27
_maja_, pes na vlaku je dovoljen, a mora nositi nagobčnik kot na vseh javnih prevoznih sredstvih. Sama sem že parkrat šla z mojo pasjo mrcino na vlak in nikoli ni bilo nobenih problemov. Pač ima ono reč na gobčku in to je to.



Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 22 April 2013, 13:58:51
Zdravo,

sicer se že kakšno leto nisem peljala z vlakom, vendar sva prej z Zumo šle kar nekajkat. Nagobčnik sem sicer imela s sabo, a ji ga nisem nadela, ker me ni nihče opozoril (bilo je poleti in vroče). Če bi me, bi ga pač nadela. Vlak ni bil nabito poln in nihče se ni vtikal v naju. Voziš se lahko na vseh vlakih, razen ICS. Cena je 50% cene odrasle osebe, razen če je kuža zelo majhen ali mladič - takrat nama niso računali.

LP Tanja

htttp://www.sky-lab.si


_maja_

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 22 April 2013, 19:02:34
Danes sem na spletu našla članek o tem in ja vse piše tko kot ste napisali, za velike pasme pa velja to, da za vstop na vlak soglašajo potniki, čudno  ??? pa vstop ni dovoljen takrat, ko je največja gužva, se pravi zjutraj in pop.



Nika.

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 23 April 2013, 14:45:55
Jaz pa nimam samih dobrih izkušenj :-\
No, z mestnim avtobusom (Maribor) sem bla 2x , je mela gor nagobčnik & zraven sem mela potni list (kjer so tudi podatki o cepljenju). Niti plačat nisem rabla, vse brez problema. Vse skupaj sem se 2x peljala, ampak to v istem dnevu in isti voznik je bil, v nobeni smer pa ni nihče kompliciral.

Večkrat se peljem z medkrajevnimi avtobusi (Slovenska Bistrica - Maribor) od Veolie, tam pa nastanejo problemi. Voznikov majo pa ko... Res, dosti je teh voznikov, tako da na istega ne naletiš  velikokrat. Eni vozniki nič ne komplicirajo, eni tud ne, samo rečejo ti, da moreš plačat, eni pa so mi pred nosom zaprli vrata, pa čeprav je psica mela gor nagobčnik, mela sem namen plačat tut za njo + potni list sem mela s sabo. En je pa kar odpeljal, takoj ko je videl psa; se je že pripeljal na avtobusno postajo, malo upočasnil, in brez da bi vrata sploh odprl, se je kr odpeljal.

In pa klicala sem na veolio, predenj sem sploh šla na bus, pa so mi rekli, da lahko gre pes s tabo, če ma nagobčnik in potni list, pa za njega je treba plačat.
A vozniki pa ti pol take.... To je  diskriminacija. >:(
In ker se je to že tolkokrat zgodilo, smo napisali pritožbo in jim poslali, in ni blo niti odgovora in nič.
To je absurd >:(



Zoya83

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 02 Maj 2013, 12:07:31
Sama sem se tudi že večkrat peljala z njo na vlaku, brez nagobčnika, pa ni bilo čisto nobenih problemov...

Me pa zanima tista slika od aske, za kakšen 'dober' nagobčnik gre (slike mi ne pokaže).

Se mi je na sprehodih tudi že zgodilo, da je imela psica halti, pa so ljudje govorili: 'poglej kužata, ima nagobčnik'
Bi se verjetno dalo tudi kakšnega voznika tako naplahtati, glede na njihovo obnašanje in znanje.



Nika.

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 04 Maj 2013, 16:27:51
Ena moja prijatlca je že dosti krat šla z psico na avtobus, pa je mela gor halti, pa je vsak voznik mislil, da je nagobčnik 8)



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #48 : 01 April 2014, 09:11:28
A dejansko pogledajo knjižico o cepljenjih? Ali kdo ve, če bi se dalo iti na bus s 3-mesečnim mladičkom, ki še ni bil cepljen proti steklini in ga imaš v naročju (je bil cepljen bolj pozno pa mi sedaj še kak teden manjka do cepljenja proti steklini)?



margiela

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 01 April 2014, 16:50:55
S psom sem se že večkrat peljala tako z lpp kot z vlakom. Nikoli mi niso preverili knjižice. Enkrat so mi trolo računali, pa na vlaku sem morala plačati karto zanj, ker je   precej velik. Na troli mora imeti obvezno nagobčnik, na vlaku pa sem mu ga morala nadeti samo enkrat, ker je bila neka kontrolorka, ki je delala paniko, ostali kontrolorji niso nikoli zahtevali nagobčnika. Tudi slabih izkušenj s potniki nisem imela nikoli, ker je Iggy vedno zelo priden. Največkrat se zgodi, da ga pridejo čohat in ogovarjat pa hvalit kako je miren  :D



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #50 : 01 April 2014, 19:35:31
No, moje izkušnje so bile danes čisto prijetne:

Prvič sva šla na bus dopoldne, izven konice. Ob vprašanju, če grem lahko s kužijem na bus, mi je voznik rekel: "Jah, zarad mene lahko tud kravo gor pelete."
Ni bilo treba plačati zanj, ni rabil nagobčnika, ni se čekiralo knjižice.

Drugič sva šla v malo bolj nagužvan bus v času konice. Voznik je zahteval le, da nosi nagobčnik.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #51 : 01 April 2014, 20:59:26
Potni list izjemno redko kdaj kdo zahteva, ga pa imej s seboj, itak ne bo vedel, za katero cepljenje naj bi pogledal.
Sicer pa mi gredo izredno na živce nesramneži, ki izigavajo predpise in ne dajo psom gor nagobčnikov (ali pa jih snamejo ko so mimo šoferja). Kdor ni sposoben svojega psa naučiti, da ima gor nagobčnik, naj se ne vozi z njim z avtobusom. Izgovori da ni hud ne zdržijo - lahko prie do nepredvidene situacije in en sam incident bo zadostoval, da nihče več ne bo smel s psom na avtobus.


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #52 : 03 April 2014, 01:10:33
Pa je tista (prazna) stran s cepljenjem proti steklini skoraj čisto na začetku :P

No, na prvi vožnji je bil brez nagobčnika (samo zato, ker je mladiček, ni bilo veliko ljudi in je bilo za naju prvič.. naslednjič ga bo imel vsakič) in skrit pri mojih nogah za tisto pregrado pred vrati - ga ljudje sploh niso opazili pa so se hoteli usesti zraven mene, no sem jih opozorila, da se zaradi mene lahko, ampak imam psa pod zicem xD. Pričakovala sem vsaj malo cviljenja, presedanja ali pa da bo rinil proti drugim. Ma ne bi mogel biti bolj pri miru in priden o.O

Na drugi sem se pa zmenila z voznikom, da bom dala nagobčnik gor takoj, ko se usedem (priznam, nisem najbolje premislila vsega skupaj - sem v gužvi komaj do vrat prišla pa mi ga ni uspelo prej, potem pa nisem hotela, da me še čakajo oz. da bi morala tam pred voznikom natikati gor, ko bus spelje, ker bi naju odneslo čez in čez) in sem ga odnesla do sedeža in potem tudi nataknila nagobčnik (en gospod ga je prišel pobožat pa rekel, da nima veze, če ima nagobčnik ali ne, ker je itak majhen - ampak se strinjam, pravila so pravila). Malo ga je motil, pa je posesal par briketov in je bilo potem vredu :D.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 03 April 2014, 08:54:10
A ni prepovedano it na avtobus s psom v času konice? (LPP)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #54 : 03 April 2014, 10:30:36
Ja - med 6.30 in 9.30 ter med 13.00 in 17.00

No, jaz sem na drugo vožnjo šla ob 13ih samo za par postaj. Če bi bla prevelika gužva, bi počakala na drug bus (se mi ni kul gužvati že brez psa :S), pa je bilo vredu.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #55 : 03 April 2014, 11:25:41
A ni prepovedano it na avtobus s psom v času konice? (LPP)
Največ je odvisno od tega koliko je bus nafilan, če je ful gužva na busu te pomoje šofer ne bo spustil gor, pa tudi neumno bi bilo se it gužvat na bus s psom, ker ti ga lahko kdo pohodi. Če je pa bus dokaj prazen, pa ni problema niti v času konice, jaz sem šla včeraj ob treh popoldan na bus s psom in ni noben kompliciral.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #56 : 03 April 2014, 11:32:51
Mnja, se pa kdaj zgodi, da gre potepinski pes sam na trolo. Ena pitbulka, sicer cuker do ljudi, se je sama sprehajala in suvereno stopila na trolo pri zadnjih vratih. Upam, da se je zanjo dobro izšlo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


bazilika

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 06 Januar 2015, 18:52:51
A če mladiču nečeš nagobčnika gor dajat, ga imaš lahko v platneni torbi? - Taki, kjer je ves skrit, ne teh torbicah za male pse, kjer jim glava ven gleda. Je morda že kdo sprobal?



luizagrooks

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 08 Januar 2015, 10:11:25
Jaz z mojim sicer še nisem bila na troli, sem pa na lastne oi doživela, kako šofer ni hotel spustiti psa na trolo (opremljenega z nagobčnikom), ker je kao prevelik.
Bus je bil prazen.

Psi so čudeži s tacami.
Poceni pasja kuharija
Join me :)


Palačinka

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 07 September 2015, 16:04:13
Kaj pa, če moj pes sploh nima nagobčnika, ker nima zob?