Ko srečaš napadalnega psa...

Alya · 10474

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
: 30 September 2007, 09:24:44
Torej,kaj storiti ko se ti približa na videz nevaren pes.
Enostavno mirno stati,klicati na pomoč,bežati stran...?
Hvala

Lp Alja



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #1 : 30 September 2007, 11:16:44
Na videz napadalen? Kako pa to zgleda?  ???
Jaz napadalnega psa ignoriram in grem naprej,kot da ga ni. Če sem na kolesu ali motorju in se zažene za mano pa pospešim ali pa se ustavim :D Nikoli ne brcam,kričim,maham z rokami... Ga ne gledam v oči in grem lepo mimo njega. Včasih pa pomaga,da neha biti ''napadalen'' če ga kličem z kakim otroškim glasom in ga vabim k sebi,da me povoha.
Kot napadalnega pa smatram tistega,ki se mi bliža prihruljen,ušesa nazaj,rep med nogami in mogoče če nabira kako šobo in še spušča kake zvokce.
Drugače pa psa,ki ga ne poznam ignoriram,razen če priteče k meni in skače okoli mene-potem ga pobožam in precrkljam  :D Ponavadi se mi po žepih valjajo kaki priboljški-to tud kr zbirše ''napadalnost''



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #2 : 30 September 2007, 11:39:54
Na videz napdalen naj bi pomenilo da zgleda napadalen... ;D

LP Alja



LordMorgoth

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 30 September 2007, 12:04:54
Če JE napadalen, se moreš vržti na trebuh, roke stisniti v pesti in jih dati na vrat, glavo pa usmeriš v tla, tako so zavarovani vsi glavni predeli telesa :-\
seveda, če se pripravlja da te bo napadel, in ni na vrvici, če je velik in močan.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #4 : 30 September 2007, 12:24:07
Če JE napadalen, se moreš vržti na trebuh, roke stisniti v pesti in jih dati na vrat, glavo pa usmeriš v tla, tako so zavarovani vsi glavni predeli telesa :-\
seveda, če se pripravlja da te bo napadel, in ni na vrvici, če je velik in močan.
A ti to resno?  :o
Kaj pa ti pomaga,če ležiš na tleh? Čakaš,da se te bo naveličal? In potem ležiš na tleh še par ur,ker VEŠ,da te lahko ujame in skoči nate takoj,ko boš poskušal vstat?



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 30 September 2007, 12:27:20
Oj!
Ležiš na trebuhu, da te ne napade od spredaj, roke na tilnik, da te ne ''zgrize'' na tilniku glavo na tla, da ti je ne iznakazi ali kako se reče  ;) Tako kot je rekel LordMorgoth
Lp,Tjaša



LordMorgoth

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 30 September 2007, 21:07:39
ja, veš Nyssa, če bi prebrala nekaj knjig o takih stvareh, bi me razumela
no lepo, da vsaj nekdo bere knjige(TYASHY)
pa tudi če tega nisi najdla v knjigi, je to čisto logično



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7 : 30 September 2007, 21:17:19
Samo veš kako bi bilo težko v dejanski situaciji narediti nekaj takega? Ponavadi naredimo čisto nasprotno kot bi bilo treba.  :-\


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #8 : 30 September 2007, 21:45:42
ja, veš Nyssa, če bi prebrala nekaj knjig o takih stvareh, bi me razumela
no lepo, da vsaj nekdo bere knjige(TYASHY)
pa tudi če tega nisi najdla v knjigi, je to čisto logično
Nekaj knjig sem pa že prebrala  ::) Pa mi povej,kolikorat si to že prakticiral? Oz.kolikokrat te je pes že napadel oz. te skušal napast? In kolikokrat ti je uspelo,da te ni? Pa ni provokacija,resno me zanima.
Mislim,da je razlika med idealno rešitvijo in pa praktično...



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #9 : 01 Oktober 2007, 13:45:22
Če grem po mestu na sprehod, ponavadi ne srečam nobenega psa, ki je spuščen. Če pa se zgodi, grem na drugi konec ceste. Imam pa s seboj tudi lak za lase v mini verziji za obrambo.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #10 : 01 Oktober 2007, 13:49:29
Kaj pa narediti,ko srečaš napadalnega psa in si na sprehodu s svojim psom?
-pa napišite za tamale in velike pse,ker velkega ne moreš v naročje uzet. ::)

Lp.

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #11 : 01 Oktober 2007, 13:52:18
Kaj pa narediti,ko srečaš napadalnega psa in si na sprehodu s svojim psom?
-pa napišite za tamale in velike pse,ker velkega ne moreš v naročje uzet. ::)

Lp.

S sprejem v žepu na sprehod.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #12 : 01 Oktober 2007, 13:52:40
Malega psa ponavadi ne dvignem vnaročje, ker ga velik pes vseeno doseže, zato pa ga dvignem na visoko mesto (ograja itd.), z veliko psičko pa se poskušam umakniti v kakšen vhod v blok, ki je slučajno odprt. Če ne pa se je tudi že zgodilo da sem psa morala poškropiti z lakom za lase (min verzija).

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #13 : 01 Oktober 2007, 13:56:08
lakom za lase (min verzija).
Kako pa pes reigara na to?Pa saj na ograjo bi mogoče tudi dosegel.Zanima me predvsem če se postaviš pred svojega psa,da ga braniš...?

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 01 Oktober 2007, 14:06:15
Citiraj
razen če priteče k meni in skače okoli mene-potem ga pobožam in precrkljam. Ponavadi se mi po žepih valjajo kaki priboljški-to tud kr zbirše ''napadalnost''

in ga s tem seveda podpiraš v tem, da beži od gospodarja, skače po tujih ljudeh in jih prosi za priboljške....  ;D


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #15 : 01 Oktober 2007, 14:12:37
Kako pa pes reigara na to?Pa saj na ograjo bi mogoče tudi dosegel.Zanima me predvsem če se postaviš pred svojega psa,da ga braniš...?

Tistega psa, ki sem ga pošpricala se je umaknil in šel stran. Tamalega pa dam na takšno ograjo, ki je pes ne doseže, pa še roke mam proste, da ga lahko branim. Ja pa pred psa se postavim, tako da sem med obema psoma. Sicer moja ni napadalna in se vsakemu psu podredi.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #16 : 01 Oktober 2007, 14:43:40
Aha,okej.Bom zdaj vedela samoobrambo pred nevarnimi psi 8) .

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #17 : 01 Oktober 2007, 14:47:26
Kaj pa če v bližini ni ograje oz. zidu?
Aja pa kako se lahko braniš s tem sprejom?Kam "ciljaš"? ;D

Lp Alja



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #18 : 01 Oktober 2007, 14:58:00
Če ni stene ali zidu pa ga dvigneš na kakšen smetnjak (v sili). S sprejem pa ciljaš v smrček in oči.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #19 : 01 Oktober 2007, 15:04:33
A pes ma lahko od tega spreja pol kake posledice? :-[

Lp Alja



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #20 : 01 Oktober 2007, 15:12:42
A pes ma lahko od tega spreja pol kake posledice? :-[

Lp Alja

Po mojem manj posledic kot pa tvoj ožrt pes ;)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #21 : 01 Oktober 2007, 15:19:07
Po mojem je to isto, kot da bi si ti kašnen sprej v faco posprejaal...kihaš, se malo solziš, potem pa mine (razen trenutnih neprijetnosti nič hujšega)......pes pa verjetno malo dalje kiha, vsaj pri nas je tako, da ko sem si včasih posprejala lase, so vsi psi spičli iz kopalnice, ko so videli lak v mojih rokah....pa še kihali so kot zmešani, če jih je kaj doletelo....hehehehhe..prav zabavno

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


LordMorgoth

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 01 Oktober 2007, 16:35:58
ja imaš prav, lažje je reči kot pa narediti, normalno bi najbrž stekel stran(al pa kaj takega), ampak vseeno, če si dovolj pri pameti (v tistem trenutku), potem narediš tako kot je treba



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #23 : 01 Oktober 2007, 17:23:47
Gor dol , da smo izredno pametna bitja. Večina bi naredila nagonsko- zbežala stran. Ampak je to pač izredno težko, če hočeš teči s čeprav majhnim kužkom v naročju, ali pa da ga vlečeš za sabo, te drugi pes takoj dohiti.
Jaz najprej poiskušam pokazat prijateljska znamenja do psa, ki se čuti ogroženega, se pravi pokleknem, počepnem, sklonim glavo, kakorkoli že in se počasi umikam nazaj ( s hrbtom stran od psa- se pravi ga ne gledam dejansko v oči, pač pa nekam v zrak). Če hoče napasti psico, pač posredujem, se recimo temu kot vodja krdela postavim med napadenega člana in tistega, ki nas ogroža in ga poskušam z raznimi bednimi besednimi ffrazami in globokim glasom odgnati stran. Če to ne pomaga, pa imam na bolj obljudenih sprehodih ponavadi kakšen tester za parfum u žepu, kar za prvo silo še nekako je, ker psu smrdi pa še peče ga. Ampak, to je res že sila, da uporabim, ker se mi more pes precej približat da ga sploh doseže tista mini napravica. Drugače pa ne vem, če bi se počutila ogorženo bi najbrž nosila na sprehode mini lak za lase, kakšno mentolovo, poprovo razpršilo... ker na splošno na sprehodih ne srečujem nobenega psa, ne človeka, pa tega pač nimam. Itak pa me je nazadnje napadla ovca in ne pes.



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #24 : 01 Oktober 2007, 17:32:21
Res je. Ni važno koliko prej to študiraš, večina nas odreagira nagonsko in se seveda s tem naredi v še bolj zanimiv plen.
Itak pa me je nazadnje napadla ovca in ne pes.
A lahko prosim celo zgodbo ;D. Napadalna ovca, tega pa res še nisem slišala ;D
lp
T.

8)


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #25 : 01 Oktober 2007, 17:41:07
Meni sta dve nagonski situaciji prislužili šivanje-zato sedaj počnem kot Jacike oz.največkrat se niti ne umikam,ampak maširam mimo,kot da se sploh ne bojim. Pri meni deluje.

Tamala,a lahko lepolepolepoprosim slišimo štorjo o napadalni ovci?  :o
Enega mojega kolega je njihova domača ovca zagrabila za bradavičko-in je bilo kar krvi  :-\



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #26 : 01 Oktober 2007, 17:42:20
Itak pa me je nazadnje napadla ovca in ne pes.


Jaz bi tudi rada to slišala.  :-\

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #27 : 01 Oktober 2007, 20:01:37
Po mojem manj posledic kot pa tvoj ožrt pes ;)
Manj že posledic res :) Kaj pa če piha veter ;) in sprej zanese tudi v tvojega psa :-\ ???


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #28 : 01 Oktober 2007, 20:02:57
Haha.
Pred zelo slabim letom sem se vračala peš iz avtobusne postaje do doma ( 200m). Pri eni hiši, kjer imajo kmetjo so imeli tudi par ovc in ko sem šla mimo hiše so me tisti kužati na kmetiji (2) takoj začeli nekaj lajat name in podobno. Pa smo bili prijatelji s psi, pa je bilo ok. In grem pač naprej pa slišem nek topot po cesti. pogledam nazaj in ena ovca v lahnem kasu teče za mano, z enim prav takim čudnim izrazom. Jaz seveda se ustavim , odtrgam malo trave, nakar ovca začne dobesedno "galopirat" sproti meni in neke čudne glasove oddajat. Ne vem kaj ji je bilo, mene je postalo strah pa sem udarila en tek na 100m. :D Nekaj časa je še tekla za mano potem se je pa obrnila. Zanimivo me je dan prej napadel petelin iz taiste kmetije, že dalj časa pa me čudno gledajo krave iz druge kmetije.  :-\
Ni se treba smejat, je bilo že veselje sosedovih nepopisno ko so me videli ;)



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #29 : 01 Oktober 2007, 20:26:50
Hahahaa.
Ti pa res nimaš sreče pri tej kmetiji! :D
Vso srečo pri nenapadanju živali iz kmetij 8).
Lp.

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*