Če psa ne vzgajaš sam

Jana* · 23816

Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
: 29 September 2007, 17:59:51
Me pa zelo tare ena stvar iz strani mojih staršev in stare mame, ki živi z nami. Ne da se jim dopovedat, da naj psu ne dajajo stvari iz mize, sploh ne kakšnih piškotov, bonbonov itd.(sladkih stvari) In potem, ko valda pes sili v njih in ne njegova slina vleče po mizi jih pa jaz slišim, da naj ga za boga dam stran itd. Se je zgodilo že, da sem čist P******la in pri sladoledarju (ker je valda bart mogu dobit kepco sladoleda) in porinla povodec v roke staršev in rekla: vidim, da ste itak vsi tok grozno pametni glede vzgoje psa, in da itak, če mu daš pa enkrat je pa pač enkrat in drugič ne bo(pa vsi vemo verjetno tlele da si pes zlooo odbr zapomne na kakšno taktiko)ga pa vi vzgajajte kukr čte, samo da ne bo potem kakšnih slabosti s psom, ker ne bomo mogl nkamor več z nim, ker bo začel če ne bo dobil, skakat po mizah itd. Pa sem jih spet slišala. In potem mi mečejo naprej, : ja bart vidš, tako opasno lastnico maš itd. To vse skupej me boli, ker si že celo življenje prizadevam za vzgojenega psa, s katerim lahko grem kamorkoli in se nanj zanesem. In vzunaj, ko se pije kavo in je zraven piškote, je bart glavni, ki s svojimi okami izsili piškot od stare mame in me ima (čeprav je že v letih in jo imam rada)da bi kar vzrojila in napisala doktorat, zakaj se psu ne daje sladkih stvari .... ! od učitelce pes je umru ravno na to foro, ker je stara mama bla cela pametna pa mu skojs dajala piškotke, pes je dobil sladkorno, noben ni vedu za to, zgnil so mu zobje in še sto enih problemov, zakaj je umru.

Potem se počutim ko največja papiga oz. pokvarjena plošča, ker že 2 leti ponavljam eno in isto, pa ne zaleže




Kot bi brala svoje misli in izkušnje.   Imam popolnoma iste težave in res je hudo ko te potem še nadere kdo če rečeš da kaj morda ni dobro. Moja babica recimo, mi zameri za najmanj en teden, če ji rečem da je že dovolj dala psu hrane in da bodo težave, če bo pojedel več.  Začela sem ga že dobesedno skrivat pred njo  :'(    Vem da je grdo, ampak kaj naj naredim?  :'(  na zaleže lepa beseda, ne grda, nič. Jaz pa nosim posledice ko mi pes bruha na vsakem koraku ker se je preveč nažrl 10min nazaj pri babici.
Če ji pa slučajno kdaj si drznem omenit - ne več hrane, dost je dobil - se pa gre stožit mojmu atanu (njenemu sinu) kako hčerko ma kk je nesramna, psu še koščka kruha ne sme več dat  (ne razume, da je pes težek 7kg in ne more in ne sme pojesti toliko kot en 40kg pes  :o ), ipd.  :'(   Boli, ko takole napihne celo zadevo in še malo pa bo začela govorit da ji z nožem grozim naj pusti psa, če jo ima pa tako rad....

Že sama sebi grem na živce ko tako v tri krasne ponavljam eno in isto, zaleže pa nič.   :(

Morda bi zaleglo, če bi jaz bila že odrasla oseba..  tako pa se vsem zdi - zakaj pa poslušat 16letno smrkljo  :(

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 29 September 2007, 18:03:23
katka, te popolnoma razumem.

Verjetno smo malo zašli s teme ::), ampak... Tudi pri nas kaj pade z mize >:( >:( >:( in potem se kregamo zakaj pes, ko vidi koga jest za mizo sili k njemu.

Pa briketi potem niso več dobri, .....

Skratka, tako je če živiš doma ali pa kje drugje kjer tvojega mnenja in ukaza ne upoštevajo >:(.

Potem pa slišiš za hrbtom:"saj jaz bi ti dala piškot, ma ne smem" . In si ta "grda" :(.



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 29 September 2007, 18:11:16
Jana* verjemi. Tudi če bi mela 35 ne bi pomagalo.

Nekateri pač nočejo slišat (vključno z našimi :P), da nimajo prav in da ne smejo tako delat.

Kaj pomaga, da ko sem doma delajo eno, ko me pa ni pa po svoje!!



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #3 : 29 September 2007, 19:01:41
Jana* verjemi. Tudi če bi mela 35 ne bi pomagalo.

Nekateri pač nočejo slišat (vključno z našimi :P), da nimajo prav in da ne smejo tako delat.

Kaj pomaga, da ko sem doma delajo eno, ko me pa ni pa po svoje!!


Moji delajo vse to tudi pred mano  ;D

očitno ne znam hudo zgledat ::)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 29 September 2007, 20:02:27
No, saj ni bilo mišljeno, da imajo zoprne pse izključno zoprneži. Ampak začuda bolj tolerantni ljudje nimajo nekih velikih prooblemov z okolico, čeprav nimajo najbolj svetniškega psa.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #5 : 29 September 2007, 20:20:30
To pa se strinjam ja  ;)   še vedno mislim da v večini primerov lepa beseda lepo mesto najde in že zato nekoliko bolj tolerantni ljudje lažje shahajo z okolico kljub težavnemu psu, kot pa nekdo, ki vzkipi za vsako malenkost.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #6 : 29 September 2007, 21:18:11
Ja pri nam tudi očiju rečem,da mu ne daje toliko poli salame,ker potem noče jesti briketov,češ če dobim poli vsak dan zakaj bi jedel brikete.Pa mu ne da čisto malo poli mu da kar prbl. 1/3 male poli na dan.Ko pride domov ga pogledati,ko pride iz službe in še potem 1x proti večeru :( . Pa  mu rečem naj mu ne daje ali pa naj mu vsaj daje malo manj,vendar je isto :( . Res nevem kako naj mu dopovem,da to ni tako prav :-\.
Lp.

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #7 : 29 September 2007, 21:21:01
Pri tebi je oče,pri meni babica. ::)
"Zakaj bi pes moral stradat.Saj ne more sam od briketov živet!" >:( ::) :-X
Samo da pri nas še ni prišlo da bi mu kdo dal tooooliko.Prej bi mu jaz dala kot kdo od mojih staršev. ;D

Lp Alja



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #8 : 30 September 2007, 00:07:15
Mene babice futrajo kot da sem glih iz Aushwitza prišla. Take pač so :)



katka

  • Gost
Odgovori #9 : 30 September 2007, 09:49:46
Groza, jaz sem povzročitelj tega, da je tema zašla  :-[  8) !

No, pri meni je potem tak podobno, kot si ti rekla Domino, potem pa itak sledi saj bi ti dala piškot pa ne smem in potem itak vem, da ko bom šla v hišo nekej iskat ga bo med tem nafilala do fula. Se je pa že zgodl, da je zraven mene klub 3x opozorilom vrgla piškot in sm jo grdo pogledala češ, kolkokrat sm že rekla....in sledilo je: joj, sem upala, da ne boš vidla!

Ludje mislejo, da nardijo dobro psu ker se posladga(za to ima goveje kosti, učesa, SVOJE piškote) amapk ne vejo, da nardijo več škode kot koristi, jaz pa itak ne vem kaj nardit->enkrat bom nardila hišen sestanek  :P  :)


lp!



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 30 September 2007, 12:27:51
Ja, mene je en gospod opozoril na to, da bo malo težko vzgajat psa doma - med ostalimi člani družine.( Če me razumete kaj mislim.)

Pa sem si mislila, ma ne  8) mama bo itak razumela kaj je prav in kaj ne....

Pa se je kar kamlu zgodilo, da ni več hotela jest briketov :( . In vsi smo se čudili zakaj ??? ??? ???. Pa so mi rekli (ta bolj izkušeni),

da je sigurno dobila kaj druzga za jest (npr. kruh itd.). In jaz sigurno ne."Mama, a si ji ti dala kej druzga za jest slučajno?!!" >:( >:( >:(

In mama: " Neeeeeee, nikoli!" In sem jo zasačila en dan, kako ji daje kruh....  >:( >:( >:(

Tako, da bo tudi pri nas prav kmalu en fajn >:D >:D >:D hišni sestanek!!!



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #11 : 30 September 2007, 14:15:37
Poznam takšne zgodbe! Je pri nas doma podobno.  :-\

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #12 : 30 September 2007, 14:17:41
Ja, mene je en gospod opozoril na to, da bo malo težko vzgajat psa doma - med ostalimi člani družine.( Če me razumete kaj mislim.)

Pa sem si mislila, ma ne  8) mama bo itak razumela kaj je prav in kaj ne....

Pa se je kar kamlu zgodilo, da ni več hotela jest briketov :( . In vsi smo se čudili zakaj ??? ??? ???. Pa so mi rekli (ta bolj izkušeni),

da je sigurno dobila kaj druzga za jest (npr. kruh itd.). In jaz sigurno ne."Mama, a si ji ti dala kej druzga za jest slučajno?!!" >:( >:( >:(

In mama: " Neeeeeee, nikoli!" In sem jo zasačila en dan, kako ji daje kruh....  >:( >:( >:(

Tako, da bo tudi pri nas prav kmalu en fajn >:D >:D >:D hišni sestanek!!!

Od takega dogodka naprej se babica več ne skriva z vsemi temi dobrotami... ::) :P

Lp Alja



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #13 : 30 September 2007, 14:17:53
Pri meni tudi hišni sestanki niso pomagali  ;D

no ja ata in mama že razumeta, ampak psa moram pred babico (skupaj živimo) dobesedno skrivat in ga le tu in tam peljem k njej  :-\       ker mi je že čist vseeno če je jezna name, ampak psu stvar škodi - sfotra mu pa vse - od sira, kruha, klobas do nevem čese vse še, potem pa bogi kuža bruha tri dni skupaj  :'(  pa še količina koliko mu da - kot da bi fotrala 40kg psa ne pa 7kg joj  :(

sem namreč ful alergična na to da bi kdo mojemu psu dajal karkoli kar ni njegov navaden biket..  ker ne poznajo količine in meje - jaz vem da ko vadima mu nekaj koščkov sira poleg navadnih briketov ne bo škodilo - če mu pa nekdo da celo rezino naenkrat pa lahk sam psa pobašem pa grem ven, potem pa gledam kako sroti bruha...


tukaj že ne gre več za princip ne dajanja druge hrane - stvar pri mojem resno škodi..  :(


aja, naš prvi pes je poginil, imel je hudo alergijo na mleko - in se babici ni dalo dopovedat da pes mleka ne sme  :'(

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #14 : 30 September 2007, 16:16:54
Tema lahko spremeni naslov "vsi piškoti nezaželjeni na vsakem koraku":  >:D


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #15 : 30 September 2007, 17:07:49
Tema lahko spremeni naslov "vsi piškoti nezaželjeni na vsakem koraku":  >:D

vsi ne  :P  proti pasjim piškotom nič ne rečem da kdo ne sme dati mojemu psu - razen če stvar gre ž izven zdravih mej normale  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


katka

  • Gost
Odgovori #16 : 30 September 2007, 18:14:17
Kaj ko bi to temo nekako premaknili, da ne bi zapackali glavne teme?



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 01 Oktober 2007, 08:00:33
Tema lahko spremeni naslov "vsi piškoti nezaželjeni na vsakem koraku":  >:D

 >:D he he he >:D :P



NaceM

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 01 Oktober 2007, 13:34:59
Mi nimamo teh problemov. Ne živimo s starši, pa tudi drugim ne pustimo, da futra našega psa.
Pes je že od malega navajen, da ko se pri mizi je, gre on na svoje ležišče. In pika!



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #19 : 01 Oktober 2007, 15:25:10
No, se oproščam ampak ne vem kaj je Ajka mislila.  ::) Je pa res, da naj vsak posameznik oceni kdaj njegov pes potrebuje nagobčnik...če ga.  :)

To kar sem mislil za javna mesta res nisem mislil sprehode po mestih (čeprav ni slabo).Sam sprašujem se kaj bi bilo oziroma kako se pes odzove ko ga nekdo pohodi v gužvi? A ste lahko 100% da ne bo v silobran ugriznil? Ker kakor vem to ni pocen (mislim na tožbe).

Se pa opravičujem če sem z mojo ozjavo katerega v slabo voljo spravil


l.p. :)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #20 : 01 Oktober 2007, 19:35:55
Mi nimamo teh problemov. Ne živimo s starši, pa tudi drugim ne pustimo, da futra našega psa.
Pes je že od malega navajen, da ko se pri mizi je, gre on na svoje ležišče. In pika!


Enako tudi moj  ;)  ko se vsedemo za mizo gre pes sam stran na svoj prostor ker tukaj sploh ni debate okrog tega.



If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


barbi1

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: -10
Odgovori #21 : 02 Oktober 2007, 08:33:23
Jaz imam srečo, da psa vzgajam sama.
Enkrat na mesec, ko pa gre k moji mami pa se vedno skregava, saj mi očita, da ga imam non-stop na dieti...
Enkrat se mi je celo zlagala, da mu ni dala nič za jest, potem je pa doma zbruhal celo skledo makaronov.
No od takrat naprej mi vsaj po pravici pove.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #22 : 02 Oktober 2007, 11:11:40
Zagovarjam mišljenje, da psa vzgaja eden in ta ga tudi redno hrani. Nekajkrat sem morala povzdigniti glas da psa ne dodatno hraniti, razen, če jaz tega ne prosim in je zaleglo. Pa čeprav sem v tistem trenutku zgledala nesramna in ne vem še kaj. Tako pač je in pika.
Tudi glede sprehodov in ukazov sva z možem usklajena, da Alba ni zmedena.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #23 : 02 Oktober 2007, 11:58:15
No pri nas je tudi podobno. Se preden je prisel pes "k hisi" smo se zmenili, psu od mize NIC dajat. Ok, vse super. In ko so zacele tiste "zalostne okice" fehtat, so vsi pozabili, da smo se zmenili, da tega ne bomo poceli. Seveda se je pes tako navadil, da vedno, ko gre kdo jest, on sedi zraven in te gleda, povrhu vsega se je pa se zacel se posteno slinit, kakor je kaj na mizi. In sem pred kaksnim mesecem malo "udarila po mizi" in rekla da tako ne gre vec naprej. Sedaj je pes se vedno zraven, ampak lezi zraven/pod mizo, dobi pa nic vec. Ko pojemo, in ce je kaksna taka stvar, da se mu lahko da, se mu nese v kuhinjo in tam dobi. Pa tudi slinjenje se je malo umirilo. Sedaj nastane luza samo, ce se je kaj za njega reeees slastnega.  :P Vec kot to, pa zaenkrat, vsaj dokler zivim skupaj s starsi ne morem dosezt..

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #24 : 02 Oktober 2007, 12:10:03
No na srečo z našimi domačimi pri tem ni težav, pesjan dobi priboljške vendar samo dovoljene in pomalem, pri nas je bolj problem ko  imamo kake piknike pa so prijatelji tisti ki so bolj gluhi za naša opozorila, pa bolj jim razlagam da to ne pustimo manj me čujejo in mi odvračajao "Pa lej kok je priden, mora kako nagrado dobit." ::) Še dobro da imam to srečo pa mi pes od drugih ko domačih ne jemlje hrane, tako da na koncu do njega vseeno pride le majhen delež. Se jim pa jaz zato smejim ko mojemu psu vržejo kak košček kruha pa jih moj pesjan pogleda ko da so malo trčeni :o :D, edino kadar kak mamljivo dišeč košček mesa ali kosti dol "pade" me pa prej pogleda če lahko in če dovolim potem vzame drugače pa ne (vsaj do zdaj).  Čeprav pri nas velja pravilo da ko jemo mi se ne prosi in da z miz nič ne "pada" in se ga trudimo v večini držati, pa včasih ampak res samo včasih vseeno kaj dol "pade" :D ;)


Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 02 Oktober 2007, 12:58:13
edino kadar kak mamljivo dišeč košček mesa ali kosti dol "pade" me pa prej pogleda če lahko in če dovolim potem vzame drugače pa ne (vsaj do zdaj). 

Super! To je tudi moja želja, da bi jo uspela naučiti. Sploh pa, da ne je vse kar vidi....

Vendar pa glede na to kako moji doma popuščajo  >:(, ne vem če mi bo uspelo :-\.

Na začetku je bila kar pridna, moram rečt ;D. Ko smo jedli, je bila na svojem ozemlju ;D nikoli okrog mize. Pa se je en dan porušilo. (kakopak, če pa stalno kaj pada z mize... >:()

Je pa vseeno bolj ubogljiva, če ji jaz ukažem. Me pa pogleda s takimi očmi  :'( in gre prav zelo počasi proč, kot da bi ji culjico napravila pa da bi jo od hiše poslala! Itak...



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #26 : 02 Oktober 2007, 17:38:36
Je pa vseeno bolj ubogljiva, če ji jaz ukažem. Me pa pogleda s takimi očmi  :'( in gre prav zelo počasi proč, kot da bi ji culjico napravila pa da bi jo od hiše poslala! Itak...
Oooo ja-zelo poznano-samo da je Gaja še kje sposobna bruhat in se začet trest od vsega hudega  ::) ::) ::)



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 02 Oktober 2007, 17:49:38
A res?? ???



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #28 : 02 Oktober 2007, 17:54:58
Jap...mala je preobčutljiva in je vse skupaj pripeljala tako daleč,da smo mogli it k veterinarju. Preveč stvari doživlja preveč stresno-stres pa je za njo čist vsaka stvar,ki si jo naprdne,da ji ne paše trenutno-pa naj bo to....karkoli,no



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 04 Oktober 2007, 07:58:00
nyssa, imaš pa pestro pasje življenje. Kakšni so bili ukrepi?